Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Cayenne Biber Gut'unuzun Kalbinden Yararlanıyor

Karides Nasıl Seçilir

 1. Birçoğumuz yemeklere biraz baharat eklemek için kırmızı biber kullandık, ancak sağlığınızı değiştirme gücünün olduğunu biliyor muydunuz? Son 9,000 yıldır hem gıda hem de ilaç olarak kullanılıyor! Cayenne biberi vücudunuzun dolaşımını uyarabilir ve asitliği azaltabilir; birçok sağlık yararı sağlayan güçlü, baharatlı bir biberdir.

 2. Cayenne biberi tipik olarak doğal veya toz halindeki yiyeceklere eklenir ve bazı insanlar detoksifikasyon özelliklerinden yararlanmak için krem ​​veya kapsül olarak kullanırlar.

 3. Cayenne biberinin faydaları çok ve etkili; mide rahatsızlığı, mide ağrısını yavaşlatmak, mide ağrısını durdurmak, ishali durdurmak ve kramplar için doğal bir ilaç olarak sindirime yardımcı olmak için kullanılır. Aynı zamanda, kalp ve kan damarlarının koşulları için de kullanılır - zayıf kan dolaşımını iyileştirmek, aşırı kan pıhtılaşmasını tersine çevirmek, yüksek kolesterolü düşürmek ve kalp hastalıklarını önlemek dahil.

 4. Kırmızı biber bitkisinin meyvesi capsaisin adı verilen bir kimyasal içerir. Farklı sağlık hastalıkları için kapsaisin kullanmak her zamankinden daha yaygındır. Şu anda, cilde uygulandığında ağrı duyumlarını azaltma yeteneğini test etmek için çalışılmakta ve araştırmalar bunun baş ağrıları (migren dahil), osteoartrit ve diğer ağrılı durumlar için potansiyel bir çözüm olarak etkili olacağını göstermektedir.

Cayenne Biber Besin Değerleri

 1. Cayenne Orta ve Güney Amerika’da yetişen ve şimdi subtropikal ve tropik iklimlerde yetişen bir çalıdır. İçi boş meyvesi, olgunlaştıklarında kırmızı, turuncu veya sarıya dönüşen uzun tohumlara dönüşür. Cayenne biberleri (veya Capsicum frutescens), Capsicum cinsine aittir ve benzer bir Capsicum annuum çeşidinden gelir. Capsicum bir bitkidir ve capsicum bitkisinin meyvesi ilaç yapımında kullanılır.

 2. Biber ayrıca C vitamini, B6 vitamini, E vitamini, potasyum, manganez ve flavonoidler içerir - bu da güçlü antioksidan özelliklerini sağlar. Scoville Derecelendirme Ölçeğinde, kırmızı biber, tipik olarak 30.000 ila 190.000 Scoville Isı Birimi (SHU) arasında herhangi bir yerde derecelendirilir. (Saf capsaicin en yüksek SHU derecesine sahiptir.)

 3. İşte günlük biber değerlerinde listelenen acı biber biberi beslenme gerçekleri; 1 çay kaşığı acı biber içerir:

Cayenne Biber Besin Değerleri

 1. Cayenne Orta ve Güney Amerika’da yetişen ve şimdi subtropikal ve tropik iklimlerde yetişen bir çalıdır. İçi boş meyvesi, olgunlaştıklarında kırmızı, turuncu veya sarıya dönüşen uzun tohumlara dönüşür. Cayenne biberleri (veya Capsicum frutescens), Capsicum cinsine aittir ve benzer bir Capsicum annuum çeşidinden gelir. Capsicum bir bitkidir ve capsicum bitkisinin meyvesi ilaç yapımında kullanılır.

 2. Biber ayrıca C vitamini, B6 vitamini, E vitamini, potasyum, manganez ve flavonoidler içerir - bu da güçlü antioksidan özelliklerini sağlar. Scoville Derecelendirme Ölçeğinde, kırmızı biber, tipik olarak 30.000 ila 190.000 Scoville Isı Birimi (SHU) arasında herhangi bir yerde derecelendirilir. (Saf capsaicin en yüksek SHU derecesine sahiptir.)

