Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bir Hafta Gut Dostu Tarifler

Alt satırda

 1. Mutlu bir bağırsak olmak, daha iyi hissetmek ve kronik sağlık sorunlarını yönetmek için uzun bir yol kat edebilir. Kronik inflamasyon sıklıkla kronik hastalıklarla birlikte gider, ağrıya ve vücudunuzdaki diğer semptomların çoğuna neden olur.

 2. Neyse ki, vücudun iltihaplanmayı azaltmak için kullanabileceği besinlerle yoğun bütün yiyecekleri besleyerek vücudumuzu daha iyi hissetme yeteneğini destekleyebiliriz.

 3. Bağırsak sorunu olan her insanın durumları için hangi yiyeceklerin tetikleyici olduğunu belirlemesi gerektiğine dikkat etmek önemlidir. Bir yiyecek günlüğü tutmak ve daha sonra kayıtlı bir diyetisyen veya GI uzmanıyla görüşmek çok yardımcı olabilir.

 4. Stres yönetimi ve yeterli uyku gibi diğer yaşam tarzı müdahaleleri de yardımcı olacaktır.

 5. Bu yedi lezzetli tarif, anti-enflamatuar ve lezzetlidir, sizi mutlu bir bağırsağa bir kez daha yaklaştırıp sağlıklı bir şekilde yaşamanızı sağlar.

Ananas nane salsa ile ızgara tavuk uyluk

 1. Bana göre, tavuk kalçalarının çıtır çıtır derisinden daha iyi bir şey yok. Bu tarif, onları keskin bir ananas-nane salsa dozuyla bir sonraki seviyeye götürür.

 2. Uyluklar nispeten ucuz bir tavuk kesimidir, bu yüzden bu tarif de uygun maliyetlidir. Fakat süperstarın içeriği ananas. Bol miktarda C vitamini, B vitaminleri ve mineraller içerir - ve sindirimi desteklemeye yardımcı olan bromelain adı verilen özel bir enzim içerir.

 3. Tarifi al!

Otlarla beslenmiş sığır eti ve vejeteryan burgerleri

 1. Neden otlarla beslenmiş sığır eti? İnekler ruminanttır ve çoğunlukla ot yemeyi amaçlar. Oysa modern tarım sistemimiz, buğday, mısır, soya ve yan ürünler gibi inekleri daha da hızlı büyüten daha ucuz besleme yollarına yöneldi.

 2. İnek yiyecekleri yerse, olmamalı, sağlıksız hale geldi - tıpkı bizim gibi.

 3. Doğru beslenen inekler sağlıklı ineğe eşit ve sağlıklı inekler bizim için sağlıklı ete eşittir.

 4. Bu renkli tarif normal bir eski burgeri atıyor çünkü lif ve antioksidan güç yüklü sebzelerle doluydu.

 5. Tarifi al!

Brokoli karnabahar çorbası

 1. Bu, hoşgörülü krema bazlı çorbaya benziyor, ancak bunun yerine süt içermeyen hindistan cevizi sütü kullanıyor. Tarif paleo ve AIP (otoimmün protokol) gibi birçok iyileştirici diyet için kriterlere uyuyor.

 2. Brokoli ve karnabahar her ikisi de bir besin gücü olan brassica ailesinin bir parçasıdır. Ayrıca “haçlı sebzeler” olarak da adlandırılan bu güzellikler özellikle A vitamini almanın öncüsü olan ve birçok sağlık yararları için lakine edilen karotenoidlerde yüksektir.

 3. Bu yemeğin bir başka yıldızı kemik suyu.

 4. Kemik suyu, gastrointestinal sistemimize inanılmaz derecede rahatlatıcı. Bağırsak astarını onarmaya yardımcı olan yoğun bir amino asit, mineral, kolajen ve diğer maddelerin kaynağıdır. En uygun maliyetli ve lezzetli çorba için evde yapmayı deneyin.

 5. Bu çorba bonus puan kazanıyor, çünkü dondurulabilir, yorgunluk dolu günler için mükemmel.

 6. Tarifi al!

Balzamik incir soslu çıtır sopaları

 1. Onlara bir gurme kenarı vermek için sopaları nasıl giydirirsiniz? Şekil!

 2. Çoğu yerde, taze incir mevsimseldir, bu yüzden mümkün olduğunda alın. İncirler, diğer minerallerin yanı sıra, düzenli sindirimi destekleyen bir potasyum kaynağıdır. Ve onlar çok lezzetli - ister salataya dilimlenmiş, ister böyle daha doyurucu bir tabakta olsun. [! 284 => 1140 = 5!

Temel kızarmış somon

 1. Balık pişirmekten korkuyor musun? Bu tarif size nasıl somonun basit ve daha az korkutucu bir şekilde yapıldığını gösterir.

 2. Somon balığı için pek çok fayda var. En sık konuşulanlar yüksek miktarlarda omega-3 yağlarıdır.

 3. Omega-3'ler antienflamatuvardır ve tek başlarına kronik hastalığı olan kişiler için somonu mükemmel bir yemek yapar. Bu sağlıklı protein kaynağı B vitaminleri ve D vitamini açısından da zengindir.

 4. En sevdiğiniz taraflarla servis yapın ve limon dilimlerini unutmayın!

 5. Tarifi al!

Avokado fesleğen soslu spagetti kabağı

 1. Spagetti kabağı, kabukları arasında gizli bir mücevherdir. Spagetti ile benzerliği nedeniyle garnitür olarak veya ana öğün haline getirebilirsiniz.

 2. Bu tarifeyi çok seviyorum, çünkü çeşitli besin profillerini içeriyor ve parlak sos avokadodan kaymağını kaybediyor.

 3. Ana yemek için:

 4. Sos için:

Tavada kızartılmış limon zerdeçal tavuk salatası

 1. Zerdeçal, özellikle Ayurveda tıbbında, yıllardır tıbbi olarak kullanılan bir baharattır. Kurkumin zerdeçal, inflamasyonda güçlü bir azalma sağlayan maddedir. [! 284 => 1140 = 8!

 2. Salata için:

 3. Pansuman için:

 4. Harika yemekleri yiyemeyeceğini ve bağırsaklarını mutlu ve sağlıklı tutacağını kim söyledi ?!

 5. Alexa Federico bir beslenme terapisi uygulayıcısı, gerçek gıda ve otoimmün blog yazarı ve şu andan itibaren mevcut olan "Crohn Hastalığı Ülseratif Kolitinin Tam Yolu: Uzun Süreli İyileşmeye Yol Haritası" nın yazarı. Amazon. Lezzetli tarifleri test etmediğinde, New England arka bahçesinden zevk alırken ya da bir fincan çayla okuduğunu görebilirsiniz. Alexa'nın ana merkezi blogu, Şifadaki Kız ve Instagram aracılığıyla dünyasının bir parçasını göstermeyi seviyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407