Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


9 Balın Şaşırtıcı Faydaları

9 Balın Şaşırtıcı Faydaları

 1. Almancada Honig, İtalyanca'da Miele, Hintçe'de Shahad, Fransızca ve İspanyolca'da Miel, Portekizce'de Mel, Rusça'da med, Hollandaca'da Honlu ve meli'de Yunanca; Dünyada balın yaygın olarak kullanılmadığı ve kültürel diyetin bir parçası olarak kutlandığı neredeyse hiç bir şey yoktur.

 2. Ama balı bu kadar popüler yapan şey nedir? Büyük olasılıkla, tüketilebilecek kolaylığıdır. Biri doğrudan yiyebilir, reçel gibi ekmeğe koyabilir, meyve suyu veya şeker yerine herhangi bir içecek ile karıştırılabilir veya ilaç yapmak için ılık su, limon suyu, tarçın ve diğer bitkilerle karıştırılabilir. Tadı ve sağlık açısından sağladığı faydalar nedeniyle herkes tarafından keşfedildi, onu son derece yararlı ve çok yönlü hale getirdi.

Balın Sağlık Faydaları

 1. Yararları, hem geleneksel hem de modern tıp uzmanlarından alınan aşağıdaki tedavileri içerir.

Sağlıklı Tatlandırıcı

 1. Birçok yiyecek ve içecekte şeker yerine kullanılabilir. Genel olarak sağlığınız için normal beyaz şekerden çok daha iyi bir tatlandırıcı olarak kullanılmasını sağlayan yaklaşık% 69 glikoz ve fruktoz içerir. Ulusal Bal Kurulu balı kiler elyafı olarak nitelendiriyor.

Kilo Verme

 1. Limon suyu veya tarçın ağırlık kaybını azaltmada yardımcı olur (ez_write_tag ([![!728,90

Daha İyi Uyku Sağlar

 1. 2012 yılında, balın gece öksürüğü ve uyku kalitesi üzerindeki etkisini bulmak için 1-5 yaş arası 300 çocuk üzerinde bir araştırma yapıldı. Pediatri Dergilerinde yayınlanan sonuçlar, balın çocukluk çağı üst solunum yolu enfeksiyonları (URI'ler) ile ilişkili öksürük ve uyku zorluğu için tercih edilen bir tedavi olabileceğini göstermiştir.

Enerjiyi Artırıyor

 1. USDA'ya göre, bal çorba kaşığı başına yaklaşık 64 kalori içeriyor. Bu nedenle, birçok insan tarafından bir enerji kaynağı olarak kullanılır. Öte yandan, bir çorba kaşığı şeker size yaklaşık 15 kalori verir. Ayrıca, içindeki karbonhidratlar kolayca glikoza dönüştürülebilir, çünkü vücudun bu saf ve doğal maddeyi sindirmesi çok kolaydır.

Performans Hafızasını Geliştiriyor

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Vitamin Minerallerinde Zengin

 1. Çeşitli vitamin ve mineraller içerir. Vitamin ve mineral türleri ve miktarları arıcılık için kullanılan çiçek türüne bağlıdır. Genellikle bal, C vitamini, kalsiyum ve demir içerir. Düzenli şekerdeki vitamin ve mineral içeriğini başka bir kaynaktan kontrol ederseniz, tamamen önemsiz bulursunuz.

Antiseptik Özellik

 1. Antibakteriyel ve mantar önleyici özelliklere sahip, bu nedenle geleneksel ilaçlarda doğal bir antiseptik olarak kullanılır.

Antioksidan Özellikler

 1. Eval (ez_write_tag ([![!300,250

Antikanser Özellikleri

 1. Araştırma çalışmaları, balın antikanser ajanı olma potansiyeline sahip olabileceğini göstermektedir. Bununla birlikte, kullanılan mekanizmanın kesinliğini ve orijinalliğini belirlemek için daha fazla bilimsel kanıt gereklidir.