 3. İşte günlük biber değerlerinde listelenen acı biber biberi beslenme gerçekleri; 1 çay kaşığı acı biber içerir:

15 Cayenne Biber Yararları

 1. İki çalışma topikal olarak kullanılan yüzde 0.025 oranında kapsaisin (kırmızı biber) kreminin sedef hastalığının tedavisinde etkili olduğunu gösterdi. İlk çalışma, orta ve şiddetli psoriazisli 44 hastada altı haftalık bir süre zarfında ölçeklenme ve kızarıklıkta önemli bir düşüş göstermiştir. İkincisi, 197 hastanın çift kör çalışmasıydı; psoriasis altı hafta süreyle günde dört kez kapsaisin kremiyle tedavi edildi, ölçeklenme, kalınlık, kızarıklık ve kaşıntıda belirgin bir azalma oldu. (10)

 2. Cayenne biberinin faydaları ayrıca metabolizmanızı düzenleyebilme özelliğini de içeriyor. Acı biberin açlığı etkili bir şekilde bastırdığı ve glikoz seviyelerini normalleştirdiği bulunmuştur. Tansiyon seviyelerini normalize tutar ve vücudun LDL kolesterolü ve trigliseritleri düşürmesine yardımcı olur. (11, 12)

 3. Cayenne biberinin yararları arasında bağışıklık sisteminizi destekleyen beta karoten ve antioksidanlarla dolu olmak yer alıyor. Sıkışık mukusun parçalanmasına ve hareket etmesine yardımcı olur ve bu iğrenç mukus vücuttan çıktığında, grip veya soğuk algınlığı semptomları azalır. Grip için doğal bir çare olarak yardım etmenin yanı sıra, acı biber de vücut ısınızı yükseltir, bu da sizi terletir ve bağışıklık sisteminizin aktivitesini arttırır. C vitamini yiyecek olarak, kırmızı biber de bu pis soğuktan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

 4. A vitamini sağlıklı görme, nörolojik fonksiyon ve sağlıklı cildin korunmasında kritik bir rol oynar; Serbest radikallerle savaşarak iltihabı azaltan bir antioksidandır. Araştırmalar, art arda A vitamini gibi antioksidanların sağlık ve uzun ömür için hayati olduğunu göstermiştir; göz sağlığına yarar sağlar, bağışıklığı arttırır ve hücre büyümesini teşvik eder. (13)

 5. E vitamini faydaları vücuttaki birçok organın düzgün çalışmasına yardımcı olmayı ve yaşlanma sürecini doğal olarak yavaşlatmada son derece yararlıdır. Bu önemli ve faydalı vitamin, kolesterolü dengeleme, serbest radikallerle savaşma, hasarlı cildi tamir etme, hormonları dengeleme, hasarlı cildi ve saçları onarma, vizyonu iyileştirme ve enerji seviyelerini artırma gücüne sahiptir ... ve acı biber, E vitamininin önemli bir sağlayıcısıdır.

 6. Cayenne anti-enflamatuar bir ajan olduğundan, alerjileri ve alerjilerle ilgili semptomları önleme gücüne sahiptir. Örneğin bir gıda alerjisi, belirli bir yiyeceği tüketmeye karşı ölçülebilir bir tepkidir. Gıda alerjileri veya intoleransları, proteinler ve gıda parçacıkları bağırsaktan geçip sistemik vücut iltihabına neden olduğunda, sızdıran bağırsak (bağırsak geçirgenliği) olarak bilinen bir durumdan kaynaklanabilir.

 7. Sızdıran bağırsaklar bağırsaklarınızdan kan dolaşımınıza açılan kapıları açmak gibidir, böylece toksinler, mikroplar ve sindirilmemiş gıda parçacıkları geçebilir. (Elinizde olup olmadığını bilmek istiyorsanız, sızdıran bağırsak testime katılın.) Bu olduğunda, vücudunuzdaki iltihaplanmaya neden olarak çeşitli hastalıklara yol açar.

