Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Şeftali Suyunun 10 İnanılmaz Faydaları

Şeftali Suyunun 10 İnanılmaz Faydaları

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - Mart 28, 2019

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Şeftali Suyu Nedir?

 1. Şeftali suyu Prunus persica ağacının meyvesi olan şeftali türevlerinden elde edilir. Kuzey Çin'e özgü olan bu meyve, 8.000 yıldan beri orada yetiştirilmektedir ve önemli bir kültürel, mutfak ve tıbbi meyvedir. Bir elmadan biraz daha küçük olan şeftali, dış derisinde hafif bir yayılma ve merkezlerinde bir taş (çukur) var. Et yumuşak ve sulu olup, olgunlaştığında tipik olarak turuncu veya sarı renktedir. Şeftali suyu birçok pazarda ve bakkalda biraz daha az yaygın bir meyve suyudur, ancak evde yapılması çok kolaydır ve içen insanların çoğunluğuna çok az yan etki sunar.

 2. Şeftali suyu, önemli düzeyde C vitamini, E vitamini, A vitamini, çeşitli B ailesi vitaminleri, demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum, çinko ve kükürt seviyelerini içeren doyurucu ve besleyici bir içecektir. , diğerleri arasında. Ayrıca genel sağlığınızı daha da artıran likopen, lutein ve beta-karoten gibi bir takım antioksidan bileşiklere sahiptir. Şeftalilerin suyunu karıştırıp karıştırdığınızda, meyvelerin sunduğu diyet lifi önemli bir miktarını kaybedersiniz, ancak bunun için diğer besin maddeleri makyaj için daha fazladır ve oldukça etkileyici yararlar sağlar.

Şeftali Suyunun Yararları

 1. Şeftali suyunun sağlığa yararları açısından, böbrekleri destekleyebilir, kardiyovasküler sistemi koruyabilir, bağışıklık sistemini uyarabilir, kilo kaybına yardımcı olabilir, sindirim sistemini optimize edebilir, vücudu detoksifiye edebilir , vizyonunuzu artırın, cildinizi yaşlanmaya karşı koruyun, solunum sistemini güçlendirin, iltihabı ortadan kaldırın ve geceleri sağlıklı bir şekilde uyumanıza yardımcı olun.

Kanseri Önler

 1. Çalışmalar, beyaz etli şeftalinin, sigara içiminin bir sonucu olarak vücutta bulunan toksinlerin metabolizmasını artırma kabiliyetine sahip olduğunu göstermektedir. Bu, onları mümkün olduğunca erken gidermede ve sağlıklı dokuyu, akciğer kanserine neden olabilecek nikotinin zararlı etkilerinden korumada yardımcı olur.

 2. Texas A M Üniversitesi'nden araştırmacılar şeftalideki polifenollerin meme kanseri hücrelerinin büyümesini önlemede yardımcı olduğunu bulmuşlardır.

Kardiyovasküler Sağlığı Geliştirir

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Yaşlanmayı Önler

 1. E vitamini ve diğer antioksidanların yaşlanma karşıtı özellikleri, cilt yüzeyinden serbest radikallerin giderilmesine yardımcı olarak kırışıklıkların ve diğer yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olabileceği için iyi bilinmektedir. Bu meyve suyu ayrıca enflamatuar koşulları yatıştırır ve cildin tonunu ve parlamasını iyileştirir.

Kilo Verme

 1. En düşük kalorili meyve sularından biri olarak, bir bardak şeftali suyunda sadece 60 kalori var, bu da mükemmel bir kilo verme diyeti. Gün için çok fazla kalori almadan, gerekli bir besin patlaması elde edersiniz.

Solunum Sağlığını Geliştirir

 1. Eval (ez_write_tag ([![!300,250

Enflamatuar Koşulları Hafifletir

 1. Artrit, gut, migren veya rahatsız edici bir mideden muzdarip olsanız da, şeftali suyundaki çok sayıda mineral ve antioksidanlar bu dokuları yatıştırmaya yardımcı olacak ve hatta alerjik reaksiyonlar durumunda histamin salınımlarını önleyecektir .

