Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Büyükanne Smith için Besin Değerleri

]

 1. Granny Smith elmaları, belirgin yeşil renkleri ve tart tadı ile bilinen bir çeşittir. Genellikle pişirme için kullanılırlar, ancak bunları atıştırmalık olarak da yiyebilirsiniz. Granny Smith elmaları, kalorileri ve yağları düşük olduğu için diyetciler için iyi bir seçimdir, bu yüzden onları çeşitli diyet planlarına sığdırabilirsiniz.

Kalori

 1. Granny Smith elmaları kalorileri düşük. 100 gramlık bir Granny Smith elması, günlük toplam 2.000 kalori alımının yüzde 3'ünden azını içeren bir miktarda 52 kalori içerir. Diyet yapıyorsanız, Granny Smith elması içindeki kalorileri nispeten hızlı bir şekilde yakabilirsiniz. Örneğin, beş dakikalık bir koşu ya da altı dakikalık yüzme turları yaklaşık 52 kalori yakar.

Karbonhidratlar

 1. Diğer meyve türlerinde olduğu gibi, Granny Smith elmaları da karbonhidratlar bakımından zengindir. 100 gramlık bir Granny Smith elması, diğer bazı meyvelerden daha az olan 14 gram karbonhidrat içerir; 100 gramlık bir muzda 23 gram karbonhidrat bulunur. Bu besin vücudunuzun birincil enerji kaynağıdır, bu nedenle planlanmış çok fazla aktiviteniz varsa, karbonhidratlardan Granny Smith elmalarından daha yüksek bir yiyeceğin tüketilmesi faydalı olabilir.

Lif

 1. Granny Smith elmaları karbonhidrat yönünden zengin olsalar da her 100 gram elmanın sadece 2 gram lif içermesi nedeniyle iyi bir lif kaynağı değildir. Diyet lifi, kan şekeri seviyelerinizi sabit tutmak, doygunluğu artırmak ve sindirim sisteminizin sağlığını korumakla ilgili olduğu için genel sağlık için hayati öneme sahiptir.

Şeker

 1. Karbonhidratların çoğu - 10 gram - Granny Smith elmaları şekerden geliyor. Şeker, diğer karbonhidratlar gibi enerji sağlarken, enerji kısa ömürlü olma eğilimindedir. Şeker ayrıca diş çürümelerini de teşvik edebilir, bu yüzden yüksek şekerli diyetler uygun değildir.

Potasyum

 1. Granny Smith elmaları potasyum açısından özellikle zengin değiller, ancak bir miktar sağlıyorlar. Her 100 gram elma, günlük önerilen potasyum alımının yaklaşık yüzde 5'ini oluşturan bu besin maddesinin 107 miligramını içerir. Potasyum bir elektrolittir, yani sinir mesajları gibi elektriksel darbelerin vücudunuzdan aktarılmasını kolaylaştırır.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Granny Smith elmaları düşük seviyede vitamin ve mineral sağlıyor. 100 gramlık bir elma günlük önerilen C vitamini alımının yüzde 8'ini ve günlük önerilen kalsiyum, demir ve A vitamini alımının yüzde 1'ini içerir

Protein ve Yağ

 1. Granny Smith elmaları, her ikisi de genel sağlığınız için hayati öneme sahip protein ve yağ içermez. Protein, vücudunuzun dokularını inşa etmeye ve onarmaya yardımcı olurken, yağ enerji sağlar, doygunluğu arttırır ve vitamin emilimini teşvik eder.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407