Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Akne için Işık Terapisi Beklenti: Maliyetler, Yararlar, Riskler Daha fazlası

Bir sağlayıcı nasıl bulunur

 1. Profesyonel LED ışık tedavisi size en çarpıcı sonuçları verecek. Mikrodermabrazyon gibi diğer cilt tedavileriyle birlikte de kullanılabilir.

 2. Lisanslı bir estetik uzmanı veya bir dermatolog LED ışık tedavisi uygular. LED ışık terapisi cilt bakımı kullanımı için nispeten yeni olduğu için, bu tedaviyi kullanan uygulayıcıların mevcudiyeti yaşadığınız yere göre değişebilir.

 3. Profesyonel LED ışık tedavisi size en çarpıcı sonuçları verecek. Mikrodermabrazyon gibi diğer cilt tedavileriyle birlikte de kullanılabilir.

 4. Lisanslı bir estetik uzmanı veya bir dermatolog LED ışık tedavisi uygular. LED ışık terapisi cilt bakımı kullanımı için nispeten yeni olduğu için, bu tedaviyi kullanan uygulayıcıların mevcudiyeti yaşadığınız yere göre değişebilir.

Hızlı gerçekler

 1. Hafif ve orta şiddette akne salgınlarını tedavi etmek için görünür ışık tedavisi kullanılır. Mavi ışık terapisi ve kırmızı ışık terapisi her iki fototerapi türüdür.

 2. Fototerapi neredeyse herkes için güvenli ve yan etkiler hafif.

 3. :

 4. Bu tür bir tedaviye erişmek oldukça kolaydır ve bir dermatolog ofisinde uygulanabilir. Bu tedaviyi evde yapmak için de ürünler mevcut.

 5. Bölgenizdeki yaşam maliyetine bağlı olarak, fototerapi seans başına genellikle 40 ila 60 dolar arasındadır. Genellikle, sonuçları görmek için birkaç oturum gerekir.

 6. Fototerapi, sivilce lezyonlarının, özellikle de iltihaplanma veya bakterilerin neden olduğu akne tedavisi için oldukça etkilidir. Sivilce tedavisi olmasa da, fototerapi sivilce yönetim aracı olarak önemli araştırmalarla desteklenir.

 7. Hafif ve orta şiddette akne salgınlarını tedavi etmek için görünür ışık tedavisi kullanılır. Mavi ışık terapisi ve kırmızı ışık terapisi her iki fototerapi türüdür.

 8. Fototerapi neredeyse herkes için güvenli ve yan etkiler hafif.

 9. :

 10. Bu tür bir tedaviye erişmek oldukça kolaydır ve bir dermatolog ofisinde uygulanabilir. Bu tedaviyi evde yapmak için de ürünler mevcut.

 11. Bölgenizdeki yaşam maliyetine bağlı olarak, fototerapi seans başına genellikle 40 ila 60 dolar arasındadır. Genellikle, sonuçları görmek için birkaç oturum gerekir.

 12. Fototerapi, sivilce lezyonlarının, özellikle de iltihaplanma veya bakterilerin neden olduğu akne tedavisi için oldukça etkilidir. Sivilce tedavisi olmasa da, fototerapi sivilce yönetim aracı olarak önemli araştırmalarla desteklenir.

Işık terapisi sivilce yardımcı olur mu?

 1. Akne semptomları için mevcut olan çeşitli oral ve topikal tedavilerde bile, akneli 50 milyon insanın çoğu sonuçları veya bu tedavilerin yan etkilerinden memnun değil.

 2. Derideki bakterileri öldüren görünür ışık cihazları, dermatologlar tarafından son 20 yıldır alternatif akne tedavisi olarak kullanılmıştır. Işık terapisi - mavi ışık, kırmızı ışık veya fototerapi olarak da adlandırılır - çoğu insan için güvenli olan ve nispeten yan etkisi olmayan araştırma destekli bir tedavidir.

