Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hindistan Cevizi Sütü Panna Cotta'dan Tatlı Patates Pudingine 10 Glutensiz Tatlı Tarifleri

Fayda

 1. Çölyak Hastalığı Vakfı'na göre, dünya çapında 100 kişiden 1'i çölyak hastalığından muzdarip, en küçük miktarda glüten alındığında ince bağırsağa saldıran bir otoimmün hastalık. Dünyada gezinmeyi, özellikle tatlılar ve unlu mamullerle dolu, diyet kabuslarını yapabilir.

 2. Çölyak Hastalığı Vakfı Genel Müdürü Marilyn G. Geller, misyonunun bu hastalıktan muzdarip insanların güvenli bir şekilde yemek yemeleri için dolaşmalarına ve yiyecek bulmalarına yardımcı olmak olduğunu söyledi. Ve eğer tatlı yiyecekseniz? “Elbette, tadını çıkar, sadece içinde glüten olmadığından emin ol,” diyor. [! 23509 => 1130 = 2!

 1. Çölyak hastalığı olan biri glüten içeren bir şey yediğinde, vücudun bağışıklık sistemi ince bağırsaklara saldırır. Çölyak Hastalığı Vakfı'na göre, “Bu saldırılar, bülbülde hasara yol açar, ince bağırsağı çevreleyen, besin emilimini teşvik eden parmak uçları gibi küçük çıkıntılara neden olur. Biber zarar gördüğünde, besinler vücuda düzgün bir şekilde alınamaz.”

 2. Tedavi edilmeden bırak, bu uzun vadeli komplikasyonlara yol açabilir.

 3. Glutensiz yemek tariflerinin yazarı April Peveteaux, Glüten Benim Kalbim, Glütensiz Aldatma Levhası ve Bake Satışlarım B * tch, glütensizlikten kaçınmanın ne kadar zor olduğunu biliyor özellikle çapraz bulaşmaya gelince (bundan daha fazla ve hangi gıdalardan kaçınılması gerektiğini).

Gluten nedir?

 1. Gluten, Çölyak Hastalığı Vakfı'na göre buğday, çavdar ve arpada bulunan proteinler için kullanılan bir terimdir ve gıdaların birbirine bağlanmasına ve şeklini korumasına yardımcı olan şeydir. Kaçınılması zor kılan şey birçok gıdada bulunmasıdır, hatta beklenmeyen gıdalar. Ve bir şey yüzde 100 glutensiz etiketli olsa bile, malzemeleri okumak için kritik öneme sahiptir. Glutenfreewatchdog.org web sitesinde, pazarda birtakım yanlış etiketlenmiş ürünlerin olduğunu görebilirsiniz.

Glutensiz En İyi Tatlılar Nelerdir?

 1. Geller normalde glüten krem ​​brule, börek veya unsuz çikolatalı kek ve kek içermeyen doğal olarak glütensiz tatlılara odaklanmayı önerir. Bu şekilde, tüm sorunu önleyebilirsiniz. Peveteaux daha fazla hemfikir olamazdı. “Kendinizi kolaylaştırın ve dondurma, puding, unsuz kek ve benzeri ürünlerle tamamen yer değiştirmekten kaçının” diyor. [! 23509 => 1130 = 5!

 1. Kendi glütensiz tatlılarınızı pişirmeye gelince, en büyük zorluk Peveteaux, “Her zaman un yerine geçecek. Sadece bunun için çok fazla glutensiz unu kullanabilirsiniz. normal buğday unu belirginleşmeden belirgin bir şekilde kurulaşır. " Düzenli tatlıları glütensiz hale getirecekseniz, limonlu çubuk ya da turta gibi diğer unlara oranla düşük un oranına sahip tatlıları seçmenizi önerir.

 2. Tabii ki, bazen özel bir tatlı çektiği karşı konulmaz. Peveteaux, “Bir tatlı yaparken glutensiz bir una ihtiyacınız varsa, nohut gibi koyu unlar gibi daha koyu bir tada sahip olmayan bir pilav veya tapyoka bazlı bir un seçin.”

 3. Kekini almaya ve onu da yemeye hazır mısın? Bizim favori, hoşgörülü, glutensiz tatlı tarifleri bazıları için aşağı kaydırın.

