Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Buğday Kepeği Nasıl Yenilir

Adım 3

 1. Tam buğday unu ve çeşitli tam tahıllı buğday ürünlerinde de bulunan buğday kepeği, sağlıklı beslenmenin önemli bir bileşenidir. Buğday kepeğindeki lif sadece kabızlığı engellemekle kalmaz, kan basıncını azaltabilir, kan şekeri seviyelerini kontrol edebilir, kilo kaybına yardımcı olabilir ve kolon kanserini azaltabilir. Sağlıklı faydalar sağlamak ve öğünlerinize somut, chewy eklenmesi için pişirme repertuarınıza buğday kepeği ekleyin.

Buğday Kepeği

 1. Tam buğday unu ve çeşitli tam tahıllı buğday ürünlerinde de bulunan buğday kepeği, sağlıklı bir diyetin kilit bir bileşenidir. Buğday kepeğindeki lif sadece kabızlığı engellemekle kalmaz, kan basıncını azaltabilir, kan şekeri seviyelerini kontrol edebilir, kilo kaybına yardımcı olabilir ve kolon kanserini azaltabilir. Sağlıklı faydalar sağlamak ve öğünlerinize somut, chewy eklenmesi için pişirme repertuarınıza buğday kepeği ekleyin.

Adım 1

 1. Kahvaltılık gevreklerin ürün etiketlerinde "buğday kepeği" kelimelerini arayın.

Adım 2

  Adım 3

  1. Hem sıcak hem de soğuk tahıllara buğday kepeği serpin.

  Adım 4

  1. Çorba ve güveçlere 1-2 çorba kaşığı buğday kepeği ekleyin.

  Adım 5

  1. Et, balık veya sebze sote etmek veya pişirmek için ekmek ekmek yaparken buğday kepeğini ekmek kırıntılarıyla karıştırın.

  Tam Buğday Unu

  1. Et, balık veya sebze sote etmek veya pişirmek için ekmek ekmek yaparken buğday kepeğini ekmek kırıntılarıyla karıştırın.

  Adım 1

  1. "Unu Her Şeyi Nasıl Yiyelim?" Yazarı Mark Bittman'a göre tarifte beyaz unun yarısını kepekli ile değiştirin. [! 1798 => 1130 = 10!

  1. Et ve balıkları ekmeklerken tam buğday unu kullanın.

  Adım 3

  1. Kalınlaşma sosları için roux yaparken tam buğday unu kullanın.

  Kepekli Tahıllar

  1. Kalınlaşma sosları için roux yaparken tam buğday unu kullanın.

  Adım 1

  1. Bulgur veya kırık buğday ile tabbouleh salatası yapın. Bobby Flay'in Karides ve roka ile Food Network'ten tarifini izleyin ya da sadece bulgur, maydanoz ve sos ile daha basit bir versiyon hazırlayın ya da kıyılmış havuç ve domates ya da kızarmış badem gibi istediğiniz diğer malzemeleri ekleyin.

  Adım 2

  1. Buğday meyvelerini, 60 ila 90 dakika boyunca, Mark Bittman'a göre, güveçte, çorbalarda veya pilavlarda kullanmak için pişirin.

  Adım 3

  1. Pilav isteyen herhangi bir tarifin yerine buğday meyveleri, bulgur veya kırık buğday ikame edin.

  Adım 4

  1. Artık pişmiş pişmiş buğday meyveleri veya bulgur yiyerek kahvaltıda ya soğuk ya da kızartılmış fındık, kuru meyve veya tereyağlı mikrodalga fırında yeniden ısıtın.

  Adım 4

  1. Tam buğday unu

  2. Çatlamış buğday

  3. Buğday meyveleri

  Adım 4

  1. Mark Bittman, tam buğday unu ile yapılan fırınlanmış ürünlerin, beyaz un ile yapılanlardan daha yoğun ve daha ağır olacağı konusunda uyardı.  Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407