Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Amerika'daki En Sağlıksız 15 Abur cubur

Kısalmayı Tüketmelisiniz?

 1. "Abur cubur", az besin değeri olan işlenmiş yiyecekleri ifade eder. Aslında, bazıları düpedüz zararlı maddeler içerebilir.

 2. Ne yazık ki, bu yiyecekler tipik olarak lezzetli, ucuz ve yaygın olarak bulunurlar.

 3. Bununla birlikte, araştırmalar sık ​​sık abur cubur tüketiminin yiyecek bağımlılığına, aşırı yemek yemeye ve obeziteye neden olabileceğini göstermektedir (1, 2).

 4. İşte Amerika'nın en sağlıksız abur cuburlarından 15'i.

1. Pop Tarts

 1. Kellogg'un Pop Tartları 1960'lı yıllardan beri buralarda. Bu hamur işlerinin tatlı bir dolgusu vardır ve çoğu zaman bir dış donma kaplaması ile de sırlanmıştır.

 2. Pop Tarts, zamanınız kısıtlı olduğunda cazip bir kahvaltı tercihi olabilir. Bunları oda sıcaklığında saklayabilir ve çabucak bir tost makinesinde hazırlayabilirsiniz.

 3. Fakat kolaylıklarına rağmen, Pop Tarts soya yağı ve rafine un dahil olmak üzere yüksek oranda işlenmiş içerikler içeriyor. [! 1870 => 1140 = 2!

 4. Bunların tümü, diyabet ve kalp hastalığı da dahil olmak üzere çeşitli hastalık risklerinin artmasıyla bağlantılı basit bir şeker olan büyük miktarlarda fruktozdan oluşuyor (3). [! 1870 => 1140 = 2!

 5. İki Buzlu Çilek Pop Tartı 400 kalori, 76 gram karbonhidrat, 2 gramdan az lif ve sadece 4 gram protein içerir (4).

 6. Bu yüksek şekerli, düşük proteinli abur cubur, güne başlamak için çok kötü bir seçimdir.

2. Arby'nin Kıvırcık Kızartması

 1. Patates kızartması, çevredeki en popüler fast food ürünlerinden biri.

 2. Popüler olmalarına rağmen, bu derin yağda kızartılmış patatesler çok sağlıksız.

 3. Çalışmalar derin yağda kızartılmış yiyecekleri iltihaplanma, kalp hastalıkları ve bozulmuş arter fonksiyonlarıyla ilişkilendirdi, diğer sağlık sorunları (5, 6, 7, 8).

 4. Dahası, patates kızartması kalorilerde ve hızlı sindiren karbonhidratlarda oldukça yüksektir.

 5. Arby's Curly Fries, mükemmel bir örnek. Büyük bir düzen, yalnızca 7'si fiber olan 650 kalori, 35 gram yağ ve 77 gram karbonhidrat içerir (9). [! 1870 => 1130 = 4!

 1. Popeyes, kızarmış tavuk konusunda uzmanlaşmış bir fast food restoran zinciridir. En yeni menü seçeneklerinden biri El Işi İhaleleri adlı bir ürün.

 2. Hafif El Yapımı Tavuk İhalelerinde üç parça porsiyonda 340 kalori ve 26 gram karbonhidrat var (10).

 3. Bir ihale teklifindeki kaloriler diğer fast food mezelerinden daha mütevazı bir rakam gibi görünse de, bu rakam daldırma sosu, bir taraf ve bir soda eklendikten sonra çarpıcı bir şekilde artabilir.

 4. Başka bir derin yağda kızartılmış yiyecek olmasının yanı sıra, bu ihaleler daha çok trans yağ olarak bilinen kısmen hidrojenlenmiş yağlar içerir.

 5. Yapay veya endüstriyel trans yağlar, bitkisel yağlara daha stabil hale getirilmeleri için hidrojen eklenerek üretilir.

