Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


8 Yoğurtlu Yunan Yoğurdu Sağlığınıza Faydalanıyor

Yunan yoğurt nedir?

 1. Yunanca veya süzülmüş yoğurt sadece bir tutam değil. Düzenli tatlı yoğurttan farklı olan bu süt ürünü 2008'den 2013'e kadar üretimde dört katına çıktı. Yunan yoğurt üreticileri, fazla su, laktoz ve minerallerin akması için işlemlerine ilave bir adım attılar. Geride kalan az kremalı, zengin bir yoğurt, daha fazla karbonhidrat ve turta tadı. Asitlik ayrıca vücudunuzun diğer besin maddelerini emmesini de kolaylaştırır.

 2. Sade Yunan yoğurtu, birçok sağlık yararına sahip olan besin dolu bir çerezdir. Diyetinize Yunan yoğurtunu eklemenin faydalarını keşfetmek için okumaya devam edin.

Bir porsiyon besinlerle doludur

 1. Düz bir yağsız Yunan yoğurt hangi vitamin ve besin maddelerine sahip olduğunu görmek için aşağıdaki beslenme tablosunu kontrol edin.

 2. Markaya bağlı olarak ortalama bir porsiyon 12 ila 17,3 gram protein alabilir.

 3. Bir bardak sade Yunan yoğurtu, günlük az yağlı veya yağsız süt ürünleri porsiyonunun önerilen diyet rehberine uymanıza yardımcı olabilir. Laktoz intoleransı olan insanlar, süt şekerlerinin bakteriyel parçalanmasından dolayı Yunan yoğurtunun sindirilmesini daha kolay bulabilirler.

Protein gücü

 1. Yoğurt, sütten çok daha fazla miktarda proteine ​​sahiptir. Vücudunuz oluşturmak için protein kullanır:

 2. Protein aynı zamanda enerji sağlayan üç besleyiciden biri. Ayrıca, hücre zarları boyunca oksijen gibi maddeleri de aktarır. Kendiniz için doğru miktarda protein almak, bağışıklık sisteminiz, sinirleriniz ve sıvı dengesiniz için önemlidir.

 3. Yaşlandıkça kas kütlesini korumak için daha fazla proteine ​​ihtiyacınız olacak. 65 yaş ve üzeri yetişkinler için, Mayo Clinic'e göre ihtiyaç duyulan protein miktarı kilogram başına günde 1 ila 1,2 gram arasında artar.

 4. Yunan yoğurtu özellikle etten uzak durmanız gerektiğinde harika bir protein kaynağıdır. Eğer chia tohumlarından hoşlanıyorsanız, bir protein ve lif takviyesi için bunlara 2 yemek kaşığı ekleyin. Cildinize ve saçınıza fayda sağlayacak anti-enflamatuar bir Yunan yoğurt ve ıspanak dalması için, bu tarifeyi The Beauty Gypsy aracılığıyla Dr. Perricone'dan deneyin.

Düzenli ve mutlu

 1. Yunan yoğurtu probiyotiklerle doludur. Probiyotikler, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye ve ishal ve ağrı gibi mide sorunlarını azaltmaya yardımcı olabilecek sağlıklı bakterilerdir.

 2. "Bunlar normalde bağırsaklarınızda yaşar ve bağırsaklarınızda iyi mikroorganizmalara sahip olmanız sizi sağlıklı tutmanıza yardımcı olur" diyor sağlıklı bir denge kurucusu ve Tüm Yaşam Dengesi kurucusu Shane Griffin. Probiyotiklerden iyi bakteriler alındığında, çok fazla kötü bakteri birikebilir ve bağışıklık sistemimize zarar verebilir. "

 3. Ve stres ve duygular mide sorunlarını tetikleyebildiği gibi, bağırsaklarınız da etrafta sinyalleri yollayabilir. UCLA Newsroom'a göre bir çalışmada probiyotiklerin beyni de etkileyebileceği bulundu. Başka bir çalışma, probiyotik takviyelerin katılımcının üzüntü eğilimini ve üzüntü ile ilgili düşüncelerini ve başkalarını veya kendilerini incitmekle ilgili düşüncelerini azalttığını buldu.

Sağlıklı tutmak

 1. Yunan yoğurtunun bir başka yararı da kalsiyumun yüksek olmasıdır. Kalsiyum güçlü kaslar inşa etmenin ve hayati organların çalışmasına yardımcı olmanın anahtarıdır. Vücudunuz ayrıca kendi başına kalsiyum üretmez. Yeterli kalsiyum olmadan çocuklar mümkün olduğu kadar uzayabilir ve yetişkinler osteoporoz riski altında olabilir.

 2. Bir Yunan yoğurt porsiyonu kalsiyum için günlük değerinizin yüzde 18,7'sine sahip.

 3. Yunan yoğurtu kemik sağlığını korumak isteyen yaşlı yetişkinler için mükemmel bir seçenektir. Aynı zamanda idealdir, çünkü özellikle çiğnemekte sorun yaşayanlar için uygun ve yemesi kolaydır.

B-12'nizi buradan alın

 1. Vücudunuzun kırmızı kan hücrelerinin oluşması, beyin fonksiyonları ve DNA sentezi için B-12 vitaminine ihtiyacı var. Griffin, "Birçok kişi B-12 vitaminini diyetlerine eklemeyi seçiyor, ancak Yunan yoğurt güçlü, doğal bir alternatif sunuyor," diyor Griffin. Bir Yunan yoğurt porsiyonu günlük değerinizin yüzde 21,3'ünü alabilir.

