Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hisse Senedi Piyasasını İçermeyen 10 Yatırım Yolu

Borsaya Uyum

 1. Beş milyon dolarlık yatırımcıya tahmin edilebilir, çift haneli getirileri getiren hisse senetleri pazarında beş yıl, bu konuyu gündeme getirmek için muhtemelen kötü bir zaman gibi görünüyor.

 2. Ama şimdi aslında borsa içermeyen yatırım yapmanın yollarını keşfetmek için mükemmel bir zaman. Sonuçta, er ya da geç hisse senetleri bir ayı döngüsüne girecek ve güvenilir alternatifler için yatırımcılar mücadele edecek.

 3. Yani şu alternatiflerin 10'unun listesi:

1. Eşler Arası Kredilendirme

 1. Önce bunu listeliyorum, çünkü bu benim en çok sevdiğim alternatif yatırımlarımdan biri. Ve sadece bu değil, aynı zamanda hem yatırımcıya hem de borçluya fayda sağlayan bir yatırım türüdür.

 2. Eşler arası borç verme, aracıyı - a.k.a. - bankacı - borç verme denkleminden çıkarır. Genel olarak konuşursak, yatırımcı olarak size daha yüksek bir getiri oranı ve borçlunun için daha düşük bir oran ve ücret anlamına gelir. Sadece bu tür bir düzenlemenin, borçlu için daha ucuz olduğu için kredinin geri ödenmesini daha olası kıldığını düşünüyorum.

 3. Eşler arası kredilendirme ile ilgili en güzel şeylerden biri, yatırım yaptığınız kredi portföyünün çeşitlendirilmesini sağlamasıdır. Kredilendirme Kulübü aracılığıyla 10.000 $ yatırım yaparsanız, krediler onlarca, hatta yüzlerce bireysel krediye yayılmış olmak. Bu çeşitlilikte, bir veya iki kredinin ekşi olması durumunda, portföyünüz zarar görmeyecektir. Ve aldığınız faiz oranı, kayıp riskini telafi edecek kadar yüksektir.

 4. "200+ notta çeşitlendirerek portföyünüz eşler arası krediyi bir bütün olarak temsil etmeye başlar ve yatırımınızın temerrüde düşmüş kısmı toplam zarar oranını yansıtmaya başlar Geçtiğimiz yıllarda. Kısacası işler daha öngörülebilir hale geldi. Bu, paranızı yüzlerce borçlunun karşısına yayarak, bunun işe yaraması için fazla para harcayacak kadar tutarlı ve ödüllendirici bir yol haline gelmesidir. ” LendingMemo.com'dan Simon Cunningham

 5. 25 $ 'dan fazla olmayan Lending Club gibi eşler arası bir borç verme platformuna yatırım yapabilirsiniz. Ancak, birebir verilen kredilerin tüm eyaletlerde mevcut olmadığını unutmayın.

2. Değerli metaller

 1. Özellikle altın olan değerli metaller tartışmalı varlıklardır. Bazı insanlar kusursuz bir yatırım olarak onlara dini inancına yakın. Diğerleri spekülatif bir kabus görüyor. Her zamanki gibi, gerçek ortada bir yerdedir.

 2. Değerli metallerle ilgili sorun ve neden bu kadar spekülatif göründükleri, yalnızca belirli piyasa koşullarında olumlu bir şekilde yanıt vermeleridir. Kıymetli metaller borsa düştüğünde güvenilir bir şekilde artarsa ​​bu hiç akıllıca olmazdı, ama durum böyle değil.

 3. Gerçekte, değerli metaller dolardaki hareketlerle daha yakından ilişkilidir. Dolar zayıfken değerli metaller kazanır ve dolar güçlü olduğunda düşer. Bu geçişlerin ne zaman olacağını tam olarak bilemeyeceğimiz için, her zaman en azından bazı değerli metallere sahip olmak iyi bir fikirdir.

 4. Değerli metallerin gerçek faydalarından biri, ister altın ister gümüş olsun, sahip olabileceğiniz az sayıdaki varlıktan biri olması. Altın veya gümüş para veya külçe çubuk satın alabilir ve bunları evde veya başka bir güvenli yerde saklayabilirsiniz. Tam bir ekonomik veya finansal çöküş durumunda, o zaman takas olarak kullanılabilirler.

3. Garantili Geri Dönüşü Olan Bir Yatırım: Borç Azalt

 1. Bu neredeyse çok basit geliyor. Belki daha önce duymuşsundur, ama ne duyduysan, kesinlikle doğru. % 10'luk faiz oranını ödeyeceğiniz bir kredi kartını ödüyorsanız, bu, başka bir varlığa yatırılan aynı para tutarında% 10'luk bir getiri oranı kazanmaya eşdeğer olacaktır.

