Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Evcil Hayvan Beslenmesi 101: Evcil Hayvanınıza En İyiyi Veriyor musunuz?

Bu Fıstık Ezmesi Fudge Tarif Nasıl Yapılır

 1. Birçoğumuz, tüylü arkadaşlarımızı - kedileri, köpekleri, tavşanları, atları vb. - onlara kendi ailemizin üyeleri olarak gördüklerimizi seviyoruz. Bu masum, koşulsuzca seven hayvanlar hayatımıza çok şey katıyor. Aslında, araştırmalar bir evcil hayvan sahibi olmanın birçok sağlık yararı olduğunu göstermektedir. Stresli ya da üzgün olduğumuzda, bizi görmek için her zaman mutlu (ne kadar perişan ve yırtılmış olursak olalım) ve sevgi ve özveri dolu olduğumuzda bizim için oradalar. Bu nedenle, sadece onları mümkün olan en iyi evcil hayvan yemi ile beslemek istediğimiz anlamına geliyor.

 2. Pet Nutrition Alliance'a göre, "Köpekler ve kediler, protein, esansiyel amino asitler, esansiyel yağ asitleri ve vitaminler ve mineraller dahil olmak üzere 30'dan fazla temel besleyiciye ihtiyaç duyar." Sorun şu ki, yerel bakkalda, genellikle tamamen evcil hayvanlara ayrılmış en az bir koridorun olduğu, sağlıklı evcil hayvan gıdaları için seçenekler zayıf. İkramlar, çöpler, oyuncaklar ve elbette çeşitli yiyecekler bulacaksınız, ancak evcil hayvanlarınıza ihtiyaç duydukları tüm beslenmeyi sunan ürünleri bulmakta zorlanacaksınız.

 3. Çoğu marketlerdeki evcil hayvan yemi seçimi mağaza markasından, süper ucuz seçeneklerden daha pahalı ve tanınabilir isimlere kadar değişmektedir. Bunlardan herhangi biri, evcil hayvanınızın sağlığını geliştirmek konusunda iyi bir seçim mi? Evcil hayvan beslenme ihtiyaçları ve en iyi evcil hayvan yemi maddeleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Evcil Hayvan Beslenmesi 101: Evcil Hayvanlarınız Neye İhtiyacınız Var?

 1. Evcil hayvanınızın sağlığı söz konusu olduğunda, tıpkı insanlar gibi uzun, canlı bir yaşam sürmek için bazı besinlere sahip olmaları gerekir. Sahte yiyecekler yerine gerçek yiyecekler sağlamak ve yemeklerini ihtiyaç duydukları ilave besinlerle takviye etmek evcil hayvanınızı sevmenin en iyi yollarından biridir.

 2. Paketlenmiş evcil hayvan gıdalarının çoğu sevgili evcil hayvanınızın vücuduna koymak istemediğiniz dolgu maddeleri, katkı maddeleri, koruyucular ve kötü içerik maddelerle doldurulur. Bu yiyeceklerin çoğu, insanlar için hazırlanan markette bulduğumuz ultra işlenmiş yiyeceklere benziyor. Sağlığı destekleyenleri değil, bizi hasta etmeye zorlayan bileşenlerle doludur.

 3. Evcil hayvanların, özellikle köpeklerin günlük olarak hangi besinlere ihtiyacı var? Aşağıda hakkında daha fazla şey öğreneceğiniz gibi, evcil hayvanlar / köpekler kaliteli protein, sağlıklı yağlar, omega-3'ler ve probiyotik içeren evcil hayvan yemi yediklerinde en sağlıklılarıdır. Sebzeler ve diğer bitki yiyecekleri her veteriner tarafından evcil hayvan beslenmesinin "temel" bileşenleri olarak kabul edilmez, ancak kesinlikle lif sağlama gibi faydalar sunarlar.

