Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bira Gerçekten Sana Büyük Bir Göbek Verir mi?

Alt satırda

 1. Bira içmek genellikle vücut yağındaki, özellikle karnın etrafındaki bir artışla ilişkilidir. Bu bile genellikle "bira göbeği" olarak adlandırılır. [! 23790 => 1140 = 1!

Bira Nedir?

 1. Bira, mayayla (1) mayalanmış olan arpa, buğday veya çavdar gibi tahıllardan yapılan alkollü bir içecektir.

 2. Bira için harika bir lezzet veren şerbetçiotu ile tatlandırılmış, çok acı olduklarından, tahıldaki şekerin tatlılığını dengeliyor. [! 23790 => 1140 = 2!

 3. Bira beş aşamalı bir işlemde demlendi:

 4. Bir biranın kuvveti, hacmen alkol (ABV) olarak ölçülen içerdiği alkol miktarına bağlıdır. ABV, yüzde olarak ifade edilen 3.4 oz (100 ml) bir içecekteki alkol miktarını belirtir.

 5. Biradaki alkol oranı genellikle% 4-6'dır. Bununla birlikte, çok zayıftan (% 0.5) çok güçlü (% 40) arasında değişebilir.

 6. Başlıca bira türleri arasında soluk ale, sert, hafif, buğday birası ve en popüler bira olan lager bulunur. Farklı bira stilleri, bira üreticileri tahılları, pişirme zamanlarını ve kullandıkları lezzetleri değiştirdiğinde yapılır.

Bira Besin Değerleri

 1. Bira besin değeri türe göre değişebilir. Bununla birlikte, aşağıda yaklaşık% 4 alkol içeriğiyle (2):

 2. Bira, sodyum, potasyum ve magnezyum dahil olmak üzere az miktarda mikro besin içerir. Ancak, günlük gereksinimlerinizi karşılamak için büyük miktarlarda içmeniz gerekeceğinden, bu besinlerin özellikle iyi bir kaynağı değildir.

 3. Alkol içeriği yüksek olan biraların da daha fazla kalori içerdiğine dikkat etmek önemlidir. Bunun nedeni alkolün gram başına yaklaşık yedi kalori içermesidir.

 4. Bu, karbonhidrat ve proteinden (gram başına 4 kalori) daha yüksek ancak yağdan daha düşük (gram başına 9 kalori).

Biraların Yağ Kazanmasına Neden Olabilecek 3 Yol

 1. Bira içmenin, göbek yağını çeşitli şekillerde artırabileceği önerildi.

 2. Bunlar arasında aşırı kalori tüketimine neden olmak, vücudunuzun yağ yakmasını engellemek ve diyetinizin fitoöstrojen içeriğini arttırmak yer alıyor.

 3. İşte biranın, göbek yağ kazancının özellikle etkili bir sürücüsü olmasının üç ana nedeni:

 4. Gram için gram, bira alkolsüz bir içecek kadar çok kalori içeriyor, bu yüzden diyetinize çok fazla kalori ekleme potansiyeline sahip (2, 3).

 5. Bazı araştırmalar, alkol almanın kısa vadede iştahınızı artırabileceğini ve diğerlerinden daha fazla yemenize yol açabileceğini göstermiştir (4).

 6. Bu, düzenli olarak bira içmenin diyetinize önemli miktarda kalori verebileceği anlamına gelir.

 7. Alkol içmek vücudunuzun yağ yakmasını önleyebilir. Bunun nedeni, vücudunuzun, depolanmış yağ dahil olmak üzere diğer yakıt kaynaklarına göre alkolün bozulmasına öncelik vermesidir.

 8. Teoride, düzenli içme bu nedenle vücut yağındaki artışa katkıda bulunabilir.

 9. Bununla birlikte, bunu inceleyen çalışmalar karışık sonuçlar verdi. Uzun vadede, düzenli olarak ancak ılımlı bir şekilde günde 17 oz'dan (500 ml) az miktarlarda bira içmek vücut ağırlığında veya karın yağında bir artışa yol açmamaktadır (7, 8).

