Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Denemek için 15 sağlıklı glutensiz yemek

Denemek için 15 sağlıklı glutensiz yemek

 1. Çölyak hastalığı olan kişilerde ciddi bir glüten intoleransı var ve iyi kalabilmek için glütensiz yemekler yemeleri gerekiyor. Diğer insanlar, nonceliac glüten hassasiyetine sahip olabilir ve glüten kesmenin gazı ve şişmeyi azalttığını görebilir. Bazı bireyler glutensiz bir diyet uygulamayı tercih ederler çünkü daha sağlıklı olduğuna inanırlar.

 2. Glüten, buğdayda, çavdarda, arpada ve çoğu makarna ve tahıl türünde doğal olarak bulunan bir maddedir. Sağlıklı glütensiz yemekler yapmak için, insanlar kinoa, karabuğday, patates, glütensiz un ve glütensiz yulaf gibi çok çeşitli yerine kullanılan bileşenleri ve tüm yiyecekleri kullanabilirler.

 3. Bu yazıda glutensiz yemekler için 15 sağlıklı tarif sunuyoruz. Glütensiz yemek yemek isteyenler kahvaltı, öğle ve akşam yemeği planlamak için bu makaleyi kullanabilirler.

Kahvaltı

 1. Kişinin öğle yemeğine kadar kendini tam hissetmesine yardımcı olacak sağlıklı glutensiz kahvaltılar için beş tarif fikri:

1. Yunan çırpılmış yumurta

 1. Beyaz peynir içeren Yunan sahanda yumurta, güne başlamak için kolay ve protein dolu bir yoldur. Bu yemeğin hazırlanması sadece 10-15 dakika sürer.

 2. Büyük bir haşlanmış yumurta, ABD Tarım Bakanlığı'na göre 6.29 gram (g) protein içerir. ABD'de yetişkinler için önerilen günlük protein değeri, 2000 kalorili bir diyeti olan biri için günde yaklaşık 50 g'dır. Farklı günlük kalori ihtiyacı olan insanlar daha fazla veya daha az protein gerektirebilir.

 3. Yüksek proteinli bir kahvaltı yapmak bir insanın daha uzun süre daha dolgun hissetmesine neden olabilir, bu da gün boyunca atıştırmalarını önleyebilir. [! 607 => 1140 = 3!

2.. Bebek ıspanaklı omlet

 1. Bebek ıspanaklı omlet, insanlara sabahları bir protein vuruşu verebilecek başka bir yemektir. Ispanak bu glutensiz kahvaltı seçeneğine dahil, aynı zamanda demir açısından da zengin olduğu anlamına gelir.

 2. Demir, bir kişinin sağlığı için çok önemlidir. Demir olmadan vücut, vücudun etrafında oksijen taşımak için kırmızı kan hücrelerini yapamaz.

 3. C vitamini vücudun gıdalardan demiri emmesine yardımcı olur. Sabahları ıspanaklı bir omlet üzerine limon sıkmayı veya demirden zengin bir kahvaltı ile bir bardak taze portakal suyu içmeyi deneyin.

 4. Bebek ıspanaklı omlet tarifi.

3. Glutensiz muzlu kek

 1. Glütensiz yemek yapmak, kahvaltı klasiklerini kaçırmak zorunda değildir. İnsanlar, pek çok markette bulunan glutensiz unu kullanarak muzlu kekleri glütensiz yapabilirler. İnsanlar çevrimiçi olarak glutensiz un markaları arasında da seçim yapabilirler.

 2. Muzlar iyi bir diyet lifi, C vitamini, potasyum ve manganez kaynağıdır.

 3. İşte glütensiz muzlu kek tarifi.

4. Kahvaltı domates

 1. Kahvaltı domatesleri, içinde fırında pişmiş yumurta bulunan ve içinde yumurta bulunan insanların oluşturduğu domateslerdir.

 2. Yumurtadan bol miktarda protein içermesinin yanı sıra, bu glutensiz öğün C vitamini de dahil olmak üzere çeşitli vitaminler sunar

 3. Domatesler diyet lifi ve A, C ve K vitaminleri bakımından zengindir

 4. Kahvaltı domatesleri için bir reçete.

5. Glutensiz gece yulaf

 1. Gecelik yulaf, sabah vakti kısa olan insanlar için idealdir, çünkü hazırlık önceki akşam gerçekleşir.

 2. Yulaf beta-glukanlar denilen iyi bir diyet lifi kaynağıdır. Araştırma bulguları, yulaftaki beta-glukanların bir kişinin kolesterol seviyesini düşürebileceğini göstermektedir.

 3. Amerikalılar için Diyet Kılavuzları, kadınlar için günde 28 g'a kadar lif ve bir kişinin yaşına bağlı olarak erkekler için 34 g'a kadar tavsiye eder.

 4. Glütensiz yulaf pek çok markette ve çevrimiçi olarak satın alınabilir.

 5. İşte glütensiz gece yulafları için bir reçete.

Öğle

 1. İşte lezzetli glutensiz öğle yemeği fikirlerinden bir seçki:

6. Kıyılmış Tayland salatası

 1. Renkli bir öğle yemeği seçeneği arayanlar, parlak turuncu, kırmızı ve yeşil olan ve bol miktarda besleyici sebze içeren bu doğranmış Tayland salatası yapmayı deneyebilir.

 2. Ana malzemeler havuç, lahana, biber ve edamame fasulyesidir. Kale, demir ve proteinle doludur ve onu özellikle sağlıklı bir ek yapar. Edamame fasulyesi, vejeteryan ve vegan diyetleri yiyen insanlar için en zengin protein kaynakları arasındadır.

