Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


En İyi En Kötü Mocktailler + 6 Mocktaillerin Faydaları

Çilek Beslenmesinde Nihai Düşünceler

 1. Birçok insan alkollü kokteyllerin tadını seviyor, ancak alkolün meme kanseriyle bağlantısı gibi alkolün istenmeyen yan etkilerinden pek hoşlanmıyor (ve Demek istediğim). İşte burası atak kuyruğunun geldiği yer. Lezzetli ve kutlama hissi veren bir içecek içebilirsiniz, ancak sizi ertesi gün korkunç bir akşamdan bırakmaz.

 2. Ayrıca, alay kuyruğu besinler ile dolu malzemeler içererek sağlığınızı artırabilir, alkollü içecekler gibi bağımlılığa eğilimli değillerdir ve hamile kadınlar ve hatta çocuklar da dahil olmak üzere herkes için güvenlidir. Peki, bu sağlıksız yetişkin içeceklerini takma atlarla değiştirmeye nasıl başlayabilirsin? Sormana sevindim.

Mocktail Nedir?

 1. Tam olarak alaycı nedir? Kokteyller, normal kokteylleri eksi alkol taklit etmek için tasarlanan alkolsüz içeceklerdir. En tanınmış ve en sevilen alaycılardan bazıları, bakire kanlı Mary ve bakire pina colada'yı içerir.

 2. Oxford Yaşayan Sözlükler, "meyve suyu veya diğer alkolsüz içeceklerin karışımından oluşan alkolsüz bir içecek" olarak bir alay kuyruğu tanımlar. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, sözlük aynı zamanda bu "sahte" kelimesinin Kuzey Amerika kökenli olduğunu da göstermektedir. (1)

 3. Kokteyller ve kokteyller arasındaki temel fark, kokteyller içsel olarak alkolik iken, kokteyllerin alkol içermemesidir. Kokteyller veya alkolsüz kokteyller, sağlık açısından son derece eğlenceli olmayan sonuçların hiçbirini içermeyen "eğlenceli" bir içeceğin tadını çıkarmanıza izin verir. Çok uzun süre alkol almak ya da sadece tek bir seferde bile vücudunuzun sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Zayıflamış bağışıklık sistemi, kalp hasarı, karaciğer hastalığı ve artmış kanser riski gibi şeylerden bahsediyorum. (2)

 4. Bugünlerde alay kuyruğu, diyetinize sağlıklı yüzlü tariflere benzer şekilde ekstra besin ve sağlık artırıcı etkiler eklemenin bir yolu haline geliyor.

 5. Taksiler ne kadar sağlıklı? Şey, onlar içine koyduğun malzemeler kadar sağlıklılar. Bu yüzden alay kuyruğu yaptığınızda, akıllıca bir seçim yapmak ve sadece alkolsüz bir şeker ve kalorili aşırı yüklenme olmadığından emin olmak istersiniz. Doğru kokteylleri nasıl seçeceğimi ve alkolsüz olabilecek ama sağlıklı olmaktan uzak, sahte kokteylleri nasıl önleyeceğimi anlatmak istiyorum.

 6. Kokteyl mockini aldığın potansiyel zevkini şimdiden şüphe ediyor musun? Wall Street Journal onları şöyle tarif etti: "Alkolsüzler, ancak bu içecekler çok tatmin edici ve sofistike, içkiyi asla özlemeyeceksiniz." (3)

6 Sahte Ürünlerin Faydaları

 1. Burada bitmiyor - alaycı kronik hasta insanlar ve açıkça alkolden uzak durmaları gereken çocuklar için uygun bir seçim. (7)

 2. 1. Daha Fazla Besin

 3. Sağlıklı bir şekilde yapıldığında, alay kuyruğu size kullandığınız bileşenlerin tüm avantajlarını sunar. Ve daha fazla besin maddesi ile daha fazla sağlık yararı geliyor. Eğer kendi alay kuyruğunuzu yaratıyorsanız, tamamen ona bağlı olan tamamen size bağlıdır.

 4. Sadece birkaçını belirtmek için taze sebze suları, kombucha ve hindistancevizi suyu gibi besleyici madde içeriği öneririm. Bunun gibi içerik maddeleri temel vitaminler ve minerallerle doludur, böylece lezzetli bir kokteyl kuyruğunu çok daha fazlasına dönüştürebilir - bir kokteylci aslında günlük yaşamınıza daha fazla içilebilir besin almanın bir yolu olabilir.

