Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ağır krem ​​için en iyi 10 alternatif

Alt satırda

 1. Ağır krem, temel bir bileşen olarak kabul edilir - ve iyi bir nedenle. Çorbalar, soslar, ev yapımı tereyağı, dondurma ve ekşi krema gibi çok çeşitli tariflerde kullanılır.

 2. Bazen ağır krema denir, taze sütün yüksek yağ kısmından yapılır. Taze süt bekletildiğinde, ağır bir krema en üste çıkar ve sıyrılabilir.

 3. % 36-40 yağdan oluşan ağır krem, krema, yarım buçuk ve hafif krem ​​dahil olmak üzere diğer krem ​​çeşitlerinden daha yüksektir.

 4. Bununla birlikte, ağır krem ​​yağlı ve yüksek miktarda süt içerdiğinden herkes için uygun bir seçenek olmayabilir.

 5. Neyse ki, ağır kremayı daha az yağlı veya süt içermeyen bir alternatif ile değiştirmek istiyorsanız, bol miktarda alternatif mevcut.

 6. Bu makale, ağır krema için en iyi 10 ürünün yerine geçiyor.

1. Süt ve Tereyağı

 1. Süt ve tereyağını birleştirmek, çoğu tarif için işe yarayacak olan ağır krem ​​yerine kolay ve kusursuz bir yöntemdir.

 2. Tereyağı süte fazladan yağ ekleyerek yağ yüzdesini ağır kremaya benzer.

 3. 1/4 bardak (57 gram) eritilmiş tereyağı 3/4 bardak (178 mi) süt ile birleştirin ve 1 bardak (237 ml) ağır krema yapmak için iyice karıştırın. Özellikle az yağlı süt kullanıyorsanız, sıvıyı kalınlaştırmak için bir çorba kaşığı un (8 gram) da ekleyebilirsiniz.

 4. Bu ikamenin, lezzet ve kayganlık eklemek için ağır kremin kullanıldığı yemek pişirme ve pişirme tarifleri için iyi çalıştığını unutmayın. Ancak, ağır kremin yaptığı gibi kırbaçlamayacaktır.

2. Soya Sütü ve Zeytinyağı

 1. Vegan için, ağır kremalı süt içermeyen bir alternatif olarak soya sütünü zeytinyağı ile karıştırmayı deneyin.

 2. Süt ve tereyağı eşleşmesine çok benziyorsa, zeytinyağı bir lezzet için soya sütüne yağ ekler ve ağır krema ile karşılaştırılabilir bir fonksiyondur.

 3. 1 su bardağı (237 mi) ağır krema lezzetini ve kalınlığını çoğaltmak için, 2/3 su bardağı (159 ml) soya sütünü 1/3 su (79 ml) zeytinyağıyla birleştirin sıvı yağ.

 4. Bu ikamet, pişirme ve fırınlamaya hassasiyet ve lezzet katmak için en iyisidir, ancak çırpma gerektiren tariflerde kullanılmamalıdır.

3. Süt ve Mısır Nişastası

 1. Yağsız, düşük kalorili, ağır kremaya alternatif arıyorsanız, bu kombinasyon sizin için iyi sonuç verebilir.

 2. Mısır nişastası, ağır kremin dokusunun çoğaltılmasına yardımcı olmak için sütü kalınlaştırmak için kullanılır.

 3. Tarifinize 1 bardak (237 ml) ağır krema koymak için 2 yemek kaşığı mısır suyunu 1 bardak (237 ml) sütle karıştırın ve karıştırın, kalınlaştırmak.

 4. Tarifinizin kalorilerini ve yağ içeriğini kesmek için tam süt kullanabilir veya yağsız süt tercih edebilirsiniz.

 5. Bu alternatif özellikle pişirme işleminde kullanışlıdır, ancak fırınlanmış ürünlerin yapısını değiştirebilir ve ağır krema ile kırbaçlamayacaktır.

4. Yarım Buçuk ve Tereyağı

 1. Bir tutamda, tereyağ ile birleştirilen yarım buçuk krem, ağır krema gerektiren birçok tarif için basit bir ikame olabilir.