 3. Akne semptomları için mevcut olan çeşitli oral ve topikal tedavilerde bile, akneli 50 milyon insanın çoğu sonuçları veya bu tedavilerin yan etkilerinden memnun değil.

 4. Derideki bakterileri öldüren görünür ışık cihazları, dermatologlar tarafından son 20 yıldır alternatif akne tedavisi olarak kullanılmıştır. Işık terapisi - mavi ışık, kırmızı ışık veya fototerapi olarak da adlandırılır - çoğu insan için güvenli olan ve nispeten yan etkisi olmayan araştırma destekli bir tedavidir.

Işık tedavisinin faydaları

 1. Klinik ortamlarda kullanılan iki ana tür görünür ışık tedavisi vardır: mavi ışık ve kırmızı ışık. Her birinin kendine özgü bir kullanımı vardır ve her ikisi de akneye yardım ederken, her birinin farklı yararları vardır.

 2. Mavi ışık tedavisi, akne kırılmalarını gidermek için en yaygın kullanılan ışık tedavisi türüdür.

 3. Mavi ışığın dalga boyu antimikrobiyal etkiye sahiptir, bu da gözeneklerinizde ve yağ bezlerinde toplanıp kopmalara neden olabilecek çeşitli bakteri türlerini öldürmede etkilidir.

 4. Bir çalışmada, beş hafta boyunca mavi ışık terapisi ile tedavi edilen akne hastaları, vakaların yüzde 77'sinde iyileşme gördü.

 5. Mavi ışık terapisi de cildinizi yumuşatır, cildinizi okside eden ve yaşlandıran serbest radikallerden kurtulmanızı sağlar. Tedavinin ayrıca kızarıklık gibi diğer akne semptomlarını azaltan anti-enflamatuar faydaları da vardır.

 6. Kırmızı ışık tedavisi, mavi ışık tedavisinin aynı antibakteriyel etkisine sahip değildir, ancak yine de etkili olabilir.

 7. Kırmızı ışık tedavisi, iyileşmeye yardımcı olur ve sivilce izinin görünürlüğünü azaltmak için işe yarayabilir. Aynı zamanda anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.

 8. Kırmızı ışık terapisi, dokuyu yatıştırmaya ve onarmaya yardımcı olmak için cildinizin yüzeyinin altında çalışır. Sivilcelerinizin kronik cilt rahatsızlığından kaynaklanması durumunda, kırmızı ışık tedavisi sizin için tercih olabilir.

 9. Klinik ortamlarda kullanılan iki ana tür görünür ışık tedavisi vardır: mavi ışık ve kırmızı ışık. Her birinin kendine özgü bir kullanımı vardır ve her ikisi de akneye yardım ederken, her birinin farklı yararları vardır.

 10. Mavi ışık tedavisi, akne kırılmalarını gidermek için en yaygın kullanılan ışık tedavisi türüdür.

 11. Mavi ışığın dalga boyu antimikrobiyal etkiye sahiptir, bu da gözeneklerinizde ve yağ bezlerinde toplanıp kopmalara neden olabilecek çeşitli bakteri türlerini öldürmede etkilidir.

 12. Bir çalışmada, beş hafta boyunca mavi ışık terapisi ile tedavi edilen akne hastaları, vakaların yüzde 77'sinde iyileşme gördü.

 13. Mavi ışık terapisi de cildinizi yumuşatır, cildinizi okside eden ve yaşlandıran serbest radikallerden kurtulmanızı sağlar. Tedavinin ayrıca kızarıklık gibi diğer akne semptomlarını azaltan anti-enflamatuar faydaları da vardır.

 14. Kırmızı ışık tedavisi, mavi ışık tedavisinin aynı antibakteriyel etkisine sahip değildir, ancak yine de etkili olabilir.

 15. Kırmızı ışık tedavisi, iyileşmeye yardımcı olur ve sivilce izinin görünürlüğünü azaltmak için işe yarayabilir. Aynı zamanda anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.

