Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


9 Hintli Hodanın (Meksika Nane) İnanılmaz Faydaları

9 Hintli Hodanın (Meksika Nane) İnanılmaz Faydaları

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 19 Haziran 2019

 2. Nane) cildinizin sağlığını iyileştirme, vücudu detoksifiye etme, soğuk algınlığına karşı savunma, artrit ağrısını hafifletme, stresi ve kaygıyı hafifletme, kanserin ilerlemesini azaltma ve optimize etme becerisini içerir digestion.eval (ez_write_tag ([![!336.280

Hint Borage nedir (Meksika Nane)?

 1. Eğer Afrika'da kekik kokan küçük bir çok yıllık bitkinin karşısında tökezlenirseniz, Meksika Nane, İspanyol kekik olarak da bilinen Hintli hodanı bulma şansınız çok yüksektir. ülke sınırları ve diğer konuşmacı isimler. Güney ve Doğu Afrika’nın bazı bölgelerine özgü olmasına rağmen, bu faydalı bitkiye olan talep, ekim koşullarının uygun yetiştirme koşullarında dünyadaki diğer tropikal bölgelere yayılmasına neden olmuştur. Bilimsel adı Plectranthus amboinicus olan bitki çok sert ve hızlı büyüyor, az su gerektirir ve hava önemli ölçüde değişirse daha soğuk koşullarda bile büyüyebilir.

 2. Yapraklar bu bitkinin en çok aranan kısımlarıdır, et ve sebze yemeklerini tatmak için idealdirler, toprağa kurutulmuş yapraklar çorbalara, güveçlere ve diğerlerine eklenebilir bir bitki olarak yemekler. Esansiyel yağlar yapraklardan ekstrakte edilebilirken, daha yaygın olarak tam veya toz halde kullanılırlar ve normal olarak yenebilirler veya bazı etkileri nedeniyle cilt üzerinde topikal olarak ovalanabilirler. Rosmarinik asit ve kafeik asit gibi güçlü fenoliklerin varlığı nedeniyle, araştırmacılar nutrasötiklerde kullanılma potansiyeline sahip olduğunu öne sürmüşlerdir. Tıbbi kullanımdan bahsetmişken, Hint hodanının sağlık yararlarından bazılarına daha yakından bakalım.

Hint Borage'un (Meksika Nane) Sağlığa Faydaları

 1. Hintli hodanın (Meksika nanesi) sağlığa faydaları şunları içerir:

Solunum Sorunlarını Giderir

 1. Boğaz ağrısı, tıkanıklık, burun tıkanıklığı veya ağrılı sinüsler, Hint hodanlarının yapraklarını çiğneyebilir veya yapraklarından bir çay demleyebilirsiniz. Bitkide yer alan bileşikler, mukus ve balgamları solunum yollarınızdan uzaklaştırmak ve sinüslerinizi temizlemek için güçlü bir balgam söktürücü görevi görür. Bu aynı zamanda, bakteri veya diğer patojenlerin iz bırakmalarını engelleme ve gelişimine engel olarak bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olabilir. '

Cilt Bakımı

 1. Hint öfkesinin en popüler kullanımlarından biri etkili bir cilt tedavisidir. Böcek ısırıkları ve sokmalarından egzemaya ve sedef hastalığına kadar Hint ateşi, kızarıklığı ve şişliği hızlı bir şekilde azaltabilen ve kaşıntı ve tahrişi ortadan kaldıran anti-enflamatuar bileşiklere sahiptir.

Omega-6 İçeriği

 1. Esansiyel yağı Hint hodanlarının yapraklarından ekstrakte etmeyi seçerseniz, bu ekstrattaki uçucu bileşikler gamma-linolenik asit gibi omega-6 yağ asitlerini içerir. Bu spesifik yağ asidi, eklem rejenerasyonunu artırarak artriti azaltma ile ilişkilendirilmiştir; bu aynı zamanda sporcular veya eklemleri ve kemikleri üzerinde düzenli bir stres etkisi olan osteoporozu olanlar için de önemli olabilir.

C ve A Vitamini

 1. Bitkide bulunan yüksek askorbik asit içeriği, bir karotenoidler ve A vitamini içeriği vizyonu iyileştirebilir, gözlerdeki oksidatif stresi azaltabilir ve makülaları önleyebilir. dejenerasyon.

Anti-kanser potansiyeli

 1. Praveena Bhatt ve diğ. Hint baraj bitkisinin gövdesinin antioksidanlar açısından zengin olduğunu ve serbest radikalleri temizleyebildiğini buldu. Bu bitkinin özü, kanser hücrelerinin çoğalmasının inhibe edilmesine yardımcı oldu (Journal of Chemistry 2013) ve ayrıca, antiplatelet toplanma kabiliyeti için potansiyel olduğunu gösterdi.

Stresi ve Kaygıyı Azaltır

 1. Her ne kadar bu, Hint hodanlarının daha az bilinen yararlarından biri olmasına rağmen, bu bitkide bulunan bazı organik bileşiklerin ve minerallerin doğada hafif yatıştırıcı olduğu gösterilmiştir, bu nedenle bu bitkisel ilaç, özellikle çay formunda, genellikle rahatlama, gönül rahatlığı ve sağlıklı, dinlendirici bir uykuya neden olmak için yüksek kaygı veya kronik strese sahip insanlara sunulur.

Böbrek Sağlığını Geliştirir

 1. Eval (ez_write_tag ([![!300,250

Ateşi tedavi ediyor

 1. Eğer bir soğuk algınlığı veya grip hastasıysanız, sık karşılaşılan semptomlardan biri ateş. Genellikle, ateşiniz "kırılıncaya kadar" iyileşmeye başlamazsınız, bağışıklık sisteminizin bir miktar ilerleme kaydettiğinin bir işareti olarak. Hintli homojen, anormaldir, terlemeyi uyarır, bu da derideki toksinleri temizlemeye ve iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur.

İrritabl Bağırsak Sendromu

 1. Geleneksel kullanımda, sindirim ve yatıştırıcı mide iltihabını düzenleyerek sindirici bağırsak sendromunu hafifleten mideleri yatıştırmak ve rahatlatmak için Hint hodanları kullanılır. Hint hodanlarının yapraklarından çay demlemek, bu sağlık yararından yararlanmanın en etkili yoludur.

 2. Uyarı Kelimesi

 3. Kıllı yapraklar ve gövdeler hassas cilde sahip kişilerde hafif kontakt dermatite neden olabilir, ancak genellikle Hint hodanlarında alerjenik bir potansiyel yoktur. Bununla birlikte, güçlü bileşikler ve kimyasallar karışımı nedeniyle, hamile ve emziren annelerin bitki kullanması tavsiye edilmez.

 4. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407