Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Akdeniz Diyeti 101: Bir Yemek Planı ve Acemi # x27; Kılavuzu

Alt satırda

 1. Akdeniz diyeti, 1960 yılında İtalya ve Yunanistan gibi ülkelerde insanların eskiden yediği geleneksel yiyeceklere dayanmaktadır.

 2. Araştırmacılar, bu insanların Amerikalılara göre olağanüstü sağlıklı olduklarını ve birçok yaşam tarzı hastalığı riskinin düşük olduğunu belirtti. [! 1898 => 1140 = 1!

 3. Akdeniz diyetini izlemenin doğru bir yolu yok, çünkü Akdeniz çevresinde birçok ülke var ve farklı bölgelerdeki insanlar farklı yiyecekler yemiş olabilirler.

 4. Bu makale, sağlıklı bir beslenme şekli olduğunu öne süren çalışmalarda tipik olarak verilen diyet modelini açıklamaktadır.

 5. Bunları genel bir kılavuz olarak düşünün, taşta yazılmış bir şey değil. Plan, kişisel ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre ayarlanabilir. [! 1898 => 1130 = 2!

 1. Akdeniz diyeti, 1960 yılında İtalya ve Yunanistan gibi ülkelerde insanların eskiden yediği geleneksel yiyeceklere dayanmaktadır.

 2. Araştırmacılar, bu insanların Amerikalılara göre son derece sağlıklı olduklarını ve birçok yaşam tarzı hastalığı riskinin düşük olduğunu belirtti. [! 1898 => 1140 = 2!

 3. Akdeniz diyetini izlemenin doğru bir yolu yok, çünkü Akdeniz çevresinde birçok ülke var ve farklı bölgelerdeki insanlar farklı yiyecekler yemiş olabilirler.

 4. Bu makale, sağlıklı bir beslenme şekli olduğunu öne süren çalışmalarda tipik olarak belirtilen diyet modelini açıklamaktadır.

 5. Bunları genel bir kılavuz olarak düşünün, taşta yazılmış bir şey değil. Plan, kişisel ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre ayarlanabilir. [! 1898 => 1130 = 3!

 1. Bu sağlıksız yiyecek ve malzemelerden uzak durmalısınız:

 2. Bu sağlıksız içeriklerden kaçınmak istiyorsanız yiyecek etiketlerini dikkatlice okumalısınız.

Yenecek Yiyecekler

 1. Akdeniz diyetine hangi yiyeceklerin ait olduğu tartışmalı çünkü kısmen farklı ülkeler arasında bu tür farklılıklar var.

 2. Çoğu çalışma tarafından incelenen diyet, sağlıklı bitkisel gıdalarda yüksektir ve hayvansal gıdalarda nispeten düşüktür.

 3. Ancak, haftada en az iki kez balık ve deniz ürünleri yemek tavsiye edilir.

 4. Akdeniz yaşam tarzı aynı zamanda düzenli olarak fiziksel aktiviteyi, diğer insanlarla yemek paylaşmayı ve hayattan zevk almayı içerir.

 5. Diyetinizi sağlıklı, işlenmemiş Akdeniz gıdalarına dayandırmalısınız:

 6. Bütün, tek bileşenli yiyecekler sağlığın anahtarıdır.

 7. Akdeniz diyetinde su içeceğiniz şey olmalı.

 8. Bu diyet aynı zamanda ılımlı miktarda kırmızı şarap içerir - günde yaklaşık 1 bardak.

 9. Bununla birlikte, bu tamamen isteğe bağlıdır ve alkolizm veya tüketimini kontrol eden sorunları olan herkes tarafından şaraptan kaçınılmalıdır.

 10. Kahve ve çay da tamamen kabul edilebilir, ancak şekerli tatlandırılmış içeceklerden ve şekeri çok yüksek meyve sularından uzak durmalısınız.

1 Haftalık Akdeniz Örnek Menüsü

 1. Aşağıda Akdeniz diyetinde bir haftalık örnek menü yer almaktadır.

 2. Bölümleri ve yemek tercihlerini kendi ihtiyaç ve tercihlerinize göre ayarlamaktan çekinmeyin.

 3. Akdeniz diyetindeki kalorileri saymaya veya makro besinleri (protein, yağ ve karbonhidratları) izlemeye gerek yoktur.

 4. Daha fazla fikir için, 21 sağlıklı Akdeniz tarifinin bu listesine göz atın.

Sağlıklı Akdeniz Çerezleri

 1. Günde 3 öğünden fazla yemenize gerek yok.

 2. Ama öğünler arasında acıkırsan, sağlıklı atıştırmalık seçenekleri var:

Lokantalarda Diyet Nasıl Takip Edilir

 1. Restoran yemeklerinin çoğunu Akdeniz diyeti için uygun hale getirmek çok basit.

 2. Restoranlarda sağlıklı beslenmeyle ilgili daha genel tavsiyeler almak istiyorsanız, bu makaleye göz atın.

Diyet İçin Basit Bir Alışveriş Listesi

 1. Mağazanın çevresinde alışveriş yapmak her zaman iyi bir fikirdir. Bu genellikle bütün yiyeceklerin olduğu yerdir. [! 1898 => 1140 = 8!

 2. Evinizde yalnızca sağlıklı beslenmeye sahipseniz, sağlıklı besleneceksiniz.

Alt Çizgi

 1. Tanımlanmış bir Akdeniz diyeti olmasa da, bu beslenme şekli, sağlıklı bitki gıdaları bakımından zengin, balık ve deniz ürünleri odaklı, hayvansal gıdalarda nispeten düşüktür.

 2. İnternet'te Akdeniz diyeti hakkında bütün bir bilgi dünyası bulabilirsiniz ve bu konuda pek çok harika kitap yazılmıştır.

 3. "Akdeniz tariflerini" googling yapmayı deneyin; lezzetli yemekler için bir sürü harika ipucu bulacaksınız.

 4. Günün sonunda, Akdeniz diyeti inanılmaz derecede sağlıklı ve tatmin edici. Hayal kırıklığına uğramayacaksınız.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407