 8. Çalışmalar, kapsaisin, prostat kanseri yönetimi de dahil olmak üzere kanser için doğal bir çare olarak rol oynayabileceğini göstermektedir. California Üniversitesi'nde Los Angeles Tıp Fakültesi'nde yapılan bir çalışmada, kırmızı biber içindeki bu önemli maddenin, kanser hücrelerinin büyümesini önleyebildiğini ve yeni tehlikeli oluşumların aktivasyonunu önleyebildiğini buldu. (14)

 9. California Loma Linda Üniversitesi'nden de, kırmızı biber faydalarının sigara içenlerde akciğer kanserinin önlenmesine yardımcı olmakta etkili olduğunu öne süren veriler var. Cayenne biberinin yüksek miktardaki kapsaisin, akciğerde tütün kaynaklı tümörlerin oluşumunu durdurabilen bir madde olarak işlev görür. Karaciğer tümörlerinde de cayenne biberine maruz kaldıklarında da benzer etkiler bulunmuştur.

 10. Son kırmızı biber biberi faydası mantar öldürme ve mantar patojenlerinin oluşumunu önleme kabiliyetidir. Cayenne biberinin in vitro antifungal aktivitesini belirlemek için araştırıldı ve sonuçlar Candida dahil 16 farklı mantar suşuna karşı aktif olduğunu buldu.

 11. Candida, vücutta uygun seviyelerde olduğunda besin emilimine ve sindirime yardımcı olan bir mantardır. Bununla birlikte, aşırı ürettiğinde, tipik kandida semptomları görülebilir; buna hormon dengesizliği, eklem ağrısı, sindirim problemleri ve zayıf bir bağışıklık sistemi dahildir. (12)

 12. Acı kırmızı biberin faydalarından biri, sindirim sistemi üzerindeki olumlu etkisi. Cayenne biberi, mükemmel bir sindirim için olduğu kadar ağız kokusunun da önlenmesi için önemli olan tükürüğün üretilmesine yardımcı olur. Acı biber tüketilmesi, sindirim sürecine başlamak için gerekli olan tükrük bezlerimizi uyarır. (1)

 13. Cayenne biberi de sindirim sistemimizin düzgün çalışması için gerekli olan enzim üretim akışını uyarıyor. Aynı zamanda vücudun yiyecek ve toksinleri metabolize etme yeteneğine yardımcı olan mide sularını uyarır. (2)

 14. Araştırmacılar, acı biber nedeniyle acı biberin vücudun farklı bir yerinde bir ağrı tepkisini tetikleyebildiğini öne sürüyorlar. Bu gerçekleştiğinde, beyin dikkatini o yeni bölgeye koyuyor ve artık baş ağrısı çekiyor ve bu da migren baş ağrısına neden oluyor.

 15. Acı biberden gelen bu ilk ağrı reaksiyonundan sonra, sinir liflerinin tükenmiş bir maddesi P ya da ağrı kimyasalı var ve ağrı hissi azalmış. Temel olarak vücudunuzu başka bir yerde "ağrı hissetmek" için kandırıyorsunuz, böylece baş artık ağrı kimyasalları için ana odak noktası değil. (3, 4)

 16. Kan pıhtıları, arterlerinizdeki ve kan damarlarınızdaki dolaşım sistemi içindeki kan akışını sınırlayan tıkanıklıklardır. Cayenne fibrinolitik aktiviteyi teşvik eder ve kan pıhtılarının önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca, kırmızı biberin kalp krizlerini önlemede etkili olmasının nedeni de budur. Acı biber içindeki kapsaisin, arter daraltan lipit birikintilerini temizlemeye yardımcı olur ve pıhtıları gidermek için arterleri ve kan damarlarını genişletir. (5, 6)

