Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Argan Yağı'nın Saç İçin 10 Muhteşem Faydası

Argan Yağının Saç İçin 10 Muhteşem Faydası

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 04 Nisan 2019

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Argan Yağı Nedir?

 1. Argan yağı, argan ağacının çekirdeğinden (somun) elde edilen özel bir tür bitkisel yağdır. Hem mutfak hem de kozmetik kullanım için yaygın olarak kullanıldığında, Amerika ve diğer batı ülkelerinde cilt ve saç üzerindeki etkileri nedeniyle popüler hale gelmiştir. Argan yağı, E vitamini, karotenler, yağ asitleri, tirozol, kateşinler, kafeik asit ve diğer güçlü anti-enflamatuar ve antioksidan maddeler dahil olmak üzere önemli besin maddeleri ile yoğun bir şekilde doludur. Bu aynı zamanda bir taşıyıcı yağ olarak da bilinir ve daha güçlü bir doğal ilaç için diğer uçucu yağlarla birleştirilebilir. Bu faydalı petrol endüstrisi 2 milyondan fazla insanı içeriyordu ve hem yerel ekonomiler hem de dünyadaki insanların saçlarının ortaya çıkması için kritik bir ihracat!

Argan Yağı Saç İçin Faydaları

 1. Argan yağının saçlar için en önemli yararları şunlardır:

Saç Büyüme

 1. Argan yağı, saç foliküllerinin sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan ve saç büyümesini destekleyen doğal fenoller ve E vitamini bakımından zengindir. Saf argan yağı saç derisine masaj yapar ve doğal bir parlaklığa sahip güçlü, kalın saçların büyümesine yardımcı olmak için bir gece maskesi olarak kullanılır.

Kıvırcık Saç

 1. Argan yağının saç üzerindeki fizyolojik etkisinin oldukça belirgin olduğu açıktır ve en kıvırcık kılları bile ehlileştirebildiği ve hatta saç uçlarını ortadan kaldırabildiği bilinmektedir. Bu yağ, saç tellerine emildiği ve zengin besin kaynağı sağladığı için saçın genel görünüşünü ve yapısını iyileştirebilir.evre (ez_write_tag ([![!728,90

Kuru Saç Derisi

 1. Saç sağlığı, genellikle kafa derisinin sağlığı ile başlar ve argan yağının yüksek konsantrasyondaki antioksidan ve antienflamatuvar maddeler konsantrasyonu, kuru ciltlere neden olabilecek kafa derisi üzerindeki koşulları ortadan kaldırmasına izin verir

Kepek

 1. Altın sıvı, kafa derisindeki sebum üretimini düzenleyebilir, bu da kepekle savaşmada kimyasal olarak etkili bir ilaç olmasını sağlar. Doğal biyoaktif bileşikler iltihaplı saç derisini yatıştırmaya yardımcı olur, kaşıntı ve kızarıklığı azaltır ve temiz tutar. En iyi sonuçları elde etmek için avuçlarınızda ılık, nemli saça ısınmış birkaç damla saf yağ uygulayın.

Saç Dökülmesi

 1. Saçınızı kaybetmek, herhangi bir cinsiyet için herkes için endişe verici bir durum olabilir, ancak argan yağı saç köklerini güçlendirmek ve saç dökülmesini çok daha az olası kılmak için etkili bir şekilde kullanılabilir.

Isı Şekillendirme Koruması

 1. Saçınızı kaybetmek, herhangi bir cinsiyet için, herkes için endişe verici bir durum olabilir, ancak argan yağı saç köklerini güçlendirmek ve saç dökülmesini daha az olası kılmak için etkili bir şekilde kullanılabilir.

Isı Şekillendirme Koruması

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Saç Kremi / Nemlendirici

 1. Saçları yumuşatıp saç derisini nemlendiren bu yağ, hoş olmayan doku ve kırılgan veya hassas saçlara neden olabilecek nem eksikliği gibi saç sorunlarının çoğunu önleyebilir. Yüksek oleik asit içeriği kuru saçı yağlar ve nemi içine hapseder.

Kıvrılma ve Şekil

 1. Birçok insan saçlarını kontrol etmek ya da şekillendirmek için mücadele ediyor, ancak argan yağı doğal bir şekillendirme yardımcısı olarak çalışıyor, saçı yerinde tutuyor ve diğer ürünleri uyguladığınızda ya da yeni denemede bile harika görünmesini sağlıyor saç.

Hasarlı Saç

 1. Eval (ez_write_tag ([![!300,250

Saç Derisini Temizleme

 1. Fas argan yağı birçok şampuan formülasyonunda popüler bir bileşen haline geldi. Argan yağında bulunan polifenoller, saç derisinin temiz kalmasına yardımcı olan ve saçların doğal parlaklığını ve parlaklığını geri kazandıran antiviral ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

Saç için Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

 1. Saç için argan yağı kullanmanın birkaç yolu vardır:

 2. Kullandığınız argan yağı konsantrasyonuna ve saç üzerinde ne kadar süre kaldığına bağlı olarak, farklı etkileri olabilir.

 3. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407