Bedeni Detoksifiye Ediyor

 1. Nesiller boyunca, vücuttaki toksinlerin, yağların ve tuzların atılmasını hızlandırmaya yardımcı olan, ayrıca toksinlerin, yağların ve tuzların vücuttan atılmasını hızlandırmaya yardımcı olan şeftali suyu kullanılmıştır. böbrek ve karaciğer.

Bağışıklığı Artırıyor

 1. Lutein, likopen ve diğer antioksidanlarla birlikte yüksek seviyede C vitamini ve A vitamini sunan bu meyve suyu, vücuda bulaşmaya çalışan yabancı patojenlere karşı mükemmel bir savunma hattı görevi görecek.

Vizyonu Geliştirir

 1. Beta karoten barış suyunda yüksek seviyelerde bulunur ve retinadaki oksidatif stresi azaltmaya yardımcı olabilir, böylece makula dejenerasyonunu önler ve yaşlandıkça katarakt başlangıcını yavaşlatır.

Uyku Bozukluklarını Düzenleyen

 1. Şeftali suyu hafif yatıştırıcı özelliklere sahip ve yatmadan hemen önce popüler bir meyve suyu yapıyor. Bazı mineraller, enzimler ve antioksidanlar, hormon seviyelerini dengeleyebilir ve sizi huzurlu ve kesintisiz bir uykuya dalatabilen "iyi hissetme" hormonlarını salgılayabilir.

Şeftali Suyu Nasıl Yapılır?

 1. Şeftali suyu için sayısız mağaza avlamak istemiyorsanız, evde yapmak oldukça kolaydır. Bu ayrıca, genellikle mağazadan satın alınan çeşitlerde bulunan ilave şeker veya katkı maddelerini önlemenize yardımcı olur. Birçok insan ekstra lezzet için ekstra bal veya bir miktar limon / limon suyu eklemeyi seçer, ancak şeftalilerin doğal tatlılığı genellikle yeterlidir.

 2. Adım 1 - Şeftali iyice yıkayın ve sonra ikiye bölün. Hemen onu çevreleyen taşı ve eti çıkarın.

 3. Adım 2 - Şeftalinin yumuşak etini deriden alın.

 4. Adım 3 - Şeftali, su, şeker ve buzu bir karıştırıcıya ekleyin.

 5. Adım 4 - Meyve suyunun kıvamı eşit ve pürüzsüz olana kadar 1-2 dakika boyunca iyice karıştırın.

 6. Adım 5 - Meyve suyu hala çok kalınsa, daha fazla su ekleyin ve tekrar karıştırın.

 7. Adım 6 - Karışımı bir elek veya tülbentten geçirerek başka bir kaba boşaltın.

 8. Adım 7 - Mümkün olduğunca fazla meyve suyu elde etmek için kalan lifli malzemeye (kağıt hamuru) basın veya sıkın.

Şeftali Suyu İçin Kullanır

 1. Bir bardak şeftali suyuna sahip olmak güne başlamanın mükemmel bir yoludur, ancak diğer mutfak uygulamalarında da kullanılabilir. Şeftali suyunuzu her zaman meyve salataları için bir baz olarak kullanabilir veya ılık yaz günlerinde buzlu kaplarda suyu dondurabilirsiniz. Barış suyu aynı zamanda sangria veya özel mojitolar gibi birçok kokteyle popüler bir ektir. Cam veya marineler için bazı lezzetli yemeklere bile barış suyu eklenebilir.

 2. Şeftali suyu terapötik olarak konuşursak, yüksek antioksidanlar ve vitaminleri sayesinde cilt tahrişi veya yara iyileşmesi için topikal bir madde olarak kullanılır. Bazı insanlar şeftali suyunu organik saç işlemlerine de karıştırırlar, çünkü saçlarınızın parlaklığını ve pürüzsüzlüğünü artırmaya yardımcı olabilir, özellikle de uçları veya kepekleri varsa

 1. Şeftali suyu içmek sağlığınızı korumak için mükemmel bir yoldur, ancak çok fazla içerseniz alerjik reaksiyonlar, mide rahatsızlığı, yorgunluk ve ishal gibi bazı yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Bu yan etkiler çoğunlukla, insanlar aşırı miktarda şeftali suyu içtiğinde ortaya çıkar, ancak bu meyveye karşı normal alerjiler ve duyarlılıklar mevcuttur.

 2. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407