Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bamya: En Sevdiğimiz Sağlıklı Yemek Tarifleri

Paket servis

 1. Bamya biraz sevgi veya ünden nefret etmeyi geliştirdi, ancak ikinci kamptaysanız, bu tarifler duruşunuzu gözden geçirmenize neden olabilir. Bunun bir beslenme merkezi olduğunu söylemeye gerek yok!

 2. Bir fincan bamya, günlük C vitamini alımınızın yaklaşık üçte birini ve kan ve kemik sağlığı için çok önemli olan K vitamininin yüzde 39'unu içeriyor.

 3. Amerika Birleşik Devletleri'nde, genellikle bamyayı kızarmış veya bamyada bulacaksınız. Ancak bundan zevk almanın birçok yolu var. İşte favori sağlıklı bamya tariflerimizden birkaçı.

Bhindi Dopiyaza

 1. Bu tarif lezzetli olduğu kadar hızlı hazırlanır ve bamyayı geleneksel Hint baharatları (mango tozu) ve masala ile zerdeçal, kırmızı biber ve diğer elektrikli lezzetlerle birleştirir. Bamya tariflerinin çoğunun aksine, bu biraz çıtırtı!

 2. Tarifi al!

Kızarmış Bamya

 1. Biraz fırfırlar görmek ister misiniz? Souvlaki'den, Ruh için yerel olarak “bamya” olarak bilinen ve ayrıca Orta Doğu'da bir mutfak elyafı olan bu tarifin ötesine bakmayın. Sadece birkaç basit adımda, bamya, domates ve soğan lezzetleri, biraz ekmek ve bir dilim beyaz peynir ile en iyi servis edilen güveçte bir araya geliyor.

 2. Tarifi al!

Bamya Turşusu

 1. Kızarmış değilse, turşu haline gelir veya en azından birçok insanın Güney mutfağında hazırlanan bamya hakkında düşündüğü şey budur. Seçilmiş bamya tarifi, büyükannenizin yemek kitabından çıkmış veya zanaatkar bir dükkanda sunuluyor olabilir. Kavanozlarda rafınızda güzel görünecekler veya hediye olarak verilecekler, ancak Alexandra Cooks'un bu güzel turşularının yenilmesi gerekiyor.

 2. Tarifi al!

Baharatlı Daldırma Soslu Izgara Bamya

 1. Bamya'nın kızartılması gerekmediğine dair daha fazla kanıt gerekirse, ızgara bamya için bu tarifi deneyin. Tıpkı lezzetli bir sosun içine batırılmış geleneksel kızarmış versiyonunda olduğu gibi yiyebilirsiniz, ancak tüm kalorileri ve yağları doldurmadan dolumunuzu alıyorsunuz. The Kitchn'deki Emma Christensen, geleneksel bir yemek üzerinde basit ve tatmin edici bir twist yarattı.

 2. Tarifi al!

Molondrones Guisados

 1. Bamya Afrika’dan batıya geldi, bu yüzden DominicanCooking.com’da olduğu gibi pek çok Karayip yemeğinde de görülmesi nadir değil. Bamya, domates ve biber gibi diğer yaz sebzeleriyle eşleştirilir. Bir meyve sirkesinin (veya limon suyunun) eklenmesi, inceliğin azalmasına yardımcı olur ve pirinç üzerinde mükemmel olan lezzetli bir yemek sunar.

 2. Tarifi al!

Nijeryalı Balıklardan, Deniz Ürünlerinden ve Fesleğen'den Esinlendi

 1. Bu Nijerya bamyaya bürünüyor, Nijerya Lazy Chef'de Nma ile geliyor. Bu füzyon tabağı, Nijeryalı rahatlama yemeklerinin anılarına dayanıyor ve kırmızı balığı ve karidesle, bu öğünün evde favori olacağına hiç şüphe yok.

 2. Tarifi al!

Creole Limon Bamya

 1. Bu basit sebze garnitür bamyayı yemeğin yıldızı yapacak. Limonu ve zerdeçalı vardır ve Creole baharatı veya kırmızı biber, sarımsak tozu, kırmızı biber, kekik, kekik, kekik ve daha fazlasıyla birlikte baharatlı.

 2. Tarifi al!

Kavrulmuş Bamya

 1. Bamya için can atıyorsa, ocakta bir saat harcamanıza gerek yok. Közlenmiş bamya için bu tarif, sadece beş bileşen gerektirir, hazırlık süresi çok az ve fırında sadece 20 dakika sürer!

 2. Tarifi al!

Geç Yaz Izgara Mısır Salsa

 1. Bev Cooks'un bu tarifi, en sıcak yaz sebzelerinden ikisi olan tatlı mısır ve bamyayı baharatlı ama canlandırıcı bir salsaya dahil ediyor. Malzemeler taze ve basit - limon suyu, kırmızı soğan ve jalapenos gibi - ancak sonuç özgün ve lezzetli.

 2. Tarifi al!

Teksas Baması

 1. Bamya'yı hiç böyle görmediniz. Kızarmış değil, zayıflamıyor ve bir yahniye atılmamış. Bu yemekle ne bulacaksınız şef tadı masasında Andrew Wisehart, sebzeyi vurgulayan ve ceviz, arpacık soğanı, domates ve baharatlı jalapenos ile lezzetini artıran bir yemek.

 2. Tarifi al!

Karides, Yengeç ve Bamya Sakızlı

 1. En az bir geleneksel bamya tarifi olmadan uygun bir bamya tarifi toplaması olmazdı ve işte harika. Bu, Modern Farmer'dan geliyor ve tanınmış bir bamyadaki lezzetleri mükemmel bir şekilde ortaya koyuyor. Ancak, Şef Melissa Martin, kendi twist ekler. Bambunu kalınlaştırmak için bir roux kullanmak yerine, çalışmalarını bamyalarına bırakıp saatlerce pişiriyor. Sonuç, un tadında olmayan harika bir yahnidir.

 2. Tarifi al!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407