 4. Çoğunlukla evcil hayvanlarımızın ataları, protein bakımından zengin etleri, balıkları ve vahşi doğada yakaladıkları diğer yiyecekleri yediler. Aslında, II. Dünya Savaşı sonrasına kadar evcil hayvan yiyeceklerinin toplu olarak üretildiği ve mısır ve buğday gibi dolgu maddelerinin köpek mamasına getirildiği görülmedi. Bugün bazı veterinerler bize ortalama köpeğin diyetinin yüzde 50 sebze, yüzde 40 et ve yüzde 10 tahıldan oluşması gerektiğini söylüyor.

 5. Genel olarak, evcil hayvanların protein, karbonhidrat ve yağ karışımına ihtiyacı vardır. Evcil hayvanlara mısır, mısır unu, soya ve buğday verilmemesi tavsiye edilirken, çoğu yulaf, kinoa, kahverengi pirinç ve darı gibi sindirimi kolay tahıllarla başa çıkabilir. Evcil hayvanlarınızın da tıpkı sizin gibi sulu kalması gerekir.

8 Ortak Evcil Hayvan Yemi Bileşenleri ve Gerçekten Ne Oldukları

 1. Evcil hayvan yemi, ABD'de FDA da dahil olmak üzere hem federal hem de eyalet seviyelerinde düzenlenir. Evcil hayvan gıda maddesi etiketlerini okurken, ağırlık sırasına göre listelenen içerikleri bulacaksınız. Bu, en yüksek hacimli (su gibi) içerik maddelerinin, daha küçük miktarlarda (taze ve kuru içerik maddeleri gibi) eklenmeden önce listelenmesi anlamına gelir. Veteriner Dr. Jan Becker'in PetNutritionilmesi web sitesine göre, bunlar ticari olarak satılan evcil hayvan gıdalarında en sık kullanılan bileşenlerden bazılarıdır: (4)

 2. Hepimiz kuzunun ne olduğunu biliyoruz, ama kuzu yemeğinin düşündüğünüzden yedi kat daha fazla kuzu eti içeren susuz kuzu olduğunu biliyor muydunuz? Genel olarak et unu, kan, saç, toynak, boynuz, süslemeler, gübre, mide ve rumen içeriği hariç çeşitli dokulardan yapılabilir. Hayvansal dokular daha yoğun bir protein kaynağı oluşturarak pişirilir ve kurutulur. [! 16596 => 1140 = 3!

 3. Soya fasulyesi, pek çok evcil hayvan besininde ortak bir bileşendir çünkü protein ve doku ekler. Soya et veya yumurtadan daha uygun bir protein kaynağıdır, bu nedenle maliyetleri düşürmek için genellikle eklenir. Çoğu köpek soyaya tolerans gösterebilir, ancak bazı evcil hayvanlar için sindirimi zor olabilen ve gaz veya sindirim sorunlarına neden olabilecek bir şeydir.

 4. Bu çok az et içerdiğinden, bu gerçekten kemik demenin güzel bir yolu. Hepsi bu kadar değil: Evcil hayvanınızı besleyeceğiniz kemik genellikle bilinmeyen bir kaynaktan geliyor ve bu kaynak tüketicilere bildirimde bulunmadan istediği zaman değişebilir.

 5. Bu genellikle piyasadaki en ucuz ve bu nedenle en düşük kalitede yağdır. Evcil hayvan yemindeki hayvansal yağ da tipik olarak bilinmeyen bir kaynaktan türetilir ve markadan markaya tutarsızdır.

 6. Kanatlı hayvan yağı için başka bir isim. Açıklanmayan "hayvansal yağ" dan daha pahalıdır ve genellikle evcil hayvanınız için daha iyi bir seçimdir.

 7. Bunlar evcil hayvan gıdalarında bol miktarda bulunan kimyasal koruyuculardır. Bu içerikler hayvanın sisteminde birikebilir, çünkü farklı bir diyeti yiyen insanların aksine, evcil hayvanlar genellikle aynı yemeği günlük olarak yerler.