 5. 2. Yapması Kolay ve Ucuz

 6. Bir başka yarar da, at kuyruğunun genellikle çok kolay olması ve zaman alıcı olmamasıdır. İyi bir alay kuyruğu oluşturmak için kesinlikle deneyimli bir barmen olmanıza gerek yok. Alkollü içeceklerle kıyaslandığında, atıştırmalıklar da daha ucuzdur.

 7. Kokteyllere giren alkol tipik olarak oldukça pahalı ve hemen hemen her zaman bir kokteyle giren en pahalı bileşendir. Alkolü bir içkiden aldığınızda, maliyetini büyük oranda düşürürsünüz, bu nedenle alay kuyruğu yapmak ve satın almak gerçek kokteyllerden daha ucuzdur.

 8. 3. Akşamdan Kalma Yok

 9. Kokteyl partisinin aksine, alaycı parti ertesi gün seni açlık ve sefil bırakmaz. İnsanların kokteyller üzerine atıştırma yapmaktan hoşlanmasının en önemli nedenlerinden biri, tadı güzel olan ve kısa vadede veya uzun vadede ödemek zorunda kalmayan bir şey içmeleridir.

 10. Taksilerinizi dikkatlice seçtiğiniz sürece (düşük şekerli, elbette), o zaman ılımlı bir şekilde içine çekebilir ve ertesi gün kendinizi harika hissedebilirsiniz. Orta derecede diyorum ki, çünkü alay kuyruğu aşırıya kaçma lisansı olmamalıdır, çünkü çoğu zaman sadece küçük niteliklerde tüketmek istediğiniz meyve suları içerirler.

 11. 4. Bağımlılık Değil

 12. Alkol, bağımlılık özelliği ile bilinir, bu nedenle alkolizm dünya çapında böyle bir sorun olmaya devam ediyor. San Francisco, California Üniversitesi'ndeki Ernest Gallo Klinik ve Araştırma Merkezi'ne göre, bir kişi alkol içtiğinde, endorfinler (mutlu kimyasallar) beyine salınır. Beyindeki endorfin salınımı, bu iyi duyguları yeniden yaratmak için daha fazla içmek için zorlanmaya yol açabilecek bir zevk hissi yaratır. Alkol tüketmek ve zevk almak arasındaki bu bağlantı, alkol bağımlılığının temel özelliklerinden biri olan alkol için isteklere yol açabilir. (4)

 13. Alkol tamamen atıldığından, ataklar tehlikeli ve sağlıksız alkol kötüye kullanımı ve bağımlılık riski oluşturmaz.

 14. 5. Nemlendiriyorlar

 15. Kokteyller en dehidre edici sıvılardan biri olan alkolü dışarıda bırakır. Alkol tüketiminin kısa vadeli etkilerinden biri, alkolün diüretik olması nedeniyle aşırı idrara çıkmadır. Bir diüretik nedir? Vücudunuzun idrara çıkma yoluyla attığı su miktarını artıran bir şey. Alkol kullandıktan sonra baş ağrısı ile uyandığınızda, bunun nedeni susuz kalmanızdır. (5) Aşırı miktarda alkol almak, sıvıların yanı sıra elektrolitlerin de tükenmesine ve daha fazla dehidrasyon semptomlarına neden olabilen kusmaya neden olabilir.

 16. Aldatıcılarla, sadece susuzlaştırıcı alkolü bırakmakla kalmaz, aynı zamanda vücudunuzu hindistancevizi suyu ve köpüklü maden suyu gibi baz maddelerle nemlendirirsiniz. Örneğin, alay kuyruğunuza yüksek kaliteli, az şekerli bir hindistancevizi suyu dahil etmek doğa tarafından yapılan ve çok nemlendirici bir spor içeceği eklemek gibidir. Hindistancevizi suyu potasyumda o kadar yüksektir ve öyle büyük bir elektrolit replasmanı, bazı acil durumlarda bile IV hidrasyon için bile kullanılır. (6)

 17. 6. Hamile Kadınlar, Kronik Hasta Çocuklar İçin Güvenli

 18. Sağlıklı ve canlı bir hamilelik yapmak istiyorsanız, hamilelikte alkolden tamamen kaçınılması gerektiği bilinen bir gerçektir. Sağlıklı bir at kuyruğu, özel hissettiren, ancak doğmamış bebeği için herhangi bir risk teşkil etmeyen bir içeceğe sahip bir hamile kadın için mükemmel bir seçim olabilir. Emzikli kadınlar aynı zamanda emziren kadınlar için de harika bir alternatif.

