Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


8 Havuç Suyu Gözlerinize, Cildinize ve Daha Fazlasına Faydaları

 1. Havuç, mükemmel bir vitamin, besin maddesi ve lif kaynağıdır. Ancak bu besinsel faydaları almak için havuç yemeniz gerekmez. Havuç suyu içmek, diyetinize havuç eklemenin kolay bir yoludur. İşte diyetinize havuç suyu eklemeniz için sekiz neden.

1. Artan metabolizma

 1. Havuç suyu kalorileri doldurduğundan ve düşük kaldığından, bu suyu ve hendek sodalarını ve diğer şekerli içecekleri değiştirmek pound'ları daha hızlı düşürmenize yardımcı olabilir.

 2. Havuç suyu aynı zamanda metabolizmayı artırabilen safra salgısını da arttırır - vücudunuzun enerjiyi yemeğe dönüştürme hızı. Safra, yağı kıran bir sıvıdır. 2006'daki bir araştırmaya göre, safra akışındaki bir artış, metabolizmayı arttırdı ve laboratuar farelerinde kilo kaybını arttırdı. İnsanlarda benzer bir sonuç üretebilir.

2. Güçlü vizyon

 1. Genellikle havuç yemenin gözlerinize iyi geldiği söylenir. Bu iddianın arkasında gerçeğin olduğu ortaya çıktı. Havuç suyu en güçlü antioksidanlardan biri olan A vitamini türü olan iyi bir beta-karoten kaynağıdır.

 2. A vitamini göz yüzeyinin korunmasına yardımcı olur ve güçlü görmeye katkıda bulunur. Havuç suyu içmek, maküler dejenerasyon, katarakt ve körlük gibi çeşitli göz bozukluklarını önleyebilir. Havuç ayrıca, göze zarar veren ışıktan koruyan bir antioksidan olan lutein içerir. 1994 yılında yapılan bir çalışma, luteinin, görme kaybına neden olan bir göz hastalığı olan maküler dejenerasyon için azaltılmış bir risk ile bağlantılı olduğunu buldu.

 3. Okumaya devam et: Sağlıklı gözler için en iyi 7 yiyecek >>

Bozukluklar

 1. Döküntü veya sedef hastalığı gibi cilt problemleriniz varsa, diyetinize havuç suyu eklemek cildinizin görünümünü iyileştirebilir. Havuç, iyileştirici özelliklere sahip olan C vitamini içerir. Cildin dış yaralardan ve travmadan daha hızlı iyileşmesini sağlar. Havuçlardaki beta karoten de cilt iltihabını azaltır, bu da iyileşme sürecini hızlandırır.

Bağışıklık sistemi

 1. Soğuk algınlığı veya grip bir veya iki hafta etrafta yapışarak işe ya da okula gitmeyi zorlaştırabilir (veya imkansız). Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek ve vücudunuzun enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olmak için günlük diyetinize havuç suyu ekleyin ve fiziksel sağlığınızı koruyun.

 2. Havuç, vücudunuzun serbest radikallerle, hücre hasarlarıyla ve enflamasyonla savaşmasına yardımcı olan antioksidanlar içerir. Havuç suyundaki C Vitamini ayrıca soğuk algınlığı ve grip mevsimi geçirmenize yardımcı olan bir bağışıklık sistemi artışı sağlar.

 3. Bu 15 besinle bağışıklık sisteminizi güçlendirin >>

Kanser riski

 1. Kanser anormal hücreler oluşturduğunda ve kontrol edilemez şekilde çoğaldığında gelişir. Antioksidanlar hücre hasarını durdurmaya yardımcı olduklarından, havuç suyu çeşitli kanser türlerine karşı koruma sağlayabilir.

