Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan

Annemin tavuğu paprikash
 
 
8 PorsiyonPTM97 dakika

Annemin tavuğu paprikash


Annem bunu her yıl doğum günümde yapardı. Şimdi büyüdüm ve bunu gerçekten doyurucu ve rahatlatıcı bir yemek yapmak için kendi kişisel dokunuşlarımı ekledim. Yumurtalı erişte üzerinde servis yapın.

  Share
  Tweet
  Pin
  Whatsapp
  Print

Hazırlık

 1. Tavuk bacağı ve uyluk üzerine 1 çay kaşığı tuz, sarımsak tozu ve 1/4 çay kaşığı karabiber serpin.
 2. Hollandalı bir fırında orta-yüksek ateşte 1 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın. Tavuklu bacakları Hollanda fırında yerleştirin, cilt tarafı aşağı bakacak şekilde yerleştirin. Her iki tarafta da altın kahverengi olana kadar bekleyin, yaklaşık 10 dakika. sıvı yağ.
 3. Sıcak Hollandalı fırına 1 çorba kaşığı zeytinyağı dökün.Açık, yan tarafı aşağı ekleyin.Tüm iki tarafta da altın kahverengi olana kadar yaklaşık 10 dakika bekleyin. Bir tabağa alın.
 4. Isıyı orta-düşük seviyeye düşürün ve kalan 1 çorba kaşığı zeytinyağını sıcak Hollanda fırınına ekleyin. Pastırma ekleyin; çıtır çıtır kadar pişirin, yaklaşık 8 dakika. Pastırma bir plaka üzerinde kağıt havlu üzerine boşaltın.
 5. Sıcaklığı ortama yükseltin ve sıcak Hollandalı fırına soğan, yeşil dolmalık biber, kereviz ve bir santimetre tuz ilave edin. Soğan yaklaşık 5 dakika sonra rutubetini soğuyana kadar pişirin. lezzetleri birleştirmek için, yaklaşık 4 dakika daha, sıklıkla karıştırılır.
 6. Tavuk bacaklarını ve uyluklarını Hollanda fırınına getirin.Personel kısmı kısmen örtmek için tavuğu dökün.Peki derinin gevrek kalmasını sağlayın. Tencerenin dibini kazıyın.Bir kaynatın, örtün ve ısıyı azaltın. kemikte pembe ve meyve suları yaklaşık 25 dakika temizlenir. Kemiğe yerleştirilmiş bir anlık okuma termometresi 70 derece (74 C) okumalıdır. Isıdan çıkarın ve tavuğu bir tabağa aktarın.
 7. Ekşi krema ve unu bir kasede birlikte çırpın. Eklemek için 1/4 litre sıcak tavuk suyunu içeren ve Hollanda fırınından ekşi krema karışımına kadar ekleyebileceğiniz bir kap ekleyin. Karışımı hızlı bir şekilde Hollanda fırınına ekleyin. sosu yığılmaz. 1 çay kaşığı tuz ve 0.25 çay kaşığı karabiber ekleyin.
 8. Hollandalı fırını orta-yüksek ısıya getirin ve kaynatın. Hafifçe kaynatın, sos yaklaşık 5 dakika kalınlaşana kadar, ortaya çıkarıldı. Tavuk parçalarını ve pastırmayı Hollanda fırınına geri gönderin; Birleştirmek için hafifçe karıştırın.


Beslenme

CaloriesKalori

Sevdim

Comentarios