Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kabakların sağlığa yararları nelerdir?

Balkabağının sağlığa faydaları nelerdir?

 1. Balkabağı oldukça besleyici, yoğun bir besindir. Vitamin ve mineral bakımından zengin, kalorisi düşük. Kabak çekirdeği, yaprakları ve meyve suları, güçlü bir beslenme kabuğudur.

 2. Balkabağının tatlılara, çorbalara, salatalara, konservelere ve hatta tereyağ yerine bile eklenebilecek birçok yolu vardır. Çevrimiçi satın alınabilecek bir dizi kabak ürünü mevcuttur.

 3. Bu MNT Bilgi Merkezi özelliği, popüler yiyeceklerin sağlığa yararları üzerine bir makale koleksiyonunun bir parçası. Kabakların sağlık yararlarını ve besin içeriğini ve ayrıca diyete daha fazlasını dahil etmenin yollarını keşfedecektir.

Olası sağlık yararları

 1. Balkabaklarının kanıtlanmış sağlık yararları vardır. Balkabağının en iyi bilinen beta-karoten kaynaklarından biri olmak dahil, fantastik sağlık yararları vardır.

 2. Beta karoten güçlü bir antioksidandır. Ayrıca turuncu sebze ve meyvelere canlı renklerini verir. Vücut, yutulmuş beta karotenleri A vitaminine dönüştürür.

 3. Beta-karoten bakımından zengin besinler tüketmek, belirli kanser türlerini geliştirme riskini azaltabilir, astım ve kalp hastalıklarına karşı koruma sağlayabilir ve yaşlanmayı ve vücut dejenerasyonunu geciktirebilir.

 4. Birçok çalışma balkabağı gibi daha fazla bitkisel gıda yemenin obezite ve genel ölüm riskini azalttığını göstermiştir. Aynı zamanda diyabet ve kalp hastalığının önlenmesine yardımcı olabilir ve sağlıklı bir cilt ve saç, daha fazla enerji ve sağlıklı bir vücut kitle indeksi (BMI) sağlar.

 5. Kabaklar da güçlü bir lif kaynağıdır.

 6. Aşağıdaki sağlık yararlarını gösterdiler.

Kan basıncının düzenlenmesi

 1. Balkabağı yemek kalp için iyidir. Balkabağındaki lif, potasyum ve C vitamini içeriği kalp sağlığını destekler.

 2. Çalışmalar, yeterince potasyum tüketmenin, hipertansiyon tedavisi için sodyum alımını azaltmak veya yüksek tansiyon kadar önemli olabileceğini göstermektedir. Sodyum alımının azalması, az miktarda veya az tuz içeren yemekler yemeyi gerektirir.

 3. Artan potasyum alımı ayrıca inme riski, kas kütlesi kaybına karşı koruma ve kemik mineral yoğunluğunun korunması ile de ilişkilidir.

Kanser riskini azaltmak

 1. Araştırmalar beta-karoten bakımından zengin bir diyet ile prostat kanseri riskinin azalması arasında pozitif bir ilişki olduğunu ortaya koydu.

 2. Beta-karoten'in bazı Japon popülasyonlarında kolon kanseri gelişimini de engellediği gösterilmiştir.

 3. Çalışmanın yazarları sonuçlandı:

 4. "Yüksek plazma likopen [!bir tür beta-karoten

 5. Balkabakları bol miktarda antioksidan içerir. C vitamini, E vitamini ve beta karoten göz sağlığını desteklediği ve dejeneratif hasarı önlediği gösterilmiştir.

 6. Yaşlı Afrikalı-Amerikalı kadınların kesitsel bir çalışması, günde 3 ya da daha fazla meyve porsiyonu yemenin yaşa bağlı makula dejenerasyonu riskinin azalması ile ilişkili olduğunu gösterdi. Aynı zamanda hastalığın ilerlemesini yavaşlattı.

Diyabetle mücadele

 1. Balkabağı şeker hastalığının kontrolüne yardımcı oluyor.

 2. Kabak çekirdeği ve posa içindeki bitki bileşikleri, glikozun dokulara ve bağırsaklara emilimine yardımcı olmak ve ayrıca karaciğer glukoz seviyelerini dengelemek için mükemmeldir.

