Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


En İyi Karpuz Tohumunun Faydaları

Paket servis

 1. Yemek yerken onları tükürmeye alışkın olabilirsiniz - tohum tükürme yarışması, herkes? Bazı insanlar sadece çekirdeksizleri tercih eder. Ancak karpuz tohumlarının besin değeri başka türlü sizi ikna edebilir.

 2. Karpuz tohumları kalori bakımından düşük ve besin yoğunluğu var. Kızartıldığında, çıtır çıtır ve diğer sağlıksız atıştırmalık seçeneklerinin yerini kolayca alabilir.

Onları Kızartma

 1. Karpuz tohumlarının kızartılması kolaydır. Fırını 325degF ye ayarlayıp tohumları bir fırın tepsisine yerleştirin. Kızartmalarının sadece 15 dakika sürmesi gerekir, ancak keskin bir gevreklik sağlamak için yarısına kadar karıştırmak isteyebilirsiniz.

 2. Biraz zeytinyağı ve tuz ekleyerek, ya da tarçın ve hafif bir toz şeker serpin. Daha fazla lezzet tercih ederseniz, limon suyu ve kırmızı biber tozu, hatta kırmızı biber ekleyebilirsin.

Beslenme Faydaları

 1. Karpuz tohumlarından ne kadar besin aldığınızı büyük ölçüde ne kadar yediğinize bağlı. Küçük oldukları için, önemli yararlarını elde etmek için epeyce bir şeyler yemelisiniz. Ancak, besin değerlerini oradaki diğer atıştırmalıklarınkilerle karşılaştırdığınızda, karpuz tohumları çok ileride çıkar.

1. Düşük kalorili

 1. Bir ons karpuz çekirdeği yaklaşık 158 kalori içerir. Bu, Lay's Patates Cipsi'nin (160 kalori) bir onsundan çok daha düşük değil, ama bir onsun ne olduğuna bir bakalım. Tek bir onsta yaklaşık 400 karpuz tohumu vardır, bir oturuşta yemek için çok fazla. Buna karşılık, ons başına sadece 15 patates cipsi var, çoğu insan normalde bir oturuşta alacağından çok daha az.

 2. Büyük bir avuç karpuz tohumu, yaklaşık 56 tohum ve sadece 22 kalori içeren, yaklaşık 4 gram ağırlığında. Bir torba patates cipsinden çok daha az!

2. Magnezyum

 1. Karpuz tohumlarında bulunan çeşitli minerallerden biri magnezyumdur. 4 gram porsiyonda 21 mg magnezyum elde edersiniz. FDA, yetişkinlere günde 400 mg bu mineral almalarını önerir. Magnezyum, vücudun metabolik fonksiyonlarının çoğu için esastır. Ayrıca, sinir ve kas fonksiyonunun yanı sıra bağışıklık, kalp ve kemik sağlığını korumak için de gereklidir.

3. Demir

 1. Bir avuç karpuz çekirdeği yaklaşık 0.29 mg demir içerir. Çok gibi görünmeyebilir, ancak FDA yetişkinlere yalnızca günde 18 mg almalarını önermektedir. Demir hemoglobinin önemli bir bileşenidir - vücutta oksijen taşıyan. Aynı zamanda vücudunuzun kalorileri enerjiye dönüştürmesine yardımcı olur.

4. Folat

 1. Tek bir karpuz tohumu porsiyonunda 2 m folat var. FDA, yetişkinlerin her gün 400 m almasını önerir. Folik asit veya B-9 vitamini olarak da bilinen Folat, uygun beyin fonksiyonu için önemlidir ve aynı zamanda homosistein seviyelerini kontrol etmek için çalışır. Çocuk doğurma yıllarında kadınlar folat eksikliği bazı nöral tubal doğum kusurları ile ilişkilendirildiğinden daha da fazlasına ihtiyaç duyarlar.

5. ‘Güzel’ Yağlar

 1. Karpuz tohumları de sırasıyla tekli doymamış ve çoklu doymamış yağ asitleri sağlarlar - sırasıyla 0,3 ve 1,1 gram. Amerikan Kalp Birliği'ne göre, bu yağlar kalp krizine ve felce karşı korunmada ve kandaki "kötü" kolesterol seviyelerinin düşürülmesinde faydalıdır.

Paket Servis

 1. Karpuz tohumlarının birçok sağlık yararı var. İçindeki bazı mineral ve vitaminlerin miktarı düşük görünse de, patates cipsi ve diğer sağlıksız atıştırmalıklardan daha çok tercih edilmektedir.



Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407