Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hindistan Cevizi Yağı - Hindistan Cevizi Yağı: Yararları

Alt satırda

 1. Çoğu insan hindistancevizi yağına aşinadır. Sağlık ve sağlıklı yaşam spotlarında sık sık bulunur. Hindistan cevizi yağı kadar iyi bilinmemektedir.

 2. İki ürün benzer görünüyor ve kokuyor, ancak her birinin farklı özellikleri var. İşte her birinin yararlarına bir bakış.

Hindistan cevizi yağı ve hindistancevizi yağı arasındaki fark nedir?

 1. Hindistan cevizi yağı, hindistancevizi etinden soğuk presleme yağı ile yapılır. Oda sıcaklığında katıdır ve ısıtıldığında sıvı hale gelir. Yağlı, hafif ve orta yoğunlukta hindistancevizi aroması ve kokusuna sahiptir.

 2. Hindistan cevizi yağı muhtemelen tropiklerin yerfıstığı yağıdır. Bu yağ dahil hindistancevizi eti püresi ile yapılır. Yayılma oda sıcaklığında katıdır ve ısıtıldığında yumuşar. Sonuç, güçlü hindistancevizi aroması ve kokusuna sahip bir yayılmadır.

Hindistan Cevizi yağı ve hindistan cevizi yağı beslenmesi

 1. Hindistan cevizi yağı tamamen doymuş, tamamen yağdan yapılır. Bir çorba kaşığı yaklaşık 14 gramdır.

 2. Hindistan cevizi yağı bütün hindistan cevizinden yapılır, bu yüzden ayrıca çorba kaşığı başına yaklaşık 10 gram doymuş yağ içerir. Hindistancevizi yağının, özellikle de liflerin besinleri yoktur. Bir çorba kaşığı hindistancevizi yağı, yaklaşık 2 gram diyet lifi içerir.

 3. Hindistan cevizi yağı içindeki diğer besinler şunlardır:

 4. Hindistan cevizi yağı ve hindistancevizi yağı kalorisi yüksektir. Markaya bağlı olarak, her iki ürün de çorba kaşığı başına yaklaşık 110 ila 120 kaloriye sahiptir.

Hindistan cevizi yağı ve hindistancevizi yağı sizin için iyi mi?

 1. Hindistan cevizi yağı ve hindistancevizi yağı içindeki yüksek doymuş yağ içeriği tartışmalıdır. Amerikan Kalp Birliği (AHA), doymuş yağ oranı yüksek bir diyetin yüksek kolesterolle sonuçlandığı ve kalp krizi ve felç riskini artırdığı konusunda uyarıyor.

 2. Hindistan cevizi savunucuları çoğu doymuş yağ araştırmasının eski olduğunu iddia ediyorlar. Doymuş yağın çoğunun laurik asit olduğunu iddia ederler, bu yüzden aslında iyi kolesterolünüzü arttırır ve hastalık riskinizi azaltır.

 3. Laurik asit, diğer doymuş yağ türleri kadar araştırılmamıştır, ancak en az bir küçük çalışmada kolesterolün yararlı olduğu belirtilmektedir. 32 sağlıklı kadın ve erkeğin araştırması, laurik asit yönünden zengin katı yağlar yemenin, trans yağları yemekten daha iyi bir kolesterol profili ile sonuçlandığını buldu.

 4. Bir 2010 meta-analizinde doymuş yağın kardiyovasküler hastalıktaki bir artışla ilişkili olmadığı tespit edildikten sonra, hindistan cevizi suları karışır hale geldi. Meta-analiz, AHA ya da kardiyologların çoğunun doymuş yağlardaki pozisyonlarını değiştirmelerine neden olmadı, ancak meşru soruları gündeme getirdi.

 5. Zaman ve daha fazla araştırma bu tartışmayı çözecektir. Ancak hindistancevizi yağı ve hindistancevizi yağı bugün kalp hastalığı riskinizi nasıl etkilediğini, sonuçta, aktivite seviyeniz ve genel diyetiniz de dahil olmak üzere birçok faktöre bağlı olabilir.