 16. Kırmızı ışık terapisi, dokuyu yatıştırmaya ve onarmaya yardımcı olmak için cildinizin yüzeyinin altında çalışır. Sivilcelerinizin kronik cilt rahatsızlığından kaynaklanması durumunda, kırmızı ışık tedavisi sizin için tercih olabilir.

Işık tedavisi sırasında ne beklenmeli

 1. Bir fototerapi seansı yapmadan önce bir dermatolog göreceksiniz. Bu tedavi için iyi bir aday olup olmadığınızı, ne tür bir ışık kullanacaklarını, ne bekleyeceğinizi ve kaç tedaviye ihtiyacınız olabileceğini size söyleyebilecekler.

 2. Hafif terapi seansından iki hafta önce, cildinizi incelten retinollerden ve diğer cilt bakım ürünlerinden uzak durmanız gerekebilir.

 3. Eğer herhangi bir iltihap önleyici ilaç kullanıyorsanız dermatoloğunuza, kesilmemesi gerekip gerekmediğini sorun. Tedavi randevularınızdan hemen önceki günlerde bronzlaşma yataklarından ve uzun süre korunmasız güneşe maruz kalmaktan kaçının.

 4. Mavi ve kırmızı ışık terapisi seansları her biri 15 ila 30 dakika sürer. Seans sırasında yüzünüzü sabit tutmak için özel bir cihaza başınızı yatıracak veya yerleştireceksiniz.

 5. Eğitimli bir ışık terapisi uzmanı - genellikle bir hemşire veya dermatolog - bir ışık tedavisi cihazından yüzünüzün farklı bölgelerine, dairesel bir şekilde çalışan darbeler uygular. Bu işlemin birkaç tekrarından sonra, tedavi tamamlandı.

 6. Fototerapiden sonra, tedavi edilen cildiniz pembe veya kırmızı olabilir. Tedavi edilen bölgeden hafif bir cilt soyulması olabilir.

 7. Cildiniz daha hassas olabilir ve daha sonra birkaç günlüğüne, özellikle fırçalar, eksfoliyanlar ve topikal A vitamini gibi tipik cilt bakım rejiminizi atlamanız gerekebilir.

 8. Dermatologlar her gün güneş kremi takmanızı tavsiye ederken, cildiniz düzelirken özellikle güneş kremi konusunda dikkatli olmanız gerekir.

 9. Amerikan Dermatologlar Akademisi'ne göre, görünür ışık tedavisi beyaz başlıklar, siyah başlıklar veya nodüler akne için etkili değildir. Hafif ila orta şiddette sivilce olan insanlar için en iyisidir.

 10. Fototerapi nadiren tek bir tedaviyi içerir. Genellikle dört ila altı hafta boyunca haftada iki ya da üç tedavi olmak üzere birkaç fototerapi turunun başlaması önerilir.

 11. Bundan sonra, tedavinin etkilerinin, her üç ayda bir veya daha fazla takip tedavileri ile sürdürülmesi gerekebilir. Bu tedaviler bir seansta ortalama 50 dolarlık bir dolaşma eğilimindedir ve genellikle çoğu sigorta kapsamına girmez. [! 3798 => 1130 = 6!] Işık tedavisinin yan etkileri

 12. Bir fototerapi seansı yapmadan önce bir dermatolog göreceksiniz. Bu tedavi için iyi bir aday olup olmadığınızı, ne tür bir ışık kullanacaklarını, ne bekleyeceğinizi ve kaç tedaviye ihtiyacınız olabileceğini size söyleyebilecekler.

 13. Hafif terapi seansından iki hafta önce, cildinizi incelten retinollerden ve diğer cilt bakım ürünlerinden uzak durmanız gerekebilir.

 14. Eğer herhangi bir iltihap önleyici ilaç kullanıyorsanız dermatoloğunuza, kesilmemesi gerekip gerekmediğini sorun. Tedavi randevularınızdan hemen önceki günlerde bronzlaşma yataklarından ve uzun süre korunmasız güneşe maruz kalmaktan kaçının.

