Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


8 Şaşırtıcı Dikenli Armut Yararları

8 Şaşırtıcı Dikenli Armut Yararları

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 04 Mart 2019

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

 1. Dikenli armut veya kaktüs meyvesi, Nopales kaktüslerinin yapraklarının üstünde büyüyen meyvenin ortak adıdır. Kuzey ve Güney Amerika'da yayılmış, her biri çeşitli yenilebilir olmasa da, bazıları bu dikenli armut meyvesinin bir türüne sahip olan yaklaşık 200 farklı Nopales (Opuntia) kaktüs türü bulunur. Yemek yemek ve yemek yapmak için en sık kullanılan türler, Hint İncili Opuntia olarak da bilinen O. ficus-indica.

 2. Bu meyvenin en ilginç yanı, dünyanın en sert ova kaktüslerinden bazılarının, miras bırakan bir özelliği olan bu etkileyici kaktüslerin dikenli yapraklarının ucunda büyümesidir. meyvesi. Meyveler oval biçimdedir ve renkleri çeşitliliklerine ve olgunluklarına bağlı olarak sarı ve açık yeşilden turuncu, pembe ve kırmızıya kadar değişebilir. Her ne kadar tüm kaktüsler Amerika kıtasında teknik olarak yerli olsa da, dikenli armutlar ve meyveleri dünyaya Mısır, Fas, Avrupa ve Orta Doğu'ya yayılmışlardır.

Dikenli Armut Beslenmesi

 1. Bu meyvenin alışılmadık adı, görünümü ve kökeni dışında, yüksek C vitamini, B-ailesi vitaminleri, magnezyum, potasyum, kalsiyum içeren benzersiz bir besin bileşimi de vardır , bakır ve diyet lifi (kaynak: USDA Ulusal Besin Veritabanı). Organik bileşikler bakımından, kaktüs meyvesinin, hepsi sağlık üzerinde olumlu bir etkisi olan yüksek düzeyde flavonoidler, polifenoller ve betalainler vardır.

Dikenli Armutun Sağlık Faydaları

 1. ;

Bağışıklığı arttırır

 1. Luisa Tesoriere ve ark. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'nde yayınlanan, kaktüs armut meyvesini yemenin, C ve E vitaminlerinin yüksek olması nedeniyle toksin giderimi ve antioksidan aktivitesi ile pozitif bir şekilde bağlantılı olduğunu vurgulamaktadır. Günlük günlük C vitamini gereksiniminiz Askorbik asit olarak da bilinen C vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirmede, beyaz kan hücrelerinin üretimini uyarmada ve vücutta bir antioksidan görevi görmesinde önemli bir rol oynar. Ayrıca, C vitamini, kemik ve kas dokusu oluşturma dahil, çeşitli enzimatik ve metabolik işlemlerin önemli bir bileşenidir.

Kemik Dişlerini Güçlendirir

 1. Kalsiyum kemik dokusunun oluşturulmasında ayrılmaz bir rol oynar ve dikenli armutlar her porsiyonda önemli miktarda içerir. Sisteminizde yeterli kalsiyum olmasını sağlayarak, osteoporoz gibi yaşa bağlı kemik bozukluklarının yanı sıra çeşitli diş sorunlarını da önleyebilirsiniz.

Sindirimdeki Yardımlar

 1. Kaktüs meyveleri meyve ve sebzelerin çoğunda olduğu gibi önemli bir diyet lifine sahiptir, bu yüzden bu dikenli meyveler sindirim sürecinizi düzenlemenize yardımcı olabilir. Lif, yemeğin sindirim kanalından kolayca geçmesine yardımcı olmak için dışkıyı toplar, böylece kabızlığı, şişirmeyi ve mide ülseri gibi ciddi gastrointestinal sorunları ortadan kaldırır.

Kalp Sağlığını Koruyor

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Anti-kanser potansiyeli

 1. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'ne (2004) göre, dikenli armutlarda flavonoidler, polifenoller ve betalainler yüksek seviyededir. Bunlar antioksidan bileşikler olarak işlev görür ve serbest hücrelerin sağlıklı hücrelerin değişmesine neden olmadan önce serbest radikalleri etkisiz hale getirir. Ek olarak, Arizona Üniversitesi'nden bir ekip tarafından yönetilen laboratuvar fareleri üzerinde yapılan araştırma testleri, Arizona dikenli armut kaktüsünün tümör büyümesini baskılamasına yardımcı olduğunu buldu; Ancak araştırmacılar, anti-kanser etki mekanizmasının tam olarak anlaşılmadığı için ileri çalışmaların gerekli olduğunu belirtti. [! 4275 => 1130 = 10!

 1. Eval (ez_write_tag ([![!300,250

Kilo Verme

 1. Yüksek lif ve besin yoğunluğu, düşük kaloriler ve doymuş yağ ile dikenli armutlar, fazladan ağırlık eklemeden vücudunuzu sağlıklı bir biçimde tutabilir. Ayrıca, lif ve karbonhidratlar aşırı ısınmanızı önler!

İltihabı azaltır

 1. Geleneksel tıpta, kaktüs meyvesi pürürdü ve topikal olarak iltihaplanan vücudun bölümlerine uygulandı. Tükendiğinde, dikenli armutlardaki antioksidanlar ve mineraller, özellikle artrit, gut veya kas gerilmesi gibi durumlarda iltihabı azaltabilir. Bir Seul Ulusal Üniversitesi çalışması, antienflamatuar özelliklerini doğruladı. Ayrıca, aslında yüzlerce yıldır kullanılan bir yöntem olan böcek ısırıklarının şişmesini ortadan kaldırmak için topikal olarak da uygulanabilir.

]

 1. Hint inciri, birçok besin ve sağlık yararına sahip olduklarından, alternatif tıp tedavilerinin yanı sıra yiyecek olarak da kullanılır. İşte kullanımlarından bazıları:

 2. Dikkat Kelimesi: Dikenli bir armut yemeden önce, cildi çıkarmak ve tüm dikenleri çıkarmak için soyulması çok önemlidir. Olmazlarsa, glochids kendilerini dudaklarına, diş etlerine ve boğazına sokabilir, bu da çok acı verici olabilir.

 3. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407