 6. Trans yağlar, artan karın yağ depolaması da dahil olmak üzere iltihaplanma, kalp hastalığı ve şişmanlığa neden oldu (11, 12, 13, 14).

 7. Avrupa’da trans yağlar yasaklandı ve 2018’de başlayacak yasaklama öngörülerek çoğu ABD restoranı ve fast food kuruluşundan kaldırıldı.

 8. Bununla birlikte, şu anda, El Yapımı İhaleler hala porsiyon başına bir gram trans yağ içeriyor.

4. Cinnabon Karamelli Cevizli

 1. Cinnabon, imza tarçın rulolarının baştan çıkarıcı aroması ve aşırı duygusallığıyla bilinir.

 2. Klasik Cinnabon tarçın ruloları büyük ve yoğundur, yağ ve karbonhidrat bakımından zengindir ve her birinde 880 kalori içerir (15).

 3. Fakat bunlar menüdeki en sağlığa zararlı madde değil. Bu şeref Karamel Pekanbon'a aittir.

 4. Karamelli Pekanbon, sadece 3'ü lifli (15), toplam 1.080 kalori, 51 gram yağ ve 146 gram karbonhidrat içerir.

 5. Dahası, bu 146 gram karbonhidratın 75'i ilave şekerlerden geliyor. Bu, Amerikan Kalp Birliği'nin tüm gün için üst sınır olarak önerdiği ilave şeker miktarının iki katından fazla (16).

 6. Kişisel beslenme gereksinimlerinize bağlı olarak, Karamel Pekanbon, günlük kalori ve karbonhidratların yarısından fazlasını vitaminler, mineraller ve diğer değerli besinlerden yoksun bırakarak çok iyi sağlayabilir.

5. Starbucks Beyaz Çikolata Mocha Frappuccino

 1. Kahve, çok sayıda etkileyici sağlık yararı sağlayan kalorisiz bir içecektir.

 2. Bununla birlikte, şekerli kahve içecekleri sıvı abur cubur şeklinde düşünülmelidir.

 3. Bu, mochas ve lattes gibi sıcak kahve içeceklerinin yanı sıra donmuş karışımlı kahve içecekleri için de geçerlidir. Bu içeceklerin bir "grande" (orta) porsiyonu tipik olarak 250 kalori veya daha fazlasını içerir.

 4. En kötü Starbucks içecek seçimi, krema eşliğinde Beyaz Çikolata Mocha Frappuccino. Bir granit, 64 kaloriden (17) oluşan 520 kalori ve 65 gram karbonhidrat içerir.

 5. Ayrıca araştırmalar, sıvı kalorilerin içilmesinin, katı gıdalardan gelen kalorilerle aynı doluluk sinyallerini tetiklemediğini göstermiştir. Bu nedenle, tatlı bir şeyler içtiğinizde, daha sonra diğer yiyeceklerden daha az yiyerek telafi etme ihtimaliniz yoktur (18, 19).

6. Outback Steakhouse Bloomin 'Soğan

 1. Abur cuburların çoğu bakkalın atıştırmalık koridorunda veya fast food zincirlerinde bulunabilse de, abur cubur kriterlerini karşılayan bazı oturma yerleri bulunmaktadır.

 2. Örneğin, Outback Steakhouse'taki Bloomin 'Soğanını alın.

 3. İştah açıcı olarak kabul edilmesine rağmen, aslında tüm menüdeki en yüksek kalorili ürünlerden biri.

 4. Bu çok büyük meze iki veya daha fazla kişi tarafından paylaşılmak isteniyor olsa da, bu derin yağda kızartılmış yemeğin dörtte birini tüketmek bile yemeğinize hala trans yağ ve bol miktarda boş kalori katacak. .

7. Burger King Oreo Shake

 1. Milkshake, fast food restoranlarında birkaç yıldır popüler olmuştur.

 2. Ancak, bugünkü sallanmalar her zamankinden daha tatlı ve daha büyük, sonuçta beklediğinizden çok daha yüksek kalori sayıları ortaya çıkıyor.

