Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Japon Knotweed'in İlk 7 Faydası

Japon Knotweed'in İlk 7 Faydası

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 24 Mart 2019

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Japon Knotweed nedir?

 1. Japon knotweed, Asya kültürlerinde yüzyıllardır bahar sebzesi olarak kullanılmış ve çeşitli tarım ve arıcılık faaliyetleri için kullanılmıştır. Bitki, özel bir kimyasal, resveratrol içeriğinden dolayı övgüyle övülüyor. Çalışmalar, bitkinin köklerinin yapraklardan ve gövdelerden çok daha yüksek oranda resveratrol içerdiğini göstermiştir.

 2. Japon knotweed, başta Japonya, Kore ve Çin olmak üzere Doğu Asya’ya özgüdür ve bilimsel olarak Fallopia japonica olarak bilinir. Yüzyıllar boyunca birçok Asya kültürü için önemli bir kültürel, tıbbi, mutfak ve tören bitkisi haline gelmiş büyük, çok yıllık otsu bir bitkidir. Dünyanın diğer ülkelerinde, Japon knotweed bazen oldukça dayanıklı ve hızlı bir şekilde büyüyebildiğinden istilacı olarak kabul edilir; Kuzey Amerika ve Avrupa’da ve ayrıca Avustralya’da sınırlı miktarda bulunabilir. Bazı ülkelerde ve bölgelerde, diğer bitkileri ve bitki örtüsünü kolayca alabileceği için, Japon knotweed salgınlarını kontrol etmeye çalışırken milyarlarca dolar harcandı.

 3. Çok fazla tartışma ve araştırma devam ederken, Japon knotweedinin tamamlayıcı ve besinsel tüketimi önemli bir potansiyele sahip gibi görünüyor. Şimdi, Japon knotweed'in bazı sağlık yararlarına bir göz atalım.

Japon Knotweed'in Sağlık Faydaları

 1. ;

Bilişsel Etki

 1. Japon knotweed'in en iyi bilinen ve en çok güvenilenlerinden biri, Alzheimer hastalığı ve demans gibi bilişsel bozukluklar üzerindeki belirgin etkisidir. Bu, öncelikle bitkinin faydalarının çoğunda aynı olan bitkinin resveratrol içeriğinden kaynaklanmaktadır. Resveratrol, sinir yollarını etkileyebilen nörodejeneratif süreçlere karşı ölçülebilir bir önleyici etki göstermiştir (RS Turner ve ark., 2015). Tıpkı antioksidanların plakları elimine edip zihinsel işlevi yavaşlatabilen ve bozulmaya neden olan serbest radikalleri etkisiz hale getirebildiği gibi, resveratrol de bu trajik durumları engelleyerek beyin yollarını enerjili ve kullanımda tutabilir.

Kalp Hastalığı

 1. Kişi yüksek yağlı, zengin besinler tükettiğinde, kalp hastalığı ve yüksek kolesterol gibi kardiyovasküler komplikasyonlar geliştirme olasılığı çok daha fazladır. Bununla birlikte, Japon knotweed'indeki resveratrol'ün, resveratrol içeriği nedeniyle buna karşı olduğu bilinmektedir. Kırmızı şarabın yüksek konsantrasyonlarda içildiği Fransa'da (ve dolayısıyla yüksek miktarda resveratrol tüketilir), birçok insanın tadını çıkardığı yüksek yağlı ve zengin beslenmeye rağmen, kalp rahatsızlıkları çok nadir görülür. Diyetinize knotweed ekleyerek, aynı kalp koruyucu özelliklerden yararlanabilirsiniz!

Kan Basıncı

 1. Resveratrol'ün kalp üzerindeki etkisinin esasen yağda bir azalmaya dayandığı üzerine yapılan ilk araştırmalar, resveratrolün kan basıncını düzenleme kabiliyeti konusunda da cesaret verici sonuçlar verdi. Kalp üzerindeki gerginliği ve stresi azaltarak, kan basıncının düşmesini önleyerek, kan basıncını azaltarak, kan ve kan damarlarını dilate ederek kalp krizi ve felç riskini önemli ölçüde azaltabilir.

Gastrointestinal Endişeler

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Kanser Yönetimi

 1. Kanser önleyici potansiyeli olan her bitki çok fazla dikkat çeker ve Japon knotweed bir istisna değildir. Wisconsin Üniversitesi, Wisconsin, Dermatoloji Bölümü'nden Dr. Chandra K. Singh tarafından yapılan bir araştırma, ahududu, dut ve Japon knotweed gibi resveratrol içeren yiyeceklerin, bazı kanserlere karşı terapötik etkilerin yanı sıra kemopreventif sağladığını göstermiştir. . Bu çalışmada, araştırmacılar resveratrol bazlı kombinasyonların kanser yönetimine nasıl yardımcı olabileceği konusunda netlik kazanmaya çalıştılar ve sonuçlar yeterince net olmasa da umut verici görünüyor.

İnsülin Kontrolü

 1. Zaman içinde, özellikle zayıf bir beslenme düzenimiz varsa, vücudumuz insülin seviyelerini daha az düzenler ve “insülin direnci” geliştirir. Bu diyabet ve diğer birçok sağlık komplikasyonuna yol açabilir, ancak diyetinize Japon knotweed eklerseniz, bunlardan etkili bir şekilde kaçınabilirsiniz. Japon knotweed'indeki resveratrol, kan şekeri seviyelerinizi düzenli tutup insülin direncinin gelişmesini önleyebilir.

 2. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407