Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bira 13 Şaşırtıcı Faydaları

Bira 13 Şaşırtıcı Faydaları

 1. Kiran Patil tarafından en son güncelleme - 20 Şubat 2019

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Bira Nedir?

 1. Bira, arpa, şerbetçiotu, su ve maya kullanılarak hazırlanan alkollü bir içecektir. Dünyanın her yerinden insanların zevk aldığı en popüler alkollü içeceklerden biridir. Pek çok bira çeşidi vardır ve bunlardan bazıları soluk ale, stout, hafif ale, buğday, lambik ve bira birasıdır.

 2. Bu alkollü içeceğin içindeki tahıl taneleri biranın besin değerinden sorumludur. İnsanlar genellikle belli öğünlerde içmeyi tercih ederler ve çay ve sudan önce gelen en popüler üçüncü içecektir.

Beslenme Değerleri

 1. Çeşitli metabolik süreçlerde temel rol oynayan belirli minerallerin (USDA uyarınca) çok iyi bir kaynağıdır. Eğer makul miktarlarda alındığında, sağlığınızı kesinlikle birçok yönden artırabilir. (Ez_write_tag ([![!728,90

Sağlık Faydaları

 1. Bira, ılımlı miktarlarda tüketilirse sağlık yararları ön plana çıkıyor. Bunlardan bazıları aşağıdakileri içerir:

Anti-kanser potansiyeli

 1. Clarissa G'nin "Potansiyel Kanser Kemopreventif Ajanlar Olarak Bira Bileşenleri" başlıklı bir çalışmada Clarissa P'nin prenilflavonoidlerin ve humulonun potansiyel kanser önleyici etkileri olduğunu gösteren kanıtlar var (European Journal) Kanser Daha önceki çalışmalar, şerbetçideki ksantohumolün, kanserojenezin başlatılması, büyümesi ve ilerlemesi üzerinde inhibe edici bir etkisi olduğunu öne sürmüştü. Japonya'da yapılan sıçan modeli çalışmasında kolonik karsinojenez (Nozawa H ve ark. 2004), bira bileşenlerinin kemopreventif etkilere sahip olduğunu ve içecek alımının kanser riskini azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. Ancak, araştırma bira bileşenleri ile sınırlıdır ve daha fazla araştırma yapılmasını gerektirir.

Kalbi korur

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Kemik Yoğunluğunu Artırır

 1. Orta düzeyde alımın kemik yoğunluğunu arttırdığı ve böylece kırık ve osteoporoz riskini önlediği gösterilmiştir.

Diyabeti Kontrol Ediyor

 1. Çalışmalar ılımlı bira tüketimini daha düşük tip 2 diyabet prevalansına bağladı.

Kansızlığı Önler

 1. Eval (ez_write_tag ([![!300,250

Tansiyonu düşürür

 1. Düzenli içenlerin, benzer miktarda şarap ya da diğer alkollü içecekleri tüketen insanlara kıyasla daha düşük kan basıncına sahip olduğu bulundu. [! 4777 => 1130 = 11!

 1. Bira, vücutta önemli bir antioksidan olan E vitaminin gücünü ve etkisini arttırıyor. Yaşlanma sürecini yavaşlatırken sağlıklı cildin korunmasının önemli bir parçasıdır.

Safra Taşlarını Önler

 1. Orta miktarda biranın düzenli tüketimi kolesterol seviyelerini etkiler ve safra konsantrasyonunu düşürerek safra taşı oluşma riskini azaltır.

Demansı Önler

 1. Bira tüketimi aynı zamanda "iyi kolesterol" seviyesini% 10-20 oranında artırarak demans ve kardiyovasküler hastalıklar riskini azaltır.

Sindirimi Geliştirir

 1. Bira, mide, mide asidi, kolesistokinin ve pankreas enzimlerinin uyarılmasını içeren bir dizi sindirim özelliğine sahip olduğu gösterilmiştir.

Böbrek taşı riskini azaltır

 1. Bira potasyum ve magnezyumda yüksektir, böylelikle böbrek taşı riskini azaltır. İçinde bulunan silikon osteoporozdan korunmak için vücut tarafından kolayca emilir.

Stres Buster

 1. Diğer alkollü içecekler gibi, bira da stresi azalttığı ve uykuyu kolaylaştırdığı gösterilmiştir.

Diüretik Kalitesi

 1. Bira bir idrar söktürücü olarak işlev görür ve idrara çıkma miktarını önemli ölçüde arttırır. Bu, toksinlerin ve atık malzemelerin vücuttan daha fazla uzaklaştırılmasını kolaylaştırır.

Gastrointestinal Yolu temizler

 1. Bira, genel sağlığı teşvik eden iyi bir çözünür lif kaynağıdır. Bu, kalp için iyi olmayı ve sindirim yollarını temizlemeye yardımcı olmayı içerir.

 2. Sınırlı tüketim aynı zamanda kalori alımının sağlığı olumsuz yönde etkilememesini sağlar.

SSS

 1. Bira nasıl yapılır?

 2. Bir bira seti ve yerel pazarda veya çevrimiçi olarak kolayca temin edilebilen sarf malzemeleri kullanarak evde bir kişi yapabilir. Kaynatın malt özü ve şerbetçiotu ve ardından bu karışım sterilize edilir. Karışımı soğutun, maya ekleyin ve mayalanma başlasın. Fermantasyonu depolayın ve izleyin ve bira uygun şekilde yaşlandığında, buzdolabında saklayın ve aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte tadını çıkarın

 3. Nasıl demlenir?

 4. Bazı basit adımlar izlenerek bira kolayca evde hazırlanabilir: Soluk malt ekstresini kaynatın ve yaklaşık bir saat bekleyin ve karışımı sterilize edin. Wort olarak da bilinen sıcak karışım daha sonra soğutulur ve su eklendiği bir fermente aktarılır. Fermantasyon işlemini oda sıcaklığında başlatmak için maya eklenir. Tamamen fermente edildikten sonra şişelenir ve kullanımdan önce 2-6 hafta yaşlanır.

 5. Arpa, şerbetçiotu, su ve maya gibi 4 bileşen kullanılarak hazırlandı. Bu içerikler marketlerde veya çevrimiçi mağazalarda kolayca bulunabilir. Arpa yerine buğday ve pirinç kullanılarak da yapılabilir. Yukarıdaki malzemeler ve kaplar, fermenterler vs. içeren bir bira takımı kullanılarak evde yapılabilir.

 6. Ne zaman icat edildi?

 7. Bira içmek ve bira içmek M.Ö 5000 yılına kadar uzanıyor. Mezopotamya'nın antik tarihinde kaydedilmiştir. Sanayi devriminden önce, yerel düzeyde demlendi. Fakat bundan sonra, endüstriyel kurulumlar kullanılarak üretildi. Günümüzde, çeşitli çeşitleri üreten ve satan birçok şirket vardır.

 8. Dikkat Kelimesi: Aşırı miktarda içmek (bağımlılık) sağlık için tehlikelidir ve her türlü yararlı etkileri engelleyebilir.

 9. Kiran Patil, Organik Gerçeklerin kurucusudur. Sağlık, beslenme ve organik yaşamla ilgilenmeye meraklıdır. B.Tech ve M. Tech'i (Kimya Mühendisliği) IIT Bombay'dan tamamladı ve son 12 yıldan beri sağlık ve beslenme hakkında aktif olarak yazı yazıyor. Çalışmıyorken gezmeyi ve bahçecilik yapmayı seviyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407