En iyi / En Sağlıklı Aletler

 1. Kitabımdaki en iyi örnekler, içen kişiye sadece lezzetli bir içecek değil, aynı zamanda sağlık açısından da faydalar sağlayan sağlıklı malzemeleri içeriyor. Her zaman şeker veya yüksek kalorili olmayan tarifler aramak istersiniz. Köpüklü maden suyu sağlıklı bir at kuyruğu için mükemmel bir üsdür. Taze yapılmış meyve suları eklemek, bir sonraki en iyi seçenek organik şekersiz meyve suları olmakla birlikte harikadır.

 2. En iyi / en sağlıklı mocktail malzemelerinden bazıları:

En Kötü At Kuyruğu

 1. Yarasa hemen en kötü ataklar, rafine şeker, yapay tatlar ve / veya yapay renklerle yüklü olanlar. Bu içecekler gerçekten sadece sağlığınız için kötü haberlerin sahte kokteylleri. Alkol içeren kokteyllerin yanı sıra, bu sıcak içeceklerin birçoğunda bir miktar şeker ve kalori de var, ancak besin yok.

 2. "Shirley Tapınakları", özellikle çocuklar arasında en bilinen ataklardan biri. Bu alaycı, ne yazık ki, çoğu gibi, lezzetli olabilir, ancak şeker ve kalorilerle doludur ve herhangi bir besin maddesi içermez. Bir "Shirley Temple" zencefilli gazoz, bir grenadine sıçraması ve garnitür olarak kiraz likörü vişne dışında hiçbir şey içermez.

 3. En kötü sahte malzemelerden bazıları şunlardır:

Kokteyller - Kokteyller

 1. Aldatıcılar asla alkol içermez, bu nedenle zehirlenme veya diğer birçok alkol yan etkisinin herhangi bir riski yoktur. Alkol tüketiminin kısa vadeli yan etkileri arasında bulamayan konuşma, uyuşukluk, baş ağrısı, mide bulantısı, kusma, ishal, solunum güçlüğü, çarpık görme, çarpık işitme, bozulma yargısı, azalan koordinasyon, anemi, karartma, bilinç kaybı ve hatta koma olabilir.

 2. İnsanlar sürekli olarak kokteyl içtikleri veya çok miktarda alkol tükettikleri zaman, alkolün uzun vadeli etkileri alkol zehirlenmesi, kasıtsız yaralanmalar (araba kazası, düşme, boğulma vb.), Kasıtlı yaralanmalar ( aile içi şiddet, ateşli silah yaralanmaları, vb.), artan ilişki sorunları, gastrit, kalp ile ilgili hastalıklar, sinir hasarı, karaciğer hastalığı, kalıcı beyin hasarı, cinsel problemler, ülserler, yetersiz beslenme (özellikle B1 vitamini eksikliği), ağız kanseri ve kanser Boğazın (8)

Sağlıklı Bir Mocktail Nasıl Yapılır

 1. Kendi mutfağınızın konforunda bir mocktail oluşturmak mı istiyorsunuz? Bunu göz önünde bulundurun, çünkü aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kolay bağlantı noktası var ve hepsi bazı temel prensipleri veya adımları takip ediyor:

 2. 1. Bir Baz Sıvı veya Sıvılar Seçin

 3. Şimdi gerçekten akıllıca seçmeniz gereken yer burası çünkü bunu yapmazsanız, kokteyl kuyruğunuz şeker ve boş kalorilerle dolup taşacak. Birçok tarif, suyu baz olarak çağırır, ancak suyu, kabarcıklı bir maden suyu, kombucha veya hindistan cevizi suyu gibi daha düşük şekerli bir sıvı ile kesmenizi tavsiye ederim. Tabii ki, maden suyu porsiyon başına sıfır gram şeker ile en düşük şeker seçeneğidir.

 4. Üssünüzün bir kısmı veya tamamı olarak bir meyve suyu eklemek istiyorsanız, şekersiz ve tamamen doğal olduğundan emin olun. Taze yapılmış meyve suları kullanıyorsanız büyük bonus puanları.

 5. 2. Tüm Meyveleri veya Sebzeleri Ekleyin

 6. Kuyruğunun lif içeriğini ve sağlığa faydalarını artırmak için, tabanınla uyumlu bir kaç meyve parçası seçin. Organik dondurulmuş meyveler mükemmel bir seçenektir çünkü aynı zamanda alaycınız sıcaklığını sulandırmadan düşürmeye yardımcı olur. Eğer lezzetli bir kokteyl hazırlıyorsanız, sevdiğiniz sebzeleri ekleyebilirsiniz. Örneğin, bamya turşusu bakire kanlı Mary'de mükemmel bir seçimdir.

