Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Deniz Kale'sinin 5 İnanılmaz Faydaları

Sea Kale'nin 5 İnanılmaz Faydaları

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 19 Nisan 2019

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280], 'organicfacts_net-box-2', 'ezslot_1', 112, '0'])); lekelenmeleri önler, bağışıklık sistemini güçlendirir, metabolizmayı iyileştirir ve kilo alımına yardımcı olur. Aynı zamanda böbreklerin sağlığını ve işlevselliğini korumaya, vücuttaki hormonal aktiviteyi düzenlemeye ve sindirim süreçlerini iyileştirmeye yardımcı olur.

Deniz Kale Nedir?

 1. Deniz lahanasının bilimsel adı Crambe maritima'dır ve Atlantik Okyanusu'ndan Karadeniz'e uzanan Avrupa kıyılarında yabani olarak yetişir. Çok tuzlu topraklarda iyi yetişen küçük bir çalıdır ve genç, etli, beyaz kökleri hasat edilir. Deniz lahana yaprakları da pek çok kültürde yeşil salata olarak kullanılır. Hasattan hemen sonra tüketilmesi gerekir, ancak bitkinin kalbi zarar görmemelidir, çünkü birkaç yıl yaşayabilir ve sürekli vejetatif meyve üretebilir.

 2. Deniz lahanası, kara merkezli kardeşliği nedeniyle genellikle göz ardı edilen bir bitkidir, lahana, genellikle çok daha fazla dikkat çeker. Kale, sebze dünyasının en popüler ve gelecek isimlerinden biridir, ancak deniz lahana aynı zamanda binlerce yıldır yetiştirilen insan sağlığının önemli ve faydalı bir unsurudur. Tarihsel olarak, deniz lahanası Yunanlılar tarafından kullanılmış ve 16. yüzyıldan bu yana yaygın olarak ekilmiştir. [! 65271 => 1130 = 3!] Deniz Kale'sinin Besin Değeri

 1. Deniz lahana yaygın olarak çalışılmamıştır, ancak bazı besin maddeleri iyi bilinmektedir. Büyüdüğü sıradışı yerler nedeniyle, deniz lahana iyot, kükürt, C vitamini ve iz mineral bileşikleri de dahil olmak üzere insan diyetine benzersiz bir mineral profili sağlayabilir.

Deniz Kale'sinin Sağlığa Faydaları

 1. Deniz lağasının sağlığa faydaları, sindirimi iyileştirme, idrar sıklığını artırma ve diğerlerinin yanı sıra bağışıklığı artırma yeteneğini de içerir.

Sindirimi Geliştirir

 1. Brassicaceae familyasının diğer üyeleri gibi, deniz lahana sindirim için çok faydalı kılan, yüksek oranda diyet lifi içerir. Fiber dışkıyı toplamaya ve sindirim kanalından geçirmeye yardımcı olur, böylece kabızlık, şişkinlik, kramp, aşırı gaz ve hatta ishal gibi genel sorunları ortadan kaldırır. Sağlıklı bir sindirim sistemini teşvik ederek, bu sebze çeşitli gastrointestinal hastalıkların önlenmesine yardımcı olabilir.

İdrar yapmayı teşvik eder

 1. Deniz lahanasının mineral içeriği ve ayrıca metabolizmayı uyarıcı özellikleri, bu ilginç sebzeye belirli idrar söktürücü özellikleri sağlar, bu da idrara çıkmayı uyardığı anlamına gelir. Bu, toksinlerin vücuttan atılmasını teşvik eder, çünkü böbrekler daha işlevsel bir seviyede çalışabilir. Bu ayrıca idrar yaklaşık% 4 yağdan oluştuğu için fazla tuz, su ve yağ vücudundan kurtulmaya yardımcı olur.

Bağışıklık Sistemini Arttırır

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400], 'organicfacts_net-medrectangle-4', 'ezslot_0', 131, '0'])); bağışıklık sistemini beyaz kan hücrelerinin üretimini artırmak için uyaran temel vitaminlerden biri olan C vitamini (askorbik asit). Bu nedenle, bağışıklık sisteminizi optimize edebilir ve C vitamininin antioksidan aktiviteleri sayesinde soğuk algınlığı ile savaşmanıza yardımcı olabilir

Hormon Düzenlemesi

 1. İyot en değerli, ancak insan sağlığı için gerekli bir mineraldir. İyot olmadan, tiroid bezi tiroid de dahil olmak üzere bir dizi hormon üretemez. Endokrin sistemi sağlıklı bir iyot düzeyi ile aktif olarak düzenleyen sea lahana, vücudunuzun sorunsuz çalışmasını sağlayabilir ve tüm hormonal süreçlerinizin dengeli kalmasını sağlar. Bu aynı zamanda metabolizmanızı güçlendirmenize yardımcı olur, böylece aşırı kilo alımı, yorgunluk ve organ sistemleri arızalarını önler.

Kilo alımı

 1. Sağlık konusunda bilinçli yetişkinlerin çoğu kilo kaybetmekten endişe duysa da, hızlı kilo alması gereken birçok insan var. Kara lahanadaki çok yüksek karbonhidrat seviyeleri (patateslerle karşılaştırılabilir), özellikle aşırı egzersiz, hastalık veya bir yaralanma veya ameliyattan sonra aşırı bir kilo alımından sonra hızla kilo almanıza yardımcı olabileceği anlamına gelir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407