 3. Burger King’den Oreo Milkshake, çoğu hamburgerden daha fazla olan 730 kalorilik ağırlıkta. Ek olarak, 121 gram karbonhidrat içerir, sadece şekerden 100 (21)!

 4. Önemli olarak, bu şekerin en az yarısı kalp hastalığına, insülin direncine, obeziteye ve diğer sağlık sorunlarına katkıda bulunduğu gösterilen fruktozdur (3, 22, 23).

8. Mısır Köpekleri

 1. Mısır köpekleri ABD’nin en çok tercih edilen Devlet Fuarı’dır. Mısır ekmeği meyilli bir frankfurter daldırma ve altın kahverengiye kadar derin kızartma ile yapılır.

 2. Mısır köpeklerinin kalori ve makro besin değerleri, diğer pek çok abur cubur kadar önemli değildir. Bir mısır köpeği 330 kalori, 34 gram karbonhidrat ve 10 gram protein içermektedir (24). [! 1870 => 1140 = 9!

9. Dunkin 'Donuts Sırlı Jelly Stick

 1. Çoğu donut derin yağda kızartılmış şekerli şekerlemeler olmasına rağmen, bazıları sağlığınıza diğerlerinden çok daha zararlı olabilir.

 2. En kötülerinden biri 480 kalori, 59 gram karbonhidrat ve 25 gram yağ içeren Dunkin 'Donuts Sırlı Jelly Stick'tir (28).

 3. Listelenen ilk üç içerik, rafine buğday unu, şeker ve soya yağıdır; yani bunlar en fazla miktarda bulunur.

 4. Rafine tahılların sık tüketilmesi, iltihaplanma, insülin direnci ve obezite gibi fruktoz ile aynı sağlık sorunlarının bir kısmı ile ilişkilendirilmiştir (29, 30).

 5. Bu çörek jöleli dolgusunda ayrıca trans yağlar, mısır şurubu ve yüksek fruktozlu mısır şurubu gibi sağlıksız içerikler de bulunur.

10. Dairy Queen Kraliyet Reese'in Brownie Blizzard

 1. Süt Kraliçesinin donmuş muamelesi efsanevi.

 2. Bunlar daldırma konileri, sundaes ve Blizzard olarak bilinen karışık içeriklerle oldukça popüler bir kalın sallamayı içeriyor.

 3. Süt Kraliçesinin Blizzard'larının tümü kalori, karbonhidrat ve yağ bakımından yüksek. Ancak, bir seçenek gerçekten bu konuda üste.

 4. Büyük bir Kraliyet Reese's Brownie Blizzard Treat, bol miktarda 1,510 kalori, 189 gram karbonhidrat ve 72 gram yağda (31) kontrol eder.

 5. 1.5 gram trans yağ, kısmen hidrojene edilmiş bitkisel yağların ve süt ürünlerinde bulunan doğal olarak oluşan trans yağların bir kombinasyonudur.

11. Şekerli soda

 1. Şeker şekerli soda, yüksek fruktoz içeriği nedeniyle tüketebileceğiniz en sağlıksız sıvı abur cuburlardan biridir.

 2. Aslında, araştırmalar içecek şeklinde fruktoz tüketmenin kalp hastalığı ve obezite açısından özellikle riskli olabileceğini göstermektedir (32). [! 1870 => 1140 = 12!

 3. 16 onsluk bir soda şişesi 200 kalori ve 52 gram şeker içerir, en azından yarısı fruktozdur (34).

12. KFC Ünlü Kase

 1. KFC, kızarmış tavuğu ile ünlü bir fast food zinciri.

 2. Son yıllarda, KFC menülerine, tavuklu börek ve tavuk kaseleri de dahil olmak üzere başka öğeler ekledi. [! 1870 => 1140 = 13!