 17. Cayenne biberinin faydaları arasında dolaşımın uyarılması ve asiditenin giderilmesi de bulunur. Cayenne biberi, kılcal damarları açarak ve kan şekerini düzenleyerek dolaşım sistemini yeniler; ayrıca bakterileri ve toksinleri vücuttan uzaklaştıran sindirim sistemine de yardımcı olur. Cayenne biberi de vücut ısısını yükseltir ve metabolizmanızı arttırır. (7, 8)

 18. Cayenne'nin gücü cilde uygulandığında ağrı kesici özelliklerine sahiptir. Beyin ağrıları ileten bir kimyasal olan P miktarını azaltır. Daha az P maddesi olduğunda, ağrı mesajları artık beyne ulaşmaz ve kendinizi rahatlatır.

 19. Çalışmalar, kırmızı biberin ameliyattan sonra mastektomi veya amputasyon gibi ağrıyı hafiflettiğini buldu. Aynı zamanda ayak veya bacaklardaki sinir hasarından diyabet, bel ağrıları, nöropati, osteoartrit ve romatoid artrit ve eklem veya kas ağrısı gibi fibromiyalji semptomlarından kaynaklanan ağrıyı hafifletir. (9)

 20. Çalışmalar, kahvaltıda kırmızı biber tüketmenin daha az iştah yarattığını, bu nedenle insanların gün içinde daha az kalori yediğini buldu. Aynı zamanda aşırı yağ yakar çünkü metabolik bir güçlendiricidir. Anahtar anti-enflamatuar yiyeceklerden biri olan acı biber faydaları kilo kaybını da içerir. Cayenne biberi alerjilerden, gıda hassasiyetlerinden ve enfeksiyonlardan kaynaklanan iltihabı ve şişmeyi hafifletme gücüne sahiptir. (2, 8)

 21. Cayenne biberinin yararları, tahriş edici özelliklerini içerir, ülserleri hafifletmek, mideleri bozmak, öksürmek ve hatta ishal durdurmak için etkilidir. Yaygın inanç, acı biberin aşırı miktarda tüketildiği zaman tahriş edici ve asit salgılayan yapısından dolayı mide ülserlerine yol açtığı yönündedir. Ülserli kişilerin, acı biberleri kullanmaktan kaçınmaları veya bunlardan kaçınmaları tavsiye edilir; bununla birlikte, son yıllarda yapılan araştırmalar, biberin veya bunun aktif prensibi "kapsaisin" in ülser semptomlarının oluşumunun nedeni olmadığını, ancak bir faydalanıcının olduğunu ortaya koydu.

 22. Çalışmalar, kırmızı biberin asit sekresyonunu uyarmadığını, inhibe etmediğini, inhibe ettiğini, alkali ve mukus sekresyonlarını ve özellikle ülserlerin önlenmesinde ve iyileşmesinde yardımcı olan mide mukozal kan akışını uyardığını bulmuştur. (9)

 23. 8. Psoriasis Davranır

 24. Psoriasis cilt hücreleri çok hızlı çoğaldığında meydana gelir ve cildin altında beyazımsı pullarla kaplı şişmiş yamalar ile sonuçlanır. Pullu yamalar iltihaplanma alanları ve aşırı cilt üretimidir.

 25. Şanslıyız ki, kırmızı biber, A vitamini için harika bir kaynak; Aslında, iki çay kaşığı acı biberle birlikte, günlük A vitamini dolunuzu alıyorsunuz!

Cayenne Biber Hakkında Geçmişi Gerçekler

 1. Biber Orta ve Güney Amerika’da ortaya çıktı. Fransız Guyanası'nın başkenti Cayenne'nin adını almıştır. Eski insan meskenleri olan mağaraların tabanlarında bulunan tohumlardan ve eski fosil dışkılardan bilim adamları, insanların 7000 B.C. gibi erken bir zamanda biber yediklerini bulmuşlardır.