 10. Yine de, bundan daha fazla içmek zaman içinde çok fazla kilo almaya neden olabilir.

 11. Şerbetçiotu bitkisinin çiçekleri biraya lezzetini vermek için kullanılır.

 12. Bu bitkinin fitoöstrojenlerde çok yüksek olduğu, kadın cinsiyet hormonu östrojeninin vücudunuzdaki etkisini taklit edebilen bitki bileşikleri olduğu bilinmektedir (9).

 13. Fitoöstrojen içerikleri nedeniyle, biradaki şerbetçilerin erkeklerde göbek yağlarını saklama riskini artıran hormonal değişikliklere neden olabileceği öne sürüldü.

 14. Bununla birlikte, bira içen erkeklerin daha yüksek seviyelerde fito-östrojenlere maruz kalmaları mümkün olsa da, bu bitki bileşiklerinin ağırlıklarını veya karın yağlarını nasıl etkiledikleri bilinmemektedir (8).

Bira Gerçekten Göbek Yağını Almanıza Neden Olabilir mi?

 1. Karnınızın çevresinde depolanan yağın sağlığınız için en tehlikeli yağ türü olduğu düşünülüyor.

 2. Bilim adamları bu tür yağlara visseral yağ diyorlar (10).

 3. Viseral yağ metabolik olarak aktif, yani vücudunuzun hormonlarına müdahale edebilir.

 4. Bu, vücudunuzun çalışma şeklini değiştirebilir ve metabolik sendrom, tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve kanser gibi hastalık riskinizi artırabilir (11, 12). [! 23790 => 1140 = 5!

 5. Bazı çalışmalar bira gibi içeceklerden yüksek alkol alımını, göbek yağ kazancı riskini arttırmıştır (14). [! 23790 => 1140 = 5!

 6. İlginç bir şekilde, başka çalışmalar günde ortalama 17 oz (500 ml) 'den az miktarda bira içmenin bu riski taşımayabileceğini öne sürdü (7, 8, 16).

 7. Bununla birlikte, diğer faktörler bu farklılığa katkıda bulunabilir. Örneğin, ılımlı miktarda bira içen insanlar, daha fazla miktarda tüketenlerden daha sağlıklı yaşam biçimlerine sahip olabilirler (7). [! 23790 => 1140 = 5!

 8. Genel olarak, ne kadar çok içersen, kilo alma ve bira göbeği geliştirme riskinin o kadar yüksek olduğu düşünülüyor (8, 19).

 1. Kilo alımı ile alkol alma arasındaki ilişki erkeklerde kadınlardan daha güçlü. Bunun erkeklerin kadınlardan daha fazla, belki de üç kata kadar daha fazla içme eğiliminde oldukları düşünülmektedir (7, 20, 21, 22). [! 23790 => 1140 = 6!

 2. Örneğin, 1.5 oz (45 ml) alkollü içkiler yaklaşık 97 kalori içerir ve standart 5 oz (148 ml) kırmızı şarap porsiyonu 125 kalori içerir. Standart bir 12 oz (355 ml) bira porsiyonu 153 kaloride (2, 25, 26) her ikisinden de fazlasını içerir.

 3. Erkeklerin bira göbeği kazanma riski altında olmasının bir başka nedeni de alkolün erkek cinsiyet hormonu testosteronu üzerindeki etkisinden kaynaklanıyor. Bira gibi alkollü içki içmenin testosteron seviyelerini düşürdüğü gösterilmiştir (27, 28, 29).

 4. Dikkat etmek önemlidir, çünkü düşük seviyelerde testosteron, özellikle göbek çevresinde kilo alma riskinizi artırabilir (30, 31, 32, 33).

