Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Besin Maddelerini Koruyacak Sebzeler Nasıl Kızartılır

Pişmiş Yemekler

 1. Sebzeleri kızartmak, servis yapmak için sağlıklı bir yoldur, çünkü yapmak için çok miktarda yağ veya tereyağı gerektirmez. Bununla birlikte, çok yüksek sıcaklıklarda sebze pişirmek bazen besin kaybına neden olabilir, ancak doğru şekilde yapmak sebzelerin lezzetini feda etmeden beslenmelerini korur. Fit Day'e göre, sebzeleri buzdolabında pişirmeye hazır olana kadar saklamak, besinlerin korunmasına yardımcı olmalıdır. Sebzeler iyi bir lif, vitamin, mineral ve antioksidan kaynağıdır, bu nedenle sağlıklı ve dengeli bir diyetin parçası olmalıdırlar. Onları kızartmak çoğu zaman tatlılığı ortaya çıkarır, sebzeleri gerçekten önemsemeyen insanlar için daha lezzetli hale getirir.

Adım 1

 1. Fırını 400 derece F'ye ısıtın. 500 dereceye kadar tamamen gidebilirsiniz, ancak sıcaklık ne kadar yüksek olursa, sebzeler de besinlerini kaybetmeye o kadar hızlı başlar.

Adım 2

 1. Sebzeleri topaklara kesin. Közlenmiş sebzeler arasında patates, biber, soğan, kuşkonmaz, pancar, brokoli, brüksel lahanası, karnabahar, kabak ve havuç bulunur. Sertlikte benzer olan sebzeleri birlikte gruplayın, çünkü aksi halde bir sebze tamamen kızartılırken, diğerleri hala pişirilir. Örneğin, soğanlar ve dolmalık biberler aynı oranda bağışta bulunurlar.

Adım 3

 1. Sebzeleri kaplayın. Pişirme spreyi ile bir çerez tabakasına püskürtün. Kesilmiş sebzeleri bir kaseye yerleştirin ve pişirme yağıyla çırpın. Sebzeleri yağ ile eşit şekilde kaplandıklarından emin olmak için karıştırın ve pişirme tepsisine dökün. Üstünü pişirme spreyi ile hafifçe sisleyin. Sprey, yağdan daha az kalori içerir, bu da fazla miktarda kalori ve yağ içermeden kızartılmış ve çıtır sebzeler elde etmenizi sağlar.

Adım 4

 1. Sebzeleri baharatlayın. Bu onları tuz ve karabiber serpmek kadar basit olabilir. Veya yeni lezzetler oluşturmak için biberiye veya kekik gibi otlar kullanabilirsiniz. Sarımsak ve baharat tuzu da lezzet katar. Limon suyu veya portakal kabuğu rendesi, sebzelere serinletici bir tat verirken, biber tozu veya kırmızı biber, biraz ısı ekler. Beğendiğiniz bir tane bulana kadar lezzetleri deneyin.

Adım 5

 1. Sebzeleri yarım saat kadar kızartın. Sebzelerin fazla pişirilmesi besin kaybına neden olur, bu yüzden bunları en kısa sürede fırından çıkardığınızdan emin olun. Sert olmaları gerekir, ancak artık çiğ olmadıklarından yeterince yumuşak olmaları ve böylece kolayca çiğnemeleri gerekir. Bazı sebzelerin pişirilmesi biraz zaman alabilir veya biraz daha az zaman alabilir, bu nedenle onları dikkatle izleyin. Sebzeleri pişirme sırasında yarı yolda çevirmek için bir spatula kullanın. [! 5745 => 1130 = 7!

 1. Pişirme sayfası

 2. Yemeklik yağ

 3. Pişirme spreyi

Adım 5

 1. Yağlı sebzeleri folyoya sarın ve mangalda farklı bir tada pişirin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407