 2. Cayenne, Asya'daki Hunzas'ın başlıca yiyeceklerinden biri, kayısı ve çukurları, darı ve diğer basit yiyeceklerden biri. Bu insanlar, bazıları günlük olarak tükettikleri doğal bağışıklık artırıcı ve antienflamatuvar yiyecekleri nedeniyle yüzlerce yaşına kadar yaşıyor. Cayenne biberleri, Hawaii adalarında 1897 gibi erken bir zamanda büyüyordu; bu daha küçük ve daha keskin meyveler "Hawaii Chili Peppers" olarak adlandırıldı. [! 5278 => 1140 = 5!

Kullanım Talimatları / Cook Cayenne Pepper

 1. Cayenne biber pazarlarda her yıl mevcut; Onları taze, kurutulmuş veya toz halinde bulabilirsiniz. Toz biber biberi bazen düşük kaliteli bitkilerin karışımı olduğundan, acı biber taze satın almak en iyisidir; Bununla birlikte, kurutulmuş veya elektrikli biber kullanıyorsanız, sağlık yararları hala harika.

 2. Mağazada, parlak kırmızı bir renge ve sağlıklı bir gövdeye sahip, taze ve taze biberler bulun. Leke, küf veya bozulmamış uç olmadığından emin olun. Biber sağlıklı ve sağlam görünmelidir. Evde, biberlerinizi buzdolabının içinde plastik bir torba içinde saklayın; yaklaşık bir hafta taze kalacaklar.

 3. Süpermarkette kuru biber de var, özellikle sağlık gıda mağazaları. Kuru biber, hava geçirmez kaplar kullanarak serin ve karanlık bir yerde saklanabilir. Kurutulmuş kırmızı biber bir el değirmeni kullanılarak toz haline getirilebilir veya bunun yerine kuru toz satın alabilirsiniz. Orijinal ve markalı ürünler olan tozları tercih edin - organik seçenekler bile var!

 4. Baharatlı içecekler, sos, chutney yapmak için taze acı biberler kullanılabilir ya da dekapaj için bile kullanılabilir. Önce iyice yıkadığınızdan emin olun - herhangi bir kir, kum veya mantar ilacı kullanmak istiyorsanız.

 5. Kurutulmuş veya toz haline getirilmiş kırmızı biber alarak, baharatlı (ve sağlıklı) bir vuruş için öğünler ekleyebilirsiniz. Et, makarna, yumurta, kuruyemiş ve sebzelere eklenebilir - tonlarca seçenek vardır. 1/2 çay kaşığı ile başlayın ve daha sonra yükselin; Unutmayın, ısı katıyor ve baharata duyarlı insanlar için çok fazla olabilir.

 6. Bu harika acı biber faydalarını tecrübe etmenize yardımcı olacak hızlı bir düzeltme istiyorsanız, vücudunuzda elde etmenin kolay bir yolu, acı bir tozu acı bir suyla su ve limonla karıştırmak, acı biber biberi diyetinde tüketilen içeceğe benzer, bu yüzden size aynı detoksifikasyon sonuçlarını verecektir. Kapsaisin kapsülleri de satın alınabilir.

 7. Cayenne biberinin ana bileşeni olan Kapsaisin içeren ve çoğu mağazada bulunabilen kremler de var. Bu kremler cilt enfeksiyonlarını, ağrıyan kasları ve gerginliği tedavi etmek için kullanılır. Etkilenen bölgeye az miktarda krem ​​sürterek, ağrı ve tahrişin azaldığını hissedeceksiniz.

 8. Bir krem ​​kullanıyorsanız, çok fazla kullanmamanız için talimatları dikkatlice okuduğunuzdan emin olun. Ayrıca, kapsaisin kremi uyguladıktan sonra ellerinizi yıkadığınızdan emin olun, çünkü ellerinizde yanma hissine neden olabilir; en iyi sonuçları elde etmek için sirke ve suyla yıkamayı deneyin.

Cayenne Biberli Tarifler

 1. Diyetinize kırmızı biber faydası eklemenin ve bu harika faydalardan yararlanmanın bir sürü yolu var. Baharatlı yiyeceklere eklenebilir - et yemekleri, fındık ve tohumlar - ve hatta içecekler.