Glütensiz Dondurma Protein Sandviçleri

 1. Glutensiz yemek söz konusu olduğunda dondurma genellikle "güvenli" kabul edilirken, herhangi bir şey yemeden önce içerik listesini okuma alışkanlığı edinmeniz iyi bir fikirdir. Elbette, kendi dondurmanızı yaparsanız, glütensiz olduğunu garanti edebilirsiniz. Bu dondurmalı sandviçin doldurulması, vanilya sıçramasıyla muzları karıştırarak ve dondurarak tamamen doğal malzemelerle kolaylaştırır.

 2. Gofretler için glutensiz un, ilave kas geliştirme yumruğu, kakao tozu, şeker (hindistancevizi hurma şekeriyle değiştirebilirsiniz), kabartma tozu, kabartma tozu ve bir kabın içinde deniz tuzu. Sonuç, tüm bu glutensiz çekiciliği korurken en sevdiğiniz yemeğin glüten yüklü Belçika waffle tatlısına dayanacak kalın bir meyillidir.

 3. Tarif ve Beslenme Bilgileri: Glutensiz Dondurmalı Protein Sandviçleri

Nabız Çikolatalı Kurabiye

 1. Çikolatalı kurabiyelerden sonsuza dek vazgeçmeniz gerektiğini düşünmeden önce (tüm bu unu!), Çocukluk çağı zımbalama sürümümüz sadece glutensiz değil aynı zamanda vücuttan fayda sağlayan bakliyatlarla doludur. protein ve lif dolu.

 2. Sadece bitki bazlı yiyeceklerde bulunan lif, vücudun sindirim sistemi için önemlidir ve kalp hastalığı, Tip 2 diyabet, divertikülit hastalığı riskini azalttığı gösterilmiştir (bağırsak iltihabı ) ve kilo vermek isteyenler için faydalıdır.

 3. Yemek Tarifi ve Beslenme Bilgileri: Nabız Çikolatalı Kurabiye

Glütensiz Quinoa Çikolatalı Cupcakes

 1. Tatlı bir glutensiz yapmak için en sevilen yemek kesmek için bastırıldığında, Peveteaux, "Kendi usulü kekimi yapmaktan ziyade geleneksel bir pasta yapmak için jonesing yaparsam" diyor. evde unu denemede, en yüksek kalitede glütensiz unu karışımı kullanıyorum. "

 2. “Benim için, Cup4Cup en iyi tatma hamuruyla sonuçlanıyor ve oranlarının düşük olduğunu biliyorum. Bu kusursuz” dedi. Ve çikolataya bayılırken gidilecek? “Unsuz bir çikolatalı kek (kolayca yapılabilir ya da vahşi ortamda bulunabilir), ancak bu çikolatayı çok hızlı bir şekilde özlemem gerekiyorsa, biraz pudingle karıştırırım.”

 3. BeyondCeliac.org, kinoanın çapraz kontaminasyon nedeniyle yüksek riskli olduğu konusunda uyardığı halde, bu kekler, normal un yemekleri yerine kinoa unu kullanıyor. İçerik listesine bakmayı ve "glutensiz olarak etiketlenmiş veya onaylanmış" quinoaları almayı unutmayın. Ayrıca, "alışveriş merkezindeki toplu depolardan quinoa'ları satın almamaktan da kaçınıyorlar, çünkü diğer müşteriler çeşitli depolar arasında kepçe paylaşırlarsa çapraz temas kolayca gerçekleşebilir."

 4. Yemek Tarifi ve Beslenme Bilgileri: Glutensiz Quinoa Çikolatalı Cupcakes

Panna Cotta

 1. Peveteaux’ya göre, undan tamamen kaçınan tatlılara odaklanmak bazen daha kolay (ve sizin için daha iyi). Bu glutensiz panna cotta tarifi aynı zamanda süt içermeyen ve düşük karbonhidrat, ancak bu sıkıcı anlamına gelmez. Hindistan cevizi sütü ve MCT bakımından zengin (orta zincirli trigliseritler) Hindistan cevizi kreması sayesinde zengin ve kremsidir.

 2. Genellikle reçellerde reçel, mus ve şekerleme için kullanılan jelatin, tatlılara şekillerini ve dokularını veren şeydir. Bu glutensiz panna cotta tarifi vegan yapmak için, hayvansız bir jelatin seçin. Ve jelatin genellikle glütensiz olsa da, her zaman önce o içerik listesini kontrol edin.