 5. Aslında, obez erkeklerin% 52'si normal aralığın düşük ucunda testosteron seviyelerine sahiptir (34).

 6. Bu araştırma, erkeklerin bira içeceği geliştirme ihtimalinin daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Diğer Alkol Çeşitleri Göbek Yağına Neden Olur mu?

 1. Biraların göbek yağına katkıda bulunma ihtimalinin en yüksek yolu diyetinize kattığı fazla kalorilerden kaynaklanıyor.

 2. Alkollü içkiler ve şarap gibi diğer alkol türleri, standart içecek başına biradan daha az kaloriye sahiptir. Bu, kilo almaya ve göbek yağına neden olma ihtimallerinin daha düşük olabileceği anlamına gelir.

 3. İlginç olarak, bazı çalışmalar ılımlı miktarlarda şarap içmeyi daha düşük vücut ağırlıkları ile ilişkilendirmiştir (35).

 4. Bunun nedeni açık değil, ancak şarap içenlerin bira ve alkollü içeceklerle karşılaştırıldığında daha sağlıklı, daha dengeli diyetler olduğu öne sürüldü (7, 36).

 5. Dahası, yapılan araştırmalar, tükettiğiniz alkol miktarının ve belinize geldiğinde ne kadar sık ​​tükettiğinizin ne kadar önemli olduğunu göstermiştir.

 6. Aslında, bira göbeğini geliştirmek için en riskli davranışlardan biri de içki içmek gibi görünüyor. Araştırmalar, bir kerede dörtten fazla içmenin, hangi içeceği seçerseniz seçin, göbek yağı riskini artırabileceğini bulmuştur (19, 37, 38, 39). [! 23790 => 1140 = 7!

Bira İçinizden Nasıl Kurtulur

 1. Bira göbeğinden kurtulmanın en iyi yolu diyet ve egzersizdir.

 2. Çok fazla içiyorsanız, alkol alımınızı sınırlamayı ya da tamamen bırakmayı düşünmelisiniz.

 3. Bir veya iki gün boyunca aşırı derecede alkol almaktan veya çok fazla alkol almaktan kaçının.

 4. Maalesef, göbek yağını azaltmak için mükemmel bir diyet yok. Ancak, düşük miktarda işlenmiş et, şekerli içecekler ve rafine tahıl ürünleri içeren diyetler daha küçük bellere bağlanmıştır (40, 41).

 5. Yani, kilo vermeye ve sağlığınızı iyileştirmeye çalışıyorsanız, çoğunlukla bütün, işlenmemiş gıdalara dayanan bir diyete geçin ve ilave şekeri geri alın (42, 43, 44).

 6. Egzersiz, hem erkeklerin hem de kadınların göbek yağlarını kaybetmeleri için gerçekten etkili bir yol. Hem kardiyo hem de yüksek yoğunluklu egzersiz yardımcı olabilir (45, 46, 47, 48, 49, 50, 51).

 7. Ek olarak, egzersizin sağlığınızı iyileştirmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri haline getiren kilo kaybı üzerine inanılmaz sağlık yararları var.

 8. Daha fazla bilgi için, göbek yağını azaltmak için bu 20 harika ipucuna göz atın.

Alt satırda

 1. Bira içmek her tür kilo almanıza neden olabilir - göbek yağı dahil.

 2. Ne kadar çok içersen, kilo alma riskinin o kadar yüksek olduğunu unutmayın.

 3. Görünüşe göre, günde bir bira içmenin (veya daha az) ılımlı bir şekilde "bira içmesi" ile ilişkili olmadığı görülüyor.

 4. Bununla birlikte, düzenli olarak çok fazla bira içiyorsanız veya çok fazla bira içiyorsanız, diğer ciddi sağlık sorunlarının yanı sıra, çok yüksek miktarda göbek yağ kazanma riski de vardır.

 5. Kilo alma riskinizi en aza indirmek için, alkol alımınızı önerilen sınırlar dahilinde tuttuğunuzdan ve sağlıklı, aktif bir yaşam tarzı sürdüğünüzden emin olun.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c