 15. Mavi ve kırmızı ışık terapisi seansları her biri 15 ila 30 dakika sürer. Seans sırasında yüzünüzü sabit tutmak için özel bir cihaza başınızı yatıracak veya yerleştireceksiniz.

 16. Eğitimli bir ışık terapisi uzmanı - genellikle bir hemşire veya dermatolog - bir ışık tedavisi cihazından yüzünüzün farklı bölgelerine, dairesel bir şekilde çalışan darbeler uygular. Bu işlemin birkaç tekrarından sonra, tedavi tamamlandı.

 17. Fototerapiden sonra, tedavi edilen cildiniz pembe veya kırmızı olabilir. Tedavi edilen bölgeden hafif bir cilt soyulması olabilir.

 18. Cildiniz daha hassas olabilir ve daha sonra birkaç günlüğüne, özellikle fırçalar, eksfoliyanlar ve topikal A vitamini gibi tipik cilt bakım rejiminizi atlamanız gerekebilir.

 19. Dermatologlar her gün güneş kremi takmanızı tavsiye ederken, cildiniz düzelirken özellikle güneş kremi konusunda dikkatli olmanız gerekir.

 20. Amerikan Dermatologlar Akademisi'ne göre, görünür ışık tedavisi beyaz başlıklar, siyah başlıklar veya nodüler akne için etkili değildir. Hafif ila orta şiddette sivilce olan insanlar için en iyisidir.

 21. Fototerapi nadiren tek bir tedaviyi içerir. Genellikle dört ila altı hafta boyunca haftada iki ya da üç tedavi olmak üzere birkaç fototerapi turunun başlaması önerilir.

 22. Bundan sonra, tedavinin etkilerinin, her üç ayda bir veya daha fazla takip tedavileri ile sürdürülmesi gerekebilir. Bu tedaviler bir seansta ortalama 50 dolarlık bir dolaşma eğilimindedir ve genellikle çoğu sigorta kapsamına girmez. [! 3798 => 1130 = 6!] Işık tedavisinin yan etkileri

 1. Mavi ışık tedavisi ve kırmızı ışık tedavisi genellikle güvenli kabul edilir, ancak bazı yan etkileri vardır.

 2. Daha az sıklıkla, bu tedavinin bir sonucu olarak diğer yan etkiler de ortaya çıkıyor. Nadir yan etkiler şunlardır:

 3. Mavi ışık tedavisi ve kırmızı ışık tedavisi genellikle güvenli kabul edilir, ancak bazı yan etkileri vardır.

 4. Daha az sıklıkla, bu tedavinin bir sonucu olarak diğer yan etkiler de ortaya çıkıyor. Nadir yan etkiler şunlardır:

Işık tedavisinin riskleri

 1. Fototerapide kullanılan ışık ultraviyole değil, bu nedenle cilt hasarı ve radyasyon riski taşımaz. Ancak bu, bu tedavinin hiçbir riski olmadığı anlamına gelmez.

 2. Eğer tedavi edilen alan uygun şekilde bakım görmediyse, enfeksiyon olasılığı vardır. Işık tedavisinden sonra irin, kabarcıklı veya ateş görüyorsanız, derhal sağlık sağlayıcınızı arayın.

 3. Işık terapisinden kaçınması gereken insanlar da var. Halen antibiyotik kullanıyorsanız veya güneş ışığına aşırı duyarlıysanız veya kolayca güneş yanıyorsanız akne tedavisi için en iyi aday olmayabilirsiniz.

 4. Hamileyseniz veya hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, bu tür tedavilerden de kaçınmalısınız.

 5. Fototerapide kullanılan ışık ultraviyole değil, bu nedenle cilt hasarı ve radyasyon riski taşımaz. Ancak bu, bu tedavinin hiçbir riski olmadığı anlamına gelmez.

 6. Eğer tedavi edilen alan uygun şekilde bakım görmediyse, enfeksiyon olasılığı vardır. Işık tedavisinden sonra irin, kabarcıklı veya ateş görüyorsanız, derhal sağlık sağlayıcınızı arayın.

