Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Cayenne Pepper kilo vermenize nasıl yardımcı oluyor?

 1. Acı biber, kilo vermenize yardımcı olabilecek doğal bir bitkidir. Bu kırmızı biber iştahınızı kesebilir, metabolizmanızı hızlandırabilir ve kalori yakmanıza yardımcı olabilir.

 2. Acı biberin sağlık açısından potansiyel yararları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Araştırma ne diyor

 1. Cayenne biberi içindeki ana etken madde capsaisin. Kapsaisin ayrıca diğer biber türlerinde de bulunur. Araştırmacılar, kapsaisinin termojenik bir kimyasal olduğuna inanıyor. Termojenik bir kimyasal, metabolizmanızı hızlandırır ve iştahınızı azaltır.

 2. Bir 2014 çalışması, her öğünde kırmızı biber tüketen insanların dolgunluk duygularını arttırdığını ve daha az istek duyduğunu göstermiştir. Çalışma sonuçları diyetinize kapsaisin eklemenin iştahınızı bastırabileceğini göstermektedir. Bu, kalori alımında bir azalmaya ve kilo kaybında bir artışa neden olabilir.

 3. Çalışma sadece 15 kişiyle sınırlıydı. Bu bulguları doğrulamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var.

 4. 2003 yılında yapılan eski bir araştırma, taze biber yiyen kadınların, tükettikten sonra 30 dakika kadar metabolik hızlarını artırdıklarını buldu. Metabolik oranınız, vücudunuzun yiyecek ve içecekleri enerjiye dönüştürme hızını etkiler. Metabolizmanız daha hızlı olduğunda vücudunuzun besinleri depolanmış yağ yerine enerjiye dönüştürmesi daha olasıdır.

 5. Daha fazla bilgi edinin: Metabolizmanızı artırmak ve kilo kaybınızı artırmak için 5 vitamin >>

 6. Bir 2010 çalışması, dihidrokapsiatın metabolik hızları arttırma potansiyelini göstermiştir. Dihidrocapsiat, biberlerde bulunan bir kapsinoittir. Kapsaisin ile benzer. Bir ay boyunca dihidrokapsiat takviyesi alan insanlar metabolik oranlarını yaklaşık 50 kalori artırdı.

 7. Metabolizmanızı arttırmanın yanı sıra, acı biberin kalori yakmanıza yardımcı olacağı düşünülüyor çünkü baharatlı.

 8. Baharatlı bir biber yediğinizde, vücudunuzun sıcaklığının yükselmesine neden olur. Vücudunuzun ısısı yükseldiğinde, vücudunuz bir cooldown moduna geçer. Bu vücudunuzun kalori yakmasına neden olur. 2011'de yapılan bir araştırma, baharatlı yiyeceklerden hoşlanmayanların, cayenne kapsülleri almaya başladığında daha iyi kilo kaybı sonuçlarına sahip olduğunu buldu. [! 5279 => 1140 = 2!

 1. Cayenne biberleri genel sağlığınızı iyileştirebilir. 2015 yılında yapılan bir araştırma, kırmızı biberin sıçanlarda ülser büyümesini önlemeye yardımcı olduğunu buldu.

 2. Başka bir çalışma, kapsaisin'in anti-enflamatuar ve gastroprotektif özelliklere sahip olduğunu buldu. Araştırmacılar 198 sağlıklı katılımcıya ve gastrointestinal koşullara sahip 178 katılımcıya takviye verdi. Her iki grupta takviyelerden gastrointestinal faydalar görüldü.

 3. Sıçanlardaki çalışmalar, kapsaisinin pozitif vasküler etkilere sahip olabileceğini göstermektedir. Sonuç olarak, şeker hastalığı olan veya obez olan insanlar için faydalı olabilir. Ayrıca, inme ve yüksek tansiyon riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

Diyetinize kırmızı biber eklenir

 1. Diyetinize bir miktar kırmızı biber eklenebilir. Biberle yemek yapabilirsiniz, ancak bunu her gün yapmak zor olabilir. Ayrıca toz biber biberi satın alabilir ve suyunuza, güler yüzlü veya protein içeceğinize ekleyebilirsiniz. Yaklaşık 28 gram taze acı biber veya 1 gram kuru acı biber fayda sağlamak için yeterli olabilir.