Cilt ve Saç Bakımı

 1. Süt ve bal sıklıkla birlikte servis edilir, çünkü bu bileşenlerin ikisi de pürüzsüz ve güzel bir cilt elde edilmesine yardımcı olur. Bu kombinasyonu her sabah tüketmek, bu nedenle birçok ülkede yaygın bir uygulamadır. Ayrıca, Avrupa Tıbbi Araştırma Dergisi'nde yayınlanan bir çalışma balın kepek ve dermatit için kullanımını araştırdı ve onayladı. Ham balın seboreik dermatit ve ilişkili saç dökülmesini belirgin şekilde iyileştirebileceğini ve haftalık olarak uygulandığında nüks önleyebileceğini söyledi.

 1. Yaraların tedavisinde yararlarını incelemek için önemli araştırmalar yapılmaktadır. Bunlar aşağıda listelenmiştir:

 2. Bu iyileştirme güçleri fazla denetlenmedi. Waikato Bal Araştırma Birimi, balın tıptaki faydaları üzerine yürütülen dünya çapındaki araştırmalar hakkında ayrıntılı bilgi sunmaktadır. Ayrıca, BBC 2006 yılının Temmuz ayında, Manchester Didsbury'deki Christie Hastanesi'ndeki doktorların kanserden sonra hastaların ameliyattan sonra daha hızlı iyileşmesi için kullanmayı planladıklarını bildirdi. Bu tür bir araştırma, tüm dünyada bal severlerin tuttuğu inançlar için bilimsel kanıtlar sağlayacak ve faydaların daha fazla insana yayılmasında yardımcı olacaktır.

 3. Şimdi balın faydalarını bildiğinize göre, onu nasıl yersiniz? Çiğ olarak yiyebilir, suya veya farklı içeceklere ekleyebilir ve ayrıca çeşitli tariflere de ekleyebilirsiniz.

Balın Faydalarını Yöneten Faktörler

 1. Karıştırma: Ayrıca, birden fazla çiçekten elde edilen polifloral balın, monofloraldan daha fazla yarar sağladığına inanılıyor. Bu nedenle, birçok şirket, çeşitli avantajlar sağladığı için harmanlanmış bal satmaktadır ve bu nedenle harmanlanmamış baldan daha sağlıklı olduğu düşünülmektedir.

 2. Depolama: Uzun süre saklandığında renk koyulaşır. Bazı özelliklerini kaybeder ve su içeriği çok yüksekse fermente edebilir. Bu nedenle uzun süreli depolamadan kaçınılmalı, yeni hasat edilmiş bal tercih edilmelidir.

 3. Isıtma: Balın ısıtılması, kimyasal bileşiminde sert değişikliklere neden olur. Sonuç olarak, yüksek sıcaklıklarda ısıtma avantajlarını azaltır. Kuşkusuz çoğu insan çiğ, organik veya çiğ organik balı tercih eder. Tanım gereği ham, daha az işlem yapıldığını (ve ısıtmasız) gösterirken, organik bal, katı organik üretim yöntemleri ve yüksek sıcaklıklarda ısıtmaya izin verilmeyen işleme standartları kullanılarak hazırlanır.

 4. Su İçeriği: Bal fermantasyona da maruz kalabilir. Su içeriği yüksekse (% 19'un üstünde), fermente olma şansı yüksektir. Su içeriğini bir refraktometre kullanarak ölçebilirsiniz. Ayrıca, serbestçe akan bal, ya daha yüksek su içeriğine sahiptir ya da doğal kristalleşme sürecini bozmak için ısıtılmıştır, böylece size sağladığı faydaları azaltmaktadır.

 5. Renk: Balın rengi, kalitesini değerlendirmek için çok kullanışlı bir araçtır. Açık renkli bal genellikle daha hafif bir tada sahip olduğundan tercih edilir. Bal rengi de koyu olabilir ancak arıların topladığı çiçeklerden dolayı daha güçlü bir tada sahiptir.