 2. Aslında yarım buçuk tam yağlı süt ve kaymaktan yapılıyor, ancak ağır krem ​​yağının yaklaşık üçte birine sahip.

 3. Tereyağı eklemek, yarı yarıya yağ oranını arttırmaya yardımcı olur, bu da çırpma gerektirenler de dahil olmak üzere neredeyse her tarifte ağır kremaya uygun bir alternatif haline getirir.

 4. Ayrıca, ağır kremayı, sos ve çorba gibi bazı tariflere tereyağı eklemeden karıştırmak için yarım buçuk kullanabilirsiniz.

 5. 1 bardak (237 ml) ağır krema yerine, 7/8 bardak (232 gram) yarım buçuk / 1 bardak (29 gram) eritilmiş tereyağı ile karıştırın .

5. İpek Tofu ve Soya Sütü

 1. Normal soya peyniri gibi, ipeksi soya püresi katı beyaz bloklar halinde oluşturulmuş yoğunlaştırılmış soya sütünden yapılır.

 2. Bununla birlikte, ipek tofu daha yumuşak bir kıvamdadır ve ağır krema için yüksek proteinli, süt içermeyen bir ikame halinde kolayca karıştırılabilir.

 3. Soya sütüyle karıştırılması, topakları gidermek için pürüzsüz bir yapı kazandırır. Ayrıca normal süt veya soya sütü yerine başka bir bitki bazlı süt kullanabilirsiniz.

 4. Eşit kısımları ipeksi tofu ve soya sütü ile birleştirin ve karışım yumuşak, kıvamlı bir kıvama gelinceye kadar bir daldırma blenderinde veya mutfak robotunda iyice karıştırın. Ardından çorba veya sos gibi en sevdiğiniz tarifleri kalınlaştırmak için eşit miktarda ağır krema yerine kullanın. [! 577 => 1140 = 6!

6. Yunan Yoğurt ve Süt

 1. Yunan yoğurt ve tam yağlı süt karışımı, tariflerinizi kalınlaştırmanıza yardımcı olacak ağır kremaya başka bir alternatif.

 2. Yunan yoğurtunda protein oranı yüksektir ve protein içeriğini artırarak bitmiş ürününüze sağlıklı bir dokunuş sağlayabilir.

 3. Ağır kremaya göre daha kalın, ancak inceltmek ve yoğun kremaya benzer bir doku elde etmek için süt ekleyebilirsiniz.

 4. Eşit parça Yunan yoğurtunu ve tam yağlı sütü harmanlayın ve aynı miktarda krema yerine kullanın.

 5. Bu ikamenin çorba veya sos gibi tabaklara kalınlık getirebileceğini unutmayın, ancak çırpma gerektiren tariflerde kullanılmaması gerekir.

 6. Ek olarak, Yunan yoğurdu yağda daha düşüktür ve unlu mamuller veya tatlılarda ağır krema ile aynı hassasiyet veya tadı vermeyebilir.

7. Buharlaştırılmış Süt

 1. Buharlaşmış süt, normal sütten yaklaşık% 60 daha az su içeren konserve, rafa dayanıklı bir süt ürünüdür.

 2. Bu nedenle, sütten daha kalın ve daha kremsidir ve bazı tariflerde ağır kremaya göre daha düşük kalorili bir alternatif olabilir.

 3. Buharlaştırılmış süt, ağır kremin, fırınlanmış ürünler gibi sıvı bir bileşen olduğu tarifler için en iyisidir, çünkü ağır krema ile aynı kalınlığı sağlayamaz ve kırbaç yapmaz.

 4. En iyi sonuçları elde etmek için, ağır krema eşit miktarda buharlaştırılmış süt kullanın. Bir tatlı yapıyorsanız, tatlandırmak için birkaç damla vanilya özü de ekleyebilirsiniz.

8. Süzme Peynir ve Süt

 1. Süzme peynir inek sütünün kıvrımlarından yapılır. Protein ve birçok mikro besin maddesi bakımından zengindir, bu da krema için sağlıklı bir ikamedir.

