Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Denemek için Dikenli Armut Tarifleri

Bakış

 1. Dikenli armut kaktüsü, Meksika ve Orta Amerika mutfağında binlerce yıldır bir temeldi. Aynı zamanda dengeli bir diyete sağlıklı bir katkı olarak dünya çapında popülerlik kazanıyor. Dikenli armut bitkisinin üç farklı yenilebilir bölümü var:

 2. Bu egzotik bileşen, bu dokuz lezzetli tarifleri denedikten sonra daha tanıdık gelecektir.

Nopalitos con huevos (Yumurtalı Nopal kaktüs)

 1. Bu tarif Meksika yemeklerinin temelini oluşturur. Meksikalı chorizo, nopalitos, jalapenos, yumurta, domates ve soğan gibi lezzetli bir karışım. Karışım sade olarak yenebilir veya cotija peyniri ile doldurulmuş ılık ekmeğe eklenebilir.

 2. Nopal'ı, dikenli armut kaktüsünün pedlerini taze bulabilir veya dikenleri olmadan hazırlanmış ve çoktan parçalara ayırmış olarak alabilirsin. Onları taze alırsanız daha lezzetli olan daha küçük pedleri arayın. Tarifi alın!

2. Dikenli armut basit şurubu

 1. Bu şurup, kaynamış, püresi ve incir dikenli armut meyvesini şekere kaynatıp yapılır. Ekşilik için limon eklenir. Bu şurubu kreplerde, diğer meyvelerin üzerinde veya şurup isteyen tatlı tariflerinde kullanın. Hint inciri ararken, olgunların daha koyu yeşil veya siyahımsı mor olduğunu unutmayın. Olgunlaşmış meyveler bazda daha kırmızı olma eğilimindedir. Tarifi alın!

Baharatlı inciri sırlı tavuk uyluk

 1. Dikenli armut şurubu sadece krep ve tatlılar için değil. Izgara ete enfes bir lezzet katar. Bu tarif için tavuk uylukları dikenli armut sosunda marine edilir ve pişirilir. Tarifi alın!

4. Dikenli armut jöle

 1. Dikenli armutlardan yapılan jöle ile yepyeni bir seviyeye sıkıcı bir PB J alın. Dikenli armut margarita reçeli yapmak için, limon suyu ve kabuğunu, portakal kabuğunu ve tekilayı ekleyin. Tost, İngiliz çörekler veya çörekler üzerinde sürümü deneyin. Tarifi alın!

Salata

 1. Dikenli armutlar ve narenciye lezzetli bir mutfak eşleşmesidir. Bu basit meyve salatası, inciri, portakal dilimlerini, balı ve taze naneyi birleştirir. Bir sonraki mangalınız için garnitür olarak yapmayı deneyin. Tarifi alın!

6. Kaktüs armut şerbeti

 1. Zarif ama yapımı kolay bir tatlı için bu hafif şerbeti deneyin. İhtiyacınız olan tek şey bir dondurma makinesi, dikenli armutlar, şeker, limon suyu ve tuz. Tarifi alın!

7. Dikenli armut limon çubukları

 1. Klasik limon çubuklarında bu tarifte bir yükseltme var. Kıyılmış cevizler, tereyağı, un ve şeker ile yapılan bir çerez tabanı ile başlar. Turta ve tatlı dolgunun yıldızları dikenli armut suyu, limon suyu ve limon kabuğu rendesidir. Tarifi alın!

8. Kaktüs kızartması

 1. Bunlar sıradan patates kızartması değil! Dikenli armut nopales, patates yerine ana maddedir. Ayrıca kızartmak yerine fırınlanırlar. Tarifi alın!

9. Dikenli armut güler yüzlü

 1. Sabahını, inciri, armutlarla pembemsi pürüzsüz hale getir. Armut serinletici bir içecek yapmak için hindistan cevizi suyu ile iyi birleşir. Tarifi alın!

Dikenli armut sağlığına faydaları

 1. Dikenli armut her yemeğe sağlıklı bir katkı yapar çünkü iyi bir lif, C vitamini ve kalsiyum kaynağıdır. Son yıllarda, dikenli armut, tıbbi ve mutfak amaçlı olarak ün kazanmıştır. Akşamdan kalma tedavisi olarak lanse edildi ve bazı insanlar kan şekeri ve kolesterolü düşürmek ve hatta kilo vermek için kullanıyor. Ancak bu iddiaları destekleyecek herhangi bir kanıt var mı?

 2. Dikenli armut akşamdan kalma tedavisi olarak bazı vaatlerde bulundu. Daha eski bir çalışma, bitki özütünün, içmeden beş saat önce alınmışsa, bulantı, ağız kuruluğu ve anoreksi semptomlarını azaltabileceğini buldu.

 3. Dikenli armut genellikle güvenli olarak kabul edilir ve yüzyıllardır tüketilmiştir. Nopali yediğin, kolesterolü düşürdüğü gösterilmiştir ve yüksek lif içeriği, şeker hastalığı olan kişilerin diyetlerine iyi bir katkı sağlayabilir. Ancak not alın: Tüm dikenli armut parçaları aynı değildir. Bugüne kadar, sadece Opuntia streptacantha adı verilen belirli bir türün kızarmış köklerinin, yemeklerden hemen sonra kan şekerini düşürdüğü gösterilmiştir.

Alt satır

 1. Hint inciri bol olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, şanslısınız. Dikenli armutlar çok yönlüdür ve tariflere tatlı, kavun benzeri bir tat verir. Bu eşsiz meyvenin sizi korkutmasına izin vermeyin. Biraz hazırlık ve bilgi birikimi ile dikenli armutların kullanımı şaşırtıcı derecede kolaydır.

 2. Dikkatli bir kelime: Dikenli armutlar içte lezzetlidir, ancak keskin dış dikenleri (kürecikler) dokunulduğunda merhamet göstermez. Dikenli armutları kullanırken özellikle ilk defa dikkatli olun. Dikenleri kalın eldivenler ve bir soyma bıçağı kullanarak dikkatlice çıkarın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407