Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Avokado'nun 12 sağlık yararı

Avokado'nun 12 sağlık yararı

 1. Bir timsah armut veya tereyağı meyvesi olarak da bilinen, çok yönlü avokado, önemli miktarda sağlıklı tekli doymamış yağ asitleri (MUFA) sağlayan tek meyvedir. Avokado doğal olarak besleyici bir besindir ve yaklaşık 20 vitamin ve mineral içerir.

 2. Bu MNT Bilgi Merkezi özelliği, popüler yiyeceklerin sağlığa yararları üzerine bir makale koleksiyonunun bir parçası. Makalede, avokado yemenin olası sağlığa faydalarının yanı sıra bir besinsel bozulmaya da dikkat çekiyoruz. Dengeyi korumak için, avokado tüketmenin olası sağlık risklerine de bakacağız.

Faydaları

 1. Bol miktarda meyve ve sebze içeren bir diyet yemek, uzun zamandan beri yaşam tarzıyla ilgili birçok sağlık koşullarında riskin azalmasıyla ilişkilendirildi.

 2. Çok sayıda çalışma, avokado gibi yiyecekleri içeren ağırlıklı olarak bitki bazlı bir diyetin, sağlıklı bir ten rengi teşvik ederken obezite, diyabet, kalp hastalığı ve genel ölüm riskini azaltmaya yardımcı olabileceğini ve saç, artan enerji ve genel olarak daha düşük ağırlık. [! 795 => 1130 = 3!

 1. USDA Ulusal Besin Veritabanına göre, bir porsiyon (bir avokado'nun beşte biri, yaklaşık 40 gram) şunları içeriyor:

 2. Avokado, C, E, K ve B-6 vitaminlerinin yanı sıra riboflavin, niasin, folat, pantotenik asit, magnezyum ve potasyumun harika bir kaynağıdır. Ayrıca, lutein, beta-karoten ve omega-3 yağ asitleri sağlarlar.

 3. Bir avokadodaki kalorilerin çoğu yağdan gelse de, utanma! Avokadolar sizi tam ve doyurucu tutmaya yardımcı olan sağlıklı ve faydalı yağlarla doludur. Yağ tükettiğinizde beyniniz iştahınızı kesmek için bir sinyal alır. Yağ yemek, kandaki şeker seviyelerini sabit tutmaya yardımcı olan karbonhidratların parçalanmasını yavaşlatır.

 4. Vücuttaki her hücre için yağ esastır. Sağlıklı yağlar yemek, cilt sağlığını destekler, yağda çözünen vitaminlerin, minerallerin ve diğer besinlerin emilimini arttırır ve hatta bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilir.

2.. Kalp için sağlıklı

 1. Avokado, beta-sitosterol adı verilen doğal bir bitki sterolinin onsu başına 25 miligram içerir. Düzenli beta-sitosterol tüketiminin ve diğer bitki sterollerinin sağlıklı kolesterol seviyelerinin korunmasına yardımcı olduğu görülmüştür.

3. Vizyon için harika

 1. Avokado, lutein ve zeaksantin, özellikle ultraviyole ışık da dahil olmak üzere hasarı en aza indirmeye yardımcı olmak için antioksidan koruma sağladıkları gözlerdeki dokularda yoğunlaşmış iki fitokimyasal içerir.

 2. Avokadodaki tekli doymamış yağ asitleri ayrıca beta-karoten gibi yağda çözünen diğer antioksidanların emilimini de desteklediğinden, diyetinize avokado eklenmesi yaşlanma riskini azaltmanıza yardımcı olabilir ilgili maküler dejenerasyon.

4. Osteoporoz önleme

 1. Bir avokado'nun yarısı günlük önerilen K vitamini alımının yaklaşık yüzde 25'ini sağlar

 2. Bu besin genellikle göz ardı edilir, ancak kemik sağlığı için çok önemlidir.

 3. Sağlıklı kemikler için önemli olan besinleri düşünürken, K vitamini genellikle kalsiyum ve D vitamini tarafından gölgelenir, ancak, yeterli miktarda K içeren bir diyet yemek, kalsiyum emilimini artırarak ve idrarı azaltarak kemik sağlığını destekleyebilir kalsiyum atılımı.

