Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Diyetinize Elyaf Eklemek İçin Yulaf Kepeği Nasıl Kullanılır

Öyleyse, Üzüm Kepeği Yiyim mi?

 1. Lif, sağlıklı bir diyetin vazgeçilmez bir parçasıdır, ancak karton gibi tadı olması gerekmez. Yulaf kepeği, bir tür çözünmeyen lif türüdür - kolesterolünüzü düşürmeye yardımcı olabilecek tür. Kardiyovasküler bonus dışında, yulaf kepeği bağırsak hareketlerinizi düzenler ve kolonunuzu sağlıklı tutar. Sadece 1/2 bardak yulaf kepeği yaklaşık 2,2 g çözünmeyen lif sağlar - günlük ihtiyaçlarınız için iyi bir başlangıç.

Elyaf İhtiyaçlarınızı Alın

 1. Lif, sağlıklı bir diyetin vazgeçilmez bir parçasıdır ancak karton gibi tadı olması gerekmez. Yulaf kepeği, bir tür çözünmeyen lif türüdür - kolesterolünüzü düşürmeye yardımcı olabilecek tür. Kardiyovasküler bonus dışında, yulaf kepeği bağırsak hareketlerinizi düzenler ve kolonunuzu sağlıklı tutar. Sadece 1/2 bardak yulaf kepeği yaklaşık 2,2 g çözünmeyen lif sağlar - günlük ihtiyaçlarınız için iyi bir başlangıç.

Adım 1

 1. Günlük alım gereksinimlerini karşılamak için ne kadar günlük lif kullanmanız gerektiğine karar verin. 2005 yılı Amerikalılar için Diyet Kılavuzları, diyetinizde 1.000 kalori başına 14 g lif yemeyi önerir. Günlük 2.000 kalorilik standart bir diyet yiyorsanız, bu nedenle günlük yaklaşık 28 g lif gerekir.

Adım 2

 1. Yulaf kepeğinizi aşamalı olarak ekleyin. Diyetteki, özellikle lif alımınızla ilgili ani bir değişiklik, diyet lifinde ani bir artışın yan etkileri olduğu bildirilen, gaz ve ishal gibi rahatsız edici gastrointestinal etkilere neden olabilir.

Adım 3

 1. Yulaf kepeğini yemek, çerez veya lezzetli bir garnitür olarak kullanın. Yulaf kepeği tahıl hazırlamak kolay, kepek konservesi genellikle tarifi ile. Gün boyunca avuç dolusu kepek atıştırmak, daha uzun süre tam hissetmenize ve gelecekteki atıştırma alışkanlıklarını engellemenize yardımcı olabilir. 1 su bardağı yulaf kepeğine yoğurt, taze meyve ya da yenilebilir bir garnitür için güler yüzlü serpin.

Adım 4

 1. Akıllıca mağazadan satın alınan yulaf kepeği ürünlerini seçin. Bir ürün, benzer bir üründen sadece 2,5 g daha fazla lif içeriyor olsa bile "Eklenen Elyaf" olarak etiketlenebilir. Servis başına 5 veya daha fazla gram diyet lifi içermesi gereken "Yüksek Lifli" etiketli yulaf kepeği ürünlerine bakın.

Adım 5

 1. Yulaf kepeği ile su iç. Suda çözünen lif, bağırsaklardaki suyu emer, bu da lif tüketiminizi arttırırken su tüketiminizi artırmazsanız ağrılı kabızlığa neden olabilir.

Yulaf Kepekli Muffins

 1. Yulaf kepeği ile su iç. Suda çözünen lif, bağırsaklardaki suyu emer, bu da lif tüketiminizi arttırırken su tüketiminizi artırmazsanız ağrılı kabızlığa neden olabilir.

Adım 1

 1. 1 ve 1/2 su bardağı yulaf kepeği, 1/2 su bardağı koyu kahverengi şeker, 1 ve 1/2 su bardağı un, 2 çay kaşığı karıştırın. kabartma tozu, 2 çay kaşığı. kabartma tozu ve 1/2 çay kaşığı. karıştırma kabındaki tuz.

Adım 2

 1. 2 yumurta, 1 bardak soğuk elma püresi ve 4 yemek kaşığı ekleyin. bitkisel yağın karışımına kadar. Karışımı bir çörek tepsisine alın ve pişmeden önce 10 dakika bekletin.

Adım 3

 1. Fırını 400 dereceye ısıtın. Fırın önceden ısıtıldığında, çörekleri yerleştirin ve 15 dakika pişirin. Lezzetli yulaf kepeği lifinizin tadını çıkarmak için birkaç dakika bekleyin - bu muferler sıcak olacaktır.

Adım 3

 1. Koyu kahverengi şeker

 2. Kabartma tozu

 3. Bitkisel yağ

 4. Karıştırma kabı

Adım 3

 1. Elma püresini sevmiyorsanız muz püresini veya diğer meyveleri deneyin. Buğday unu, beyaz unun keklere daha da fazla lif eklemesi için değiştirebilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407