Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Alkol İçme ve Yararları

Alkol İçme ve Yararları

 1. Son beş yılda, ılımlı içmenin sağlığa faydaları manşetlerde yaygın olarak kutlandı. Keyifli her şeyin sizin için kötü olması gerektiğini düşünenler için, bu haber bir rüya gerçek gibi görünebilir.

 2. Elbette, birçok uyarı var - ve bu çalışmalar teetotatörlerin içki içmesi gerektiğini ya da seyrek içenlerin daha fazla içmeye başlaması gerektiğini göstermiyor. Buradaki operasyonel kelime ılımlı içiyor.

 3. Çalışmalar, örneğin, sağlık yararlarının sadece orta derecede içki ile geldiğini ve yaşlı erkekler için en iyisi olduğunu gösteriyor. Ayrıca ılımlı bir içki içmek bile hamile olan veya hamile kalmayı düşünen kadınlar için veya 21 yaşın altındaki kişiler için önerilmez.

 4. Orta derecede içme ile azalmış kalp hastalığı riski arasındaki bağlantı için en güçlü tıbbi kanıt var.

 5. Dr. Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi'nde stajyer olan ve Boston Harvard Tıp Okulu'nda yardımcı doçent olan Kenneth Mukamal, 12 yıllık bir takipten sonra bulunan içki içme alışkanlıklarının ve kalp hastalığının rollerini inceleyen bir New England Tıp Dergisi araştırmasının baş yazarıydı. haftada üç ila yedi gün arasında alkol tüketen erkeklerin haftada bir kez içen erkeklerden daha az kalp krizi geçirdikleri

Ilımlı içiciliğin neden kalp hastalığı riskini azalttığını biliyor muyuz?

 1. Alkolün faydalarının birçoğunun kan damarlarında ve atardamarlarda kalbe ve beyine tıkanıklık olduğunu düşünüyoruz. Bu, alkolün iyi kolesterol, HDL kolesterol üzerindeki etkisiyle ilgili olabilir.

 2. Aslında, alkol HDL seviyelerini diğer yaşam tarzı faktörleri kadar güçlü bir şekilde etkiler. İnsanlar ayrıca alkolün kan inceltici olarak davranarak kalp krizi riskini azaltabileceğini düşünüyor. [! 2278 => 1130 = 3!

 1. Çok çeşitli sağlık etkileri, ılımlı içmeye bağlandı. Kadınlarda ve erkeklerde düşük diyabet riski görülmüştür.

 2. Birkaç ay boyunca diyabetsiz insanlara alkolün verildiği deneyleri yapıldı. Çoğu kadınlarda ilginç biçimde yapılan bu çalışmalarda, ılımlı içme vücudun insülin duyarlılığını arttırıyor gibi görünüyor. Aslında insülin seviyelerini tamamen düşürebilir ve bu mekanizma yoluyla diyabeti önleyebilir.

 3. Daha yakın bir zamanda ılımlı içme ve demans konusunda bazı çalışmalar yaptık. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir grup yaşlı yetişkine baktık - ortalama yaş 70'lerin ortasındaydı - ve azalmış bir risk bulduk.

 4. Avrupa’dan biraz daha genç nüfuslarda biraz daha fazla çalışma oldu ve bu çalışmalar tutarlı bir şekilde, orta derecede içen yaşlı erişkinlerin daha düşük demans riski yaşayabileceğini ileri sürdü. Mekanizmaların arkasında ne olabileceğinden tam olarak emin değiliz.

 5. Bazıları çok iyi olabilir çünkü içme sosyal ortamlarda meydana gelme eğilimindedir ve sadece dışarı çıkma ve sosyalleşme süreci demansı önlemenin önemli bir yolu olabilir.

 6. Orta dereceli içiciliğin sessiz inmeleri veya zamanla demansa yatkın olabileceğini bildiğimiz diğer ince beyin yaralanmaları önleyebileceğine dair kanıtlar da var. Bence hala biraz daha araştırmamız gereken bir alan.

Alkol tüketim şekli önemli mi?

