Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kabak Nasıl Saklanır

Kabak Nasıl Saklanır

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 24 Nisan 2019

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Kabak Nasıl Saklanır?

 1. Kabak depolamanın diğerleri arasında plastik bir torba veya soğutma kullanımı da dahil olmak üzere mümkün olduğu kadar uzun süre taze ve yenilebilir kalması için çeşitli yollar vardır. Kabak'ın yüksek nem içeriği nedeniyle çürümesi veya küfü tazeliğini korumak için önemli bir tehdittir ve uygun depolamayı zorunlu kılar.

Plastik Torba

 1. Belki de en önemlisi depolama sürecinde, kabaklarınızı (kesilmemiş) her zaman havalandırılmış delikli plastik bir torbada tutmalısınız. Bu, ona az miktarda oksijen verecektir, ancak oksidasyon işlemini önemli ölçüde yavaşlatır. Ayrıca, hepsini kullanmaya hazır olana kadar kabakları kesmekten veya yıkamaktan da kaçınmak istersiniz. Deri içerdeki eti parçalanmaya karşı koruyacaktır. Bununla birlikte, kabakları keserseniz ve hepsini kullanmazsanız, yapılması gereken en iyi şey, maruz kalan etin mantarlanmasını önlemek için bir ucunu sarılmak filme sarmak veya yarım kabakları plastik bir torbaya koymak ve oksitlenmiş.

Buzdolabı

 1. Yıkanmamış ve soyulmamış kabaklarınızı buzdolabında tutarken, plastik torbada sebzelerin içinde durduğundan emin olun. Torbanın bir ucunu havaya açık bırakmak da sebzenin taze kalmasına yardımcı olacaktır.

Dondurucu

 1. Dondurucu, bir süre kullanmayı düşünmüyorsanız ya da yazın sonunda fazla miktarda kabak satın alırsanız, en son sürmeyi umarak, kabak için mükemmel bir seçenektir. bütün kış için. Kabağı dondurucuya koymadan önce, sebzeyi dilimlemeli ve parçaları plastik bir torbaya koymadan önce kurutmalısınız. Kabakları kullanmaya hazır olduğunuzda, 8-10 saat boyunca çözülmelerine izin verin veya donmuş formlarından pişirmelerini bekleyin. (Ez_write_tag ([![!728,90

Kabağı Ne Kadar Saklayabilirsiniz?

 1. Kabak depolamanın doğru yolunu bilmek önemlidir, ancak sebze alımınızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız ne kadar süre saklayabileceğinizi bilmek çok önemlidir.

Açık Hava

 1. Kabağınızı açık havada tutarken saklamayın; 2-3 gün içinde solmaya ve büzülmeye başlar ve çabucak yenilmez olur.

Buzdolabı

 1. Kabağınızı buzdolabında saklarken, sebzelerin içinde durduğundan emin olun. Cilt hafifçe kırışmaya başlasa bile 1-2 hafta boyunca iyi olmalıdır.

Dondurucu

 1. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan seyahat eden bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.

 2. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan seyahat eden bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.