 2. Cayenne lezzetinin bir hayranı değilseniz, zaten lezzetli yemekler için eklemeyi deneyin. Köri, güveç, biber veya Meksika yemeklerine küçük miktarlar ekleyin. Veya diyetinize ek olarak bir kapsaisin ekleyin. Günde bir veya üç kez 30-120 miligram kapsül veya 0.3-1 mililitre sıvı tentür alın.

 3. Su bardağı başına 1 çay kaşığı toz acı biber biber kullanarak da infüzyon yapabilirsiniz. Bu karışımın 1 çay kaşığı dozunu günde birkaç kez az miktarda su içine alın.

 4. Hem infüzyon hem de tentür gözlerinizde, burnunuzda veya boğazınızda tahrişe neden olabilir. Vücudunuzun nasıl tepki verdiğini görmek için daima küçük bir doz ile başlayın.

Master Temiz ve kırmızı biber

 1. Usta Temizliği üç ila 10 gün süren bir diyet. Diyet sırasında, öncelikle limon suyu, akçaağaç şurubu, kırmızı biber ve su karışımı içersiniz.

 2. Bu diyet vücudunuzu detoksifiye ettiği söyleniyor. Ancak, Master Cleanse gibi detoks diyetlerinin kullanımını destekleyen çok az bilimsel kanıt vardır. Sadece tekrar geri kazanmak için kilo verebilirsin. Yeterince gerekli besin sağlamadığından ne güvenli ne de sürdürülebilir. Katılımcılar baş ağrısı, yorgunluk ve sinirlilik şikayeti ile karşı karşıya kaldılar.

 3. Bu karışımı günlerce içmek yerine, sık sık yemek için büyük bir bardak değiştirmeyi düşünün.

Kim kırmızı biber almamalı

 1. Ek formdaki Cayenne biberi herkes için güvenli olmayabilir. Cayenne biber takviyesi almayın eğer:

 2. Cayenne biberini büyük dozlarda veya uzun süre kullanmaktan da kaçınmalısınız. Ayrıca çocuklara verilmemelidir.

 3. Cayenne biberi cildinize temas ederse tahrişe neden olabilir. Mide yanması veya mide tahrişine neden olabilir, bu yüzden vücudunuzun nasıl tepki verdiğini görmek için düşük bir dozla başlayın.

Sağlıklı beslenme ve egzersiz

 1. Cayenne biberi tekme başlangıcı kilo kaybına yardımcı olabilir. Ancak sağlıklı beslenme ve egzersiz, uzun süreli, sürdürülebilir kilo yönetimi için en iyi araçlardır.

 2. Aşağıdakileri içeren dengeli bir diyet yemeye odaklanın:

 3. Ayrıca günlük rutininize egzersiz eklemek için basit yollar bulun. Sıkıştığınız zaman egzersiz yapmaktan kaçınmak kolaydır. Biraz yapmak, hiç egzersiz yapmamaktan daha iyidir.

 4. Günlük rutininize egzersiz eklemenin bazı yolları:

 5. Egzersiz ekstra kalori yakar, metabolizmanızı arttırır ve verimli vücut sistemlerini teşvik eder. Düzenli egzersizden yapacağınız yağsız kas, hareketsizken bile yağ yakar. Ne kadar çok egzersiz yaparsanız, hem fiziksel hem de zihinsel olarak o kadar iyi hissedeceksiniz.

Görünüm

 1. Sadece tek başına acı çekirdeği almak ciddi kilo kaybına neden olmaz. Yemek konusunda mümkün olduğunca sağlıklı seçimler yapın. Ayrıca bol su içtiğinizden de emin olmalısınız. Hidratlı kalmak genel sağlığınız için mükemmeldir ve vücudunuzun kırmızı bibere alışmasını önlemeye yardımcı olur.

 2. Diyetinize başka şifalı otlar da ekleyin. Araştırmalar yeşil çayın yanı sıra kırmızı biberin açlık hissini azaltabildiğini ve dolgunluk hissini artırabildiğini gösteriyor.

 3. Bu otlar kilo kaybı veya genel sağlık için de faydalı olabilir:

 4. Daha fazla bilgi: İyi sağlık için 7 süper yiyecek >>

 5. Diyetinize kilo kaybı için acı biber eklerseniz, sonuçta ilk bakışta ince olur. Zamanla baharatlı biberin diyetinize eklenmesinin sağlık hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olduğunu görebilirsiniz. Sağlıklı, bitki bazlı bir diyet ve egzersiz planı ile birlikte kullanılması daha iyi sonuçlar verecektir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407