Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Fırında Patates Sağlıklı mı?

Uyarı

 1. Fırında patates, özellikle toplam karbonhidrat alımını azaltmaya çalışan kişiler arasında diyet ve kilo kaybı konusunda oldukça zayıf bir üne sahip. Bununla birlikte, bir fırında patatesin ne kadar besleyici olduğunu ve kilo verme planınıza ne kadar iyi uyduğunu öğrenince şaşırabilirsiniz.

Uyarı

 1. Sağlıklı karbonhidrat söz konusu olduğunda patateslerde yanlış gidemezsiniz.

Düşük Kalorili, Yağsız veya Kolesterol Yok

 1. Livestrong.com'un kalori sayacına göre 278 kalori. Pişmiş patates kalorisi sayımı patates derisini içerir, fakat ilave edilmiş tereyağ veya başka malzemeler içermez. Sade fırında patates çok az yağ içerir ve kolesterol içermez. Bir patates sadece sodyum için yüzde 1 değere katkıda bulunur veya 30 mg.

İyi Protein ve Elyaf Kaynağı

 1. Büyük bir fırınlanmış patateste yaklaşık 63 g karbonhidrat var. Amerikan Diyabet Birliği'ne göre patateslerdeki bu karbonhidratların çoğu nişastadan geliyor ve patateslere 70'in üzerinde yüksek glisemik indeks veriyor. Şeker hastalığı olan veya düşük GI diyeti uygulayan kişiler için, patatesler kan şekeri seviyelerinde büyük bir artışa neden olabilir. Kas geliştirmek ve vücudunuzu yaralanmalardan arındırmak için önemlidir, bir patates yaklaşık 7.5 g protein veya kabaca yüzde 15 oranında DV içerir. Patates 6.6 g ile iyi bir diyet lifi kaynağıdır, bu da önerilen günlük lif alımınızın yaklaşık yüzde 26'sıdır. Lif, tokluğu artırabilir ve açlığı azaltabildiğinden kilo kaybına faydalıdır. Vücudunuzun sağlıklı bir bağırsak sistemi ve düzenli bir sindirim için lüle ihtiyacı vardır.

Vitaminler bir Zımba Paketi

 1. Fırınlanmış patates günlük değerin yaklaşık yüzde 48'ini sağlayan mükemmel bir C vitamini kaynağıdır. C vitamini, tüm vücut dokularının büyümesine, gelişmesine ve onarılmasına yardımcı olur. B grubu vitaminler, sağlıklı bir vücudun yapı taşlarıdır ve enerji düzeyleriniz, hücre metabolizması ve beyin işleviniz üzerinde etkilidir. Fırında patates çok fazla B vitaminine katkıda bulunur - Tiamin, riboflavin, niasin, pantotenik asit ve folatın yanı sıra B-6 vitamini için DV'nizin yüzde 46'sı. Dahası, SELFNutritionData'ya göre patatesler A, E ve K vitaminlerini daha az miktarda içerirler. [! 4756 => 1130 = 6!

 1. Patatesler normal kalp ritmini sürdürmenize yardımcı olmak için günlük değerinizin 1600 mg veya% 46'sı ile bir muzdan fazlasını sunan iyi bir potasyum kaynağı olarak öne çıkıyor. Normal beyin ve sinir işlevini geliştirmek için manganez için yüzde 33 DV için patates yiyin. Ek olarak, hem magnezyum hem de fosfor için yüzde 21 oranında DV'den faydalanacaksınız. Sağlıklı patatesdeki diğer mineraller demir, kalsiyum ve bakırdır. Birlikte, bu besinler enerji metabolizmasına yardımcı olur, sinir sisteminin sağlığını destekler, güçlü dişler ve kemikler oluşturmaya yardımcı olur ve kırmızı kan hücrelerinin üretimi için gereklidir.

Sağlıklı Topingler Seçin

 1. Vakaların büyük çoğunluğunda, fırında patatesdeki negatif diyet öğeleri temel olarak patatesin kendisinden değil, üzerine konulan topaklardan kaynaklanıyor. Örneğin, ekşi krema ve ekşi krema ile pişmiş bir patates eklenmiş kolesterol ve şeker ile birlikte 18 g yağ ile 470 kalori içerir, diyor NutritionIX. Wendy'nin peynirli fırında patates 479 kalori ve 17 gram yağ içerir. Tepesini seçerken, süzme peynir, doğranmış sebzeler, yoğurt veya kremalı yaban turpu gibi bazı düşük yağlı alternatifleri göz önünde bulundurun.

Sağlıklı Topingler Seçin

 1. Patatesler sağlıklı olmasına rağmen, yeşil patateslerin olmadığı konusunda uyarılmalıdır. Gecelik bitkilerde bulunan potansiyel olarak toksik bir kimyasal bileşik olan glikoalkaloidleri içerirler. Patatesler ışığa maruz kaldıklarında ve klorofil ürettikleri zaman yeşile dönmelerine neden olan glikoalkaloitler oluşur. Filizlenme, yeşillenme veya morarma gibi zarar görmüş patatesleri yemeyin. Patateslerden kaynaklanan bazı glikoalkaloid zehirlenmesi belirtileri, karın krampları, bulantı, ishal ve kusma gibi yanma veya acı bir tat ve grip benzeri semptomlardır, Kanada Hükümeti'ni uyarır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407