 2. Yalnız süzme peynir, sos gibi tariflere kalınlık kazandırmaya yardımcı olmak için krema yerine iyi bir seçenek olabilir. Sadece bir daldırma blender veya mutfak robotu ile karıştırıp topakları çıkarın.

 3. Diğer tariflerde kullanım için ağır kremin pürüzsüz, kremsi dokusunu çoğaltmanıza yardımcı olması için sütle de karıştırın.

 4. Eşit parça peynir ve sütü birleştirin ve tüm topaklar çıkana kadar karıştırın. Bu karışımı eşit miktarda ağır krema yerine kullanabilirsiniz.

 5. Tuzlu çorbalar ve soslar gibi süzme peynirin farklı, peynirli tadıyla uyumlu tarifler seçtiğinizden emin olun.

 6. Ayrıca, süzme peynirin sodyumda yüksek olabileceğini unutmayın. Tuza duyarlıysanız, bu sübstitüasyonu kullanıyorsanız, daha düşük bir sodyum çeşidini tercih etmek veya tarifinizdeki tuz miktarını ayarlamak isteyebilirsiniz.

9. Hindistan cevizi kreması

 1. Hindistan cevizi kreması, krema için mükemmel bir vegan ikame maddesi yapan çok yönlü bir bileşendir.

 2. Önceden yapılmış satın alınabilse de, hindistancevizi sütünü kullanarak evde yapmak da kolaydır.

 3. Buzdolabında bir kutu dolusu yağda hindistancevizi sütü soğutun, açın ve sıvı içeriği başka bir kaba boşaltın. Kalan kalın, sertleştirilmiş hindistancevizi kreması daha sonra kutudan çıkarılabilir ve ağır krema yerine kullanılabilir.

 4. Hindistan cevizi kreması için eşit miktarda ağır krema değiştirin ve sevdiğiniz tatlılar ve unlu mamuller için tariflerde kullanın. Hatta hindistancevizi dondurması yapmak için kullanabilirsiniz veya kırbaçlayıp tatlılar için lezzetli bir tokat olarak kullanabilirsiniz.

 5. Hindistan cevizi kreması, ağır kremaya benzer özelliklere sahip olsa da, nihai ürününüzün tadını değiştirebileceğini ve sadece uygun tariflerde kullanılması gerektiğini unutmayın.

10. Krem peynir

 1. Krem peynir, sütten ve kaymaktan yapılan bir tür taze peynirdir. En sık simit yayılması ve peynirli keklerdeki bir yıldız içerik maddesi olarak kullanılmasına rağmen, bazı tariflerde ağır krema yerine iyi bir alternatif olabilir.

 2. Özellikle, krem ​​peynir, buzlanmalarda iyi bir yer değiştirir ve krem ​​bazlı çorba ve sosların kalınlaşmasına yardımcı olabilir. Ancak, krema gerektiren tariflerde ağır krema yerine kullanılmamalıdır.

 3. Krem peynir, krema için bire bir ikame olarak çalışacak.

 4. Krem peynirin nihai ürünün tadını ve dokusunu değiştirebileceğini aklınızda bulundurun, bu nedenle kremalı çorbalar gibi tatların birlikte çalışacağı uygun tariflerde kullandığınızdan emin olun. peynirli soslar.

Alt satırda

 1. Ağır krema, hem tuzlu hem de tatlı olarak çok çeşitli tariflerde bulunur.

 2. Neyse ki, eğer kremsiniz kalmadıysa veya az yağlı veya vegan bir alternatifi tercih ediyorsanız, birçok alternatif var.

 3. Hatta bazıları protein eklenmiş veya kalorileri kesmiştir. Bunlara Yunan yoğurt, süzme peynir ve ipeksi tofu dahildir.

 4. Bununla birlikte, bir tarif içindeki herhangi bir malzemenin değiştirilmesi tat ve dokuyu değiştirebilir. Bu nedenle, bu alternatifleri uyumlu tariflerde kullandığınızdan emin olun.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407