 8. Evcil hayvan gıdaları için en yaygın dolgu maddeleri mısır ve buğdaydır. Etçil hayvanların, bu tanelerden herhangi birini, özellikle de yüksek miktarlarda istemediği kastedilmez. Evcil hayvan gıda üreticileri daha ucuz evcil hayvan gıdaları üretmelerini sağlar. Bununla birlikte, sindirimi zor olabilir ve evcil hayvanlar onları kolayca doldurmaz, bu yüzden daha fazla tüketmeleri gerekir.

Sağlıklı Evcil Hayvan Yemi - Sağlıksız Evcil Hayvan Yemi

 1. Tuft Üniversitesi'ndeki Veteriner Tıp Merkezi, sağlıklı evcil hayvan yemi seçimi konusunda aşağıdaki ipuçlarını sunmaktadır:

 2. İster inanın ister inanmayın, son araştırmalar, birçok evcil (ev içi) köpeğin, sağlığına zarar veren birçok kimyasal madde taşıdığını göstermektedir. İşlenmiş, kimyasal yüklü hayvan yemi yemek köpekler ve evcil hayvanlar arasında sadece bir kimyasal kaynağıdır. Diğerleri arasında çiğneme plastik oyuncaklar, kimyasal temizleyicilerle işlem görmüş halılara sürtünme ve böcek ilacı püskürtülmüş bahçelerde zaman geçirme yer almaktadır.

 3. Sağlıksız evcil hayvan yemi, evcil hayvanınızın hayatındaki en büyük kimyasal kaynaklardan biridir. İşte sağlıksız evcil hayvan yemi ve sağlıklı evcil hayvan yemi arasındaki farkı anlatmanın bazı yolları:

Evcil Hayvanlar için En İyi 6 Sağlıklı Malzemeler

 1. Şimdi evcil hayvanınızı neyin beslemeyeceği hakkında biraz daha fazla şey bildiğinize göre, evcil hayvanınıza neleri vermeniz gerektiğine bir göz atalım.

 2. Evcil hayvanınızın diyetine ve sağlığına gelince, hayvanların diyetlerinin insanların diyetleriyle aynı şekilde geliştiğini bilmek önemlidir. Vücudumuz belirli beslenmeye ve belirli beslenmeye ihtiyaç duymasına rağmen, bugün tipik bir diyet birçok temel vitamin ve mineralden yoksundur. Bu nedenle, sadece evcil hayvanınızı doğru yiyeceklerle beslemek için değil, gerektiğinde evcil hayvanınızın yiyeceklerini de desteklemek için çaba göstermek önemlidir.

 3. Aşağıda evcil hayvanınızın faydalanabileceği sağlıklı malzemeler bulunmaktadır:

 4. Köpeklerin vahşi koştukları günlerde, yedikleri doğal gıdalardan omega-3'ler ve DHA elde edebildiler. Yabani köpekler sürüngenleri, organ etlerini, kemik iliğini ve balıkları yiyerek onlara bu sağlıklı yağ asitlerini tedarik etmelerini sağlardı.

 5. Elbette, bugün evcil hayvanların işlenmiş köpek maması yediği bir zaman, bu olmaz. Bu nedenle evcil hayvanınızın, özellikle de köpeğinizin, düzenli bir Omega-3 dozu almanın en iyi yollarını göz önünde bulundurmalısınız. Omega-3'lerde DHA köpekler için çok önemlidir.

 6. Evcil hayvanınızın yemeğini günlük bir ila iki çorba kaşığı morina karaciğeri yağı veya balık yağı ile destekleyebilir veya haftada birkaç kez köpeğinize taze somon balığı servis edebilirsiniz.

