Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Günde 2 Mil Koşmanın Sağlık Faydaları Nelerdir?

Ne Kadar Kaybedebilirsiniz?

 1. Bu bir gelenek haline gelir: Koşma taytlarınızı veya şortlarınızı çekersiniz, ayakkabılarınızı bağlarsınız ve günde 2 mil koşma ritüelinizde girdiğiniz kapıdan çıkarsınız. Belki de yaparsın çünkü koşmak kafanı temizler ve düşünmen için zaman verir, daha enerjik hissetmeni sağlar ya da sadece "koşucunun yüksek" kısmının kusursuz koşuşturmasından zevk alırsın. Ama vücudunda olan tek şey bu değil. Farkında olmasanız bile, bu koşular sizi bütün iyi bir dünya yapıyor.

Ne Kadar Kaybedebilirsiniz?

 1. Günde 2 mil çalıştırmanın sağlığa faydalarından sadece birkaçı, kilo kaybı, iyileştirilmiş kalp ve akciğer kapasitesi, doğal bir ruh hali artışı, daha güçlü bir bağışıklık sistemi, azaltılmış kronik hastalık riski ve hatta daha uzun bir yaşam.

Kilo Vermek İçin Koşu

 1. Kilo vermek istiyorsanız, koşmak mükemmel bir egzersiz seçeneğidir. Terleme sakıncası olmayan iyi bir çift ayakkabı ve giysi dışında, herhangi bir özel ekipman gerektirmez; Makul bir çalışma dostu bir bölgede yaşıyorsanız, doğrudan dışarı çıkıp sağlığınız için koşabilirsiniz, spor salonu üyeliği gerekmez. Bu, eliptik bir antrenör veya yüzme turları kullanarak koşu bandında günde 2 mil koşmanın aynı faydaları elde edebileceğinizi söyledi. Genel olarak sağlığınız için en önemli olan fiziksel aktivitedir, yaptığınız şeyi değil.

 2. Fakat koşmak etkileyici bir kalori yakması sunuyor. Kesin sayılar, kilonuz, vücut kompozisyonunuz ve cinsiyetiniz de dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı olarak değişse de, ne kadar hızlı koştuğunuzdan bahsetmemekle birlikte, Harvard Health Publishing'ten tahminler başlamak için harika bir yer: 125 pound ağırlığında ve 5 mph'de koşuyorsanız ( 12 dakikalık mil eşdeğeri), 2 mil koşusunda yaklaşık 160 kalori yakarsınız. Hızı 6 mil (10 dakika mil eşdeğeri) olarak artırın ve 125 kiloluk bir insan 2 milde yaklaşık 200 kalori yakar, 185 kiloluk bir koşucu ise neredeyse 300 kalori yakar.

 3. Zaten uygun sayıda kalori içeren dengeli bir diyet yiyorsanız, bu ayda 2 kilodan fazla kilo verebilir. Obezite Eylem Koalisyonu, çok fazla gibi görünmese de, vücut ağırlığınızın yüzde 5 ila 10'unun bile kaybetmesinin, düşük risk riski veya daha iyi semptom yönetimi, yüksek tansiyon, insülin direnci, tip de dahil olmak üzere çok gerçek sağlık yararları sağlayabileceğini belirtiyor. 2 diyabet, obstrüktif uyku apnesi, yüksek kolesterol ve genel inflamasyon.

Kilo Vermek İçin Koşu

 1. Tıpkı kilo alımının uzun vadede şaşırtıcı derecede hızlı artması gibi, kilo kaybı da var. Günlük çalışan alışkanlığınızı bir yıl boyunca koruyun ve diyetinizi kontrol altında tuttuğunuzu varsayarak 30 kilodan fazla aşırı yağı yakabilirsiniz.

Kalbiniz Size Teşekkür Edecek

 1. Aşırı vücut yağını kaybetmek kalp sağlığınızı iyileştirmek için çok şey yapabilse de, sağlıklı bir kiloda olsanız bile, kalp ve damar sisteminiz için koşu yapmak da harikadır. Yeni Zelanda dergisi Spor Hekimliği dergisinin Ekim 2015 sayısında yayınlanan meta-analize göre, haftada 5.6 ila 12.3 mil yürüdükten bir yıl sonra, aktif olmayan fakat aksi halde sağlıklı bireyler genel vücut kitlesini ve vücut yağını, dinlenme kalp atış hızlarını önemli ölçüde azalttı ve bunların trigliserit seviyeleri.

 2. Meta-analizin yazarları da düzenli çalışmanın, deneklerin maksimum oksijen alımını veya VO2max'ı, özellikle de "iyi" kolesterol seviyelerini artırdığını, özellikle de artırdığını belirtti.

