Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kaju fıstığı sizin için iyi mi?

Kaju

 1. Kaju fıstıkları tereyağlı, tatlı ve tuzlu bir tada, kusursuz bir şekle sahiptir ve çok sayıda vitamin ve mineral için mükemmel bir kaynaktır. Subtropikal iklimlere özgü kaju fıstığı ağaçları üzerinde yetişiyorlar.

 2. Ham, tuzsuz kaju fıstığı genellikle vegan yemek tariflerinde ve ayrıca Hint yemeklerinde kullanılır. Birçoğumuz kavrulduktan ve tuzlandıktan sonra kaju fıstığı yiyoruz, bu da onları lezzetli bir aperatif haline getiriyor.

Beslenme gerçekleri

 1. Kaju fıstığı en düşük lifli, en yüksek karbonhidratlı fındıklardan biri olmasına rağmen, vitamin, mineral ve antioksidanlarla doludur.

 2. Bunlar arasında E, K ve B-6 vitaminleri, bakır, fosfor, çinko, magnezyum, demir ve selenyum gibi mineraller bulunur, bunların hepsi çeşitli vücut için çok önemlidir onlarsız gidemeyeceğimiz fonksiyonları.

Kalp sağlıklı özellikleri

 1. Araştırmalar, kaju gibi daha fazla fındık yemenin kardiyovasküler hastalık riskini azaltabileceğini gösteriyor. Bu, kan basıncını ve kolesterol seviyelerini azaltarak ortaya çıkabilir.

 2. Bir çalışmada kaju kan basıncını düşürdü ve "iyi" kolesterol seviyelerini yükseltti.

 3. Potasyum, E ve B-6 vitaminleri ve folik asit gibi fındıktaki bazı vitaminler ve mineraller de kalp hastalıklarıyla savaşmaya yardımcı olur.

Kan sağlığını optimize eder

 1. Kaju fıstığı içindeki bakır ve demir, vücudun kırmızı kan hücrelerini oluşturmasına ve kullanmasına yardımcı olmak için birlikte çalışır. Bu da kan damarlarını, sinirleri, kemikleri ve bağışıklık sistemini sağlıklı ve düzgün bir şekilde çalışır halde tutar.

Göz sağlığı için iyi

 1. Hepimiz havuçların gözleriniz için iyi olduğunu duyduk, ama kaju fıstığının da olması sürpriz olabilir.

 2. Kaju fıstığı antioksidan görevi gören yüksek düzeyde lutein ve zeaksantin içerir. Günlük tüketildiğinde, bu antioksidan bileşikler, gözleri büyüdükçe körlüğe yol açabilecek hasar türlerinden koruyabilir.

 3. Katarakt riskini azaltmaya da yardımcı olabilirler.

Kilo kaybını yönetmek

 1. Harvard'ın araştırmasına göre, günde iki porsiyon fındık, kalp-damar hastalıkları, diyabet ve kansere karşı mücadelede yardımcı oluyor.

Peki ya yağ? [! 6082 => 1140 = 7!

 1. Kaju fıstığındaki yağ, kalp hastalıklarını önlemeye ve inme riskini azaltmaya yardımcı olduğuna inanılan "iyi" yağdır. Bu yağ ayrıca tam ve memnun hissetmenize yardımcı olur ve kilonuzu yönetmenize yardımcı olabilir.

Paket servis

 1. Kaju vitaminler, mineraller ve diğer faydalı besinlerin güç kaynağıdır.

 2. Badem gibi diğer fındıklar protein ve liflerde daha yüksek olabilirken, kaju gibi fındık yemek, kanser önleme, kalp sağlığı ve kilo bakımı ile ilişkilendirilmiştir.

 3. Sorunun cevabı elbette: Evet, kaju fıstığı sizin için iyidir.

 4. Kaju vitaminler, mineraller ve diğer faydalı besinlerin güç kaynağıdır.

 5. Badem gibi diğer fındıklar protein ve liflerde daha yüksek olabilirken, kaju gibi fındık yemek, kanser önleme, kalp sağlığı ve kilo bakımı ile ilişkilendirilmiştir.

 6. Sorunun cevabı elbette: Evet, kaju fıstığı sizin için iyidir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407