 7. Probiyotik ürünler, özellikle bağırsaktaki kötü bakterileri azaltırken vücuttaki iyi bakterileri arttırmanın en iyi yoludur. Evcil hayvanınızın ilaçlar, özellikle de faydalı mikropları öldüren antibiyotikler üzerinde olması durumunda bu özellikle önemlidir. Tıpkı insanlar gibi, köpeklerin / evcil hayvanların da kötü ağır basan iyi bakterilere sahip olmaları gerekir, yoksa vücudun acı çekmesi gerekir.

 8. Probiyotikler, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı önemlidir:

 9. Probiyotik takviyeleri, evcil hayvanlarda aşağıdakilerin üstesinden gelmeye yardımcı olabilir:

 10. İhtiyaç duyduğunuz probiyotiğe izin vermek için evcil hayvanınız için canlı bakteri takviyesi yapın. Dondurularak kurutulmuş takviyeler ve sıvı takviyeleri de vardır, ancak canlı türler genellikle en iyisidir.

 11. Protein evcil hayvanlar için elzemdir çünkü büyümeye yardımcı olur, kas kütlesini korur, iştahlarını giderir ve daha fazlasını sağlar. Kolajen hem evcil hayvanlarda hem de insanlarda dokular oluşturan bir protein türüdür. Köpeklerde olduğu kadar insanlarda da kollajen kaslarında, kemiklerde, tendonlarda, deride, kan damarlarında ve sindirim sisteminde bulunur. Köpekler için kolajen genel sağlıklarını korumak için harika bir yol olabilir, çünkü bağ dokusu iyileşmesini, sindirimi, cilt sağlığını ve kemik sağlığını destekler.

 12. Tavuk kollajen, balık kollajen ve sığır kollajen gibi kaynaklardan elde edilen bu protein kaynağı tüm esansiyel amino asitler, ayrıca glukozamin gibi eklem sağlığını destekleyen bileşiklerle doludur. Evcil hayvanınız için bir kolajen takviyesi seçerken, daha kolay sindirim için hidrolize edilmiş yüksek kaliteli bir kolajen arayın. Nasıl kullanmak istediğinize bağlı olarak, köpekler için toz kollajen, kollajen kapsüller veya sıvı kollajen deneyebilirsiniz.

 13. Evcil hayvanınızın diyetindeki doğal olarak et ve hayvan gibi cilt kısımlarında bulunan yağ gibi yağlar, sağlıklı bir kat ve ağırlık düzenlemesi için önemlidir. Tıpkı insanlarda olduğu gibi sağlıklı yağlar da beyin sağlığını ve üremesini destekler.

 14. Köpeklere ve evcil hayvanlara kemik suyu vermek için birçok neden var, bunun glisin, kollajen, jelatin gibi amino asitler ve kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi iz mineralleri de dahil olmak üzere onlarca farklı besin sağladığını düşünüyoruz. . Bu besinlerin birçoğu, özellikle de yüksek oranda işlenmiş köpek maması olmak üzere diğer gıdalardan kolayca elde edilemez. Kemik suyunu evcil hayvanınızın diyetindeki boşlukları doldurmak için kullanabilirsiniz ve eklem ağrıları, dehidrasyon, ishal, mide ve alerjiler gibi genel sağlık sorunları ile başa çıkmanıza yardımcı olabilirsiniz.

 15. Ev yapımı kemik et suyu yapmak zaman alıcı olabilir (minimum iki gün sürer), bu yüzden iyi bir alternatif kemik et suyu tozudur. Bir hayvan yemi kabı olarak bir bardak kemik suyunu kullanın, köpeğinizin yemeklerinin üzerine sıvı suyunu dökün, su kabına bir miktar sıvı dökün veya buzlu tepsilerdeki kemik suyunu dondurun.