5. Kanser

 1. Yiyeceklerden yeterli miktarda folat alımı, kolon, mide, pankreas ve rahim ağzı kanserlerine karşı koruma konusunda ümit verdi.

 2. Riskte bu belirgin azalmanın arkasındaki mekanizma şu anda bilinmemesine rağmen, araştırmacılar folatın hücre bölünmesi sırasında DNA ve RNA'daki istenmeyen mutasyonlara karşı koruduğuna inanıyor.

 3. Avokado, kanser tedavisinde rol oynayabilir, bazı araştırmalar avokadodan ekstrakte edilen fitokimyasalların kanser öncesi ve kanserli hücrelerin büyümesini seçici olarak engelleyebileceğini ve kanser hücrelerinin ölümüne neden olabileceğini ortaya koyar. lenfositler adı verilen bağışıklık sistemi hücrelerinin çoğalmasını teşvik etmek.

 4. Bu fitokimyasalların, bir kemoterapi ilacı olan siklofosfamidin neden olduğu kromozomal hasarı azalttığı gösterilmiştir.

6. Sağlıklı bebekler

 1. Sağlıklı bir hamilelik için folat çok önemlidir.

 2. Yeterli alım, düşük ve nöral tüp defekti riskini azaltır.

 3. McGill Üniversitesi'nden son zamanlarda yapılan bir araştırma, yeterli folatlı farelerden alınan sperm kullanılarak tasarlanan farelere kıyasla, folat eksikliği olan farelerden sperm kullanılarak tasarlanan bebek farelerinde, yüzde fonsif bir doğum kusurunun% 30 daha yüksek olduğunu buldu. seviyeleri.

7. Düşük depresyon riski

 1. Yüksek seviyede folat içeren yiyecekler, depresyon riskini azaltmaya yardımcı olabilir çünkü folat, beynin dolaşımını ve besin maddelerinin dolaşımını engelleyebilen bir madde olan homosistein birikimini önlemeye yardımcı olur.

 2. Aşırı homosistein, ruh halini, uykuyu ve iştahı düzenleyen serotonin, dopamin ve norepinefrin üretimine de müdahale edebilir.

8. Gelişmiş sindirim

 1. Kremsi dokusuna rağmen, bir avokado yarı meyvede yaklaşık 6-7 gram ile lif bakımından oldukça yüksektir.

 2. Doğal lifli yiyecekler yemek, kabızlığın önlenmesine, sağlıklı bir sindirim sisteminin korunmasına ve kolon kanseri riskinin azaltılmasına yardımcı olabilir.

9. Doğal detoksifikasyon

 1. Yeterli lif, toksinlerin safra ve dışkıdan günlük atılımı için çok önemli olan düzenli bağırsak hareketlerini teşvik eder.

 2. Son zamanlarda yapılan çalışmalar diyet lifinin bağışıklık sistemini ve iltihaplanmayı düzenlemede de rol oynayabileceğini göstermiştir.

10. Osteoporoz tedavisi

 1. Avokado, soya ve diğer bazı bitki gıdalarında bulunan saponinler olarak adlandırılan maddeler, izole edilen ekstraktların uzun vadeli etkilerinin belirlenmesi için daha fazla araştırma yapılmasıyla diz osteoartritindeki semptomların hafifletilmesi ile ilişkilidir.

11. Antimikrobiyal eylem

 1. Avokado, antimikrobiyal aktiviteye sahip, özellikle de gıda zehirlenmesinin önde gelen bir nedeni olan Escherichia coli'ye karşı maddeler içerir.

12. Kronik hastalıklardan korunma

 1. Kentucky Üniversitesi İç Hastalıkları ve Beslenme Bilimleri Programına göre, yüksek lif alımı, koroner kalp hastalığı, felç, hipertansiyon, diyabet, obezite, ve bazı gastrointestinal hastalıklar. Artan lif alımının ayrıca kan basıncı ve kolesterol seviyelerini düşürdüğü, insülin duyarlılığını arttırdığı ve obez kişiler için kilo kaybını arttırdığı gösterilmiştir.