 3. Tarif ve Beslenme Bilgisi: Panna Cotta

Tarçınlı Drizzle ile Glütensiz Kahvaltı Pizza

 1. Kahvaltı pizzası her zaman iyi bir fikirdir ve bazı kolay, iyi konuşmalar için haftanın her günü bu versiyonun tadını çıkarabilirsiniz. Quinoa ve darı (Beslenme ve Diyetetik Akademisine göre hem glütensiz tahıllar) hem de bitki bazlı proteinlerin yanı sıra lif ve vitaminler sunan bu tarifin güç oyuncularıdır.

 2. Kilo kaybı açısından, Geller bize glütensiz kalmanın sihirli bir çözüm olmadığını hatırlatıyor. "Diyetimden, ekmeğimden, makarnadan, burritolardan ekmeği kesip meyvelerden, sebzelerden ve proteinlerden başka hiçbir şey yemezsem, kesinlikle kilo vereceğimden eminim. Ama kelimenin tam anlamıyla içerisindeki kaloriler ve kaloriler yok. Bunun glütenle ilgisi yok. "

 3. Gerçekten çölyak hastalığından muzdarip olanlar için, Geller, glütensiz bir diyet uygularken sık sık kilo aldıklarını söylüyor. “Teşhisi konmadan önce, vücutları hastalık nedeniyle yedikleri tüm besin maddelerini ve kalorileri ememiyordu. Ancak bir glütensiz diyet uyguladıktan sonra, artık daha fazla kalori emebiliyorlar.”

 4. Yemek Tarifi ve Beslenme Bilgileri: Tarçınlı Bal Çiselekli Glutensiz Kahvaltı Pizza

Bir Kavanoza Sıcak Tatlı Patates Pudingi

 1. Tatlı patates pudingi soğuk bir kış gününde ılık, sıcak bir kucak gibi. Bu glutensiz pudingin en iyi yanı, vaktinden bir parti hazırlayabilir ve tatlı bir özlem geceleri ya da geceleri çarpınca mikrodalga fırında tekrar ısıtmanız olabilir.

 2. Tatlı patatesler, bol miktarda besinsel yarar sağlar ve ister tatlı isterse tuzlu bir tabakta olsun, en sevdiğimiz lezzetlerden biri yapar. Cynthia Sass, RD, CSSD, NYC ve LA’ya göre, sadece bir fincan pişmiş tatlı patates, “önerilen günlük A vitamini alımınızın% 400’ünü sağlar. tabanlı performans beslenme uzmanı.

 3. Tarif ve Beslenme Bilgileri: Bir Kavanoza Sıcak Tatlı Patates Pudingi

Çölyaklar Hangi Yiyeceklerden Kaçınmalıdır?

 1. Aşağıdaki liste, Çölyak Hastalığı Vakfı web sitesine göre, glüten içeren tüm gıda ürünlerinin bir listesidir ve glütensiz bir diyet uygulanırken sakınılması gerekenler: Wheatberries, durum, emmer, irmik, yazıldığından, farina, farro, graham, KAMUT (k) khorasan buğday ve einkorn), çavdar, arpa ve tritikale - buğday ve çavdar arasında çapraz.

Çölyaklar Besin Mayalarını Yedebilir mi?

 1. Geller'e göre, çölyak hastalığınız varsa, her ürünün içerik listesini okumak çok önemlidir. Ve beslenme mayası ve un mayası genellikle glütensiz olsa da, yanlışlıkla glutenin yutulması semptomları ve komplikasyonlarından kaçınmak için o bileşen listesini kontrol etmek her zaman daha iyidir.

Glutensiz Tatlılar Satın Alma (ve Yeme) Üzerine Son Bir Uyarı

 1. Peveteaux, “Yüzde yüz glütensiz bir tesise girmediğiniz sürece, glüten ile çevrili glütensiz ürünlerden yararlanarak risk alırsınız” diyor.

 2. Aşağıdaki soruları sormak önemlidir:

 3. "Gerekli tüm önlemlerin alınmış olmasına rağmen, glütensiz bir fırındaysanız, her yerde un var. Orada yiyerek bir şansınız oluyor. "Peveteaux diyor. Geller, “Pastanenin unlu mamulleri nasıl sakladığına bakmak zorundasınız - çoğu kez aynı vitrinlerde olduklarını, bu da konfor için çok yakın olanlara dikkat etmenizi sağlıyor.” glutensiz kek veya kurabiye, glütensiz servisine hizmet etmeden önce eldivenlerini değiştirdi, aksi halde glutene dokunursa kekiniz veya çereziniz kirlenir. "Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c