 3. İşte kıyılmış Tayland salatası için bir reçete.

7. Otlu orkinos ve beyaz fasulye salatası

 1. İyi bir öğle yemeği seçeneği olan sağlıklı ve glutensiz bir salata, otlu ton balığı ve beyaz fasulye salatası.

 2. Ton balığı bir omega-3 yağ asidi kaynağıdır. Araştırmalar, omega-3 yağ asidi takviyelerinin trigliserit düzeylerini azalttığını ve romatoid artrit semptomlarını iyileştirdiğini göstermiştir.

 3. Otlu ton balığı ve beyaz fasulye salatası için bir reçete.

8. Tavuk kinoa börek kaseleri

 1. Tavuk kinoa burrito kaseleri buğday esaslı tahıllardan ziyade kinoa kullanıyor. Quinoa, protein açısından zengin doğal olarak glutensiz bir tahıldır.

 2. Balık alırlarsa ama et yemezlerse tavuktan ton balığı alabilirler ve bu tarifte yer alan sebzeleri mevsimsel favorileri ile değiştirebilirler.

 3. Tavuk kinoa börek kaseleri için bir reçete.

9. Tam dolu tatlı patatesler

 1. Tamamen doldurulmuş tatlı patatesler doyurucu ve doldurucu glutensiz öğle yemeği seçeneğidir.

 2. Bu sebzeler iyi bir diyet lifi ve A vitamini kaynağıdır

 3. İşte tamamen dolu tatlı patatesler için bir reçete.

10. Glutensiz vegan tamamladı

 1. Glütensiz vegan saranların hazırlanması hızlı ve kolaydır.

 2. Aşağıdaki tarif, glutensiz ekmeğin nasıl sıfırdan yapıldığını göstermektedir. Zaman kazanmak için, bir kişi bunun yerine bir marketten glutensiz ekmeği kullanabilir.

 3. İnsanlar sargı dolgularını karıştırıp eşleştirebilir. Sağlıklı seçenekler arasında tofu ezmeli salata yaprakları, vegan nohut mayonez veya "tembel falafel" sayılabilir. Salata yapraklarını bir protein kaynağı ile birleştirmek bu yemeğin besin içeriğinin dengelenmesine yardımcı olur.

 4. İşte glutensiz vegan sargılar için bir reçete.

Akşam

 1. Glütensiz yemekler söz konusu olduğunda birçok seçenek var. İşte akşam yemeğinde denemek için bazı glutensiz yemek fikirleri:

11. Vegan biber

 1. Vegan biber, glüten içeren tahıllara glutensiz bir alternatif olan quinoa ile birlikte hazırlanıp kolay işleyen doyurucu bir akşam yemeğidir.

 2. Siyah fasulye, barbunya ve domateslerle dolu, vegan biberi diyet lifi bakımından zengin. Fasulye de büyük bir protein kaynağıdır.

 3. İşte vegan biberinin tarifi.

12. Haşlanmış biberli ve domatesli tavuk

 1. Haşlanmış biberli ve domatesli tavuk besleyici bir glutensiz akşam yemeği seçeneğidir.

 2. Bu renkli yemek tavuktan protein, domateslerden C vitamini ve kırmızı biberlerden A ve C vitaminleri içeriyor.

 3. İşte haşlanmış biberli ve domatesli tavuk tarifi.

13. Crockpot tatlı patates mercimek

 1. Crockpot tatlı patates mercimekleri, dhal'e benzeyen dolum tek kap güveçtir. Ana malzemeler tatlı patatesler ve kırmızı mercimeklerdir ve tarif bunların hindistancevizi sütü ile kaynatılmasını içerir.

 2. Bu glütensiz yemek, tatlı liflerden elde edilen diyet lifi ve A vitamini açısından zengin. Kırmızı mercimek de bol miktarda protein sağlar.

 3. Crockpot tatlı patates mercimekleri için bir reçete.

14. Hint baharatlı somon

 1. Hint baharatlı somonu, insanların mevsimsel yeşil sebzeleriyle servis yapabilecekleri lezzetli, düşük karbonhidratlı, glütensiz bir akşam yemeği seçeneği.

 2. Ton balığı gibi somon, omega-3 yağ asitleri bakımından zengin, iltihaplanmayı azaltıyor.

 3. İşte Hint baharatlı somonu için bir reçete.

15. Elma ve cevizli kış lahana salatası

 1. Elma ve cevizli kış lahana salatası, birlikte atılması kolay, hafif bir glutensiz akşam yemeği seçeneği.

 2. Cevizler, kalp sağlığını destekleyebilecek antioksidanlar bakımından zengindir. Araştırmalar, cevizli cevizli diyetin aşırı kilolu veya şişman kişilerde kalp hastalığı için risk faktörlerini azaltabileceğini göstermektedir. [! 607 => 1140 = 19!

Özet

 1. İnsanlar buğday, mısır gevreği ve makarnayı glütensiz alternatiflerle değiştirerek çok çeşitli glutensiz yemekler yapabilir. Besin bakımından zengin bir diyetin yapılması bir kişinin fiziksel ve zihinsel sağlığını artırabilir ve protein, vitamin ve diğer gerekli besinleri yüksek olan glutensiz yemekler oluşturmak kolaydır.

 2. 29 Mart 2019, Cuma tarihinde en son gözden geçirilen makale. Bu konudaki son haberler için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Beslenme / Diyet hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun. Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 3. Protein [!Bilgi sayfası

 4. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki formatlardan birini kullanın:

 5. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407