 7. 3. Taze Otlar veya Baharatlar ile Üst

 8. Kuyruğunuzun sağlığa faydalarını arttırmak için bazı otlar ve / veya baharatlar ekleyebilirsiniz. Bu küçük ama güçlü malzemeleri yalnızca içeceğinizin sağlık faktörünü arttırmakla kalmaz, lezzet profilini de yükseltirler. Ayrıca alkollü kokteyller gibi narenciye dilimleri, narenciye kabukları veya narenciye kabuğu lezzetleri de ekleyebilirsiniz.

 9. 4. Bir Bardak Seçin

 10. Sahibenin ardındaki asıl fikir bir kokteyl içmiş gibi hissetmenizi sağlamaktı, bu yüzden ruh halinize ve tarifinize uyacak şekilde cam eşyalarınızı seçin. Bir şarap kadehi, bir şampanya flütü, bir martini bardağı kullanabilirsiniz - kutlamanız için ne anlam ifade etse de, mutlu bir şekilde ayık kendiniz.

Mocktail Tarifler

 1. Kokteyller gibi, çok çeşitli at kuyruğu seçenekleri de var. Kokteyl tarifleri pek çok çeşide sahiptir: gazlı, gazsız, donmuş, sıcak ve krema bazlı. En çok aranan atak kuyularından biri kanlı bir Mary, votkayı tut.

 2. Bu klasik mocktail'e katılmam için hazır mısın? Domates beslenmesi sayesinde, bu at kuyruğu likopen, beta-karoten, folat, potasyum, C vitamini, flavonoidler ve E vitamini ile doldurulur. zeytin yağı. Bu alay kuyruğu sizi en sağlıklı şekilde memnun hissetmenizi sağlar.

 3. Antienflamatuar Kan Mary Mocktail Tarifi

 4. Toplam süre: 5 dakika

 5. Bazı daha sağlıklı sahte tarifler:

 6. Takma sözcükler aslında "taklit kokteyller" in kısaltmasıdır. Gelişimlerinin, son birkaç on yılda kokteyllerin popülaritesinin artmasından kaynaklandığı söyleniyor. Giderek daha fazla insan, alkollü içecek seçim kategorisi olarak kokteyllere yöneldikçe, içmeyen insanlar, ellerinde tutabilecekleri bir şey arıyorlardı ve bir kokteyl gibi göründüğü halde içtikleri alkolü içiyorlardı. Taksiler tipik olarak "gerçek kokteyller" ile aynı garnitürlere sahip benzer cam eşyalarda servis edilir ve hatta eksi alkolü içeren aynı içerikleri içerebilir. (9)

 7. Ayakkabıcılar popülerlik kazanmaya devam ediyor ve zaman geçtikçe daha sağlıklı oluyorlar. Artık bakire donmuş bir daiquiri değil, sadece alkolden uzak durmayı düşünüyorsanız, seçeneğiniz var. Birçok restoran ve bar, alaycı seçenekleriyle daha yaratıcı oluyor. Bugün, orada sağlıklı alaycı yaratma adanmış kitapların tamamı var.

 8. Neyse ki, bir kokteyli üzerinde bir alay kuyruğu seçtiğinizde, alkolün tüm olumsuz yan etkilerinden kurtulursunuz. Elbette, asla alerjik veya hassas olduğunuz malzemeleri içeren bir alay kuyruğu yapmayın veya seçmeyin. Bir tarif böyle bir madde için gerekliyse, sadece sizin için uygun olduğunu bildiğiniz bir şekilde eşitlenebilir başka bir seçenek bulun.

 9. Sağlıkla ilgili herhangi bir endişeniz varsa veya ilaç kullanıyorsanız, diyetinize yeni meyve suları veya diğer sahte malzemeler eklemeden önce doktorunuza danışın. Örneğin, warfarin gibi bir kan inceltici alırsanız, greyfurt ve greyfurt suyuna diyetinizde izin verilmez. (10) Şeker hastaları ve kan şekeri endişesi olan herkes, alaylarının genel şeker içeriğine de dikkat etmelidir.

 10. Bir sonraki kokteyl parti için, bu son derece lezzetli ve sağlıklı kokteyl tariflerinden birini beğeneceğinizi umuyorum. Kokteyllerde olduğu gibi kendini engelsiz hissetmeyebilirsin, ama aslında sadece bir kokteyl içerken değil, özellikle de daha sonra. [! 4583 => 1140 = 8!

 11. Anti-enflamatuar Kan Mary Takımı Kuyruğumdan, bir kuyruğunun gerçekten sadece 5 o değil, günün herhangi bir saatinde gerçekten eğlenceli, lezzetli, tatmin edici ve sağlık artırıcı bir içecek olabileceğini görebilirsiniz. saat.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407