Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Açık Suda Açık Havada Yüzme: Beş Sağlık Riski

 1. Harika, doğal suya böyle bir sıçrama - neredeyse hiçbir şey daha özgür bir his vermiyor. Ancak dikkatli olun, çünkü açık suda yüzmek aynı zamanda enfeksiyonlar ve mide veya bağırsak şikayetleri ve kazalar gibi belirli riskleri de beraberinde getirir. Güvenli bir şekilde yüzmek istiyorsanız, resmen tanınmış bir açık yüzme yeri seçin, mavi-yeşil alglere dikkat edin ve kanallardan ve nehirlerden uzak durun.

 1. Sıcaklık yükseldiğinde, ilk havuza veya nehre dalmak çok cazip olabilir. Ancak açık suda yüzmek risksiz değildir. Suda veya sıçanlarda, farelerde ve hastalık bulaştıran diğer hayvanlarda patojenler olabilir. Ve bazı yerler, tekne trafiği ve sudaki görünmez nesneler nedeniyle güvensizdir.

Onaylanmış yerlerde güvenli açık havada yüzme

 1. Güvenli bir şekilde yüzmek istiyorsanız, bunu eğlence amaçlı göl gibi resmi bir açık hava yüzme yerinde yapmanız en iyisidir. Çünkü orada hükümet düzenli olarak (her yüzme sezonu; 1 Mayıs ile 1 Ekim arasında) su kalitesi ve güvenliğini kontrol ediyor. yüzme suyu çevresi de yönetilen ve kemirgenler, kuşlar ve diğer yabani hayvanlardan sıkıntı çok daha azdır böylece, temiz tutulur. Bu, bu yerlerin her zaman yüzde 100 hijyenik ve güvenli olduğu anlamına gelmez; enfeksiyon ve kaza olasılığının (çok) daha az olduğu. Zwwater.nl sitesinde mevcut uyarılarla birlikte 700 resmi açık yüzme noktasının tümünü bulacaksınız.

Kanallarda, kanallarda ve nehirlerde su kalitesi daha düşük

 1. Ulusal hükümet ve su kurulları tarafından onaylanan yüzme suyu konumlarına ek olarak, Hollanda'da çok sayıda “resmi olmayan” yüzme noktaları vardır. Hendekleri, kanalları, kanalları ve nehirleri düşünün. bu yerler izlenmemektedir ve yüzme için donanımlı alınmadığından, enfeksiyon ve kaza riski daha fazladır. En yaygın beş sağlık riskini listeliyoruz.

1. Yüzücüler Kaşınma

 1. Şiddetli kaşıntılı kırmızı yumrularla tanınan yüzücü kaşıntısı, doğal suda yüzdükten sonra en yaygın şikayettir. Ördek larvasından kaynaklanır, ancak nispeten zararsızdır. Bununla birlikte, yüzücü kaşıntısını daha sık alırsanız, ayrıca baş ağrısı veya ateş ve ağrılı kaşıntıdan daha uzun süre acı çekebilirsiniz.

2. Mavi-yeşil alglerin (siyanobakteriler) neden olduğu şikayetler

 1. ; yıllık bir sorundur. Temas eden kişilerde gözlerde ve deride tahriş, baş ağrısı, mide ve bağırsak şikayetleri ve bazen daha kötüsü olacaktır. Suyun üzerinde garip, genellikle yeşil, genellikle kötü kokulu yüzen tabaka ile mavi-yosun bakteri tanıyabilir. Ancak, mavi-yeşil alglerin başlangıç ​​konsantrasyonunu tespit etmek her zaman kolay değildir, bu nedenle uyarılara dikkat edin.

3. Gastrointestinal şikayetler

 1. Tatlı suda bulunan diğer bakteri, parazit ve virüsler de mide ve bağırsak şikayetlerine neden olabilir. Bazen ateşle birlikte bulantı, kusma veya ishali düşünün. Bu mikroorganizmalar, kanalizasyon veya gübre deşarjı yoluyla suya karışır. Ve sadece suyun kendisinde değil, aynı zamanda kuş ve balık vücutlarında da patojenler bulunabilir. Uçan ölü bir hayvan görürseniz, bir şeylerin ters gittiğine dair bir işaret olabilir.

4. Leptospirosis: Weil hastalığı

 1. Leptospirosis (çamur ateşi) gibi daha ciddi durumların küçük bir riski vardır. Bu, sıçan idrarında bakteriler (leptospira adı verilen) tarafından yayılan bulaşıcı bir hastalıktır. Bakteriler semptomlar ve 5 ila 14 gün içinde yüksek ateş grip benzeri mukoza veya deri yaraları aracılığıyla vücuda girebilir ve ani neden olabilir. Zamanında doktora danışılmazsa böbrekler ve karaciğer etkilenebilir veya menenjit bile gelişebilir.

5. En büyük risk: tekneler, akıntılar ve görünmez nesneler

 1. Ama aslında yüzücüler için en büyük tehlike su kalitesi değil, güvenli olmayan yerlerde yüzmek ve zıplamaktır. Kanallar, nehirler ve kanallar ve diğer birçok açık su yüzücüler için tasarlanmamıştır. Tekne trafiği, nakliye, tehlikeli akıntılar ve sudaki görünmez nesneler en büyük risklerdir. Bu nedenle tek başına, tercihen resmi olarak onaylanmış 700 yüzme suyu noktasından birinde yalnız yüzün. Ve daima dipte ve kıyı boyunca keskin, görünmez nesnelere dikkat edin.

Sağlık risklerini azaltmak için ipuçları

 1. Sadece resmi açık yüzme yerlerinde yüzün ve güvenli bir şekilde yüzebileceğiniz www.warmwater.nl adresinde dalış yapmadan önce kontrol edin. Ilık, durgun suda yüzmeyin. Suyu yutmamaya çalışın ve temiz görünse bile kesinlikle içmeyin. Ölü hayvanların olduğu suya girmeyin, çocukların oynamasına veya çürüyen karkaslara dokunmasına izin vermeyin. Yaralarınız varsa veya hamilelik ya da direnci baskılayan ilaçlara bağlı olarak azalan bir direnciniz varsa, doğal suda yüzmeyin. Yüzdükten sonra musluk suyu ile durulayın ve iyice kurulayın.

 1. Ücretsiz haber bültenlerimize ve tekliflerimize kaydolun ve hemen ücretsiz dijital tarif kitabını alın. Gizlilik Şartlarımızı kabul ediyorsunuz. Bu alanı boş bırakın

En çok aranan

 1. ]Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407