Organik Bal Nedir?

 1. Bazı insanlar piyasada mevcut olan tüm balların doğal olduğu ve vahşilerden elde edildiği kanısında. Diğerleri kimyasal olarak püskürtülmüş çiftliklerde yapılan üretim sırasında, mahsul ve yabani otlara püskürtülen böcek ilacı ile kirlenebileceğini düşünüyor. [! 2237 => 1140 = 15!

 2. Öyleyse neden organik bal yemelisin? Pek çok insan temkinli olmayı tercih ediyor. Kararlarımızın çoğu inanç ve vicdanımıza dayanıyor. Organik üretim katı kurallara uymayı içerdiğinden, insanlar organik olmayanları yediklerine kıyasla organik türü yediklerinde kendilerini güvende hissederler. Aşağıda verilenler, bal böcek ilacı ve antibiyotik kirlenmesinin meydana gelme yollarından bazılarıdır:

 3. Balın Kirlenmesi

 4. Aşağıdaki yollardan biri veya birkaçı ile ekinlere püskürtülen haşere ilaçları ile kirlenebilir:

 5. Antibiyotik Kalıntıları

 6. Geleneksel arılara hastalıklardan korunmaları için büyük dozlarda antibiyotik verilir, ancak ne yazık ki, bal ayrıca bu antibiyotiklerle kontamine olur. 2002'de, Çin bal örnekleri Avrupa'da antibiyotik varlığı açısından test edildi. Birkaç örnek, Avrupa'da Çin balı ithalatının yasaklanmasına yol açan antibiyotik izlerine sahip bulundu. Çin veterinerlik standartlarındaki iyileşmeler nedeniyle 2004 yılında yasak kaldırıldı ve Çin'den bal ithal edildi.

 7. Bu antibiyotiklerin kirlenmesine ne yol açar? Organik üretimden farklı olarak, konvansiyonel bal üretimi, antibiyotiklerin arılara bulaşma şekli ve miktarı için katı kurallar içermez. Sonuç olarak, apiculturists bu antibiyotik kullanırken serbest bir el var. Çiftçiler aşırı miktarda antibiyotik kullandıklarında kirlenme olasılığı artar.

 8. Balda antibiyotik kalıntılarının bulunmasıyla ilgili sorun nedir? Arılara verilen antibiyotikler, kloramfenikol, streptomisin ve sülfonamidler gibi veterinerlik antibiyotikleridir. İnsana uygulanan yüksek dozda kloramfenikol kansere ve aplastik anemiye neden olabilir. Benzer şekilde, yüksek dozlarda streptomisin ve sülfonamidler de zararlıdır.

 9. Birçok ülke bu zararlı ilaçların arıcılıkta kullanılmasını yasaklamamıştır. ABD bugüne kadar yalnızca kloramfenikolü yasaklarken, AB üçünü de yasakladı.

Tatlım SSS

 1. Ham bal nereden alınır?

 2. Marketten ve sağlıklı gıda mağazalarından çiğ bal satın alabilirsiniz. Yerel çiftçi pazarları da almak için harika yerlerdir. Walmart ve Target gibi büyük big-box mağazaları çiğ bal bulmak için güvenilir yerlerdir. Yerel olarak üretilebildiğinden, bu faydalı ürünü dünya çapındaki kooperatiflerde bulabilirsiniz.

 3. Yerel bal nereden alınır?

 4. Çiğ bal bulmak için en iyi yerler size en yakın mahallede. Son yıllarda büyük bir artış gösteren bir kotej endüstrisi olarak, yerel çiftçi pazarları ve kooperatifleri her zaman satılık ham bal bulundurmaktadır. Ayrıca trendi görüp gemiye binen daha büyük mağazalara ve zincirlere gidebilirsiniz. Küçük sağlık ürünleri mağazalarından Target ve Walmart gibi büyük büyük markalara kadar her şeyi deneyin.

