Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Egzersiz ve nasıl başlanacağıyla ilgili ne bilmeli

Egzersiz ve nasıl başlanacağıyla ilgili ne bilmeli

 1. İnsanların yürüyüşe çıkma veya örneğin yokuş yukarı bisiklet veya ağırlık egzersizi gibi yüksek yoğunluklu aktiviteler gibi hafif egzersizlere katılıp katılmamaları, düzenli egzersiz vücut için çok çeşitli avantajlar sağlar ve akıl.

 2. Her gün herhangi bir yoğunluğun uygulanmasında yer almak, çeşitli hastalıkları ve diğer sağlık sorunlarını önlemek için çok önemlidir.

 3. Bu makalede, farklı egzersiz türlerini ve yararlarını, ayrıca bir spor rejimi tasarlamadaki düşünceleri açıklıyoruz.

Türleri ve faydaları

 1. İnsanlar egzersizi üç geniş kategoriye böldüler:

 2. Bu kategorilerin her birini aşağıda tarif ediyoruz.

Aerobik egzersiz

 1. Aerobik egzersiz vücudun oksijeni kullanma şeklini iyileştirmeyi amaçlar. Çoğu aerobik egzersiz daha uzun sürelerde ortalama yoğunluk seviyelerinde gerçekleşir.

 2. Aerobik egzersiz seansı ısınmayı, en az 20 dakika egzersiz yapmayı ve daha sonra soğumayı içerir. Aerobik egzersiz çoğunlukla büyük kas gruplarını kullanır. [! 4948 => 1140 = 3!

Anaerobik egzersiz

 1. Anaerobik egzersiz enerji için oksijen kullanmıyor. İnsanlar güç, güç ve kas kütlesi oluşturmak için bu egzersizi kullanırlar.

 2. Bu egzersizler yaklaşık 2 dakikadan fazla sürmemesi gereken yüksek yoğunluklu aktivitelerdir. Anaerobik egzersizler şunları içerir:

 3. Tüm egzersizler kalp ve akciğerlere fayda sağlarken, anaerobik egzersiz, kardiyovasküler sağlık için aerobik egzersizden daha az yarar sağlar ve daha az kalori kullanır. Bununla birlikte, kas inşa etmek ve gücü arttırmak için aerobik egzersizden daha etkilidir.

 4. Kas kütlesinin arttırılması, vücudun dinlenirken bile daha fazla yağ yakmasına neden olur. Kas vücutta yağ yakmak için en etkili dokudur.

Çeviklik eğitimi

 1. Çeviklik eğitimi, bireyin hızlanırken, yavaşlarken ve yön değiştirirken kontrolü sürdürme yeteneğini geliştirmeyi hedefliyor.

 2. Örneğin, tenis oyununda çeviklik eğitimi, bir oyuncunun her atıştan sonra iyi bir şekilde toparlanmaya devam ederek mahkeme pozisyonlarını kontrol etmesini sağlar.

 3. Konumlandırmaya, koordinasyona, hıza ve dengeye çok fazla güven duyan sporlarda yer alan kişilerin çeviklik eğitimine düzenli olarak katılmaları gerekir.

 4. Aşağıdaki sporlar çeviklik gerektirenlerin örnekleridir:

Germe ve esneklik

 1. Bazı egzersizler germe, kas kondisyonlama ve denge egzersizini birleştirir. Popüler ve etkili bir örnek yogadır.

 2. Yoga hareketleri dengeyi, esnekliği, duruşu ve dolaşımı iyileştirir.

 3. Uygulama binlerce yıl önce Hindistan’da ortaya çıktı ve zihin, beden ve ruhu birleştirmeyi amaçlıyor. Modern yoga aynı amaçlara ulaşmak için meditasyon, duruş ve nefes egzersizlerinin bir kombinasyonunu kullanıyor. [! 4948 => 1140 = 6!

 4. Artrit yönetmek isteyen bir kişinin hareket kabiliyetini ve fonksiyonunu iyileştirmek için hafifçe gerilmesi gerekebilir. Öte yandan, depresyonu olan bir kişi, yoganın gevşemesi ve derin nefes alan unsurları üzerinde daha fazla vurgu gerektirebilir.

