Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Balkabagi - Beslenme, Yararları, Tarifler Kullanır

Balkabagi - Beslenme, Yararları, Tarifler Kullanır

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 22 Ocak 2019

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Balkabagi nedir?

 1. Bilimsel olarak Cucurbita moschata olarak bilinen butternut squash, melez yetiştirme boynu kabağı ve hubbard kabağı ile yapılan bir kış kabağıdır. Bir asma üzerinde yetişir ve uzun bir zilin kendine özgü bir şekli vardır. Bu kabak, soluk kahverengi veya sarı bir cilde ve içeride zengin portakal eti ile birlikte birçok insanın balkabağıyla karşılaştırdığı cevizli bir tada sahiptir. Çanın alt kısmında bir tohum bölmesi bulabilirsiniz ve bu tohumlar yenilebilir ve kavrulmuş, tıpkı kabak çekirdeği gibi.

 2. Kabak olgunlaştıkça, et rengi daha da turuncu olur ve sebzenin tatlılığı artar. Parlak bir ceket yerine cilde mat bir renge sahip olan balkabagi seçmelisiniz, çünkü bu çok erken toplandığını ve bu kadar tatlı olmayacağını gösterir.

 3. Çok yönlü ve benzersiz şekilde şekillendirilmiş Balkabagi, Kuzey Amerika’ya özgüdür ve Massachusetts’te özel olarak yetiştirildiğine inanılmaktadır. [! 5630 => 1140 = 2!

Balkabagi beslenme

 1. USDA’ya göre Balkabagi, zengin bir enerji kaynağıdır ve C vitamini, B vitaminleri, E vitamini, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve fosfor içeren çeşitli vitamin ve minerallerdir. Aynı zamanda sodyum, çinko, demir, bakır, manganez, A vitamini ve K vitamini içerir

 2. Diğer besinler şunları içerir:

Balkabağının Sağlığa Faydaları

 1. Balkabagi sağlık yararları şunlardır;

Kan basıncını düzenler

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Göz Bakımı

 1. Balkabağının turuncu rengi sağlık bilincine sahip herhangi bir kişiye çok açık bir şekilde anlatmalı, sebzede çok fazla A vitamini var! Ancak bu, balkabağının dört önemli karotenoid türü - beta-karoten, alfa-karoten, lutein ve zeaksantin içerdiği gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Bu iki karotenoid hem oksidatif stresi hem de maküler dejenerasyonu önlemek için doğrudan retinada çalışır, ilk ikisi de vücudun kullanabileceği A vitamini olan retinole dönüştürülür.

Sindirimi Geliştirir

 1. Mükemmel bir diyet lifi kaynağı olan Balkabagi, sindirim sürecini optimize etmeye yardımcı olur ve kabızlık ve şişkinlik gibi sorunları giderir. Diyet lifi dışkıyı toplayabilir ve peristaltik hareketi teşvik ederken kolondaki iltihaplanma riskinizi azaltır. Lif ayrıca aşırı kolesterolün vücuttan sıyrılmasına ve kalp sağlığının korunmasına da yardımcı olabilir!

Doğum Hatalarını Önler

 1. Eval (ez_write_tag ([![!300,250

Dolaşımı Artırıyor

 1. Kırmızı kan hücrelerinin oluşturulması için demirin gerekli olduğunu göz önünde bulundurarak, herkesin sağlığı için yüksek düzeyde demire sahip olmak önemlidir. Diyetinizde yeterli miktarda demir alamazsanız, muhtemelen yorgunluk, halsizlik ve bilişsel karışıklık ile karakterize bir durum olan anemiden muzdarip olacaksınız. Bununla birlikte, vücutta yeterince kırmızı kan hücresine sahip olmak dolaşımını ve organların oksijenlenmesini arttırır.

Kemik Yoğunluğunu Arttırır

 1. Balkabagi, birçok su kabakları gibi, hepsi de kemiklerinizin dayanıklılığına ve dayanıklılığına yardımcı olabilecek potasyum, manganez, magnezyum ve kalsiyum gibi mineraller bakımından zengindir. Yaşlandıkça, diyetinize kabak ve kabak gibi mineral bakımından zengin besinler eklemek, yaşlanmanın doğal etkilerini ve osteoporozun başlangıcını engellemek için çok önemlidir.

Kronik Hastalıkları Önler

 1. Balkabağında bulunan besin ve organik bileşiklerin birçoğu antioksidan görevi görür, bu da vücudun farklı dokularında ve organlarında serbest radikalleri aradıklarını ve sağlıklı hücrelere neden olmadan önce onları ortadan kaldırdıklarını gösterir. mutasyona ve oksidatif strese neden olmak. Bu antioksidanlar, lutein, zeaksantin, beta-karoten ve alfa-karoten içerir.

Bağışıklık Sistemini Artırır

 1. Balkabağında bulunan C vitamini düzeyi, C vitamininin, beyaz kan hücrelerinin üretimini uyarmasının yanı sıra, beyaz kan hücrelerinin üretimini uyardığını düşünerek bağışıklık sisteminiz için büyük bir destek olabileceği anlamına gelir. vücutta bir antioksidandır. C vitamini ayrıca büyüme ve tüm yeni hücrelerin üretimi için gereklidir.

Cilt Bakımı

 1. Beta karoten, UV radyasyonunun zararlı etkilerini engelleme potansiyeli nedeniyle büyük ilgi gördü. Güneşte çok fazla zaman harcayan veya zaman zaman bir bronzlaşma yatağında uzanmaya direnemeyen herkes için, beta-karoten alımınızı artırmak sizi kırışıklıklar ve lekeler gibi güneşten kaynaklanan yaşlanma semptomlarından koruyabilir .

Kolesterolü Düşürür

 1. Daha önce de belirtildiği gibi, balkabağındaki yüksek diyet lifi kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olabilir, ancak yüksek miktarda karotenoidler de kolesterol seviyenizi dengelemeye ve kalp hastalıklarını önlemeye yardımcı olabilir.

Elektrolit Dengesi

 1. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Tarifler kullanır

 1. Balkabagi, diyetimize kolayca kullanılabilen ve kullanılabilen sağlıklı bir kabaktır. Bunu yemeklerinizin bir parçası haline getirmenin hızlı yollarından bazıları şunlardır:

 2. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407