Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Düşük Şekerli Meyveler: Diyabet ve Sağlık İçin

Bakış

 1. Şeker alımınızı izlemek iyi bir fikir, ancak tatlı dişlerinizi evcilleştirmek inanılmaz derecede zor bir başarı olabilir.

 2. Belki zaten işlenmiş şekerleri kestiniz, ancak meyvelerde ne kadar şeker bulunduğunu anlamadınız mı? Veya belki de diyabetle yaşıyorsunuz ve hangi meyvelerin kan şekerinizi en az etkileyeceğini bilmek istiyorsunuz.

 3. Meyve aynı zamanda çok sayıda başka sağlıklı besin içeriyor olsa da, bazı çeşitler şekerden diğerlerinden daha yüksektir. Hangi meyvelerin şeker içeriğinin en düşük olduğunu öğrenin, böylece şeker bankasını kırmadan tatlı dişinizi tatmin edebilirsiniz. [! 835 => 1130 = 2!

 1. C vitamini yüksek, limon ve limon yeşili benzerleri oldukça ekşi meyvelerdir. Fazla şeker içermezler (limon veya kireç başına sadece bir veya iki gram) ve iştahınızı hafifletmek için bir bardak suya mükemmel katkı sağlarlar.

2. Ahududu

 1. Sadece beş gram - bir çay kaşığı biraz fazla - bardak başına şeker ve sizi doldurmaya yardımcı olacak çok sayıda elyaf ile, ahududu listesi yapmak için harika meyvelerden biri .

3. Çilekler

 1. Çok tatlı ve lezzetli tadına bakıldığında çilekler şeker açısından şaşırtıcı derecede düşük. Bir bardak çiğ çileğin yaklaşık yedi gram şekeri vardır, ayrıca günlük C vitamini alımının yüzde 100'ünden fazlası

4. Böğürtlenler

 1. Böğürtlenlerin fincan başına sadece yedi gram şekerleri var. Bu koyu renkli meyvelerde kendinizi aperatif olarak hissetmek zorunda değilsiniz. Bir bonus olarak, lif kadar antioksidanlar da yüksektir.

5. Kivi

 1. Bu garip bulanık yeşil etli meyveler de teknik olarak bir dut olarak kabul edilir. Kivi (veya kivi) C vitamini bakımından zengin ve şekeri düşük - kivi başına sadece altı gram. Tüm yıl boyunca kivileri marketten bulabilirsiniz.

6. Greyfurt

 1. Listeyi yapacak başka bir narenciye greyfurt. Greyfurt kesinlikle üzüm kadar tat tatsız da, orta boy greyfurtun yarısında sadece dokuz gram şeker ile harika bir kahvaltı yaparlar.

7. Avokado

 1. Meyve denince akla ilk gelen şey tam olarak olmasa da, avokado gerçekten meyvedir ve doğal olarak şekeri düşüktür. Ham bir avokado'nun tamamında sadece bir gram şeker bulunur. Avokadoların sahip olduğu birçok şey sağlıklı yağlardır ve bu sizi doyurmaya yardımcı olur.

8. Karpuz

 1. Karpuzlar ikonik yaz meyveleridir. Bir muamele gibi görünebilir, ancak şekeri azdır. Bir fincan küp küp doğranmış karpuzun 10 gramdan az şekeri vardır. Karpuz yeme bonusu da harika bir demir kaynağı.

9. Kavun

 1. Kavunlar portakal rengini yüksek A vitamini içeriğine borçludur. Bu lezzetli kavun bir bardak 13 gramdan az şeker içerir. Bu, diğer meyvelerden biraz daha yüksek olabilir, ancak 12 onsluk bir soda kutusunun yaklaşık 40 gram şeker ve çok az besin değerine sahip olduğunu unutmayın.

10. Portakallar

 1. Portakallar, tüm kaloriler ve şekersiz tatlı bir atıştırmalık tadını çıkarmanın ve aynı zamanda C Vitamini alımınızı artırmanın bir başka harika yoludur. Tipik bir deniz portakalı meyve başına yaklaşık 12 gram şeker içerir ve 70 kaloriden daha azdır.

11. Şeftaliler

 1. Şeftali inanılmaz derecede tatlı olabilir, ancak orta büyüklükteki bir meyvede 13 gramdan daha az şekerde, meyveler için şekeri hala düşük olarak kabul edilebilir.

Paket servis

 1. Bu 11 tane az şekerli meyve bir ila 13 gram şeker içerir, fakat porsiyon büyüklüğünün her şeyi değiştirdiğini unutmayın.

 2. Bir porsiyon karpuz sadece bir bardak, bu yüzden üç ya da dört bardak karpuzun içine düşmek sizi kolayca şekerli bir kutu şekerli kutunun yakınında bir yere koyabilir.

 3. Elbette, tüm meyveler şekerli işlenmiş atıştırmalıklardan çok daha fazla vitamin, mineral ve lif içerir. Yüksek lifli gıdalar sindirimi yavaşlatır, bu da kan şekerinizin meyve yedikten hemen sonra hızlı bir şekilde yükselmeyeceği anlamına gelir. Hayattaki çoğu şeyde olduğu gibi, ölçülülük anahtardır.

 4. Bu 11 tane az şekerli meyve bir ila 13 gram şeker içerir, fakat porsiyon büyüklüğünün her şeyi değiştirdiğini unutmayın.

 5. Bir porsiyon karpuz sadece bir bardak, bu yüzden üç ya da dört bardak karpuzun içine düşmek sizi kolayca şekerli bir kutu şekerli kutunun yakınında bir yere koyabilir.

 6. Elbette, tüm meyveler şekerli işlenmiş atıştırmalıklardan çok daha fazla vitamin, mineral ve lif içerir. Yüksek lifli gıdalar sindirimi yavaşlatır, bu da kan şekerinizin meyve yedikten hemen sonra hızlı bir şekilde yükselmeyeceği anlamına gelir. Hayattaki çoğu şeyde olduğu gibi, ölçülülük anahtardır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407