En İyi Evcil Hayvan Yiyeceklerini Nerede Bulunur

 1. Çok çeşitli köpek maması markaları mevcutken, hangisinin en iyisi olduğunu nereden biliyorsunuz? En iyi köpek maması markalarından bazıları veteriner hekiminizden, çevrimiçi olarak veya özel evcil hayvan dükkanlarında bulunabilir. Her evcil hayvan benzersiz olduğundan ve yaş / yaşam aşaması, evcil hayvanların yemesi gereken türünü etkiler, sadece bir ideal evcil hayvan gıda markası yoktur.

 2. İçerik etiketini okumak ve araştırmanızı yapmak çok önemlidir. Ayrıca, evcil hayvanınızın alerjen içermeyen yiyecekler gibi özel ihtiyaçları varsa, veterinerinizden özel tavsiyeler isteyebilirsiniz. Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarının yeterince karşılandığından emin olmak için kurul onaylı bir veteriner beslenme uzmanına danışmayı da seçebilirsiniz. Köpek maması / evcil hayvan gıdası için alışveriş yaparken, en iyi bahis, yiyeceğin belirli bir hayvanın yaşam evresi için tam ve dengeli olup olmadığını görmek için evcil hayvan gıda etiketindeki AAFCO Besin Yeterliliği Beyanı'nı aramaktır.

 3. Besin yoğunluğu yüksek evcil hayvan yemesine gelince, popüler bir evcil hayvan yemi markası Hill's Pet. Şirketin web sitesinde beslenme felsefesi açıklamasına göre:

 4. Hill'de, onlarca yıllık bilim ve araştırmalarımız, evcil hayvanınızın gereksinim duyduğu tat ve beslenme karışımını kullanarak yiyecek üretmemize rehberlik ediyor - böylece en iyi hayatlarını yaşayabiliyorlar ... en kapsamlı kanıta dayalı klinik beslenme, Hill's, farklı ihtiyaçlar yelpazesine uyan en yüksek kalitede evcil hayvan gıda ürünleri sunmaya çalışıyor.

 5. Hill's Science Diet iyi bir köpek maması mıdır? Hill'in evcil hayvan gıdaları, farklı yaşam evrelerinde ve boyutlarında evcil hayvanların ihtiyaçlarına göre kaliteli malzemeler içerir. Hayvan formülleri kalite kontrollüdür ve protein, yağ, vitamin ve mineral karışımlarını içerir ve bunları iyi bir seçim yapar. Ayrıca Life's Bolluk, Blue Buffalo ve Tat Tadı gibi popüler markalar gibi kaliteli evcil hayvan gıdaları sunan çok sayıda başka marka var.

Evcil Hayvanlar ve Yemek Tarifleri için Sağlıklı Yemekler Nasıl Yapılır

 1. Evcil hayvanlarınız için sağlıklı yemekler yapmadan önce, atmanız gereken adımlar:

 2. Evcil hayvanınızı en iyi diyetle aldığınızda, denemek için birkaç tarif:

Önlemler

 1. Evcil hayvanınızın, yiyeceklerinde bir şeye alerjisi veya hoşgörüsüzlüğü olabileceğine dair işaretlere dikkat edin. Köpeklerde alerjilerin yaklaşık yüzde 10'unun evcil hayvan yemi formülleri nedeniyle olduğu tahmin edilmektedir. Evcil hayvanlarda en yaygın alerjenler sığır eti, süt, buğday, yumurta, tavuk, kuzu, soya, domuz, tavşan ve balıktır. Sığır eti aslında köpekler arasında 1 numaralı gıda alerjisi olduğuna inanılırken, süt ikinci sıradadır. Evcil hayvanlarınız, yiyeceklerine iyi yanıt vermiyorlarsa aşağıdaki belirtilerden herhangi birini yaşayabilir:

Evcil Hayvan Beslenmesi ve Sağlıklı Evcil Hayvan Yemi Üzerine Son Düşünceler

 1. Sonraki Oku: Köpekler İçin En İyi Sindirim Enzimleri, Evcil Hayvanınıza Nasıl VerilirDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407