Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


8 Diyabet Dostu Kahvaltı Fikirleri: Yulaf ezmesi, Yumurta ve Daha Fazlası

 1. Sağlıklı bir kahvaltıyla güne başlamak hemen hemen herkes için fayda sağlayabilir. Bu sağlıklı alışkanlık şeker hastalığı olan insanlar için özellikle önemlidir. Sağlıklı bir kahvaltı yapmanın, kan şekeri kontrolünü ve insülin duyarlılığını olumlu yönde artırabilecek kilo kaybını destekleyebileceğini gösteren kanıtlar bile var.

 2. Kahvaltının atlanması, 2015 yılında Halk Sağlığı Beslenmesinde yayınlanan bir meta-analize göre, tip 2 diyabet riskinde önemli derecede artış ile ilişkili olabilir. Düzenli kahvaltı tüketimi, önleme taktiği olarak bile kullanılabilir. .

(Karbonhidrat) numaralarınızı bilin

 1. Diyabet hastası olan herkes, her öğünde yemek yemeyi hedefleyen sayıları veya karbonhidrat miktarını bilmelidir. Bu çok bireysel olduğundan, sayılarınızı bilmiyorsanız doktorunuzla konuşun. Doktorunuz ve diyetisyen rehberlik sağlayabilir. Bu hedef hedefler, öğün başına karbonhidrat gram veya öğün başına değişim sayısı olarak ifade edilebilir.

 2. Yemeklerinizi planlarken numaralarınızı bilmek önemlidir. Weisenberger, "Bazen tip 2 diyabetli kişiler sabahları günün diğer saatlerine göre insüline daha dirençlidir, ancak bu her zaman böyle değildir" dedi. “[!Karbonhidrat hedefleri

 3. Numaralarınızı öğrendikten sonra mutfağınızı diyabet dostu kahvaltı zımbaları ile doldurun. Kahvaltı önemli olsa da, zamanınız kısıtlı olduğunda sağlıklı bir seçenek seçmek zor olabilir. Mutfağınızı sağlıklı yiyeceklerle dolu tutmak, dürtü yemekten kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Yumurta

 1. Sert haşlanmış yumurtalar hareket halindeyken harika bir seçenek. Sabaha zaman kazandırmak için haftanın başlarında bir toplu iş yapın. Sabah yapmanız gereken tek şey kapıdan çıkarken bir tanesini kapmak.

 2. Diyabetli kişilerin kalp hastalığı riski daha yüksek olmasına rağmen, araştırmalar haftada altı ya da daha az yumurta yemenin kolesterolü önemli derecede etkilemediğini göstermiştir. Anti-enflamatuar omega-3 bakımından zengin yumurtaları satın almak daha da iyidir.

Yulaf

 1. Şekersiz yulaf ezmesi başka bir harika kahvaltı elyafıdır. Yapması sadece hızlı ve kolay değil, aynı zamanda bazı kişilerde insülin direncinin azaltılmasına yardımcı olabileceğini de öne sürüyor. Bazı ek besin gruplarını içine almak için fındık veya tohum, bir kaşık dolusu düz yoğurt veya çilek ekleyin. Bu toplamalar aynı zamanda lif ve proteini de arttırır; bunların hepsi kan şekerinde başaktan ziyade daha ince bir artış sağlamaya yardımcı olur.

 2. Kolay hazırlanırken birkaç gün yetecek kadar pirinç ocak kullanın, daha sonra tek servis kaplarına bölün.

Müsli

 1. Müsli gibi pişmemiş yulaflar bir başka harika kahvaltı seçeneği. Weisenberger, ek bir faydaya sahip olduklarını söyledi. “Dirençli nişasta içerirler, bu nedenle daha az karbonhidrat kan dolaşımına girer. Ayrıca, dirençli nişasta bağırsak, bağırsak bakterileri ve insülin direncine iyi gelir.”

İngiliz çöreği

 1. Tam tahıllı İngiliz çöreği bir başka hızlı seçenek. Aşağıdakilerden birinin bir çorba kaşığı ile üst:

 2. Ekstra İngiliz çöreği satın alabilir ve bunları dondurucuda saklayabilirsiniz. O zaman bir tane buzunu çöz ve hazır olduğunda tost makinesini ısıt.

Yunan yoğurtu

 1. Şekersiz düşük yağlı veya yağsız sade meyveli karışık Yunan yoğurtu, sabahın ilerlemesini sağlamak için başka bir iyi yoldur. Yunan yoğurtunda geleneksel yoğurttan daha fazla protein ve daha az karbonhidrat vardır. Diyabetli insanlar için harika bir seçenek.

 2. Bölümlerini kontrol etmen için tek porsiyonlu yoğurt almayı düşün. Taze ürünler yaşam tarzınız için pratik değilse, dondurucunuzu dondurulmuş meyvelerle doldurun. Sadece şeker içermeyen ürünler seçtiğinizden emin olun ve meyve suyunu atlayın.

Omlet

 1. Omlet, özellikle bir restoranda yemek yiyorsanız, kahvaltı için mükemmel bir seçimdir. Bir büyük yumurta, en az 6 gram protein içerir. Omletinizi inşa ederken pastırma, sosis ve peynir atlayın. Bunun yerine, avokado ve en sevdiğiniz sebzeleri ekleyin.

Fransız usulü tost veya krep

 1. Kahvaltıda Fransız usulü tost ya da krep içiyorsanız, tam tahıllı ekmekle yapılıp yapılmayacağını sorun. Evde tam tahıllı seçeneklerinizle bunları evde de yapabilirsiniz. Sadece porsiyon büyüklüğünüzü ve bölümleri izlemeyi unutmayın. Fransız tostunuzu ya da kreplerinizi şekerli şurup yerine bir çorba kaşığı yer fıstığı yağı ya da şekersiz meyve ekleyin.

Süzme peynir

 1. Süzme peynir kahvaltıda başka bir harika seçenek. Yoğurtta olduğu gibi, daha dengeli bir yemek yapmak için meyve veya fındık ekleyebilirsiniz.

Paket servis

 1. Ne yediğiniz önemli değil, herhangi bir yiyeceğin veya yemeğin etkilerini öğrenmek için hem yemekten önce hem de iki saat sonra kan glikozunuzu ölçmeniz önemlidir. Sabah oruç kan şekeri yüksekse, kötü uyku kalitesi, stres ya da yetersiz ilaç tedavisi gibi çeşitli diğer faktörlerden kaynaklanabilir.

 2. Sabahları yüksek kan şekeri, kahvaltıyı atlamanız gerektiği anlamına gelmiyor. Sağlıklı bir kahvaltı yapmak için kan şekerinizi yönetmenize yardımcı olacak birçok lezzetli yöntem vardır. Bir öğün sizin için işe yaramazsa, diğer seçenekleri keşfederken eğlenin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407