 3. Dahası, bu kaseye ilişkin içerik listesi, kısmen hidrojenlenmiş yağlar ve mısır şurubu da dahil olmak üzere sağlıksız bazı öğeleri ortaya koyuyor. [! 1870 => 1130 = 14!

 1. McDonald's en iyisi Big Mac ve Peynirli Çeyrek Pounder gibi burgerleri ile tanınır.

 2. Bu hamburgerlerin kalorileri, karbonhidratları ve yağları yüksek olmasına rağmen, değerleri belli bir McDonald's milkshake'ında bulunanlara kıyasla soluk.

 3. Büyük Üçlü Kalın Milkshake 1.100 kalori içerir - iki büyük Mac'te bulacağınız sayı. Ayrıca 193 gram karbonhidrat, 135 tanesi şekerden (36)!

 4. Bütün gün tüketmeniz gereken şeker miktarının en az üç ila dört katı.

 5. Bu üründeki az miktarda trans yağ sütte doğal olarak bulunur ve sınai trans yağların sağladığı sağlık risklerini taşımaz.

 6. Ancak, bu shake'nin son derece yüksek kalorili ve şeker sayımları, tüm McDonald's menüsündeki en sağlıksız abur cubur seçeneklerinden biri olmasını sağlıyor.

14. Bayan Field'ın Kurabiye Bardakları

 1. Çok çeşitli çerezler sunmanın yanı sıra, Bayan Field zinciri kısa süre önce menüsüne Çerez Bardakları ekledi.

 2. Kurabiye Bardakları, kurabiye ve çörek arasında geçen bir şeydir. Hamur, kurabiye şekline benzer, ancak bir kek şeklindedir ve cömertçe donma ile tepesindedir.

 3. Kurabiye Bardaklarının tüm lezzetleri, çoğu rafine un ve şekerden gelen, 460-470 kalori ve 56-60 gram karbonhidrat içerir (37).

 4. Bununla birlikte, en önemlisi, Çerez Kupası başına 3 gramın trans yağ içeriğidir. Bu, özellikle çoğu gıda üreticisinin tüm trans yağlarını ürünlerinden aldığı bir zamanda oldukça yüksektir.

15. Soğuk Taş Çamurlu Turta Mojo

 1. Cold Stone Creamery, tatlı ve gevrek ilavelerin üstüne serpmek yerine yumuşak dondurmaya karıştırıldığı karma konseptiyle bilinir.

 2. Karışımlar dondurmayı daha da lezzetli hale getirebilse de, zaten çok zengin bir üründe kalori, şeker ve yağ sayısını da arttırır.

 3. Cold Stone'daki kreasyonların çoğu bu en sağlıksız abur cubur listesine girmeye hak kazandı. Ancak Mud Pie Mojo - kahve dondurması, Oreo kurabiyeleri, yer fıstığı yağı, badem ve çikolata sosuyla yapılmış - özel bir sözü hakediyor.

 4. "Gotta Have" (büyük) porsiyonunda 1.240 kalori, 80 gram yağ ve 123 gram karbonhidrat, 105 gram şeker (38) var.

 5. İçeriğindeki karışımların sayısı nedeniyle, her porsiyondaki 1.5 gram trans yağın sadece süt ürünlerinde doğal olarak oluşan tip olup olmadığını belirlemek zor.

Alt satırda

 1. Bu gün her yerde ve sürekli büyüyen porsiyonlarda abur cubur yiyebilir. Bu gerçeklerden kaçış yoktur.

 2. Ancak, bu yiyeceklerin bazıları kalorilerde, rafine karbonhidratlarda, işlenmiş yağlarda ve diğer sağlıksız içeriklerde alternatiflerinden çok daha yüksektir.

 3. Arada bir abur cuburla şımartıyorsanız, sağlığınıza zarar verebilecek potansiyele sahip olanlardan kaçınmaya çalışın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407