Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Japon Tatlı Havuçlarının Pişirilmesi

15. Avukat Ayrıcalık

 1. Japon restoranlarında sıkça servis edilen tatlı, sırlı havuçlu garnitür, sadece bir avuç dolusu kıl zımbası ile evde yeniden oluşturmak için daha kolay olamazdı. En sevdiğiniz tatlandırıcının az miktarda, ezici bir sostan ziyade ince bir sır olarak ilave edilir, havuçtaki doğal şekerleri arttırır, birkaç dakika içinde özel bir şeye dönüştürür. Temel tarifleri ek baharatlarla kişiselleştirin - daha taze bir zencefil, limon kabuğu rendesi veya daha sert bir lezzet için biraz acı toz deneyin.

Adım 1

 1. Havuçları soyup üstlerini ve uçlarını keskin bir bıçakla kesin. Havuçları kalın parçalar halinde, önyargılı dilimler, bozuk para veya sos şeklinde dilimleyin. Bebek havuç kullanıyorsanız, hepsini bırakın.

Adım 2

 1. Tuzlu su kabını kaynatın ve havuç ekleyin. Tüm havuçları tamamen kaplayacak kadar su olduğundan emin olun.

Adım 3

 1. Suyun kaynaşması için ısıyı kısın. Havuçlarını pişene kadar pişirin ancak yine de biraz sertleşin. Yeterli yapılıp yapılmadıklarını belirlemek için bir ısırık alın. Küçük dilimlerin pişmesi yaklaşık beş ila sekiz dakika sürer; daha büyük parçalar veya bütün bebek havuçlarının genellikle 10 ila 12 dakikaya ihtiyacı olacaktır.

Adım 4

 1. Havuçları bir kevgir içinde boşaltın ve hemen tekrar tavaya kaydırın. Tavayı tekrar ocak üzerine yerleştirin ve ısıyı orta-düşük seviyesine getirin.

Adım 5

 1. Küçük bir topuz tereyağı ekleyin ve bir tahta kaşıkla havuçlara karıştırın. Tüm havuç yüzeylerini perdahlamak için yeterli miktarda tereyağı kullanın, bu nedenle havuçlar kaplanıncaya kadar tereyağında yüzmeyene kadar az miktarda ekleyin.

Adım 6

 1. Az miktarda beyaz şeker, kahverengi şeker, bal, akçaağaç şurubu veya pekmez ekleyin ve havuçların içine karıştırın. Havuç doğal olarak tatlıdır, yani bir çay kaşığı ya da iki tatlandırıcı ile başlayın. Daha tatlı bir sır istiyorsanız, daha sonra ekleyin.

Adım 7

 1. Limon veya portakal kabuğu rendesi, rendelenmiş taze zencefil veya bir tutam biber veya köri tozu gibi isteğe bağlı baharatları ekleyin. Tahta kaşıkla onları havuçların içine karıştırın.

Adım 8

 1. Havuçları yaklaşık 5 dakika boyunca sıcak ateşte hafifçe karıştırın. Tatlandırıcı ve tereyağı, havuç üzerinde parlak bir sır oluşturmak için iyice karışmalıdır.

Adım 9

 1. Havuçlardan birini tadın. Daha tatlı olmalarını istiyorsanız, biraz daha şeker, bal, pekmez veya şurup ekleyip birkaç dakika daha ateşte karıştırın. Havuçlar hala sıcakken hemen servis yapın.

Adım 9

 1. Doğrama tahtası

 2. Tahta kaşık

 3. Beyaz şeker, kahverengi şeker, bal, akçaağaç şurubu veya pekmez

Adım 9

 1. Bu havuçlar Japon restoranlarında popüler bir garnitür olsalar da, kızartılmış, ızgara balık veya tavuk veya mangalda pirzola ile servis yapmak için eşit derecede uygundurlar.

 2. Havayı, sır eklemeden önce, havuç, şalgam ve meşe palamudu veya balkabagi gibi diğer kök sebzeler ve kabaklarla birleştirin. Tüm sebzeleri aynı büyüklükte parçalar halinde kesin. [! 6035 => 1130 = 12!

 3. Bu havuçlar Japon restoranlarında popüler bir garnitür olsalar da, kızartılmış, ızgara balık veya tavuk veya mangalda pirzola ile servis yapmak için eşit derecede uygundurlar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407