 1. Bu konuyla ilgili yapılan çalışmaların çoğunda insanlara 'Genellikle ne kadar alkol alıyorsunuz?' Bu soru sorulduğunda, insanlar ortalama alır. Mesela ayda 10 içki içiyorum. Ancak ayda 10 içki, hepsini bir gecede geçiren biri için, ayın 10 gecesini geçiren biri için çok farklı.

 2. Bu konuyla ilgili yapılan çalışmaların çoğunda şaşırtıcı bir şekilde bu tür ayrıntılar mevcut değildi. Çalışmamızda, kalp krizi riskini en aza indiren içme düzenini bulmaya çalıştık.

 3. Yaklaşık 38.000 erkek çalışmasında bulduğumuz şey, kilit faktörün erkeklerin ne içtiğini ya da açıkçası bir anda ne kadar içtiklerini bile değil alkol içiyorlardı.

 4. Haftada en az üç ila dört gün veya daha fazla içen erkeklerin kalp krizi riskinin haftada bir kez içenlere göre daha düşük olduğunu tespit ettik.

 5. Kalp hastalığı riskinin, ılımlı içiciler arasında daha düşük olsa da, zaman zaman aşırı içen insanlar arasında büyük ölçüde daha yüksek olabileceğini gösteren çok güçlü çalışmalarımız da var.

 6. Potansiyel olarak daha büyük kalp krizi riski için her gece aşırı içmeleri gerekmez.

 7. Kanlı bir sulandırıcı gibi davranmak gibi ılımlı içmenin etkilerinin birçoğu, sadece ılımlı içki seviyelerinde geçerlidir. Bu etkiler aslında insanlar çok fazla içiyorlarsa kaybolup giderler.

Bir içki ne oluşturur?

 1. Doktorların genelde bir içkiyi düşündükleri temelde orta boy bir bardak şarap, 1,5 oz bardak alkol veya bir kutu bira olabilir. Bunların hepsinde kabaca benzer miktarda saf alkol var.

 2. Genellikle ılımlı içmeyi, hamile olmayan yetişkin kadınlar için günde bir içkiye, yetişkin erkekler için günde iki içkiye kadar tanımlarız. Bazı kurallar, 65 yaş üstü yetişkinler arasında ılımlı içmenin günde bir içmeyle sınırlı kalmasını önermektedir.

Alkol tüketiminin kalp yararları erkekler ve kadınlar için aynı mı?

 1. Genel olarak, ılımlı içmenin olası sağlık yararlarını düşündüğümüzde, çoğunlukla yaşlı insanlar ve erkekler için geçerlidir. Kadınlar ve genç bireyler için sorunları çözmek çok daha zor.

 2. Alkol tüketiminin kalp hastalığındaki rolü cinsiyete göre değişmektedir. Bunun nedeni iki yönlüdür. Bir yandan, herhangi bir yaştaki kadınların kalp hastalığı riski erkeklerden daha düşük olma eğilimindedir.

 3. Sonuç olarak, ılımlı içmenin yararları erkeklere orantısız şekilde tahakkuk ediyor. Aynı zamanda, erkeklerde olmayan kadınlar için içki içmek için özel riskler var.

 4. Kadınların, özellikle içme ile ilgili karaciğer hastalıklarına özellikle eğilimli olabileceğine dair bazı kanıtlar var. Orta derecede içki içmek bile meme kanseri riskini artırabilir.

 5. Ve kalp krizi riski üzerindeki etkiler erkeklerde ve kadınlarda kabaca benzer olsa da, kadınlar için ideal içme seviyesinin kadınlara göre olması gerektiğinden daha zor olduğunu düşünüyorum. adamlar.

 6. Genel olarak genç kadınların, kendileri için bazı sağlık yararları olduğu beklentisiyle içiyorlarsa, muhtemelen yanıldıklarını söylemek doğru olur. Genç kadınlar, şu an itibariyle, genel olarak alkolün risk ve fayda dengesinin lehine çalışacağına dair net bir kanıtımız bulunmadığı bir grup insan.

Orta derecede içki almanın riskleri nelerdir?

