Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Diyabetli insanlar için en iyi tatlıları

Diyabetli insanlar için en iyi tatlıları

 1. Bir yüzlü, ıspanak ve yeşil yapraklar gibi süper gıdaları tüketmek için iyi bir yol olabilir. Ancak, diğer bileşenler çok fazla yağ ve şeker içerebilir ve şeker sivri ve kilo alma riskini artırabilir. [! 5767 => 1140 = 1!

1. Sağlıklı yağlar ekleyin

 1. Bazı yağlar şeker hastalığı olan insanlar için iyidir. Yağlar vücutta çok önemli bir rol oynar ve şekere kana girme hızını yavaşlatmaya yardımcı olabilir ve kişinin kendini memnun hissetmesine izin verebilir.

 2. Bir sabah yüzüne eklemek için bazı sağlıklı yağ kaynakları şunlardır:

 3. Ancak, çok fazla yağ kilo alımına neden olabilir, bu yüzden miktarları dengelemek önemlidir.

2. Protein ekle

 1. Yağ gibi, protein de herkes için, özellikle de diyabet hastaları için gerekli olan birçok sağlık yararı sunuyor.

 2. Yüksek protein içeriği besin emilimini yavaşlatabilir ve bu şekere kan akışına girme hızını azaltır.

 3. Protein hayvansal veya bitkisel bazlı olabilir. Bir yüzeye yüksek protein içerikli maddeler eklemek sağlık açısından fayda sağlayabilir.

 4. Uygun smoothies proteinleri şunları içerir:

3. Fiber üzerine doldurun

 1. Fiber çözünür veya çözünmez olabilir.

 2. Bu faktörler, riskini azaltarak diyabetli bir kişiye fayda sağlayabilir:

 3. Bu yolla, lif diyabet ve yüksek kan şekeri ile ilgili çeşitli komplikasyon şansını azaltabilir ve genel sağlığı artırabilir.

 4. Smoothie'de iyi sonuç verebilecek lifli gıdalar şunları içerir:

 5. Neden elyafa ihtiyacımız var? Öğrenmek için buraya tıklayın.

4. Şekersiz lezzet ekleyin

 1. Birçok yiyecek zaten içlerinde şekerli, bazılarında şekerli şekerler var. İşlenmiş veya hazır yiyecekler genellikle ilave şeker içerir. [! 5767 => 1140 = 5!

 2. Bunlar ölçülü olarak uygun olabilir.

 3. Lezzet eklemenin diğer yolları şunlardır:

 4. Tatlandırıcılar eklemek yerine, tatlıları doğal maddelerle tatlandırmak en iyisidir çünkü araştırmacılar tatlandırıcılar şeker hastası olan bir kişiyi nasıl etkileyebileceğini tam olarak bilmiyorlar.

5. 3 porsiyon karbonhidrat dahil

 1. Bir yüzlü yaparken, şeker hastası bir kişinin kaç karbonhidrat eklediklerini bildiğinden emin olması gerekir.

 2. Genel olarak, diyabet hastaları bir smoothie'ye 45 gram (g) veya daha az karbonhidrat içermelidir. En az üç farklı türde karbonhidrat eklemek iyi bir fikirdir.

 3. İnsanların sık sık smoothie için ekledikleri 15g porsiyon karbonhidrat örneğine şunlar dahildir:

 4. Smoothie’ye yeşillikler, ıspanak veya diğer koyu yapraklı sebzeler eklemeyi deneyin. Bunlar, porsiyon başına daha az karbonhidrat içerir ve sağlıklı, besleyici faydalar sunar.

 5. Ölçüm fincanlarını, kaşıkları ve diyabet değişim listesini kullanmak, yüzeye kaç karbonhidrat koyacağınızı ölçmenin iyi bir yoludur.

 6. Doktor, bir insanın her gün ve her öğünde kaç karbonhidrat tüketmesi gerektiği konusunda tavsiyede bulunacaktır - bu, boy, kilo, aktivite düzeyleri ve ilaçlara göre bireyler arasında değişecektir.

6. Bir yemek yap

 1. Bir yüzlü içecek gibi görünebilir, ancak tam bir öğün kadar karbonhidrat ve kalori içerebilir.

 2. Smoothie'deki karbonhidrat ve kalori içeriğini hesaba katın ve bir öğünün yerini almak için kullanın veya onunla birlikte hafif bir atıştırmalık olsun.

 3. Hala tam bir kahvaltı ya da öğle yemeğine ulaşmak için cazip geliyorsa, bunun yerine köpüklü su veya şekersiz çay veya kahve içmeyi tercih edin.

Riskler

 1. Bir yüzlü sipariş ederken veya yaparken, bir içeceğe bakarken bir yüzlü, en az bir öğün kadar karbonhidrat ve kalori içerebileceğini hatırlamak önemlidir. İnsanlar tam bir yemek kadar bir yüzlü de yememelidir.

 2. Ayrıca, güler yüzlü bileşenler lif içerebilse de, yiyecekleri karıştırmak lifin parçalanmasına neden olarak vücudun sindirilmesini kolaylaştırır.

 3. Meyveler, sebzeler ve diğer yüksek lifli gıdalar daha az tatmin edici olacak ve bir insan onları tam ve işlenmeden ziyade yüzlü olarak tükettiğinde kan şekeri sıçramasına yol açma olasılığı artacaktır.

 4. İnsanlar tüm meyve ve sebzelerini smoothies ile tüketmemeli, alımlarının çoğunun tüm gıdalardan alınmasını sağlamalı.

Tarifler

 1. Bazı uygun yüzlü tarifler için bazı tarifler için bu bağlantıları izleyin:

Paket servis

 1. Bir yüzlü, güne başlamak veya öğünler arasında meyve veya sebze atıştırması almak için besleyici ve lezzetli bir yol olabilir. Ancak, şeker hastalığı olan bir kişi, ilave şeker içermediğinden emin olmak için malzemeleri kontrol etmelidir.

 2. Sağlıklı malzemeler içerdiklerinden emin olmak için evde pürüzsüzlük yapmak en iyisidir.

:

 1. Diyabet için smoothies ne kadar sağlıklı ve ne kadar olmalıyız?

:

 1. Smoothies, lif, protein ve sağlıklı yağ içerdiği sürece diyabetli diyetin yararlı bir parçası olabilir.

 2. Diyabetli insanlar sadece meyveli tatlılardan kaçınmalı ve tek bir yüzlü olarak karbonhidrat alımında dikkatli olmalıdırlar, çünkü kan şekerini doğrudan etkileyecektir.

 3. Meyveleri fıstık ezmesi, chia tohumu veya hindistancevizi yağı gibi sağlıklı bir yağ ile smoothies içinde eşleştirmek ve kenevir tohumu veya Yunan yoğurdu gibi sağlıklı bir protein bu smoothie'yi daha dengeli hale getirebilir , ve kan şekeri bir başak caydırmak.

 4. Bazı smoothies kalorilerde çok yüksek olabilir ve smoothies tüketmeyi seçerken insanlar bunu dikkate almalıdır. Ayrıca, smoothie'ler bir sıvı olduğu için aşırı yememeye dikkat edin. Bütün yiyecekleri tüketmek sıvılardan daha fazla dolum yapabilir ve bir insan daha hızlı hissedeceğinden aşırı yemeyi önleyebilir.

 5. En son Yvette Brazier tarafından Çar 17 Nisan 2019 tarihinde güncellenmiştir. Bu konuyla ilgili en son haberler için Diyabet kategori sayfamızı ziyaret edin veya Diabetes hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun.Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 6. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 7. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407