 1. Bir avokado'nun ne kadar olgun olduğunu cilde yavaşça bastırarak anlayabilirsiniz. Avokado sağlamsa ve tomurcuklanmazsa, tüketmeden önce birkaç gün olgunlaşmasına izin vermeniz gerekir. Yumuşak avokadolar harika guacamole veya sos alırken, sert avokadolar dilimlemek ve bir salataya veya sandviçe eklemek için mükemmeldir. Olgunlaşma sürecini hızlandırmak için, bir kâğıt torbaya muzlu bir avokado yerleştirin.

 2. Hızlı ipuçları:

 3. Avokado kullanarak bu sağlıklı ve lezzetli tarifleri deneyin:

 4. Hindistan cevizi lahana güler yüzlü Kızarmış Brüksel lahanası, kızarmış cevizler ve avokadoPoblano chilaquilesChipotle mango guacamole.

 5. Avokado, birçoğu avokado yağı da dahil olmak üzere çevrimiçi olarak satın alınabilecek çeşitli formlarda kullanılabilir. Avokado yağı yemek pişirmek veya cildi veya saçları nemlendirmek için kullanılabilir, bu yüzden satın almadan önce ürün bilgilerini kontrol edin.

 6. Avokadoyu diyete dahil etmenin yanı sıra, ciltte avokado ürünlerinin kullanılması bir seçenektir. Avokado, çevrimiçi olarak satın alınabilecek yüz maskeleri gibi nemlendirici ürünlerdeki popüler bir bileşendir.

Riskler

 1. Hastalığın önlenmesinde ve sağlığın sağlanmasında en önemli olan toplam diyet veya genel beslenme şeklidir. Tek tek gıdalara konsantre olmaktan çok, sağlığın anahtarı olarak diyet yapmak daha iyidir.

 2. Coumadin (warfarin) gibi kanı inceltici ilaçlar alıyorsanız, aniden büyük bir rol oynayan K vitamini içeren az veya çok fazla yiyecek yemeye başlamamanız önemlidir. kanın pıhtılaşması.

Diğer meyveler hakkında bilgi

 1. Avokado hakkındaki bu makaleyi okumaktan hoşlandıysanız, popüler yiyeceklerin sağlığa faydaları hakkında koleksiyonumuzdan neden biraz daha fazlasını okumuyorsunuz?

 2. Tim Newman tarafından en son 12 Eylül 2017 Salı tarihinde güncellenen makale .Bu konu hakkındaki en son haberler için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya En son En son haberleri almak için bültenimize kaydolun. / Diyet.Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 3. Avokado, kolesterol ve bitki sterolleri. (N.d.). Http://www.avocadocentral.com/nutrition/avocados-good-fats-heart-health/avocados-cholesterol-phytosterols

 4. Kemik sağlığı: Kalsiyumun ötesine bakıyor. (2017, 11 Ocak). Http://www.consultant360.com/n411/content/bone-health-looking-beyond-calcium

 5. Duygusal sağlık: Depresyon ve diyet. (2017, 11 Ocak). Http://www.consultant360.com/n411/content/depression-and-diet

 6. Folat: Diyet takviyesi bilgi formu (2016, 20 Nisan). Http://ods.od.nih.gov/factsheets/Folate-HealthProfessional/

 7. Percope de Andrade, M.A., Campos, T.V., Abreu-E-Silva, G.M. (2015, 27 Ocak). Cerrahi dışı osteoartrit tedavisinde ek yöntemler [!Özet

 8. Unlu, N.Z., Bohn, T., Clinton, S.K., Schwartz, S.J. (2005, Mart). Salata ve salsadan insanlar tarafından karotenoid emilimi, avokado veya avokado yağı ilavesiyle arttırılır [!Özet

 9. Babanın yediği şey sensin. (N.d.). Http://www.todaysdietitian.com/news/021714_news.shtml

 10. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 11. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407