Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


9 Domates Suyunun İnanılmaz Faydaları

9 Domates Suyunun İnanılmaz Faydaları

 1. Domates suyu yaygın olarak dünyanın her yerindeki mağazalarda satılıyor, ancak pek çok insan evde yemek yapmayı tercih ediyor, bu da herhangi bir katkı maddesi veya fazla sodyum olmadan% 100 meyve suyu olduğu anlamına geliyor. Aslında, çoğu uzman, kendiniz yapabilirseniz bir mağazada domates suyu satın almamanızı önerir. Pek çok kişi meyve sıkma işleminde meyvelerin bazı besinlerini sık sık kaybettiğini düşünürken, domates suyu, meyve suyu oluşturma işlemi nedeniyle besin maddeleri açısından biyolojik olarak daha fazla bulunabilirliğe sahiptir. Bu, meyve suyunun genel sağlığınız için daha etkili olduğu anlamına gelir ve aşağıda açıklanan etkileyici yararlara yol açar.

Domates Suyu Beslenmesi

 1. USDA Ulusal Besin Veritabanına göre, domates suyu zengin bir C vitamini, potasyum, fosfor, kalsiyum, magnezyum ve sodyum kaynağıdır. Ayrıca demir, çinko, tiamin, riboflavin, niasin, folat ve A, B6, E ve K vitaminlerini içerir. [! 31694 => 1130 = 3!] Domates Suyunun Faydaları

 1. Domates suyunun mükemmel yararları; sindirimin iyileştirilmesi, kilo kaybına yardımcı olmak, vücuttaki toksisite seviyelerini düşürmek, kolesterolü baskılamak, kemik gücünü artırmak, vizyona yardımcı olmak, kardiyovasküler sağlığı desteklemek ve iltihabı azaltmaktır.

Obezite ile Mücadele

 1. Domates suyunda lif ve besin yoğunluğunun yüksek olması onu çok doldurucu bir içecek yapabilir. Aslında, bir bardak kalın domates suyu içmek genellikle kendi başına bir yemek gibi hissedebilir! Bu meyve suyu, öğünler arasında aşırı yemeyi ve atıştırmayı önleyen doyma hormonu olan leptin salınımını uyarabilir, böylece kilo kaybına yardımcı olur. Ayrıca, aynı zamanda, obezite ile ilişkili olan kardiyovasküler hastalık ve diyabet gibi enflamatuar hastalıkların riskini de azalttığını söylüyor ”diyor. [! 31694 => 1130 = 5!] Kolesterolü Düşürür

 1. Domates suyunda bulunan diyet lifi, negatif (LDL) kolesterol seviyenizi düşürebilir, bu da atardamarlarınızı temizlemeli ve kalp damar sağlığınızı iyileştirmelidir. Ayrıca, bu meyve suyundaki bazı B vitaminleri de kalp sağlığını optimize eder ve plak birikimini engellemek için kan damarı duvarlarını güçlendirir.

Antikanser Potansiyeli

 1. Domatesin farelerin diyetine dahil edildiğini gözlemleyen bir başka 2017 çalışmasında da cilt kanserine karşı faydalı olduğu bulundu. Likopen dışında, bu etki, tomatidin gibi domates alkaloitlerinin varlığına da bağlanır. Bununla birlikte, çeşitli kanser türlerine karşı etkilerini tam olarak kanıtlamak için daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır.

Kalp Sağlığını Geliştirir

 1. Kolesterol seviyesini düşürmenin yanı sıra, domates suyu da kan damarlarına zarar verebilecek ve normal kalp fonksiyonunu kesebilecek nötralize edici homosistein ile ilişkilendirildi. Bu meyve suyunda bulunan fito-besinler de kanın pıhtılaşmasını önleyebilir, kalp krizi ve felç riskini azaltabilir ve genel sağlığı iyileştirebilir.

Enflamatuar Azalan

 1. Eval (ez_write_tag ([![!300,250], 'organicfacts_net-box-4', 'ezslot_4', 120, '0'])); İnflamatuar durumlar vücudun herhangi bir yerine saldırabilir, Bağırsak ve eklemlerden kaslara, kafa ve organ sistemi dokularına kadar. Diabetes Care dergisinde yayınlanan bir araştırma, domates suyundaki antioksidanların anti-enflamatuar etkilere sahip olduğunu göstermiştir. Bu, domates suyunu güne başlamak için mükemmel bir içecek yapar, sizi gün boyu acısız ve rahat tutar!

Vizyonu Koruyor

 1. Bu meyve suyunda yüksek seviyede bulunan lutein, görme sağlığının korunmasına yardımcı olabileceği anlamına geliyor. Ek olarak, A vitamini bir antioksidan olarak işlev görür, retinanın ortasındaki oksidatif stresi azaltır, böylece yaşlandıkça görüşü destekler, aynı zamanda katarakt başlangıcını yavaşlatır.

Kemik Sağlığını İyileştirir

 1. Potasyum, magnezyum, demir ve kalsiyumun önemli seviyelerinde, domates suyu doğal olarak sağlıklı kemikler ve daha fazla kemik mineral yoğunluğu ile bağlantılıdır. Ayrıca, Osteoporosis International dergisinde yayınlanan bir 2011 çalışmasında, menopoz sonrası kadınlarda, likopenin antioksidan özelliklerinin oksidatif stres parametrelerini azaltabildiği ve böylece kemik sağlığını iyileştirdiği belirtilmiştir. Bu, yaşlandıkça veya mineral eksikliği veya yeme bozukluğu gibi osteoporoz için başka risk faktörleriniz varsa, insanlar için mükemmeldir.

Vücudunuzu detoksifiye eder

 1. Domates suyunda beta-karoten ve kükürt gibi belirli etken maddeler var. Bu besinler böbrek ve karaciğer temizliğini uyarmaya yardımcı olabilir. Detoksifikasyon işlemindeki bu hızlanma ve idrara çıkmadaki artış, Farmakognozi ve Fitokimya Dergisi'ne göre vücuttaki aşırı tuz ve yağları daha iyi ortadan kaldırabilir.

Vücudunuzu detoksifiye eder

 1. Domates suyunda beta-karoten ve kükürt gibi belirli etken maddeler var. Bu besinler böbrek ve karaciğer temizliğini uyarmaya yardımcı olabilir. Detoksifikasyon işlemindeki bu hızlanma ve idrara çıkmadaki artış, Farmakognozi ve Fitokimya Dergisi'ne göre vücuttaki aşırı tuz ve yağları daha iyi ortadan kaldırabilir.

Domates Suyunun Yan Etkileri

 1. Kardiyovasküler riskler, mide rahatsızlığı ve cilt renginin değişmesi de dahil olmak üzere, diyetinizin büyük bir bölümünü yapmadan önce düşünmeniz gereken, domates suyunun bazı olası yan etkileri vardır.

 2. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan seyahat eden bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.

 3. Kardiyovasküler riskler, mide rahatsızlığı ve cilt renginin değişmesi de dahil olmak üzere, diyetinizin büyük bir bölümünü yapmadan önce düşünmeniz gereken, domates suyunun bazı olası yan etkileri vardır.

 4. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan seyahat eden bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407