 5. Bal vücudunuz için ne yapar?

 6. Bal, vücut için bağışıklık sistemini güçlendirmek, yaraları ve yanıkları iyileştirmek, enfeksiyonları önlemek, solunum sisteminde iltihapları yatıştırmak, öksürükleri ve soğuk algınlığını gidermek, kan şekerini dengelemek dahil bir dizi şey yapar ve artan atletik dayanıklılık. İçinde birçok mineral ve besin var, bu yüzden diyetimizde önemli bir elyaf haline geldi.

 7. Balın sağlığa yararları nelerdir?

 8. Balın sağlığa faydaları oldukça etkileyici ve böylesine konsantre bir besin kaynağı olduğu için farklı öğünlere eklenebilir. Bal, kan şekeri seviyelerini izleyebilir, enerjiyi sağlıklı ve sürdürülebilir bir şekilde arttırabilir, iltihabı yatıştırabilir, kalp sağlığını koruyabilir, yaraların iyileşme sürecini hızlandırabilir ve enfeksiyonları önleyebilir.

 9. Bal ne içeriyor?

 10. Bal, A vitamini, C vitamini, demir ve kalsiyum gibi bir dizi mineral ve vitamin içeriyor. Flavonoidler ve alkaloitler gibi önemli antioksidanlar da vardır. Balda bulunan 15'ten fazla amino asidin eser miktarları var!

 11. Bal nereden alınır?

 12. Bal almak için en iyi yerler yerel çiftçi pazarları, marketler ve tıbbi mağazalar. Birçok insan kendi balını yapar ve yaşadığınız yerdeki bazı polenleri içeren balları yerseniz alerjileri hafifletebilir. Sisteminizin alışmasına ve bu kadar hızlı tepki vermemesine yardımcı olabilir!

 13. Saf bal sizin için iyi mi?

 14. Evet, saf bal sizin için çok iyi. Şekeri yüksek olmasına rağmen, tüketmeye değer kılan çok sayıda antioksidan ve organik bileşik vardır. Ayrıca, çoğu büyük etiket ve markada bulamayacağınız işlenmemiş durumda. Yerel olarak üretilmiş bal, aksi halde çiğ bal olarak bilinen, satın alabileceğiniz en sağlıklı türdür.

 15. Organik bal sizin için uygun mu?

 16. Organik bal gerçekten sağlık için iyidir. İşlenmemiş olduğundan, tüm mineralleri ve antioksidanları korur, ki istediğin budur. Eğer balı işlerseniz, çok sık sadece şekerle kalırsınız, ki bu en kötü kısım!

 17. Balı organik yapan nedir?

 18. Bal, yerel olarak yetiştirildiğinde ve işlenmediğinde organik olarak kabul edilir. "Ham" bal olarak da bilinen organik bal, herhangi bir pestisit veya çevre kirletici içermez. Geleneksel güvenlik sürecinden geçmediğinden, bu standartlar balın organik olarak kabul edilmesi için desteklenmektedir. Ayrıca, organik olmayan şeker veya antibiyotikler "organik bal" ın hiçbir yerinde kullanılmaz.

 19. Meenakshi Nagdeve, Kurucu Ortak, Organik Gerçekler sağlık ve zindelik tutkunu ve onu yönetmekten sorumlu. Cornell Üniversitesi, ABD'de Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Cornell Sertifika Programını tamamladı. IIM Bangalore'dan İşletme Yüksek Lisans Diplomasına ve IIT Bombay'dan Metalurji Mühendisliği ve Malzeme Bilimi Lisans derecesine sahiptir. Bundan önce birkaç yıl BT ve Finans hizmetlerinde çalıştı. Naturopatinin ateşli bir takipçisi, o gıdalarla şifa olduğuna inanıyor. Boş zamanlarında seyahat etmeyi ve farklı çay türlerini tatmayı seviyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407