Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Beyaz Peynir: Beslenme Faydaları

Beyaz Peynir: Beslenme Faydaları

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme tarihi - 08 Mayıs 2019

 2. Peynir, dünyadaki en popüler peynirlerden biri ve iyi bir sebeple, ancak her yemeğe eklemeden önce, bilmeniz gereken birkaç şey var.eval (ez_write_tag ([! [!336.280

Beyaz Peynir Nedir?

 1. Beyaz peynir koyun sütünden ve keçi sütünden elde edilen salamura beyaz bir peynirdir. Yunanistan'da üretilen bu peynir, Yunan mutfağının içinde ve dışında birçok farklı yemek için temel bir peynir seçeneği haline geldi. Bu peynir tipik olarak bloklar halinde gelir ve meşhur bir şekilde ufalanır ve salata tepesi olarak idealdir. Geçtiğimiz yirmi yılda, yalnızca geleneksel yöntemlerle Yunanistan'ın belirli bölgelerinde yapılan beyaz peynirin “beyaz peynir” olarak adlandırılabileceğine karar verildi. Bu peynirin tadı tuzlu ve keskindir ve tadı çoğu öğünde güçlüdür.

 2. Bu peynir, beyaz peynirin salamura peyniri şeklinde olduğu için, çeşitli probiyotikler ve diğer gerekli besinler açısından zengin olduğu için, ölçülü olarak tüketildiğinde genellikle sağlıklı sayılır. Bazı beyaz peynirler pastörize keçi veya koyun sütünden yapılırken, pastörize edilmemiş çeşitler bulabiliyorsanız, daha da zengin bir besin koleksiyonu olacaktır. Bu peynir çeşidinde önemli miktarda sodyum ve doymuş yağ bulunur, ancak yine de en sağlıklı seçeneklerden biri olarak kabul edilir.

Beyaz Peynirin Besin Değerleri

 1. Beslenme söz konusu olduğunda, beyaz peynir şaşırtıcı bir şekilde farklı besinlerle doludur. Bu peynirin 1 onsluk bir porsiyonunda 75 kalorinin yanı sıra 4 gram protein ve 4 gram doymuş yağdan gelen 6 gram yağ alacaksınız. Bu salamura peynir aynı zamanda iyi kalsiyum, sodyum, folik asit, B-12, B-6, A ve K vitaminleri ve çeşitli faydalı probiyotikler sunar.

Beyaz Peynirin Sağlık Faydaları

 1. Kanser, bağışıklık sistemini güçlendirir, migreni azaltır ve anemi riskini azaltır. Onlara bir göz atalım: eval (ez_write_tag ([![!728,90

 1. Bu peynirde çok az sağlıksız yağ konsantrasyonu var ve bu da, Gıda Kimyası dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, sizi meme kanserine karşı korumak için yararlı bir gıda maddesi haline getiriyor.

Bağışıklık Sistemi

 1. Bu peynirdeki proteinlerden biri olan histidin, vücutta histamin olur ve bağışıklık sisteminde ufak bir aktivite patlamasını tetikler. Bu tür düzenli çalışma bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasını sağlamak için önemlidir.

Sağlıklı Gut

 1. Beyaz peynir, bir düzineden fazla farklı probiyotik ile doludur, bu da bağırsaklarınızın bakteri dengesini geri yükleyebilir ve sızdıran bağırsak veya irritabl bağırsak sendromlarının semptomlarını sınırlayabilir.

Göz Hastalığı

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Anemi

 1. Kalsiyum, vücuttaki demirin emiliminde kritik öneme sahiptir ve bu da anemiyi önler. Ayrıca, kemik sağlığı ve daha düşük osteoporoz riski için kalsiyum ve diğer minerallere ihtiyaç duyulmaktadır.

Beyaz Peynirin Yan Etkileri

 1. Beyaz peynirin, çeşitli alerjik reaksiyonların yanı sıra aşırı yemiş potansiyel kardiyovasküler sorunları da içeren bazı yan etkileri var.

 2. John Staughton, Urbana'daki (ABD) Champaign'deki Illinois Üniversitesi'nden İngilizce ve Bütünleştirici Biyoloji derecelerini alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.

 3. Beyaz peynirin, çeşitli alerjik reaksiyonların yanı sıra aşırı yemiş potansiyel kardiyovasküler sorunları da içeren bazı yan etkileri var.

 4. John Staughton, Urbana'daki (ABD) Champaign'deki Illinois Üniversitesi'nden İngilizce ve Bütünleştirici Biyoloji derecelerini alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407