 5. Pilates esnekliği ve çekirdek gücünü artıran başka bir germe seçeneği. Tai chi ayrıca, yoğunluğu değil sakinleşmeyi teşvik eden egzersiz için etkili bir seçenektir.

 6. Burada yoga hakkında daha fazla şey öğrenin.

Egzersiz yapmama riskleri

 1. Bir yerleşik yaşam tarzı, aşağıdaki sağlık sorunlarının riskini artırabilir:

 2. Aşırı kilolu olma ve obezite komplikasyonları dahil olmak üzere tüm nedenlerden dolayı erken ölüm riskinde artışa katkıda bulunabilir.

 3. Amerika Birleşik Devletleri dahil dünyanın birçok yerinde aşırı kilolu ve obez insan sayısı hızla artmaya devam ediyor!

 4. En son Ulusal Sağlık ve Beslenme Muayenesi Anketi'ne göre, araştırmacıların ABD'de 2013-2014 arasında yaptıkları, 3 yetişkinin 2'sinden fazlasının fazla kilolu veya obezite olduğunu

 5. Kardiyovasküler hastalığın nasıl önleneceğini keşfedin.

Egzersiz yapmak için zaman bulma

 1. Egzersizi yoğun bir programa dahil etmek başarılı bir rejime engel olabilir. Bununla birlikte, insanların faydalarını görmek için egzersiz yapmak için fazladan fazladan zaman ayırmaya ihtiyaçları yoktur.

 2. Yoğun bir programa fiziksel aktiviteyi yerleştirmek için bazı ipuçları:

 3. İnsanlar, yaşam tarzlarına uygun egzersizlerden en fazla fayda sağlayacaklardır.

 4. Egzersiz bazen kademeli bir öğrenme eğrisidir. Bir kişi hafta boyunca oturumları yaymalı ve yoğunluğunu yavaşça arttırmalıdır.

 5. İnsanların egzersiz sırasında ve sonrasında bol su içmelerini sağlamak önemlidir. Bir kişinin sağlık durumlarını veya yaralanmaları varsa, egzersiz seviyelerini etkileyebilecek veya bu egzersizi daha da kötüleştirebilirse, doktorla kontrol etmek iyi bir önlemdir.

 6. Aerobik ve anaerobik egzersizin bir arada kullanılması en fazla faydayı sağlarken, şu anda etkin olmayan bir yaşam tarzı olan insanlar için yapılan egzersizler hiç yoktan iyidir.

Kuralları

 1. Geçerli ABD yönergeleri, insanların aşağıdakilerden birini yapmasını önerir:

 2. Bu hedeflere doğru, gün boyunca 10 dakikalık fiziksel aktivite patlamalarının bile sağlığa faydalar sağladığını hatırlamakta fayda var.

Başlamak için ipuçları

 1. Bazı insanlar için egzersiz yapmak zor olabilir. Uzun vadeli başarı elde etmek için aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun:

 2. Düzenli fiziksel aktivitenin faydaları geniş kapsamlıdır ve sağlıklı kalmaları için her insanın gününün bir parçasını oluşturmalıdır.

:

 1. Standart bir şekilde egzersiz yapmamı engelleyen yasaklayıcı bir fiziksel engelim var. Başlamak için en iyi hareket yolu nedir?

:

 1. Ne tür bir engel olduğuna bağlı. Öncelikle sağlık hizmeti sağlayıcınızdan tıbbi izin almanızı ve ardından daha önce hiç egzersiz yapmamışsanız Sertifikalı Bir Kişisel Antrenörün hizmetlerini aramanızı tavsiye ederim.

 2. Çeşitli egzersizlerin nasıl yapıldığını bilmeden, bir kişi kendine zarar verebilir.

 3. Ayrıca, fiziksel engelin türüne bağlı olarak uygun egzersiz kullanımı bu durumun iyileşmesine yardımcı olabilir.

 4. Son yazılan Adam Felman tarafından 27 Haziran 2019, Perşembe tarihinde güncellenmiştir. Bu konuyla ilgili en son haberler için Spor Hekimliği / Fitness kategori sayfamızı ziyaret edin veya en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun. Spor Hekimliği / Zindelik.Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 5. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 6. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407