 2. Bir çalışmada, havuç suyu ekstresi lösemi hücrelerinin ve tümör dışı kontrol hücrelerinin tedavisinde 72 saat boyunca kullanılan havuç suyu ekstresi, hücre ölümüne neden oldu ve hastalığın ilerlemesini durdurdu. Bu, havuçların lösemiyi tedavi etmek için etkili biyoaktif kimyasallar içerebileceğini göstermektedir. Genç erkeklerin bir başka çalışması, beta-karoten açısından zengin bir diyetin prostat kanserine karşı koruma sağlayabileceğini buldu.

6. Düşük kolesterol

 1. Kolesterolünüzü kontrol etmekte zorlanıyorsanız veya kolesterolünüzü ilaçsız kontrol etmek istiyorsanız, diyetinize havuç suyu eklemeyi düşünün. Mükemmel bir potasyum kaynağı olan havuç suyu, sağlıklı bir kolesterol seviyesini korumanıza yardımcı olabilir. Düşük kolesterol düzeyleri kalp hastalığı ve felç riskini azaltır. Reçeteli ilaçları kesmeden önce doktorunuzla konuşun.

 2. Okumaya devam et: Yaşına göre önerilen kolesterol seviyeleri >>

7. Sağlıklı hamilelik

 1. Havuç suyu içmek de hamilelik sırasında ve sonrasında yararlıdır çünkü kalsiyum, folat, potasyum, magnezyum ve tabii ki A vitamini doludur Kalsiyum fetüsün folat yaparken güçlü kemikler ve kıkırdak geliştirmesine yardımcı olur. doğum kusurlarını önler. Amerikan Kadın Doğum ve Jinekologlar Koleji'ne (ACOG) göre, hamile ve emziren kadınların günde 1000 miligram kalsiyum alması gerekiyor.

 2. Havuç suyunda C vitamini ve A vitamini de hamilelikte güçlü antioksidanlar gibi davranıyor. Bu vitaminler hem anne hem de fetüsü serbest radikallerden korur ve enfeksiyon riskini azaltan bağışıklık sistemini güçlendirir.

Beyin fonksiyonu

 1. Havuç suyunda beta karoten bilişsel işlevi de artırabilir ve yaşa bağlı bellek problemleri ve demans riskini azaltabilir. Oksidatif stres beyin hücre hasarına bağlıdır ve beyin ve sinir hücreleri yenilenemediğinde ortaya çıkar. Bu, sinir sinyalini zayıflatır ve bilişsel işlevi azaltır. Bununla birlikte, havuçtaki beta-karoten beyin işlevini güçlendirebilir ve belleği iyileştirebilir. Bir çalışmada, kurşuna maruz kalan işçilere 12 haftalık bir süre boyunca 10 miligram beta-karoten tedavisi uygulandı. Çalışma, tedaviden sonra beta-karoten alan grubun daha az oksidatif strese sahip olduğunu buldu. [! 3633 => 1130 = 10!

 1. Havuç suyunun beslenme ve sağlık yararları varken, ılımlı bir şekilde içmek önemlidir. Meyve veya sebze suları çok az lif içerir veya lif içermez, bu nedenle kolona sınırlı miktarda tokluk ve hiç hacim vermezler. Ayrıca, aşırı beta-karoten alımı, cildinizin rengini potansiyel olarak değiştirebilir. Havuç portakal rengini veren bu vitamin. Çok fazla havuç veya havuç suyu yiyor veya içiyorsanız, cildiniz geçici olarak hafif sarımsı veya turuncu bir renk tonu geliştirebilir.

Paket

 1. Havuçların faydaları fazla göz ardı edilemez. Çiğ havuç pişirmeyi veya yemek yapmayı tercih ederseniz, kilo yönetimi için ideal olan elyaftan daha fazla tokluktan yararlanacaksınız. Ancak havuçlarınızı sıkmak daha büyük bir besinsel meyve püresi sağlayabilir, ayrıca besinleri ve antioksidanları meyve suyundan emmek daha kolaydır. Stanford Health Care'e göre bir bardak havuç suyu üretmek yaklaşık beş havuç alıyor.

 2. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmekten, kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için, havuç suyu fiziksel ve zihinsel sağlığınızı iyileştirebilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407