Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Besin takviyeleri mantığı ya da saçmalığı

 1. Pek çok insan besin takviyesi olarak her gün sadakatle aldıkları vitamin ve minerallere ihtiyaç duyup duymadıklarını bilmiyorlar. Doğru beslenme ile gerekli tüm vitamin ve mineralleri aldığımızı unuturlar. Çok sık - belki de gereksiz olarak - vitaminler, mineraller, antioksidanlar, omega yağ asitleri vb. Gibi takviyelere hızlı bir şekilde ayda 80,00 € 'dan fazla harcanmaktadır

Ek

 1. Ek kelimesi, ek anlamına gelen Latince ekinden gelir. Bu nedenle gıda takviyesi, beslenme (olası bir eksiklik) için bir tamamlayıcıdır.

Gıda takviyesine mi ihtiyacınız var?

 1. Bir mağazadan, süpermarkette veya eczaneden makul bir fiyata satın alabileceğimiz gıda takviyeleri, genellikle vücut tarafından emilmeyecek veya çok daha az kolay emilecek bir bileşime sahiptir. Bunun sonucu, çoğu zaman vücut tarafından sindirilmeden atılması ve takviye kullanıcılarının aslında oldukça "pahalı" idrar ve dışkı üretmekle meşgul olmasıdır. Birisi hala bir besin takviyesi kullanmak istiyorsa, onu en doğal şekilde alması tavsiye edilir, böylece vücut tarafından düzgün bir şekilde emilebilir. En doğal haliyle bir takviyenin sonucu, tablet veya kapsül başına çok daha az miligramla daha iyi bir sonuç elde edilebilmesidir.

Sonuç:

 1. Minerallerin, vitaminlerin, antioksidanların vb. Gerekli olmadığı söylenebilir, ancak şu şartla:

Not

 1. Dengesi olmayan pek çok kişi (geçici olarak) besin takviyesine ihtiyaç duyar. Aynı durum hamile ve emziren kadınlar, kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve iyi ve taze yemek yemeyenler için de geçerlidir.

Yoğun tarımın sonucu

 1. Birkaç yıl önce bir Alman araştırması, süpermarketteki sebze ve meyvelerin zamanla önemli ölçüde daha az vitamin ve mineral içerdiğini gösterdi. Bu durumda, genellikle bu besin maddelerinde yüzde 82'ye varan bir oranda daha azdı. Bu, esas olarak yoğun tarımın sonucudur. Hollanda'da tarım arazileri büyük bir selenyum kıtlığı ile mücadele ediyor. Selenyum, esas olarak karaciğerde aktif olan temel bir besindir. Tiroid bezinin düzgün çalışmasını sağlar. Bundan, toprakta olmayanların diyete giremeyeceği ve dolayısıyla bu tür besin maddelerinin eksikliğine yol açtığı anlaşılmaktadır.

Organik ürünler

 1. Kural olarak, organik sebzeler ve organik meyveler çok daha fazla vitamin ve mineral içerir. Ek olarak, biyolojik ürünler (yapay) büyüme ve pestisitlerden daha az etkilenirken, pestisitler de insanlar için iyi değildir.

Çalışmıyor mu, zarar vermiyor mu?

 1. Hollandalı bir söz: "Yardımcı olmuyor, canını da yakmıyor". Çoğu insan besin takviyesinin zararsız olduğuna inanır. Yine de bu tamamen doğru değil. Suda çözülebilen herhangi bir şeyin çok fazlaysa basitçe idrara çıkacağı doğrudur. Bu, örneğin C vitamini için geçerlidir. Bununla birlikte, diğer vitaminler vücudun yağ dokusu tarafından emilir. Uzun süreli kullanımda çok fazla A vitamini şunlara yol açabilir:

İyi beslenme

 1. İyi beslenme:

Sonuç:

 1. Güneşte olgunlaşmış meyve ve sebzeleri satın alıp yiyin ve sisteminizi kışın yeterli dirence sahip olacak şekilde kurun. Siz de taze yiyin. Kendi sebzelerinizi kesin ve kendi meyvelerinizi soyun. Tüm önceden paketlenmiş ve önceden kesilmiş sebzeler, yemekten hemen önce kendi hazırladığınızdan çok daha az vitamin ve mineral içerir.

Not

 1. Taze, artık yemek kalmaması ve tekrar pişirme veya kaynatma olmaması anlamına da gelir. Çünkü daha sonra pişirmek veya pişirmek, (yeniden) ısıtıldığında vitamin ve minerallerin buharlaşması anlamına gelir. Ayrıca dönüşümlü olarak yiyin ve çok fazla değil. Orijinal ürüne ne kadar yakın kalırsanız o kadar iyidir.

 2. Taze, artık yemek kalmaması ve tekrar pişirme veya kaynatma olmaması anlamına da gelir. Çünkü daha sonra pişirmek veya pişirmek, vitamin ve minerallerin (yeniden) ısıtıldığında buharlaşması anlamına gelir. Ayrıca dönüşümlü olarak yiyin ve çok fazla değil. Orijinal ürüne ne kadar yakın kalırsanız o kadar iyidir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407