 7. Işık terapisinden kaçınması gereken insanlar da var. Halen antibiyotik kullanıyorsanız veya güneş ışığına aşırı duyarlıysanız veya kolayca güneş yanıyorsanız akne tedavisi için en iyi aday olmayabilirsiniz.

 8. Hamileyseniz veya hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, bu tür tedavilerden de kaçınmalısınız.

Evde ışık tedavisi

 1. Evde hafif terapi tedavisi için piyasada bazı ürünler var. Son birkaç yılda, mavi ışık terapisini uygulayan ışık tedavisi maskeleri ve ışık cihazları popüler hale geldi.

 2. Araştırmalar, bu tedavilerin etkili olabileceğini gösteriyor - küçük bir çalışma, 28 gün boyunca kendi kendine uygulanan mavi ışık tedavisini kullanmanın, katılımcıların yüzlerindeki akne lezyonlarının sayısını azalttığını buldu.

 3. Ev kullanımı için hafif terapi cihazları biraz pahalı görünebilir (bir popüler tedavi cihazı 28 günlük tedavi için 30 ABD dolarıdır), ancak bir dermatolog kliniğinde akne tedavisi turunun fiyatına kıyasla , bu bir maliyet tasarrufudır.

 4. Öte yandan, evde yapılan ışık terapisi muhtemelen işe yarıyor olsa da, profesyonel tedavi kadar etkili bir şekilde çalıştığını gösteren hiçbir kanıt yoktur.

 5. Evde hafif terapi tedavisi için piyasada bazı ürünler var. Son birkaç yılda, mavi ışık terapisini uygulayan ışık tedavisi maskeleri ve ışık cihazları popüler hale geldi.

 6. Araştırmalar, bu tedavilerin etkili olabileceğini gösteriyor - küçük bir çalışma, 28 gün boyunca kendi kendine uygulanan mavi ışık tedavisini kullanmanın, katılımcıların yüzlerindeki akne lezyonlarının sayısını azalttığını buldu.

 7. Ev kullanımı için hafif terapi cihazları biraz pahalı görünebilir (bir popüler tedavi cihazı 28 günlük tedavi için 30 ABD dolarıdır), ancak bir dermatolog kliniğinde akne tedavisi turunun fiyatına kıyasla , bu bir maliyet tasarrufudır.

 8. Öte yandan, evde yapılan ışık terapisi muhtemelen işe yarıyor olsa da, profesyonel tedavi kadar etkili bir şekilde çalıştığını gösteren hiçbir kanıt yoktur.

Alt satırda

 1. Birçok insan için akne tedavisi için görünür ışık tedavisi etkilidir.

 2. Işık terapisinin sizin için ne kadar iyi çalışabileceği konusunda gerçekçi beklentileriniz olması önemlidir. Belirtilerinizi iyileştirebilir olsa da, muhtemelen lekelerinizden ve sivilcelerinizden süresiz olarak kurtulmayacaksınız.

 3. Hafif terapi yapmadan önce genellikle diğer, daha az pahalı olan topikal ve oral akne tedavisi yöntemlerini denemeniz önerilir. Bu tip akne tedavisi için iyi bir aday olup olmadığınızı görmek için dermatoloğunuzla konuşun.

 4. Birçok insan için akne tedavisi için görünür ışık tedavisi etkilidir.

 5. Işık terapisinin sizin için ne kadar iyi çalışabileceği konusunda gerçekçi beklentileriniz olması önemlidir. Belirtilerinizi iyileştirebilir olsa da, muhtemelen lekelerinizden ve sivilcelerinizden süresiz olarak kurtulmayacaksınız.

 6. Hafif terapi yapmadan önce genellikle diğer, daha az pahalı olan topikal ve oral akne tedavisi yöntemlerini denemeniz önerilir. Bu tip akne tedavisi için iyi bir aday olup olmadığınızı görmek için dermatoloğunuzla konuşun.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407