 3. Tip 2 diyabet riski düşük olabilir, ancak bu etki tutarlı bir şekilde gösterilmemiştir. Bununla birlikte, bileşikler öyle bir etkiye sahiptir ki, araştırmacılar daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyulmasına rağmen, diyabetik bir ilaca tekrar elden geçirilebileceklerini önermektedir.

Günlük elyaf içeriği

 1. Kabaklar fantastik bir lif kaynağıdır. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki (ABD) insanlar, günlük ortalama 15 g alım ile yeterli miktarda lif tüketmezler. Tavsiye edilen günlük lif alımı 25 ila 30 g arasındadır.

 2. Elyaf kandaki şeker emilimini yavaşlatır, ayrıca düzenli bağırsak hareketlerini ve pürüzsüz sindirimi destekler. Sağlıklı bir lif alımı da kolon kanseri riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

 3. Pişmiş, taze balkabağında yaklaşık 3 gram (g) lif ve konserve balkabağında 7 gr'ın üzerinde lif ile günlük diyetinize bir porsiyon kabak ilave etmek ortalama olarak lif sıkıntısını artırmaya yardımcı olabilir Amerikan diyeti.

Bağışıklık sağlığı

 1. Balkabağı bağışıklığı koruyabilir.

 2. Balkabağı hamuru ve tohumlar hem C vitamini hem de beta-karotende yüksektir. Bunlar, güçlü bir besin kombinasyonu kullanarak bağışıklık sistemini güçlendirir.

 3. Beta karoten A vitaminine dönüştürülür. Bu enfeksiyonla savaşan beyaz kan hücrelerinin oluşumunu tetikler.

Beslenme dağılımı

 1. USDA Ulusal Besin Veritabanına göre, tuzsuz bir fincan pişmiş, haşlanmış veya süzülmüş kabak içeriyor:

 2. Bu balkabağı da şunları sağlar:

 3. Evde taze balkabağı hazırlamak sağlığınız için en fazla yararı sağlayacak, ancak konserve balkabağı da harika bir seçim. Balkabağı sağlığına faydalarının çoğunu konserve işlemine devam etmektedir.

 4. Konserve kabak pasta karışımından uzak durun. Bu genellikle bakkallarda konserve balkabağının yanına yerleştirilir ve benzer bir teneke kutuda satılır. Eklenen şekerler ve şuruplar içeriyor.

 5. Konserve balkabağının sadece bir bileşeni olmalıdır: Kabak.

Bal kabağı diyetinize nasıl dahil edilir

 1. Okuyama, Y., Ozasa, K., Oki, K., Nishino, H., Fujimoto, S., Watanabe, Y. (2014, 5 Şubat). Japonlarda zeaksantin ve diğer karotenoidlerin serum konsantrasyonları ile kolorektal neoplazm arasındaki ters ilişki [!Özet

 2. Daha fazla kabak yemenin çeşitli yolları var.

 3. Genellikle bir jack-o-fener içine oyulmuş olan balkabağı çeşitleri mükemmel bir şekilde yenilebilir olsa da, daha tatlı ve daha küçük tatlı veya pasta balkabağı çeşitleriyle pişirmek en iyisidir.

 4. Balkabağının birkaç inç sapı kaldığından ve büyüklüğü için sert ve ağır olduğundan emin olun. Kesilmemiş kabakları serin ve karanlık bir yerde 2 aya kadar saklayın.

 5. Diyetinize kabak eklemek için bazı basit ipuçları:

 6. Kayıtlı diyetisyenler bu yaban mersini balkabağı yulaflı çörek, balkabağı tatlısı ve balkabağı turta tarifleri tavsiye ediyor.

 7. Bir dahaki sefere kabak mevsimi geldiğinde, onu oymama. Pişir ve ye.

 8. Tohumlar, püreler ve yağ gibi çeşitli kabak ürünleri çevrimiçi olarak satın alınabilir.

 9. Megan Ware RDN LD tarafından yazılmıştır

 10. Tim Newman tarafından en son 5 Ocak 2018 tarihinde güncellenmiştir. Bu konuyla ilgili en son haberleri almak için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Beslenme hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun / Diyet.Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 11. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 12. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407