 2. Sırf Detoks İçeceklerimi deneyin Sadece harika lezzetler değil, yağ yakmanıza, kilo vermenize, kan şekeri seviyelerini dengelemenize ve vücudunuzu sağlıklı tutmanıza yardımcı olur. Temizlemek, vücut yağını kaybetmek, enerjiyi artırmak ve hastalıkları tersine çevirmek istiyorsanız, diyetinize doğal detokslu içecekler eklemek, yaşam kalitenizi yükseltmenize yardımcı olabilir ... hızlı!

 3. Tavuk Reçelli Közlenmiş Kırmızı Biber Sos ile lezzetli bir sos yapın. Bu yemek çok sağlıklı, lezzetli, hızlı ve kolay! Sadece 1/4 çay kaşığıyla, kan şekeri regülasyonu gibi bir ton acı biber faydayı alıyorsunuz.

 4. Baharatlı manda sosundan hoşlanıyor musunuz? Glutensiz Buffalo Wings Tarifimi denemelisin! Bu tarif tüm zamanların favorisidir; Kanatlar, glüten ve suni içerik maddeleri olmadan geleneksel kanatların tüm lezzetine sahiptir. Ayrıca, yapımı çok kolaydır.

Baharatlı Kavrulmuş Kabak Çekirdeği Tarif

 1. Toplam Süre: 5-10 dakika

 2. Porsiyon: 6-8

Riskler ve Önlemler

 1. Kırmızı biber özü içeren tıbbi losyonların ve kremlerin cilde uygulandığında ve tüketildiğinde çoğu yetişkin için güvenli olduğu bilinmektedir. Capsicum'daki aktif kimyasal olan kapsaisin, FDA tarafından reçetesiz satılan bir ürün olarak onaylanmıştır, bu nedenle reçetesiz satılabilir.

 2. Cayenne biberi topikal olarak kullanıldığında, yan etkiler cilt tahrişini, yanmayı ve kaşıntıyı içerebilir. Ayrıca gözleri, burnu ve boğazı aşırı derecede tahriş edici olabilir, bu nedenle cayenne biberini hassas ciltlerde veya gözlerin çevresinde kullanırken dikkatli olun. Orta dozlarda tüketildiğinde, yan etkiler mide ve tahrişi, terlemeyi, kızarmayı ve burun akıntısını içerebilir.

 3. Acı biber, ameliyat sırasında ve sonrasında kanamayı artırabileceğinden, zamanlanmış bir ameliyattan en az iki hafta önce acı biberin doğal bir ilaç olarak kullanılmasını durdurmak en iyisidir. Antikoagülan ve antiplatelet ilaçlar gibi kanın pıhtılaşmasını yavaşlatan ilaçlar, kırmızı biber ile etkileşime girer ve kırmızı biber doğal bir ilaç olarak kullanılıyorsa, bunlardan kaçınılmalıdır. Kanın pıhtılaşmasını yavaşlatan bazı ilaçlar arasında aspirin, klopidogrel, diklofenak, ibuprofen, naproksen, warfarin ve diğerleri sayılabilir.

 4. Capsicum da astım ve diğer akciğer problemlerini tedavi edebilen bir bronkodilatör olan teofilinin ne kadar artabileceğini artırabilir - vücut emebilir. Bu nedenle, kırmızı biberin teofilinin yanında alınması, teofilinin etkilerini ve yan etkilerini artırabilir. [! 5278 => 1140 = 9!

 5. Sonraki Oku: İlk 15 Enflamatuar Gıdalar

 6. Sesinden sızan bağırsakların sadece sindirim sistemini etkilediğini düşünebilirsiniz, ama gerçekte daha fazla etkileyebilir. Çünkü Leaky Gut çok yaygın ve böyle bir bilmecedir. Sızdıran bağırsaklarla ilgili ücretsiz bir web semineri veriyorum. Web semineri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407