Daha iyi bir ruh hali için koşmak

 1. Koşmak sadece kalbin için iyi değil; ruh halinize iyi gelir. Psikiyatrik Araştırma Dergisi'nin Haziran 2016 sayısında yayınlanan bir meta-analize göre, düzenli olarak yapılan orta veya şiddetli aerobik egzersiz, depresyon hastaları için önemli bir antidepresan etkiye sahiptir. Aslında, yazarlar aerobik egzersizin depresyonla mücadeledeki potansiyel etkilerinin, yayın yanlılığı nedeniyle geçmişte yeterince bildirilmediğini belirtmişlerdir.

Daha iyi bir ruh hali için koşmak

 1. Doğal bir cevap almak istediğinizde yarı maraton koşmanıza gerek yok. Anksiyete ve Depresyon Birliği, Amerika’nın yalnızca beş dakikalık aerobik egzersizinin, anti-anksiyete etkilerini canlandırmaya başlamak için yeterli olduğunu belirtti. [! 5335 => 1140 = 7!

 1. Hevesli bir koşucuysanız, düzenli kardiyovasküler egzersizlerin de yaşam kalitesini korumak için önemli olduğunu zaten biliyor olabilirsiniz. Bunun bir kısmı, düzenli egzersiz yapmanın, sonraki yıllarda bağımsız olmanız için gereken dayanıklılığı ve sağlığı size vermesidir. Çoğu koşucu, çıkışlarını "ben" zamanı düşünmek için zaman olarak ya da o zaman ne hissedebilecekleri için basit bir çıkış noktası olarak kullanır.

 2. Ama koşmak, aynı zamanda, bu yaşam kalitesinden zevk alabilecek kadar uzun süre burada kalma ihtimalinizi artırabilir. Amerikan Kardiyoloji Koleji Dergisi'nin Ağustos 2014 sayısında yayınlanan bir incelemeye göre, koşucular tüm nedenlere bağlı ölüm riskinde% 30, koşucu olmayanlara göre% 45 daha düşük oranda kardiyovasküler ölüm riski taşır. Mayo Clinic Proceedings'in Kasım 2015 sayısında yayınlanan bir araştırma, haftada sadece 6 mil koşmanın yaşamınıza birkaç yıl ekleyebileceğini ve düzenli aerobik egzersizlerinin de birkaç kronik hastalık riskini azalttığını buldu.

Yaşam Kalitesi

 1. Düzenli aerobik egzersiz - koşma gibi - bağışıklık sisteminizi güçlendirerek yaşam kalitenizi de artırabilir. Koşma ağırlık taşıdığından, alt vücudunuzdaki kemik yoğunluğunu da artırabilir veya koruyabilir.

Akılda Tutulması Gerekenler

 1. Koşmak zinde ve sağlıklı kalmak için harika bir yol olsa da, dikkat etmeniz gereken birkaç dezavantaj var. Birincisi koşmanın çok etkili bir egzersiz olduğu ve herkes bu tür antrenmanları iyi tolere edemediğidir. Sizi yüksek etkili bir egzersiz yapmaktan alıkoyan kemik, eklem veya kas durumlarınız varsa veya rahatsız edici bir vücut ağırlığına sahipseniz, eliptik bir antrenör üzerinde koşularınızı yapmayı veya yüzdürme kemeri takmayı ve koşu bandında koşmayı düşünün. havuzu.

 2. Dikkat edilmesi gereken diğer şey ise aşırı eğitmek. Koşucu yüksek gerçek bir fenomendir, ancak rahatsızlık verici uyku, düşük performans, olağandışı yorgunluk, ekstra uzun iyileşme süresi ve hepsi aşırı egzersizden gelebilecek dürtücü yaralanmaları gibi semptomlardır.

 3. Fakat günde 2 mil koşmak aşırı egzersiz yapmak anlamına mı geliyor? Bu, zindelik seviyenize bağlıdır. Eğer bir acemi iseniz, çok iyi olabilir. Bu nedenle koşuya yeniyseniz, biraz daha azıyla başlamaktan çekinmeyin - örneğin, 2 kilometreyi çalıştırmak için haftada üç kez çalıştırın - ve ardından yavaş yavaş yoğunluğu ve sıklığı artırın Vücudun egzersiz programlarına uyum sağlar. Bu aynı zamanda, yeni bir antrenman rejiminde çok yakında mücadele ettiğinizde bazen ortaya çıkan acıyı önlemenize yardımcı olacaktır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407