 2. Ama aslında bundan daha iyi. Borç ödemekle kazanacağınız getirinin gelir vergisi sonucu olmayacak. Dolayısıyla borcunun ödenmesi diğer yatırımların çoğuna üstün getiri sağlayabilir. Ve bu iade garantilidir ve tamamen risksizdir. Borcunuz varsa, bu ilk "alternatif yatırımınız" olmalıdır.

4. Nihai Maddi Yatırım: Gayrimenkul

 1. Gayrimenkul, kendi makalesine layık olan bir yatırım konusu, ancak basit tutmaya çalışacağım ve burada ana noktaları özetleyeceğim.

 2. Doğrudan mülk satın alma. Kira geliri elde etmek, nihayetinde satış sonrası sermaye birikimi sağlamak ya da hızlı bir kâr için rehabilite etmek ve çevirmek için bir mülk satın alırsınız.

 3. Gayrimenkul sınırlı ortaklıkları. Burası, genellikle bir alışveriş merkezi, ofis kompleksi veya apartman binası gibi ticari mülke yatırım yapan gayrimenkul ortaklığına para yatırdığınız yerdir. Sınırlı bir ortaksınız, bu nedenle yatırılan para miktarından fazlasını kaybedemezsiniz. Öncelikle amortisman ile ilgili olarak, bu tür yatırımlarda genellikle vergi avantajları vardır.

 4. Gayrimenkul yatırımları (GYO). Bunlar gayrimenkul yatırım fonları, gayrimenkul veya gayrimenkul ipoteği yatırımları gibi bir şey. GYO'da hisse satın alırsınız, sonra temettüler ve / veya sermaye kazancı yoluyla gelir elde edersiniz. GYO'lara önemli vergi avantajları da vardır. Ellerinizi kirletmek istemezseniz ve riskinizi sınırlamak istemiyorsanız, bu mükemmel bir yatırım olabilir.

 5. İpoteğe alış ve satım gibi gayrimenkullere yatırım yapmanın başka yolları da var; bu, ipotek notlarını indirimli olarak satın almak ve bir tahsilat yapmak için bir burnu olan karmaşık yatırımcı için daha fazla. görünür değer. Fundrise ve RealtyMogul gibi web siteleri aracılığıyla doğrudan emlak anlaşmalarına yatırım yapmayı içeren bir kitle finansmanı da vardır. Ancak bu, şu anda biçimlendirici aşamada olan ve kalbin zayıflığı olmayan yeni bir kavramdır.

5. Kendi CD Merdivenden İnşa - Kendi Kişisel Para Piyasası Fonunuz

 1. Şüphesiz, bugünlerde para piyasası fonlarının getirilerinin mikroskobik olduğunu biliyorsunuz. İadeleri iyileştirmek için CD'leri kullanabilirsiniz ve bir CD merdiveni oluşturarak, kendi para piyasası fonunuzu etkin bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bunu yapmaktan zengin olmayacaksınız, ancak portföyünüzün sabit getirili kısmının getirisini artıracaksınız.

 2. Depozito sertifikaları tamamen güvenlidir çünkü bankalar tarafından tutulur ve FDIC tarafından emanetçi başına 250.000 $ 'a kadar sigortalıdır. Borsadaki yüksek oynaklık dönemlerinde paranızı park etmek için mükemmel bir yer olabilirler.

 3. Bir CD merdiveni inşa etmenin amacı, şaşırtıcı vade tarihlerine sahip bir CD portföyü oluşturmaktır. Örneğin, bir, iki, üç, dört ve beş yıl içinde olgunlaşan CD'lerden oluşan bir portföy oluşturabilirsiniz. Uzun vadeli CD'ler daha yüksek getiri oranları ödeyecek, o zaman beş yıl boyunca her yıl olgunlaşan bir CD'niz olacak. Bu, faiz oranlarının artması durumunda size daha yeni CD'ler satın almanızı sağlar.

6. ABD Hazine Menkul Kıymetleri

 1. ABD hazine menkul kıymetleri, mevduat sertifikalarına bir alternatiftir ve CD'lerde yaptığınız gibi onlarla bir merdiven bile oluşturabilirsiniz. Tipik olarak, faiz oranları CD'lerden biraz daha düşüktür, çünkü ABD Hazinesi dünyanın en yüksek dereceli borçlusu olarak kabul edilir.

 2. Bir kez daha, hazine menkul kıymetlerine yatırım yapmak zengin olmayacak, ancak piyasa kargaşası zamanlarında paranızı korumak için mükemmel bir yer.