Güzellik, hindistancevizi yağı ve hindistancevizi yağı için kullanılıyor

 1. Kişisel bakım ürünlerindeki kimyasal maddeler hakkında endişeleriniz varsa, bir kavanoz hindistancevizi yağı veya hindistancevizi ezmesini el altında bulundurun. Yağ asitleri kırışıklıkları, kuru cildi ve yaşlılık lekelerini azaltmaya yardımcı olabilir.

 2. Hindistan cevizi yağı ve hindistancevizi yağının cilt bakımı faydaları hakkında çok az bilimsel araştırma var, ancak anekdot kanıtları çok fazla. Bunları güzellik rejiminizde kullanmayı deneyebilirsiniz:

 3. Cildinizde hindistancevizi yağı veya hindistancevizi yağı kullanmadan önce, duyarlılık ve olası alerjik reaksiyonları test etmek için bir cilt yama testi yapın.

Hindistan cevizi yağı ve hindistancevizi yağı ile pişirme

 1. Hindistan cevizi yağı temel olarak yemeklik yağ olarak kullanılır. Rafine hindistancevizi yağı yüksek bir duman noktasına sahiptir ve yüksek ısıda pişirmeye dayanabilir. Kızartma ve sote için harika. Sızma yapan hindistancevizi yağı, daha düşük bir duman noktasına sahiptir ve genellikle 350 derece Fahrenhayt veya daha düşük sıcaklıklar için önerilir.

 2. Hindistan cevizi yağı tost üzerine yayılabilir ve kızartmada tereyağı, kısalma ve bitkisel yağ yerine kullanılabilir. Sızma hindistancevizi yağı lezzetinin diğer yağlar kadar nötr olmadığını ve unlu mamullere ılımlı bir hindistan cevizi tadı kattığını unutmayın. Rafine versiyonlarda hindistancevizi aroması azdır.

 3. Hindistan cevizi yağı doğrudan kavanozdan çok lezzetli. Neredeyse her şeye yayılabilir. Sabah ekmekli ekmeklerinde veya simitlerde tereyağı yerine lezzetlidir. Deneyin:

 4. Hindistan cevizi yağı kolayca yanıyor ve kısa süreliğine çok düşük ateşten daha yüksek herhangi bir şey için set üstü pişirme için en iyi tercihiniz değil. Şekerleme ve şekerleme yapmak için mükemmeldir ve tereyağı veya yağ yerine kullanılabilir. Tariflerinize güçlü, tatlı, hindistancevizi aroması katacak.

Hindistan cevizi yağı ve hindistancevizi yağı nereden satın alabilirim?

 1. On yıl önce, doğal bir sağlık deposundan başka bir yerde hindistancevizi yağı veya hindistancevizi yağı bulmak için çok zorlanacaktınız. Bugün, onlar süpermarket ve büyük kutu mağaza raflarında zımba teli.

 2. Ancak pek çok üretici, mevcut seçeneklerin kafa karıştırıcı olabileceği hindistancevizi ürünleri bandagonuna atladı.

 3. Alışveriş işlemini kolaylaştırmak için birkaç ipucu:

 4. Hindistan cevizi yağı ve hindistancevizi yağı oda sıcaklığında saklanmalıdır. Hindistan cevizi yağı, doğal fıstık ezmesi ile aynı şekilde üstte bir yağ tabakası geliştirebilir. Kullanmadan önce tereyağını iyice karıştırın.

Sonraki adımlar

 1. Hindistan cevizi yağı ve hindistan cevizi yağı, görünüm, tat ve işlevsellikte belirgin farklılıklar gösterir. Hindistan cevizi yağı kızartma ve pişirme için en iyisidir. Hindistancevizi yağı, hiç pişmemiş şekerler veya çok düşük ateşte yavaş yavaş pişirilmiş şekerler yapmak için mükemmeldir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407