 2. Vejetaryen olan insanlar genellikle B-12 vitamininden yoksundur, çünkü vitamin doğal olarak balık, et ve yumurta gibi hayvansal ürünlerde bulunur. Yunan yoğurt diyetinize daha fazla katmak için mükemmel, etsiz bir yöntemdir.

 1. Bir yoğurt Yunan yoğurdu günlük potasyum alım değerinizin yüzde 6,8'ine kadar olabilir.

 2. Potasyum kan basıncının düşmesine ve vücudunuzdaki sodyum seviyelerinin dengelenmesine yardımcı olur. Yüksek sodyum seviyeleriniz veya sodyum seviyesinden yüksek bir diyetiniz varsa, tuvalete gittiğinizde vücudunuzun fazla sodyumdan geçebilmesi için potasyumdan yüksek yiyecekler yemek isteyebilirsiniz.

Bir antrenman kurtarma yemeği

 1. Yunan yoğurtu sert bir çalışmadan sonra sağlıklı ve tatmin edici bir tedavi olabilir. Sadece bir sonraki yemeğinize kadar sizi yanıltmakla kalmayacak, egzersiz ile verilen hasarı onarabilecek protein içermektedir.

 2. “Yunan yoğurdu, proteinleri oluşturan amino asitler bakımından zengindir ve proteinler kas dokusunun yenilenmesi ve lif hasarının onarımı için yapı taşlarıdır” diye açıklıyor Griffin. [! 2605 => 1140 = 8!

 3. Yunan yoğurtu da mükemmel bir iyot kaynağı. Vücudunuz doğal olarak iyot yapmaz, bu nedenle yediğiniz yiyeceklerden yeterince almak önemlidir. İyot uygun tiroid fonksiyonu için önemlidir ve tiroid sağlıklı metabolizma için gereklidir.

 4. Yunan yoğurtunun protein ve dokusunun birleşimi, diğer atıştırmalıklardan daha fazla kendinizi tam hissetmenize yardımcı olabilir. Bu, porsiyon boyutlarını kontrol etmek isteyen insanlar için harika. Tufts Now'a göre, 2014'te bir yıl süren bir çalışma, haftada üç porsiyondan fazla yoğurt yiyenlerin, bir porsiyondan daha az yemek yiyenlerden daha az kilo aldıklarını buldu.

Bu harika bir yemek alternatifi

 1. Yunan yoğurdunun kalın kıvamı, chia tohumlu pudingler, smoothies ve popsicles gibi adaptasyonlara katkıda bulunur. Ayrıca, Yunan yoğurtunu taze meyvelerle dondurarak evde buzlu çubuk yapabilirsiniz.

 2. Alternatif olarak, onu diğer yiyeceklerin üst kısmı olarak kullanabilirsiniz. Rumsey “Biber veya fırında patates üzerine ekşi krema yerine kullanabilirsiniz” diyor. Hatta bazı insanlar tereyağ ve mayonez yerine Yunan yoğurtunu kullanmaktan hoşlanıyor. Bu iki bileşenli muzlu gözleme tarifine göz kamaştırıcı bir krem ​​gibi Yunan yoğurtunu kullanan fitness blogcusu Remi Ishizuka'dan bir göz atın.

Doğru Yunan yoğurt nasıl satın alınır

 1. Bu ürünü genel olarak Yunan yoğurt olarak adlandırırken, Amerika Birleşik Devletleri'nde Yunan yoğurt için federal bir standart bulunmamaktadır. Şirketler, kıvamlı ve tatsız yoğurt "Yunanca" tutarlılık ve tadı dayalı etiketleyebilir. [! 2605 => 1140 = 10!

 2. Eski usul Yunan yoğurt keçi sütünden yapılır. Hangi tür süt kullanılırsa kullanılsın önemli olan maddedir. Tahıllar ve tatlılar gibi bazı gıda ürünlerindeki etiketler, Yunan yoğurtunu içerdiğini söyleyebilir, ancak ek şekerler ve diğer bileşenler faydaları önleyebilir.

 3. En iyi yoğurt sade, şekersiz, az yağlı ve en az katkı maddesi içeren bir çeşittir. Servisinizi tatlandırmak için taze meyveler ve granola ekleyin. Bu sayede yemeğinizde ne olduğunu bilebilir ve seçimlerinizi olabildiğince sağlıklı tutabilirsiniz.

 4. Günde 2 bardak Yunan yoğurt yemenin avantajı nedir?

 5. Günde iki bardak Yunan yoğurtu az kalori almanıza yardımcı olurken protein, kalsiyum, iyot ve potasyum sağlayabilir. Ama belki daha da önemlisi, yoğurt, tüm vücudu etkileyebilecek sindirim sistemi için sağlıklı bakteri sağlar. Yunan yoğurt ayrıca, peynir, krema ve mayonez gibi daha yüksek kalorili yiyeceklerin yerini alabilir, bu da kilo korumasına yardımcı olabilir. Ayrıca yoğurtunuza çilek ve fındık gibi yüksek lifli ve besleyici yiyecekler ekleyebilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407