Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Aktif Kuru Maya Beslenme Değerleri

Kilo Alma Kahvaltı Fikirleri

 1. Aktif kuru maya, fırında pişirmeden önce ekmeği mayalamak ya da genişletmek için kullanılan ekmek mayalarından bir tanesidir. Önceden ölçülmüş 1/4 oz olarak satılmaktadır. tek kullanımlık zarflar, bağlı ve tek bir ünite olarak satılan üç zarf ile. 4 oz da mevcuttur. kavanozlarda ve büyük torbalarda toplu kullanım için. Bakkalların çoğunda, marketlerde en az bir adet aktif kuru maya bulabilirsiniz. Minik yapısına rağmen, maya taneleri, hafif, havadar bir somun ekmek yaratabilen 7 gram maya ile güçlü bir yumruk oluşturur.

Kalori İçeriği

 1. Aktif kuru maya, 7 gram veya 1/4 oz başına 21 kaloriye sahiptir. zarf. Tek bir somun ekmek tarifinin çoğu, 2 1/4 çay kaşığı olan bir aktif kuru maya zarfını gerektirdiğinden, maya, son ekmek ürününün kalorik içeriğine önemli bir katkı yapmaz.

Sodyum

 1. Bir aktif kuru maya zarfında 4 miligram sodyum bulunur ve bu da Tıp Enstitüsü tarafından günlük 2.300 miligram limitinin bir kısmıdır. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, aşırı sodyum tüketmenin felç ve kalp krizi için bir öncül olan yüksek tansiyona yol açabileceğini not eder.

Potasyum

 1. Bir 1/4 oz. aktif kuru maya zarfının içinde 140 miligram potasyum bulunur. Bu maya miktarı bir somun ekmekle işlendiğinden, aktif kuru maya, günlük toplam potasyum tüketiminize küçük bir katkıda bulunur.

Karbonhidratlar

 1. Karbonhidratlar şeker ve diyet liflerinden oluşur. Şekerler vücut için hızlı bir enerji kaynağıdır, diyet lifi sindirim sisteminize hacim kazandırır ve kan kolesterol seviyesini düşürmenize yardımcı olur. Bir kuru aktif maya zarfı, diyet lifinden 1.5 gram gelen 2.67 gram karbonhidrat içerir.

Protein

 1. Protein, vücut hücreleri için bir yapı taşı görevi görür. Tıp Enstitüsü, 19 yaş ve üstü erkeklerin günlük 56 gram protein tüketmelerini önerir. Aynı yaştaki kadınların günlük 46 gram yemek gerekir. Kendi vücutlarını korudukları ve embriyo ve bebeğin büyümesini besledikleri için hamile ve emziren kadınlar günlük 71 gram protein tüketmelidir. Bir aktif kuru maya zarfı sadece 2.68 gram içerir ve önemli bir protein kaynağı değildir.

Yağ

 1. 1/4 oz. aktif kuru maya paketi .32 gram yağ içerir. Aktif kuru maya doymuş yağ muhtevası, 0,042 gramdır, fakat yağ muhtevasının kütlesi, 179 gram tekli doymamış yağdan gelmektedir. Çoklu doymamış yağ, 0,001 gramda bir eser miktarda katkıda bulunur.

Demir

 1. Aktif kuru maya tarafından sağlanan tek vitamin veya mineral demirdir. Bir pakette, Önerilen Günlük Ütü Değeri'nin yüzde 6'sı bulunur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407