 1. Orta derecede içen kadınlarda meme kanseri oranlarının daha yüksek olduğuna dair oldukça tutarlı kanıtlar var. Bence bu önemli çünkü belli ki meme kanseri çok yaygın bir hastalık. Meme kanseri riski yüksek kadınların kesinlikle doktorlarıyla alkol içip içmemeleri konusunda konuşmaları gerektiğini düşünüyorum.

 2. Bu ülkedeki birçok insan için tanınamayan bir diğer önemli risk, hepatit C'li insanlar arasında ılımlı bir içiciliğin bile kalıcı karaciğer hasarı riskini artırabileceğidir. Hepatit C olduğu bilinen hiç kimse hiç alkol içmemelidir.

 3. Hepatit C için risk faktörleri olan insanlar test edilmeli çünkü potansiyel risklerin ılımlı içme ile ilgili risklerini büyük ölçüde etkileyecektir.

 4. Ek olarak, ılımlı içmenin ille de mutluluğumuzu bulanıklaştırdığını düşünmemize rağmen, muhtemelen öyle olduğu ortaya çıktı. 1950'lere kadar yapılan benzetilmiş sürüş testlerinde insanlar çok düşük kan alkol seviyelerinde, benzetilmiş sürüş performansının azaldığını fark ettiler. Düşük kanlı alkol dediğimde, bahsettiğim şey yüzde 0,02 kadar düşük.

 5. Bazı araştırmalar, örneğin, Ulusal Alkol Anketi'nin analizi, benzer bir şey gösterdi. İnsanlar günde bir kez içki içiyor olsa bile daha yüksek yaralanma riskleri görmeye başlarsınız.

 6. Bu yüzden hala ılımlı içiciliğin evde, tercihen yemeklere bağlı olarak yapılmasını öneriyoruz.

 7. Bu o kadar da değil, çünkü bir öğünle içmenin kalp hastalığı riskini azaltma ihtimalinin daha yüksek olduğunu bulduk, örneğin, ancak yüksek kandaki alkol seviyesini önlemenin en güvenli yolu bu insanları kazalara sokmak.

Peki ya alkol kötüye kullanımı geçmişi olan insanlar?

 1. Her ne kadar ileri ve geri sarılsa da, çoğu insan kişisel bir alkolizm geçmişine sahip kişilerin çok nadiren sosyal içmeye dönebileceğini düşünüyor. Kişisel veya aile nedenleriyle daha önce hiç alkol almayan insanlar, en azından şu andan itibaren, muhtemelen herhangi bir sağlık nedeni ile içmeye başlamamalılar.

Orta derecede içki içmenin risklerini veya faydalarını tartıran bireye ne tavsiye edersiniz?

 1. Orta derecede içki içme hakkında öğrendiklerimizden dolayı herhangi bir tavsiyede bulunmak zor. Potansiyel riskler ve faydalar, bir kişinin sağlık geçmişine, yaşlarına, cinsiyetlerine ve aile geçmişlerine göre değişecektir.

 2. Bu karara varması gereken faktörlerin sayısı gerçekten çok önemli. Kendimi birinci basamak doktoru olarak, bu kişiler insanların doktorlarıyla yapmaları gereken uzun tartışmalar. Kimsenin yarın dışarı çıkıp sadece içtiğimiz sonuçlara dayanarak alkol içmeye başlamasını tavsiye etmem.

 3. Ben, ılımlı bir şekilde içen ve onu kontrol edebilen ve alkol içmemeleri için hiçbir neden bulunmadığını, alkol içmemelerinin kesin nedenlerinin olmadığını söyleyebilirim. şimdi bu yapılacak kötü bir şey.

 4. Bunun ötesinde, şu anda sanmıyorum ki, doktorları yapmasını önermedikçe, herhangi birinin belirli bir yarar için içki içmesi gerektiğini söyleyecek kadar kanıtımız yok.

 5. Bu makale için referans yok.

 6. Bu konuyla ilgili en son haberler için Alkol / Bağımlılık / Yasadışı İlaçlar kategori sayfamızı ziyaret edin veya Alkol / Bağımlılık / Yasadışı İlaçlar hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun.

 7. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 8. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407