7. Koleksiyonlar - Penny Hisse Senedi Alternatifleri

 1. Koleksiyon - sanat eserleri, antikalar, nümismatik paralar ve diğer hazineler - kuruş stoklarına çok benziyor. Bazen öderler, bazen öderler, ancak çoğu zaman onlar için para kaybedersiniz.

 2. Bu, ne aldığınızı ve potansiyel satış değerini gerçekten bilmeniz gereken bir alan. İdeal olarak, tahsil edilebilecek değerinden daha düşük bir fiyata alabileceğiniz değerlerin yeterince farkında olmalı ve nispeten kısa bir sürede daha fazla fiyata satabilirsiniz. Bunun nedeni, tahsilâtın diğer yatırımların yapma şeklini zamanla takdir etmemesidir. Pazarın tamamı istekli bir alıcının belirli bir zamanda tahsil edilen belirli bir tahsilât için ne kadar para ödemeye razı olduğuna dayanmaktadır.

 3. En iyi strateji tahsil almaktır çünkü gerçekten sahip olmak istersiniz ve sahip olmaktan zevk alırsınız. Bu, yaşamınızda bir faydası olacağını garanti eder ve şartlarınıza göre makul bir fiyat ödersiniz. Eğer eşya ileriki bir tarihte daha fazla para kazanırsa, hem tahsilâttan zevk almanız hem de sonunda topladığınız finansal kazançlar sonucunda oyunun önünde olacaksınız.

 4. Koleksiyon, dolar zayıflığı dönemlerinde sıklıkla karlı yatırımlar yapabilir. Kağıt varlıkları zayıfken insanları kıymetli metallere çeken aynı faktörler, çoğu zaman onları bir çeşitlendirme biçimi olarak koleksiyonlara da çeker.

8. Wine - Bu Konuda Hiç Düşünmediniz!

 1. Şarap, aslında yaşla birlikte değeri artırabilecek az sayıdaki tüketim malından biri. Ancak, doğru bağlarla, en çok arananları da olabilir.

 2. Genel olarak güçlü bir şarap anlayışına sahip olmalısınız ve ayrıca bunları saklamak için sıcaklık kontrollü bir odaya ihtiyacınız var. Bunun nedeni, biçmek için önemli miktarda saklamanız gerekmesidir. önemli karlar. Ayrıca, şarap türünün yanı sıra ne zaman ve nereden satın aldığınızın doğru kayıtlarını tutmanız gerekecektir. Şarap uzmanları gelecekte sizden şarap satın almadan önce bu bilgiyi isteyecektir.

 3. Yatırım ve çabaya değer. Doğru şarapları tespit edip saklayabiliyorsanız yılda yüzde 15 kazanabilirsiniz.

9. Küçük Bir İşletmede Sessiz Bir Ortak Olun

 1. Kendi işinizi sıfırdan başlatmak riskli bir girişim, belki de çok riskli bir yatırım olarak kabul edilebilir. Ancak mevcut bir işletmeye iyi niyetli bir yatırım yapabilirsiniz. Bu mümkündür, çünkü küçük işletme sahipleri genellikle işi başlatmak veya genişletmek için banka finansmanı almayı çok zor bulmaktadır.

 2. Küçük bir yatırımcı olarak, mevcut ve başarılı bir işletmenin büyümesini sağlayacak yatırım sermayesini sağlayabilirsiniz. İşletmeye borç vermekten ziyade, hem işletme hem de gelir akışının mülkiyeti yüzdesini almaya hak kazanan sessiz bir sahip olarak gelebilirsiniz.

 3. Hepsinden iyisi, işletmedeki hisse senetleriniz, işletme satıldığında ve ne zaman satıldığına dair net bir şekilde ödeme yapabilir. Küçük işletmeler, büyük işletmeler haline gelir, mevcut en iyi sermaye değerlendirme fırsatlarından bazılarını temsil eder.

10. Kendiniz - En İyi Yatırımınız

 1. Bu aslında en basit, en düşük risk ve yapabileceğiniz en karlı yatırımdır. Hepsinden iyisi, genellikle çok fazla para gerektirmez. Yapmak istediğiniz şey, gelir kazanma kabiliyetinizi ve yatırım performansınızı artırabilecek şekilde kendinize yatırım yapmaktır.

 2. Genel olarak düşündüğümüzden daha fazla yatırım yapmanın yolu var. Beş yıllık bir boğa piyasası, alternatiflerin ne olduğunu görmememize neden olabilir. Ancak şimdi, borsa işlemlerinin bu kadar güvenilir olamayacağı günler için hazırlanmanın tam zamanı. Boğa piyasası sona erdikten sonra en iyi yatırım getirinizin geldiğini bile görebilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407